واکنش شهرام کاشانی ب خبر اعتیادش

واکنش شهرام کاشانی ب خبر اعتیادش شـهرام کاشانی درون دام اعتیـاد +عتکان دهنده درون ترکیـه! | ساتین | شرح مشاهده ۳ روز از جنوب تهران shush2 | Aleborzma's Blog | پروژه های استعماری - مطالب نقد سینمای بعد از انقلاب | پورتال و سایت تفریحی خبری ایرانیـان | قاسم - turkumusic.ir |

واکنش شهرام کاشانی ب خبر اعتیادش

شـهرام کاشانی درون دام اعتیـاد +عتکان دهنده درون ترکیـه! | ساتین

وضعیت شـهرام کاشانی (خواننده لس آنجلسی) معتاد درون آنکارا

به تازگی عو فیلمـی از شـهرام کاشانی خواننده لس آنجلسی در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی دست بـه دست مـی شود کـه این فرد را درون یک وضعیت نامناسب بـه تصویر کشیده اند.

برخی نیز مـی گویند او به بیماری کبدی مبتلا شده است، واکنش شهرام کاشانی ب خبر اعتیادش اما آنچه کـه از این عو این ویدئو بر مـی آید این هست که یک بیمار کبدی درون خیـابان رها نمـی شود و بیشتر حال و روز او بـه افراد معتاد شبیـه است.

واکنش شـهرام کاشانی ب خبر اعتیـادش شـهرام کاشانی درون دام اعتیـاد +عتکان دهنده درون ترکیـه! | ساتین mimplus.ir

شـهرام کاشانی گرفتار درون دام اعتیـاد وضعیت جسمـی شـهرام کاشانی چگونـه است

شـهرام کاشانی متولد ۱۶ تیر ۱۳۵۳ درون رم ایتالیـا، خواننده هست . واکنش شهرام کاشانی ب خبر اعتیادش پیشتر شـهرام کاشانی مدتی بـه شدت بیمار بوده و در بیمارستان بستری شد. واکنش شهرام کاشانی ب خبر اعتیادش گفته مـی شود بیماری شـهرام کاشانی مرتبط با کبد وی مـی باشد. این بیماری ناشی از زیـاده روی وی درون مصرف ات الکلی مـی باشد . شـهرام کاشانی خواننده لس انجلس نشین کـه مدتی پیش درون یکی از کنسرت هایش بصورت مست حضور داشته و مدتی این کار وی جنجال بـه پا کرده بود درون تازه ترین عمنتشر شده از وی را درون شرایط بسیـار اسفناکی نشان مـی دهد.

این عکه از وضعیت او درون گوشـه ای از خیـابان ترکیـه هست که بدلیل خماری نای حرکت ندارد، البته وی مشکل حاد کبدی دارد کـه بدلیل زیـادی روی اش درون مصرف ات الکی پدیدار شده است.

اما این خوانندۀ لس آنجلسی بعد از انتشار این خبر فیلم کوتاهی از خود تهیـه و در صفحۀ اینستاگرامش منتشر کرد. وی درون این ویدئو خطاب بـه مردم مـی‌گوید: واکنش شهرام کاشانی ب خبر اعتیادش “سلام عرض مـی‌کنم خدمت هموطنان عزیز. ان شاءالله کـه خوب و سلامت هستید. دیروز از من یـه عکسی گذاشتن. متأسفانـه دیروز تو این فیلم پام شکست”.

واکنش شـهرام کاشانی ب خبر اعتیـادش شـهرام کاشانی درون دام اعتیـاد +عتکان دهنده درون ترکیـه! | ساتین mimplus.ir

واکنش شـهرام کاشانی ب خبر اعتیـادش شـهرام کاشانی درون دام اعتیـاد +عتکان دهنده درون ترکیـه! | ساتین mimplus.ir

البته این حرف‌های او نیز با واکنش‌هایی همراه بود و برخی از کاربران درون صحت و درستی آن تردید داشتند.

برای دیدن فیلم اینجا کلیک کنید.

واکنش شهرام کاشانی ب خبر اعتیادش شـهرام کاشانی درون دام اعتیـاد +عتکان دهنده درون ترکیـه! | ساتین
[واکنش شهرام کاشانی ب خبر اعتیادش]

نویسنده و منبع | تاریخ انتشار: Wed, 18 Jul 2018 10:20:00 +0000واکنش شهرام کاشانی ب خبر اعتیادش

شرح مشاهده ۳ روز از جنوب تهران shush2 | Aleborzma's Blog

شرح مشاهده ۳ روز از جنوب تهرانshush2

در این سرمای سوزناک زمستانی، واکنش شهرام کاشانی ب خبر اعتیادش مردی کـه بالاتنـه‌اش هست از کنارمان رد مـی‌شود. واکنش شهرام کاشانی ب خبر اعتیادش بـه گفته مردم، او و برادرش دیوانـه‌اند و هر کـه قصد کمک بـه آنـها دارد را با تکه آجر مـی‌زنند… قلبمان خراش برمـی­دارد.

کمـی جلوتر مـی‌رویم، زنی با ظاهری مرتب و آراسته، گدایی مـی‌کند، معتاد است. واکنش شهرام کاشانی ب خبر اعتیادش من و عصمت او را نمونـه خوبی به منظور تحقیق درس انحرافاتمان مـی‌یـابیم، با ۴۰۰ تومان باب صحبت را باز مـی‌کنیم، ولی رفته رفته مبلغ لازم به منظور سخن گفتن او بـه ۲۴۰۰ تومان مـی‌رسد، شوهرش او را معتاد کرده، کراک مـی‌کشد، مـی‌گوید مأمورانی کـه به او گیر مـی‌دهند، پیشنـهادهایی هم دارند، مثلاً این‌که «زنی کـه بیوه است، مـیوه است». برنامـه‌اش به منظور زندگی ابتدا ترک مواد هست و بعد درست‌ دندان‌هایش که تا بتواند بزرگ‌ پسر ۱۳ ساله‌اش را برعهده گیرد. تمام مشکلاتش را بـه اقتصاد مملکت نسبت مـی‌دهد. شب‌ها درون خوابگاه مولوی کـه برای معتادان است، مـی‌خوابد… خراش قلبمان عمـیق‌تر مـی‌شود.

زنی نزدیک بـه ۶۰ سال، با حالتی خمار، درحالی‌که سیگاری درون دست دارد از کوچه مـی‌گذرد، مردی ما را مـی‌پاید، کمـی مـی‌ترسیم ولی چون من و عصمت با هم هستیم، صحنـه را ترک نمـی‌کنیم. دو زن کـه به نظر لُر مـی‌رسند، نبش کوچه‌ای لباس‌های کهنـه به منظور فروش پهن کرده‌اند و گدایی کـه کمـی آن‌طرف‌تر بر زمـینی سرد نشسته است، خراش‌های دیگری بر قلبمان مـی‌نشانند.

اینجا کوچه شـهید بوربور است، درون سرزمـین مولوی، پشت بازار تهران.

مغازه‌هایش بافت قدیمـی دارند، بـه غیر از یکیشان کـه CD و فیلم مـی‌فروشد. با مغازه‌دار خواربارفروشی صحبت مـی‌کنیم، درون مغازه بـه جای یخچال‌های شیکی کـه در سوپرمارکت‌ها مـی‌گذارند، یک یخچال خانگی دیده مـی‌شود، قفسه‌بندی‌های مرتب و فانتزی و ترازوی دیجیتالی درون آن دیده نمـی‌شود. مغازه یک پله از کف کوچه پایین‌تر است، شاگرد مغازه روی زمـین نشسته و قند خرد مـی‌کند. قاب درون و پنجره خاکستری رنگ‌ورو رفته است، مغازه‌دار بسیـار قانع و راضیست و خود را از لحاظ مالی توانا مـی‌بیند و مـی‌گوید خدا را شکر، لازم نیست به منظور کمک خرج، کار کند…خراش‌ها کمـی التیـام مـی‌یـابند.

بدون این‌که مسیر خاصی را درون نظر داشته باشیم، از کوچه بوربور دور مـی‌شویم، ناگهان از مـیدان شوش سر درمـی‌آوریم، خیلی از آدم‌هایی کـه از کنارمان رد مـی‌شوند یـا ما از کنارشان رد مـی‌شویم، ظاهرشان جیغ مـی‌زند، جیغ مـی‌زند کـه «معتادم»، دو پسر جوان توجه همـه مسافران را جلب د، یکی درحالی‌که سرنگی درون دست دارد، با قدی خمـیده وسط خیـابان ایستاده و تقریباً خواب هست و دیگری نشسته بـه نرده‌های خیـابان تکیـه داده و هر چند وقت یک بار بـه سختی از جای خود بلند مـی‌شود و با آن یکی صحبت مـی‌کند، زمان طولانی‌ای به منظور بلندشدن صرف مـی‌شود. با خود فکر مـی‌کنم، اگر این دو معتاد نبودند، جوان‌های زیبا و رعنایی بودند… درون این منطقه دائم قلبمان لحظاتی مـی‌ایستد که تا فقط نگاه کند.

۵ دی ۱۳۸۹

برای مصاحبه درون مورد موضوع پایـان‌نامـه‌ام بـه شوش مـی‌روم، قرار هست با گروه­های مردمـی فعال درون زمـینـه مبارزه با اعتیـاد مصاحبه کنم. شوش و خاوران را از این لحاظ کـه آلوده‌ترین مناطق تهران از لحاظ اعتیـاد هستند انتخاب مـی‌کنم.

در فهرست گروه‌های فعال کـه از ستاد مبارزه با مواد مخدر گرفته بودم، اسم «خانـه خورشید» نبود و درنتیجه درون برنامـه مصاحبه من هم نبود، ولی اتفاقی پیدایش مـی‌کنم. خانـه خورشید یک‌سری خدمات بـه زنان معتاد به منظور کاهش آسیب اعتیـاد ارائه مـی‌کند؛ از حمایت‌های درمانی و ترک گرفته که تا مـهارت‌آموزی، به‌طوری‌که احساس مفیدبودن ند و همچنین آموزش‌هایی به منظور جلوگیری از ابتلایشان بـه ایدز. از بدو ورود شاهد عبور و مرور زنانی با ظاهری نامرتب و کثیف هستم، درون مصاحبه با یکی از مسئولان آنجا متوجه مـی‌شوم کـه اینـها خیـابان‌‌خواب هستند و هر صبح او آنـها را بـه مرکز مـی‌آورد. البته برخی زنان دیگر هم کـه مـی‌آیند و مـی‌روند ظاهر مرتب‌تری دارند و مشخص هست که خیـابان‌‌خواب نیستند.

یک مسئله مـهم کـه بیشتر این گروه‌های داوطلب و مردمـی با آن روبه‌رو هستند، مسئله کمبود بودجه و امکانات است، مثلاً درون همـین خانـه خورشید نیـاز بـه ۴۹ هزار تومان بود که تا کودکی کـه از مادر مبتلا بـه ایدز متولد شده بود تحت خدمات بیمـه درمانی قرار بگیرد، اما هیچ خَیِّری حاضر نشده بود بـه یک کودک مبتلا بـه ایدز کمک کند.

صبح زود کـه از متروی شوش بیرون آمدم، خیـابان‌ها خلوت و عاری از معتادان بود، درحالی‌که سال گذشته همـین موقع‌ها کـه برای تحقیقی با عصمت بـه شوش و مولوی آمده بودم، که تا چشم کار مـی‌کرد معتاد بـه چشم مـی‌خورد. خیلی تعجب کردم و از یک‌طرف هم خوشحال شدم، اما هنگام برگشت کـه آفتاب درآمده بود و نماز ظهر بود علت خلوت بودن خیـابان‌ها را فهمـیدم، سرمای اول صبح باعث شده بود معتادان بیرون نیـایند و موقع ظهر داشتند درون خیـابان‌ها چرت مـی‌زدند.

یک چیز خیلی جالبی کـه توجه مرا بـه خودش جلب کرد، این بود کـه تنـها کالای فرهنگی کـه به کوچه پس‌کوچه‌های شوش نفوذ کرده بود، پارچه‌های سیـاه عزاداری به منظور امام‌حسین بود و حتی تبلیغات قهوه‌تلخ کـه کل مغازه‌های شـهر را گرفته اینجا ندیدم. این یک پرسش مـهم برایم ایجاد کرد کـه چطور مذهب از ۱۴ قرن پیش و از یک سرزمـین دیگر با این قدرت مـی‌آید و تا دورافتاده‌ترین نقاط نفوذ مـی‌کند و تأثیرات خیلی مـهمـی هم مـی‌گذارد. (منظورم از دورافتاده‌ترین نقاط این هست که گویی مردم شوش و خاوران بخشی از تهران نیستند و در یک فضای دیگر هستند.)

از شوش راه مـی‌افتم بـه سمت خاوران، خیلی از هم دور نیستند، وارد هاشم‌آباد مـی‌شوم، بوی گندی مرا همراهی مـی‌کند، سمت چپم جوی بزرگی هست کـه روی لبه‌هایش خون و استفراغ و فضولات انسانی بـه چشم مـی‌خورد و کمـی آن‌طرف‌تر دو کلاغ افتاده‌اند بـه جان یک موش گنده‌ مرده و به آن نوک مـی‌زنند، سریع بـه آن سمت خیـابان مـی‌روم، ولی این بوی گند دست از سرم برنمـی‌دارد. وارد یک کوچه فرعی مـی‌شوم کـه کوچه‌های فرعی دیگری کـه در آن هستند یکی درون مـیان اسم ندارند. بالاخره با پرس‌وجو سازمان مردم‌نـهادی کـه دنبالش بودم را پیدا مـی‌کنم.

نکته جالبی کـه در مورد این جمعیت بـه چشم مـی‌خورد این هست که برخی از مسئولان کلیدی آن سال‌های زیـادی هست که از مصرف موادمخدر رها شده‌اند. فعالیتشان بیشتر فرهنگی و با ایجاد تغییر نگرش درون مصرف‌کنندگان موادمخدر است. اصطلاح «معتاد» را به‌دلیل بار منفی‌اش بـه کار نمـی‌برند و به جایش مـی‌گویند «مصرف‌کننده». یک کوچه‌ای را درون همان نزدیکی‌ها نشانم مـی‌دهند و مـی‌گویند تمام خانـه‌های این کوچه پاتوق مصرف و تبادل موادمخدر هست و همـه هم مـی‌دانند و هیچ‌هم برخوردی نمـی‌کند. اما نکته دردناک این هست که یک مجتمع مس خیلی بزرگ درون جوار این کوچه درون حال ساخته‌شدن است. با فاصله کمـی از این جمعیت گروه دیگری فعالیت مـی‌کنند کـه در چند دقیقه‌ای کـه من آنجا بودم، دو مصرف‌کننده ‌آمدند و یکسری سرنگ تمـیز و بهداشتی از آنـها ‌گرفتند. این اقدام فواید زیـادی دارد و از گسترش آسیب‌ها و بخصوص ایدز که تا حد زیـادی جلوگیری مـی‌کند.

۲۵ خرداد ۱۳۹۱ـ پارک حقانی، خیـابان شوش

این سومـین باری هست که درون چهار سال اخیر بـه این منطقه مـی‌آیم و هر بار چیزهای تازه‌تری مـی‌بینم. این منطقه را دوست دارم. اینجا تصویر دیگری از انسان‌ها را مـی‌توان دید کـه در جایی کـه من زندگی مـی‌کنم، دیده نمـی‌شود. پارک حقانی، فقط یک پارک نیست، اینجا محل سکونت، تفریح، کار، دوستی، معاشرت و ازدواج عده‌ای از انسان‌هاست کـه یک ویژگی مشترک دارند؛ اعتیـاد، آن هم از نوع خالصانـه و جان‌برکَف‌اش. زن و مرد، گروه گروه، زیر سایـه درخت یـا دیوار نشسته‌اند.

پارک حقانی کشور کوچکی‌ست کـه تمام روابط و ویژگی‌های انسان‌ها با شباهت‌ها و تفاوت‌هایی با نقاط دیگر درون آن جاری است. اینجا هم مثل هر کشور طبقه‌بندی‌هایی وجود دارد. درون هر بخشی از پارک، ماده خاصی مصرف مـی‌شود؛ حشیش، شیشـه، هروئین، کراک و …، هر گروه درون قسمتی مستقر شده‌اند. اطراف هر گروه، یکسری وسیله معاش مثل کُلمن و وسایل شخصی ازجمله ساک، پتو و لباس و البته وسایل لازم به منظور مصرف مواد دیده مـی‌شود. آنـها خیلی آشکار مصرف مـی‌کنند، هرچند وقتی ما منتظر فرشته و حسن بودیم که تا با آنـها حرف بزنیم، کمـی خجالت مـی‌کشیدند. آنـها شیشـه مـی‌کشیدند. چند بار هم فرشته برگشت گفت:‌ «آبجی نوکرتم ببخشید.»

لازم نیست به منظور خرید بـه بازار بروند، هر چند دقیقه موتوری‌ها با انواع و اقسام مواد از پارک مـی‌گذرند. یکی از منابع درآمدشان خرید و فروش ضایعات یـا برخی اجناس سطح پایین است، اما بـه نظر مـی‌رسد، رایج‌ترینش خرید مواد و تبدیل آن بـه شکل‌ها و بسته‌بندی‌های دیگر هست که بـه قول خودشان «عَمَلشان را هم جواب مـی‌دهد.»

سیستم ازدواجشان، رفاقت تک‌پری است. ازدواج‌ها درون ذهنشان ثبت مـی‌شود. همـه مـی‌دانند کی با کی رفیق است. هرگونـه حضور نفر سوم درون یک رابطه رفاقت بـه سرعت معلوم مـی‌شود و مورد تقبیح قرار مـی‌گیرد. اینجا، بودن فقط با یک نفر ارزش هست و خیـانت بـه رفیق یک ضد ارزش. وقتی داشتیم با اردبیلی (نام او را نمـی‌دانستیم و فقط مـی‌دانستیم اهل اردبیل است) صحبت مـی‌کردیم، گفت خواهش مـی‌کنم از اینجا بروید، رضا مـی‌آید. رضا رفیقش بود، نمـی‌خواست رضا بداند کـه او با غریبه‌ها حرف زده است.

زن‌ها اینجا هم جنس دوم هستند؛ تینا، ی کـه حاضر نشده بود رفاقت کند، مجازاتش این بود کـه از درختی بـه دار آویخته شود. فرشته مـی‌گوید از این‌که توسط مردان دستمالی شود، متنفر است، دوست دارد مثل یک زن واقعی درون جامعه زندگی کند. برادر فرشته درون ۱۵ سالگی باعث اعتیـادش شده و شوهر اردبیلی هم او را معتاد کرده است. ظاهراً زن‌ها بعد از اعتیـاد دیگر درون خانواده‌شان پذیرفته نمـی‌شوند. فرشته مـی‌گوید برادرش الان پاک هست و درون خانواده‌اش حضور دارد، اما هیچ یک از اعضای خانواده جواب تلفن فرشته را نمـی‌دهند. آرزویشان یک سرپناه از طرف دولت هست و کمـی محبت از سوی خانواده. وقتی از آنـها جدا مـی‌شویم مـی‌گویند برایمان دعا کنید.

بعد از این‌که از آن منطقه کاملاً خارج مـی‌شویم، هنوز حس غم‌انگیزی با ماست. که تا ساعت‌ها فکر مـی‌کنیم تمام آدم‌های اطرافمان معتاد و بی‌خانمان هستند. چه اتفاقی برایشان مـی‌افتد؟ دعا کنیم کـه چه اتفاقی برایشان بیفتد؟ این‌که زودتر بمـیرند؟ این‌که ترک کنند؟ این‌که خانواده‌هایشان از آنـها حمایت کنند؟ چه بلایی سر بچه‌هایی مـی‌آید کـه آنجا بازی مـی‌د؟ سرنوشت نگهبان و باغبان نوجوانی کـه مجبورند درون آن محیط باشند چه مـی‌شود؟

بسیـاری از آدم‌هایی کـه پاک هستند بـه این معنا نیست کـه آدم‌های خوبی‌اند، شاید درون شرایطش قرار نگرفته‌اند… .

* کارشناس ارشد پژوهش علوم‌اجتماعی از دانشگاه تهران

با سپاس فراوان از دوستان عزیز، عصمت حسین‌زاده مالکی، ایمان مخمل‌کوهی و وهاب مختاری کـه همراهی آنـها باعث دلگرمـی من بود.

به نقل از چشم انداز ایران شماره ۷۵

Advertisements دوست‌داشتن:

دوست داشتن در حال بارگذاری...

مرتبط

: واکنش شهرام کاشانی ب خبر اعتیادش

واکنش شهرام کاشانی ب خبر اعتیادش شرح مشاهده ۳ روز از جنوب تهران shush2 | Aleborzma's Blog
[واکنش شهرام کاشانی ب خبر اعتیادش]

نویسنده و منبع | تاریخ انتشار: Thu, 14 Jun 2018 04:34:00 +0000واکنش شهرام کاشانی ب خبر اعتیادش

پروژه های استعماری - مطالب نقد سینمای بعد از انقلاب

در این گزارش تلاش شده هست تا فیلم های مطرح تر این دوره از جشنواره معرفی شوند. واکنش شهرام کاشانی ب خبر اعتیادش امسال رشد آثار چه از لحاظ کمـیت و چه از لحاظ کیفیت گواه آینده‌ درخشان سینمای ایران هست که بـه دست توانای جوانان مومن و انقلابی شکل خواهد گرفت.

به گزارش مشرق، واکنش شهرام کاشانی ب خبر اعتیادش فیلم های داستانی عموما درون جشنواره ها از اقبال بیشتری برخوردارند.اگرچه درون جشنواره عمار فیلم های مستند حرف اول را مـی زنند اما فیلم های مستند هم همچنان علاقمندان خاص خود را دارند.در این گزارش تلاش شده هست تا فیلم های مطرح تر این دوره از جشنواره معرفی شوند. واکنش شهرام کاشانی ب خبر اعتیادش امسال رشد آثار چه از لحاظ کمـیت و چه از لحاظ کیفیت گواه آینده‌ی درخشان سینمای ایران هست که بـه دست توانای جوانان مومن و انقلابی شکل خواهد گرفت.

اگرچه که تا حالا دوروز از برگزاری این جشنواره گذشته است.اما همچنان گزارش مشروحی کـه در «رجانیوز» کار شد به منظور علاقمندان سینما و آنـها کـه مـی خواهند درون این جشنواره بزرگ مردمـی شرکت کنند مـی تواند جذاب و مفید باشد. 

1-علمک - «حسین دارابی»

تا بـه حال مستندها و فیلم‌های کوتاه و بلند داستانی متعددی پیرامون روحانیت ساخته شده کـه در تعداد کمـی از آن آثار، ابتکار و نوآوری دیده مـی‌شود. اما فیلم 6 دقیقه‌ای «علمک» یک ایده‌ی ناب و جذاب دارد. ایده‌ای کـه توسط یک کارگردان جوان و کاربلد بـه طرز هنرمندانـه‌ای پرداخت شده است. درون دوره‌ی گذشته‌ی «جشنواره عمار» از «حسین دارابی» بـه خاطر ساخت فیلم «کرایـه‌ها آماده» تقدیر شد. اما او این‌بار، اثری کوتاه‌تر و در عین حال جذاب‌تر و قوی‌تر را بـه جشنواره فرستاده است. هر چند کـه بسیـاری از مخاطبان عادت بـه دیدن فیلم‌هایی با مدت زمان طولانی دارند، اما این‌بار مـی‌توانید لذت دیدن فیلم‌های کوتاه را با «علمک» امتحان کنید.

واکنش شـهرام کاشانی ب خبر اعتیـادش پروژه های استعماری - مطالب نقد سینمای بعد از انقلاب mimplus.ir

2-ولد - «امـیر عباس ربیعی»

قطعا یکی از مـهمترین آثار بخش داستانی پنجمـین دوره‌ی «جشنواره عمار» فیلم «ولد» است. این فیلم کوتاه 6 دقیقه‌ای بـه جنگ «غزه» اختصاص دارد. گفته مـی‌شود کیفیت بسیـار بالای ساخت «ولد» سبب شده کـه مخاطب درون مدت زمان کوتاه 6 دقیقه تحت تاثیر هنر کارگردان قرار گیرد.

3-خانـه‌ای کنار ابرها - «سید جلال دهقانی اشکذری»

«خانـه‌ای کنار ابرها» نخستین ساخته‌ی «سید جلال دهقانی اشکذری» کارگردان مستعد سینمای ایران هست که مضمونی دفاع مقدسی با نیم نگاهی بـه سینمای کودک دارد و بدون حمایت نـهادهای فرهنگی و به صورت مستقل و خودجوش ساخته شده است. داستان فیلم «خانـه‌ای کنار ابرها» درون دهه‌ی شصت مـی‌گذرد. جایی کـه دو دوست خانـه بـه خانـه به منظور رسیدن بـه یک هدف نامعلوم بـه سراغ خانواده‌های رزمندگان مـی‌روند و از انان پول مطالبه مـی‌کنند. که تا اینکه درون یکی از این خانـه‌ها، اتفاق عجیبی رخ مـی‌دهد. «حامد کمـیلی»، «هدایت هاشمـی» «صغری عبیسی» و «نگار عابدی» از جمله بازیگران این فیلم هستند. «خانـه‌ای کنار ابرها» درون جشنواره‌ی سی و دوم فجر، درون بخش فیلم‌های «نگاه نو» (فیلم اولی‌ها) حضور شایسته‌ای داشت و علاوه بر نامزدی دو سیمرغ بلورین، موفق بـه دریـافت دیپلم افتخار بهترین فیلمنامـه درون این بخش شد.

واکنش شـهرام کاشانی ب خبر اعتیـادش پروژه های استعماری - مطالب نقد سینمای بعد از انقلاب mimplus.ir

4-بچه و مرد - «محمدرضا خردمندان»

در بین کارگردانان جبهه‌ی فرهنگی انقلاب «محمدرضا خردمندان» با تجربه‌ترین و موفقترین‌ کارگردان فیلم‌های کوتاه داستانی با مضامـینی اخلاقی است. این کارگردان کـه در بین طرفداران «جشنواره عمار»، بـه خاطر دریـافت جوایز متعدد، کاملا شناخته شده است، این‌بار فیلم کوتاه «بچه و مرد» را بـه جشنواره ارسال کرده. فیلمـی کـه با روایت هنرمندانـه‌ی «خردمندان»، بـه یـادآوری یک نکته‌ی اخلاقی مـهم مـی‌پردازد.

5--مـیتینگ «امـیر عباس ربیعی»

ظاهرا «امـیر عباس ربیعی» علاقه‌ی خاصی بـه ساخت فیلم‌هایی با موضوعات بین‌المللی دارد. اثر دوم کارگردان فیلم کوتاه «ولد» درون پنجمـین «جشنواره عمار»، بـه جنگ عراق و وضعیت زندگی سربازهای آمریکایی درون این جنگ مـی‌پردازد. شنیده‌ها حاکی از آن هست که این فیلم 15 دقیقه‌ای از ساختار و فرم مطلوبی برخوردار هست و تصویربرداری آن از نکات قوت این اثر محسوب مـی‌شود. «مـیتینگ» قبل از جشنواره عمار درون بخش مسابقه‌ی «جشنواره فیلم مقاومت» و «جشنواره فیلم کوتاه تهران» نیز حضور داشته است.

واکنش شـهرام کاشانی ب خبر اعتیـادش پروژه های استعماری - مطالب نقد سینمای بعد از انقلاب mimplus.ir

6-FAIR PLAY - «سید سجاد قافله‌باشی»

نام «سید سجاد قافله‌باشی» سال گذشته و پس از اکران موفق فیلم «راننده» درون چهارمـین دوره‌ی «جشنواره عمار» بر سر زبان‌ها افتاد و اولین اثر جدی این کارگردان جوان درون اختتامـیه‌ی جشنواره مورد تقدیر هیئت داوران قرار گرفت. اما قافله‌باشی بعد از پرداختن بـه قسمتی کوتاه از زندگی یک طلبه درون فیلم «راننده» این بار جنگ عراق با آمریکا را دست‌مایـه‌ی ساخت جدیدترین اثرش قرار داده و در «FAIR PLAY» سعی کرده کـه تلفیقی هنرمندانـه از بازی فوتبال و زندگی یک کودک عراقی داشته باشد. با توجه بـه کارنامـه‌ی قافله‌باشی، بـه احتمال فراوان علاقه‌مندان بـه فیلم‌های کوتاه داستانی، از تماشای «FAIR PLAY» لذت خواهند برد.

7-انجمن حجتیـه - « حمـید عبداله زاده اقدم»

موضوع این فیلم کوتاه 5 دقیقه‌ای را بـه راحتی مـی‌توان از نامش متوجه شد. پرداختن بـه سوژه‌ای بحث‌برانگیز با موضوع حساس «انجمن حجتیـه» مـی‌تواند واکنش‌های مختلفی را درون پی داشته باشد. بـه هر حال حتما منتظر ماند که تا یکی از پرحاشیـه‌ترین آثار این دوره‌ی «جشنواره عمار» درون «سینما فلسطین» بـه نمایش درآید

واکنش شـهرام کاشانی ب خبر اعتیـادش پروژه های استعماری - مطالب نقد سینمای بعد از انقلاب mimplus.ir

8-اشک مادر - «موسی خانزاده‌پور»

پس از فیلم‌های داستانی «لکه» و «رو بـه قبله»، «اشک مادر» سومـین اثر داستانی کوتاه ادوار مختلف «جشنواره عمار» محسوب مـی‌شود کـه در آن بازیگر حرفه‌ای سینما بـه نقش‌آفرینی پرداخته است. «موسی خانزاده‌پور» درون جدیدترین فیلم داستانی کوتاهش نقش اول را بـه «پروانـه معصومـی»، بازیگر مطرح سینما و تلویزیون، سپرده است. «اشک مادر» روایتگر داستان مادر شـهیدی هست که برخی از حوادث فتنـه‌ی 88 او را بـه یـاد خاطرات قدیمـی مـی‌اندازد. «خانزاده‌پور» درون چهارمـین دوره‌ی «جشنواره عمار» بـه خاطر ساخت فیلم داستانی «شربت » موفق بـه دریـافت فانوس جشنواره شد.

9-فندک انگلیسی «مصطفی معارف‌وند»

داستان این فیلم کوتاه حدودا 10 دقیقه‌ای پیرامون یک شکنجه‌گر ساواک هست که به منظور اعتراف گرفتن از انقلابیون دست بـه اقدامات وحشیـانـه‌ای مـی‌زند. نام این اثر هم از فندکی گرفته شده کـه این شکنجه‌گر با آن سیگارهایش را روشن مـی‌کند و در انتهای فیلم نیز همـین فندک داستان «فندک انگلیسی» را بـه پایـان مـی‌رساند. لازم بـه ذکر هست که نویسنده و بازیگر اصلی این فیلم کوتاه، «احمد کاوری» کارگردان آثار بلند سینمایی چون «نفوذی» و «» است. حال حتما دید فیلمنامـه‌ی این کارگردان مطرح سینما مـی‌تواند مخاطبان جشنواره عمار را راضی کند یـا خیر.

10-عشق علیـه‌السلام - «نریمان جلیلی»

«نریمان جلیلی» سال گذشته با مستند «صد مرتبه از روی خدا بنویس» درون جشنواره‌ عمار شرکت کرد کـه این اثر مورد تقدیر هیئت داوران قرار گرفت. این کارگردان «ملکشاهی» با حمایت دفتر امام جمعه‌ی این شـهرستان، این‌بار درون «عشق علیـه‌السلام» بـه سراغ ساخت اثری با محوریت طلبه‌ای روستایی رفته است. سابقه‌ی این کارگردان نشان مـی‌دهد کـه او بـه دنبال ساخت اثری ساده و در عین حال تاثیرگذار هست و به منظور جذابیت اثرش خیلی از ابزار و وسایل آن‌چنانی و جلوه‌های بصری خاصی بهره نمـی‌برد. بلکه داستان روان فیلمش باعث مـی‌شود کـه مخاطب با او همراه شود و از دیدن اثرش لذت ببرد. برخی معتقدند کـه آخرین اثر جلیلی پدیده‌ی این دوره‌ی «جشنواره عمار» خواهد شد.

واکنش شـهرام کاشانی ب خبر اعتیـادش پروژه های استعماری - مطالب نقد سینمای بعد از انقلاب mimplus.ir مـهمترین آثار بخش مسابقه‌ی «فیلم‌های مستند»

بخش مستند از جمله آثاری هست که بسیـار علاقمند دارد و حتی علاقمندانش از سینمای داستانی بیشتر است. استقبال سینماگران و کمـیت بالای این آثار موید استقبال سینماگران هست و صندلی های پر سینما درون زمان نمایش آنـها نشان دهنده تعداد زیـاد علاقمندان سینمای مستند است.اکثر کارگردانان برگزیده‌ی دوره‌های قبل «جشنواره عمار» امسال هم با آثار جدیدشان درون عمار شرکت کرده‌اند کـه همـین موضوع باعث سخت‌تر شدن رقابت درون بخش‌های مختلف مسابقه‌ی «فیلم‌های مستند» خواهد شد

.

1-اتاق جنگ «مصطفی حریری»

هنوز به منظور بسیـاری از افراد بـه خصوص آن‌هایی کـه دوران دفاع‌مقدس را ندیدند و درک ند، ابهامات فراوانی درون خصوص جنگ 8 ساله‌ی ایران و عراق و به خصوص چرایی پذیرش قطعنامـه از طرف امام خمـینی(ره) وجود دارد. «مصطفی حریری» به منظور یـافتن پاسخ این سوال بـه سراغ افراد سرنوشت‌ساز جنگ نظیر «اکبر هاشمـی رفسنجانی» -رئیس شورای عالی دفاع- «حسن روحانی» -رئیس کمسیون دفاع مجلس شورای اسلامـی- «محمد جواد لاریجانی» -معاون وزیر خارجه- «محسن رضایی» -فرمانده‌ی وقت سپاه پاسداران- و برخی مسوولان بلند پایـه‌ی سیـاسی- نظامـی کشور رفته و صحبت‌های کنار هم چیده شده‌ی این افراد تعدادی از ابهامات دفاع‌مقدس را به منظور مخاطبان برطرف مـی‌کند.

«حریری» درون باره‌ی مستند خود مـی‌گوید: واکنش شهرام کاشانی ب خبر اعتیادش « سیـاست‌ها درون تصمـیم گیری نقشـه راه جنگ بـه خیلی از موارد ارتباط دارد کـه از جمله آن موارد مـی‌توان بـه ارتباط عناصر قدرت درون حکومت، اختلافات و رقابت سیـاسی، اندیشـه سیـاست‌مداران زمان جنگ، نگاه اقتصادی آن دوران و... اشاره کرد. درون این فیلم مـی‌بینیم افرادی کـه ظاهرا همگی درون یک جبهه هستند دارای ریشـه ایدئولوژیک متفاوت هستند. مستند «اتاق جنگ» مـی‌تواند درون تفسیر اتفاقات بعد از دفاع مقدس نیز کمک کند، چرا کـه به افراد و رویکرد‌ها مـی‌پردازد

این مستند کـه در مرکز مستند «مـیثاق» و تهیـه‌کنندگی «سلیم غفوری» ساخته شده، پیش از این درون جشنواره «سینما حقیقت» نیز اکران و نامزد دریـافت جایزه بهترین نویسنده گفتار متن از بخش«مسابقه ملی» و بهترین کارگردانی مستند بلند از بخش «شـهید آوینی» این جشنواره شد. این اثر مـی‌تواند بـه یکی از آثار جنجالی و بحث‌برتنگیز این دوره‌ی «جشنواره عمار» بدل شود.

واکنش شـهرام کاشانی ب خبر اعتیـادش پروژه های استعماری - مطالب نقد سینمای بعد از انقلاب mimplus.ir

2-چهی ما را کشت - «محمد حسین جعفریـان»

«محمدحسین جعفریـان»، شاعر و مستندساز معاصر بواسطه‌های مسئولیت‌هایی کـه در گذشته داشته، یکی از متخصصان مسائل فرهنگی کشورهای همسایـه‌ای شرقی کشور بـه خصوص کشور افغانستان محسوب مـی‌شود و این بار هم درون مستند «چهی ما را کشت» اتفاقی بحث‌برانگیز درون این کشور را مورد بررسی قرار داده است.

جعفریـان این‌گونـه مستندش را معرفی مـی‌کند: «در روز ۱۷ مرداد سال ۱۳۷۷، نـه نفر از دیپلمات‌های ایرانی درون مزار شریف بـه شـهادت رسیدند. بین این شـهدا «سردار ناصری» از سرداران سپاه و دفاع مقدس هم حضور داشت. این ماجرا ۱۰ سال بعد از آن هم درون پرده‌ای از ابهام ماند و هیچ حاضر نشد مسئولیت آن را بر عهده بگیرد و طالبان هم این جنایت را انکار کرد. یکی از دلایل من به منظور پرداختن بـه این سوژه این بود کـه خودم درون سفارت و در «مزار شریف» فعالیت مـی‌کردم و دو روز قبل از این اتفاق بـه ایران آمدم.انی کـه در سفارت شـهید شدند دوستانم بودند؛ بـه همـین دلیل ترغیب شدم مستندی از این اتفاق بسازم و روشن کنم چهی دیپلمات‌های ایرانی را بـه شـهادت رسانده است. البته این مستند با محوریت «شـهید ناصری» ساخته شده است؛ چون او شخصیت ویژه‌ای بود

این مستند جایزه‌ی ویژه‌ی دبیر جشنواره‌ درون بخش «جایزه بزرگ شـهید آوینی» هشتمـین جشنواره «سینما حقیقت» را به‌دست آورد.

3-ابرها درون راهند «محمد علی فارسی»

شاید نام «محمد علی فارسی» بـه عنوان کارگردان یک مستند، دلیل قانع‌کننده‌ای به منظور دیدن آن اثر باشد. اثری کـه سال گذشته درون بخش مسابقه‌ی مستند «جشنواره فجر» شرکت و کرد و امسال هم تندیس ، دیپلم افتخار و جایزه‌ی بزرگ جشنواره «سینما حقیقت» را از ان خود کرد.

«ابرها درون راهند» درباره‌ی یک جوان شیعه هست که بدون هیچ حمایتی از حکومت‌های اسلامـی، یک مرکز بزرگ اسلامـی را درون شـهر «فرانکفورت» آلمان بنا مـی‌کند. «فارسی» درون باره‌ی سوژه‌ی مستند خود چنین مـی‌گوید: « ابتدا بـه ساکن قصد ساخت فیلمـی درباره سه شخصیت از سه ملیت مختلف کـه شیعه شدند را داشتم. دو که تا از این شخصیتها را پیدا کردیم. به منظور پیدا سومـی بـه کاراکتری وصل شدیم کـه بعد از آشنایی با او تازه فهمـیدیم کـه زندگی این آدم چقدر جذاب هست و به منظور همـین بر روی زندگی همـین کاراکتر تمرکز کردیم؛ یعنی همان «اونال». شخصیتی کـه یک تنـه مـی‌خواهد یک مرکز فرهنگی اسلامـی را درون فرانکفورت راه بیندازد. به منظور ساخت فیلم از مرحله‌ی کلنگ زنی مسجد درگیر شدیم و طی پروسه‌های مختلف ساخت این مسجد یـا همان مرکز فرهنگی مرتب فیلم گرفتیم.

واکنش شـهرام کاشانی ب خبر اعتیـادش پروژه های استعماری - مطالب نقد سینمای بعد از انقلاب mimplus.ir

4-چشم درون برادر چشم و گام نـهایی - «سید محمدعلی صدری‌نیـا»

ماجرای اسیدپاشی سال 93 واکنش‌های متفاوتی را درون پی داشت. عده‌ای معتقد بودند کـه این اقدام وحشیـانـه کار بسیجیـانی تندرو هست که به منظور نـهی از منکر ان بدحجاب دست بـه این کار زدند و عده‌ای دیگری معتقد بودند کـه تمام این اقدامات به منظور بد و زشت جلوه فرضیتین امر بـه معروف و نـهی از منکر درون جامعه است. درون این بین رسانـه‌های خارجی هم ساکت نبودند و آن‌ها هم بـه این اتفاق تلخ و ناگوار پرداختند. اما این بار اول نبود کـه مردی بر روی صورت ان جوان اسید مـی‌ریخت. «آمنـه بهرامـی» ی بود کـه در سال 83 قربانی وحشی‌گری پسری شد کـه مدعی بود عاشق آمنـه است. «چشم درون برابر چشم» بعد از ده سال مصاحبه‌ی بسیـار جذابی را با «آمنـه بهرامـی» ترتیب داده هست که ابعاد جدیدی از اسیدپاشی درون کشور را به منظور بینندگان باز مـی‌کند.

به جز «چشم درون برابر چشم»، «گام نـهایی» دیگر اثر «صدری‌نیـا» درون بخش مسابقه‌ی پنجمـین دوره‌ی «جشنواره عمار» است. بعد از امضای توافقنامـه‌ی ژنو توسط دولت تدبیر و امـید، افراد مختلفی نسبت بـه مفاد مختلف این قرارداد اعتراض د و این توافقنامـه را بـه ضرر کشور و ملت ایران دانستند. حسن روحانی هم درون واکنش بـه این مخالفت‌ها درون طی یک سخنرانی اظهار داشت کـه دانشگاهیـان حتما نسبت بـه توافقنامـه نظر دهند. بعد از این صحبت رئیس جمـهور خیلی طولی نکشید کـه تعدادی از دانشجویـان بـه حسن روحانی لبیک گفتند و مستند «گام نـهایی» را با موضوع توافقنامـه‌ی ژنو و مساله‌ی هسته‌ای تولید د.

کارگردانی این دو اثر بر عهده‌ی «سید محمدعلی صدری‌نیـا» -برگزیده‌ی دوره‌ی چهارم جشنواره عمار بـه خاطر مجموعه‌ی «دکترسلام»- است. نام کارگردان و موضوعات جذاب دو مستند «چشم درون برابر چشم» و «گام نـهایی» مـی‌تواند دلایل قانع‌کننده‌ای به منظور دیدن این دو مستند درون جشنواره باشد.

5-رمز و راز ملکه «مـهدی نقویـان»

«مـهدی نقویـان» رکورددار دریـافت فانوس از جشنواره عمار هست و تقریبا درون تمام ادوار بـه خاطر ساخت مستند و کلیپ داستانی شایسته‌ی تقدیر شناخته شده است. این کارگردان کاربلد امسال هم امپراطوری انگلیس و نحوه‌ی حکومت ملکه بر این کشور را دست‌مایـه‌ی ساخت مستند قرار داده است. این مستند كه بـه بهانـه‌ی شصتمـین سال تاجگذاری الیزابت دوم تولید شده و به مختصری از تاریخ انگلستان، مستعمرات این كشور و كشورهای مشترك المنافع انگلیس نیز مـی‌پردازد و مخاطب را با این موارد آشنا مـی‌كند. پاسخ برخی سوالات، نظیر اختیـارات ملكه درون اداره كشور، كشورهای تحت نفوذ مستقیم ملكه، ساز و كار كشورهایی كه با نماینده ملكه اداره مـی شوند و ... از جمله مواردی هست كه درون این مستند بـه آن پرداخته شده.

این اثر، درون مركز مستند «سوره حوزه هنری» تولید شده و در جشنواره عمار رونمایی مـی شود.

6-خالد و مجتبی - «روح‌الله رفیعی»

«روح‌الله رفیعی» -مدیر خانـه‌ی فرهنگ و رسانـه‌ی «ثائر»- مستند خود را این‌گونـه معرفی مـی‌کند: « داستان این فیلم مستند روایت زندگی دو رزمنده شیعه و سنی بـه نام‌های «خالد و مجتبی» هست که با هم علیـه وهابیت درون کشور سوریـه درون حال جنگ هستند؛ البته بسیـاری درون پی این بودند کـه جنگ رخ‌داده درون سوریـه را نبردی بین شیعه و سنی عنوان کنند، درصورتی کـه جنگ واقعی با وهابیت است

مراسم رونمایی از این مستند درون «دانشگاه علم‌وصنعت»، با حضور افرادی چون «محمدرضا شـهیدی‌فرد» و «فروز رجایی‌فر» از اعضای کاروان زائران صلح سوریـه، با استقبال بسیـار خوبی از طرف دانشجویـان مواجه شد. ضمن اینکه مستند «خالد و مجتبی» درون اولین حضور جشنواره ای خود، دیپلم افتخار برگزیده‌ی دوم بخش تکفیری و لوح تقدیر داوران درون بخش بین الملل «سیزدهمـین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت» راب کرد.

علاوه‌بر اثر خوش‌ساخت «خالد و مجتبی»، مستند «TF DOWN2» با موضوع اجتماعی افزایش جمعیت نیز از این کارگردان درون بخش مسابقه‌ی آثار مستند پنجمـین دوره‌ی «جشنواره عمار» حضور دارد.

7-هالیوود اسب ترووا - «داوود جلیلی» و «سلمان ابوطالبی»

داوود جلیلی کارگردان مستند «به رنگ زندگی» و برگزیده‌ی «جشنواره عمار»- پیرامون آخرین مستندی کـه ساخت آنرا بـه پایـان رسانده است، توضیح داد: « ساخت مستند «هالیوود اسب ترووا» را باهمکاری آقای «سلمان ابوطالبی» بـه پایـان رساندیم. این مستند بـه تاثیر برخی از فیلم‌های هالیوود بر روی خانواده‌ها و جوامع مـی‌پردازد. تهیـه‌کنندگی این مستند 40 دقیقه‌ای را آقایـان «محمدحسین قاسمـی» و «سید سعید مـیرصادقی» بر عهده داشتتند

دیدن این مستند مـی‌تواند خانواده‌های ایرانی را با یک مسئله‌ی نگران‌کننده درون خصوص تربیت فرزندانشان مواجه کند. خانواده‌هایی کـه بدون محدودیت خاصی هر انیمـیشن و فیلمـی کـه فرزندشان طلب مـی‌کند را برایش تهیـه مـی‌کنند و از اه اصلی آن انیمـیشن و فیلم بی‌خبرند.

8-فاکتور صوری - «سید مـهدی کرباسی»

«فاکتور صوری» مـهمترین اثر مستند «سفیر فیلم» درون پنجمـین «جشنواره‌ی عمار» محسوب مـی‌شود. این اثر بـه موضوع حساس «بانکداری اسلامـی» مـی‌پردازد. موضوعی کـه در این چند سال اخیر همواره مورد بحث بوده و عده‌ای معتقدند کـه نحوه‌ی بانکداری فعلی کشور بـه صورت ربوی است. آخرین مستند بلند «سفیر فیلم» سعی کرده هست که بـه این سوال مـهم پاسخ دهد.

«سید مـهدی کرباسی»، تهیـه‌کننده‌ی مستند جنجالی «کدام انحراف؟» با موضوع «اسفندیـار رحیم‌مشایی»، کارگردانی این اثر را بر عهده داشته است. این کارگردان موفق شد درون مراسم افتتاحیـه پنجمـین «جشنواره‌ی عمار» جایزه‌ی فانوس بلورین بخش مسابقه‌ی تیزر جشنواره راب کند.

واکنش شـهرام کاشانی ب خبر اعتیـادش پروژه های استعماری - مطالب نقد سینمای بعد از انقلاب mimplus.ir

9-شکوفه‌های زمستان - «تورج کلانتری»

«دهه‌ی پنجاه و همزمان با تحولات سیـاسی و اجتماعی، حلقه‌های هنری متعددی درون کشور شروع بـه فعالیت د کـه به خاطر پررنگ بودن مسائل سیـاسی درون آن دوره، کمتر مورد بررسی و توجه قرار گرفتند و گذر زمان باعث شد بسیـاری از این حوادث درون مـیان صفحات تاریخ بـه دست فراموشی سپرده شوند

جملات فوق توضیحی هست کوتاه پیرامون آخرین اثر موسسه «نجوای زلال هنر» کـه در ابتدای مستند «شکوفه‌های زمستان» آمده است. «تورج کلانتری» کارگردان درون توضیحات تکمـیلی پیرامون آخرین اثرش اظهار داشت: « این فیلم بـه تاریخ هنر انقلاب مـی پردازد و از تأثیر اشخاصی مـی گوید کـه جزو بنیـان‌گذاران حوزه هنری بودند و کارهای فرهنگی زیـادی را درون این راستا انجام داده اند. آقایـان «شریفی»، «بهزادپور»، «سلحشور»، «فردی» و «دهقان» از جمله افرادی هستند کـه این فیلم بـه معرفی آنـها و تأثیراتشان درون حوزه فرهنگ و هنر بعد از انقلاب مـی پردازد. «شکوفه های زمستان» بـه تهیـه کنندگی آقای «سید جمال عود سیمـین» ساخته شده است

10-به وقت مادری - «محمد حسن یـادگاری»

«به وقت مادری» جدیدترین مستند تولیدی موسسه‌ی فرهنگی «آرمان مدیـا» بـه کارگردانی «محمدحسن یـادگاری»، تهیـه‌کنندگی «محسن اخوان‌فر» و نویسندگی «حسین شمقدری» است. یـادگاری سال گذشته موفق بهب دیپلم افتخار چهارمـین جشنواره عمار به منظور مستند «داوطلبین عزیز» شده بود.

«به وقت مادری» سه روایت از سه زوج جوان هست که درون مواجهه با مساله «فرزندآوری»، هرکدام تصمـیم مختلفی درون مورد بچه دار شدن دارند و از زاویـه‌ی دید والدین، بـه موضوع «تحدید نسل» درون ایران مـی‌پردازد.

واکنش شهرام کاشانی ب خبر اعتیادش پروژه های استعماری - مطالب نقد سینمای بعد از انقلاب
[واکنش شهرام کاشانی ب خبر اعتیادش]

نویسنده و منبع | تاریخ انتشار: Sun, 03 Jun 2018 11:28:00 +0000واکنش شهرام کاشانی ب خبر اعتیادش

پورتال و سایت تفریحی خبری ایرانیـان

دانلود فیلم من سالوادور عهده دار اکران فیلم«من سالوادور نیستم» هست که این فیلم فیلم سینمایی ایرانی من سالوادور نیستم فیلمـی دیگر از بازیگر محبوب ایرانی رضا عطاران من دانلود فیلم من سالوادور نیستم نام فیلم : واکنش شهرام کاشانی ب خبر اعتیادش من سالوادور نیستم دانلود فیلم ایرانی جدید تولید «من سالوادور نیستم» را فردا درون سینما پیروزی از نظر من فیلم جالبی بود نسبت بـه فیلمای طنز دانلود رایگان فیلم ایرانی "من سالوادور نیستم" | دانلود فیلم جدید و ایرانی "من سالوادور نیستم من سالوادور نیستم فیلمـی بـه کارگردانی منوچهر هادی و تهیـه‌کنندگی مشترک سید امـیر پروین دانلود فیلم ایرانی من سالوادور نیستم با لینک مستقیم و کیفیت عالی Download Movie by direct link Man Salvador ,دانلود, فيلم, ايراني, من سالوادور نیستم, دانلود فيلم من سالوادور نیستم, دانلود فيلم ايراني دانلود فیلم سینمایی من سالوادور نیستم با کیفیت عالی navafilm.ir/دانلود-فیلم-سینمایی-من-سالوادور دانلود فیلم من سالوادور نیستم با کیفیت hd، واکنش شهرام کاشانی ب خبر اعتیادش دانلود فیلم من سالوادور نیستم، دانلود من نوا فیلم فیلم سینمایى "من سالوادور نیستم" بـه كارگردانى منوچهر هادى كه نوروز امسال درون دانلود فیلم ایرانی من سالوادور نیستم | دانلود فیلم ایرانی من سالوادور نیستم با لینک مستقیم من سالوادور نیستم ناصر و خانواده اش بواسطه آژانس تعطيلات رويايي بـه سفري سياحتي بـه فیلم «من سالوادور نیستم» ساخته منوچهر هادی بـه عنوان اولین فیلم نوروزی از 5 اسفند ماه اکران به منظور دانلود این فیلم بـه کانال تلگرام ما مراجعه کنید telegram.me/filmbaz_it پاتوق فیلم بازان سینما تیکت آنونس فیلم «من سالوادور نیستم» من سالوادور نیستم , , سینما تیکت خلاصه داستان من سالوادور نیستم : فیلم آی ام نات سالوادور پنجمـین فیلم سینمایی منوچهر هادی بـه دانلود فیلم من سالوادور نیستم با لینک مستقیم و رایگان داستان شخصی مذهبی درون بریل را نشان مـی فیلم سینمایی «من سالوادور نیستم » آخرین اثر منوچهرهادی با بازی رضا عطاران مـی باشد کـه قرار من سالوادور نیستم 2 , که تا جایی کـه اطلاع دارم قسمت دوم این فیلم ساخته نمـی شود و تهیـه کنندگان این فیلم کامل را مـیتوانید درون وببسایت ما دانلود کنید:bougoal.ir I Am Not Salvador - Man Salvador Nistam - من سالوادور معرفی فیلم من سالوادور نیستم بـه همراه نقد،‌تصاویر، آنونس و نظرات کاربران خلاصه داستان : ناصر (رضا عطاران) بـه همراه خانواده اش از طرف آژانس هواپیمایی بـه سفری بـه برزیل دانلود فیلم سینمایی من سالوادور نیستم با کیفیت عالی navafilm.ir/دانلود-فیلم-سینمایی-من-سالوادور دانلود جدیدترین فیلم های خارجی, دانلود رايگان فيلم من سالوادور نیستم با لينک مستقيم, دانلود دانلود فیلم جدید ایرانی و بسیـار زیبای من سالوادور نیستم با لینک مستقیم فیلم سینمایی جدید من دانلود رایگان فیلم من سالوادور نيستم با لینک مستقیم new1music.com › فیلمTranslate this page Aug 22, 2016 دانلود رایگان فیلم سینمایی "من سالوادور نیستم" بـه کارگردانی منوچهر هادی | فارسی موزیک دانلود رایگان فیلم سینمایی من سالوادور نیستم با کیفیت عالی hd با لینک مستقیم از سرور سایت و دانلود فیلم سینمایی من سالوادور نیستم بـه کارگردانی منوچهر هادی و بازی رضا عطاران و یکتا دانلود فیلم , دانلود رایگان فیلم , دانلود سریـال , دانلود فیلم خارجی , دانلود فیلم خارجی جدید اکران فیلم بعد از دو هفته رضایت داشته کایدان درباره ساخت سری دوم من سالوادور نیستم دانلود فیلم ایرانی من سالوادور نیستم دانلود فیلم من سالوادور نیستم با لینک مستقیم دانلود filmestan من سالوادور نیستم,فیلم ایرانی جدید من سالوادور نیستم,دانلود فیلم ایرانی جدید من download film man salvador nistam , ايراني , تاريخ انتشار من سالوادور نیستم , حجم کم , دانلود , دانلود رايگان دانلود فیلم من سالوادور نیستم - دانلودگذر downloadgozar.ir › فیلم و سریـال › دانلود فیلم دانلود رایگان فیلم من سالوادور نيستم با لینک مستقیم www.cooldownload.ir/free-download-i-am-not-salvador.html دانلود فیلم من سالوادور نیستم با کیفیت hd دانلود فیلم من سالوادور نیستم دانلود فیلم ایرانی دانلود فیلم , دانلود رایگان فیلم , دانلود سریـال , دانلود فیلم خارجی , دانلود فیلم خارجی جدید ناصر ( رضا عطاران ) و همسرش ( یکتا ناصر ) بـه مدت یک هفته بـه کشور برزیل سفر مـی کنند اما درون آنجا یک دانلود فیلم من سالوادور نیستم با کیفیت عالی | دانلود فیلم من سالوادور نیستم با لینک مستقیم دانلود فیلم , دانلود رایگان فیلم , دانلود سریـال , دانلود فیلم خارجی , دانلود فیلم خارجی جدید دانلود فیلم ایرانی من سالوادور نیستم-ناصر و خانواده اش بواسطه آژانس تعطیلات رویـایی بـه سفری دانلود من سالوادور نیستم با لینک مستقیم,, دانلود فیلم,دانلود سریـال,دانلود فیلم جدید ایرانی پیک دانلود ، بازیگران فیلم من سالوادور نیستم,دانلود رایگان فیلم,دانلود رایگان فیلم باپورتال و سایت تفریحی خبری ایرانیـان. واکنش شهرام کاشانی ب خبر اعتیادش . واکنش شهرام کاشانی ب خبر اعتیادش

واکنش شهرام کاشانی ب خبر اعتیادش پورتال و  سایت تفریحی خبری ایرانیـان
[واکنش شهرام کاشانی ب خبر اعتیادش]

نویسنده و منبع | تاریخ انتشار: Fri, 20 Jul 2018 15:04:00 +0000واکنش شهرام کاشانی ب خبر اعتیادش

قاسم - turkumusic.ir

واکنش شـهرام کاشانی ب خبر اعتیـادش قاسم - turkumusic.ir mimplus.ir

دانلود آهنگ جديد قاسم فروغي بـه نام دروغه عاشقونـه 

1 . دانلود اهنگ دروغ عاشقونـه قاسم فروغی - دانلود آهنگ جدیدwww.birmusic.org/tag/دانلود+اهنگ+دروغ+عاشقونـه+قاسم+فروغی‎دانلود اهنگ جدید و بسیـار زیبای قاسم فروغی بـه نام دروغ عاشقونـه. واکنش شهرام کاشانی ب خبر اعتیادش منتشر شده ازبیرموزیک. واکنش شهرام کاشانی ب خبر اعتیادش http://s4.birmusic.org.bir-music1.ir/ ...

 

2 . دانلود آهنگ جدید |MG-OFFICIALmgofficial.rozblog.com/‎آهنگ های پیشنـهادی. دانلود دو آهنگ احساس و کاش ميدونستم از قاسم فروغي · دانلود آهنگجديد قاسم فروغي بـه نام دروغه عاشقونـه · تبلیغات درون دانلود آهنگ ...

 

3 . دروغ عاشقونـه.قاسم فروغی جدید. موزیک جدید فروغی. قاسم فروغیgf-mr.blog.ir/.../دروغ%20عاشقونـه.قاسم%20فروغی%20جدید.%20موزیک%20جدید%20فروغی.%20قاسم%20فروغی‎20 مارس 2015 ... آهنگامو تو همـین چن روز یـه آهنگ متفاوت کـه تا بـه حال از من نشنیدین این نوع خوندنرو ...دانلود موزیک بسیـار زیبا و جدید قاسم فروغی بـه نام دروغه عاشقونـه.

 

4 . دانلود دو اهنگ احساس و کاش مـیدونستم از قاسم فروغی :: واکنش شهرام کاشانی ب خبر اعتیادش !!!!توجه!!!آدرس ...gf-mr.blog.ir/.../دانلود-دو-اهنگ-احساس-و-کاش-مـیدونستم-از-قاسم-فروغی‎9 مارس 2015 ... دانلود دو اهنگ احساس و کاش مـیدونستم از قاسم فروغی. ... ۹۳/۱۲/۱۸. دانلود موزیک بسیـارزیبا و جدید قاسم فروغی بـه نام دروغه عاشقونـه. پیوندهای روزانـه.

 

5 . دانلود دو اهنگ احساس و کاش مـیدونستم از قاسم فروغی :: !!!!توجه!!!آدرس ...gf-mr.blog.ir/.../دانلود%20دو%20اهنگ%20احساس%20و%20کاش%20مـیدونستم%20از...‎۳ مطلب با کلمـه‌ی کلیدی «دانلود دو اهنگ احساس و کاش مـیدونستم از قاسم فروغی» ثبتشده هست - ... دانلود موزیک بسیـار زیبا و جدید قاسم فروغی بـه نام دروغه عاشقونـه.

 

6 . توجه!!!آدرس وبسایت عوض شد!!!!توجه!!! - بلاگgf-mr.blog.ir/‎بزودی جدیدترین اهنگ قاسم فروغی بـه نام کــــجـــــــــــایـــــــی تـــــــاببینـــــــــــــــــــــــــــــی .... دانلود موزیک بسیـار زیبا و جدید قاسم فروغی بـه نام دروغهعاشقونـه.

 

7 . دروغ عاشقونـه قاسم فروغی - دانلود آهنگ با لینک مستقیمwww.ninimp3.ir/mp3-2.php?...دروغ%2Bعاشقونـه%2Bقاسم%2Bفروغی...‎دروغ عاشقونـه قاسم فروغی. متاسفانـه فایل این آهنگ از روی سرور بـه دلیل معلومـی حذفشده هست قاسم افشار روزانـه ... آهنگ جديد قاسم افشار بـه نام جنگ نابرابر · امـید فروغی ...

 

8 . بی کران موزیکbikaran-music.loxblog.com/.../دانلود%20آهنگ%20جدید%20و%20شنیدنی%20قاسم%20فروغی%20...‎22 ژانويه 2015 ... دانلود آهنگ جدید و شنیدنی قاسم فروغی بـه نام دروغ عاشقونـه - موزیک های جدید با سبکهای متنوع و قابلیت های جدید - ****بی کران موزیک****

 

9 . دانلود آهنگ دروغه از مازیـار فلاحی - دانلود آهنگ جدیدnicmusic.org/1393/01/دانلود-آهنگ-دروغه-از-مازیـار-فلاحی/‎دانلود آهنگ بسیـار زیبا و شنیدنی مازیـار فلاحی بـه نام دروغه بهمراه تمام آهنگ های جدید وقدیمـی و متن های مازیـار فلاحی.

 

10 . دانلود و متن آهنگ جدید آرشاوین بـه نام دوباره ابریـه هوامnicmusic.org/1394/09/دانلود-و-متن-آهنگ-جدید-آرشاوین-به-نام-دو/‎17 دسامبر 2015 ... ... منتخب فارسی · دچارم کن بـه اشک عاشقونـه ... دانلود آهنگ جدید آرشاوین بـه نام دوبارهابریـه هوام با کیفیت بالا. با لینک ... دروغه رفتن تو واسه ی همـیشـه.

 

11 . دانلود آهنگ امير مولایی بـه نام دروغ فوق العاده - دانلود اسپیدdownloadspeed.ir/دانلود-آهنگ-امير-مولایی-به-نام-دروغ-فوق/‎4 روز پیش ... دانلود آهنگ جدید ... دانلود: دانلود آهنگ با کیفیت ۱۲۸. متن آهنگ امـیر مولایی بـه نام دروغفوق العاده ... سعیدی بـه نام با من بمون دانلود آهنگ عارف بـه نام عاشقونـه دانلود آهنگ بهزاد... علی ثابت قدم بـه نام موج دانلود آهنگ قاسم افشار بـه نام زنده نمـی مونم دانلود آهنگ ...فروغی بـه نام بمون دانلود آهنگ مارتیک بـه نام با تو بد نیستم دانلود آهنگ ...

 

12 . دانلود آهنگ داریوش بـه نام ای عشق - دانلوداسپیدdownloadspeed.ir/دانلود-آهنگ-داریوش-به-نام-ای-عشق/‎دانلود: دانلود آهنگ با کیفیت ۱۲۸. متن آهنگ داریوش بـه نام ای عشق : عشق بـه شکل پرواز... دروغ این صدا را بـه گور قصه ها بسپار ... اما اونکه عاشقونـه جون سپرده هرگز نمرده ....به نام موج دانلود آهنگ قاسم افشار بـه نام زنده نمـی مونم دانلود آهنگ سیـاوش قمصری بـه نام ...به نام پاییز دانلود آهنگ یـاسین ترکی بـه نام وابسته دانلود آلبوم رامـین فروغی بـه نام ...

 

13 . دانلود آهنگ احمد آزاد بـه نام دروغه - دانلوداسپیدdownloadspeed.ir/دانلود-آهنگ-احمد-آزاد-به-نام-دروغه/‎دانلود آهنگ احمد آزاد بـه نام دروغه. ... آهنگ مسعود سعیدی بـه نام با من بمون دانلود آهنگ عارفبه نام عاشقونـه دانلود آهنگ بهزاد پبه نام تو همونی دانلود آهنگ مرتضی سرمدی بـه نام ...

 

14 . دانلود آهنگ مرتضی بـه نام داروغه - دانلوداسپیدdownloadspeed.ir/دانلود-آهنگ-مرتضی-به-نام-داروغه/‎دانلود: دانلود آهنگ با کیفیت ۱۲۸. متن آهنگ مرتضی بـه نام داروغه : داروغه آذوغه ها رو... دانلود آهنگ مرتضی بـه نام دروغه دانلود تک آهنگ جديد دانلود آهنگ مرتضی بـه نام انار ...به نام عاشقونـه دانلود آهنگ بهزاد پبه نام تو همونی دانلود آهنگ مرتضی سرمدی بـه نام... بـه نام موج دانلود آهنگ قاسم افشار بـه نام زنده نمـی مونم دانلود آهنگ سیـاوش قمصری بـه نام...

 

15 . MG - دانلود موزیک قاسم فروغی بـه نام حلالم کنmg23.blogfa.com/tag/دانلود-موزیک-قاسم-فروغی-به-نام-حلالم-کن‎MG - دانلود موزیک قاسم فروغی بـه نام حلالم کن - وبلاگ رسمي مـهدي رضوانيان و ... دانلودموزيک زيبا و جديد قاسم فروغي بـه نام دروغ عاشقونـه, دوشنبه بیست و ششم مرداد ...

 

16 . آهنگ دروغ عاشقونـه با صدای قاسم فروغی {ادامـه مطالب} - خوش اومدیghasemforughi.lxb.ir/post/2‎آهنگ دروغ عاشقونـه با صدای قاسم فروغی {ادامـه مطالب} - وبلاگ رسمـی قاسم فروغی. ...دانلود آهنگ قاب تو خالی با صدای قاسم فروغی ومـهدی شایسته{دانلود درون ادامـه مطلب. آرشيووبلاگ. مـهر 1394. پیوندهای روزانـه. دانلود آهنگ جدید ... نام : وب : پیـام : 2+2=: (Refresh) ...

 

17 . آهنگهای امروز جمعه | 17 بهمن 93 - دانلود آهنگ جدید ایرانیwww.jenabmusic.com/.../music-آهنگهای-امروز-جمعه-17-بهمن-93.html‎6 فوریـه 2015 ... دانلود آهنگ جدید آریـا امجد بـه نام دروغ ... دانلود آهنگ جدید افشین بوستان بـه نام کوچعاشقانـه ... دانلود آهنگ جدید علی بابا و بهنام SI بـه نام آروم بگیر.

 

18 . دانلود آهنگ احساسی دروغ دوست داشتنی از مرتضی ... - دانلود آهنگ جدیدwww.new3da.com/دانلود-آهنگ-احساسی-دروغ-دوست-داشتنی-از/‎آهنگ شنیدنی و فوق العاده زیبای مرتضی پاشایی بـه نام دروغ دوست داشتنی | بهدرخواست کاربران | 3132132132 Unknown Object MP3 – 128 dlimg.

 

19 . آرشیو آهنگ های قدیمـی 250 200 A - همـه چیز از همـه جا - سایت یکصداwww.1seda.com/1389/01‎15 آوريل 2010 ... ذکر مصیبت حضرت قاسم از زبان مقام معظم رهبری + صوت ... با استفاده از کلیدترکیبی ( Ctrl + F) و تایپ نام اثر مورد نظر هنرمندان یـا قسمتی از متن شعر اثر ...دانلود آهنگ ..... آهنگ بـه یـاد ماندنی غم تنـهایی اسیرت مـیکنـه از فریدون فروغی ...... منو بایک نگاه عاشقونـه ، واکنش شهرام کاشانی ب خبر اعتیادش هوایی کردی اما دل نبستی ... آهنگ دروغ نگو از سوزان روشن.

 

20 . فراگیر‌ترین و محبوب‌ترین آهنگ‌های موسیقی ایران را انتخاب کنید ...www.musicema.com/100Hits‎7 مارس 2015 ... 11- وقف پرنده ها / قاسم افشار .... همگی منتظر فوق العاده و بسیـار زیبای اهنگ جدیدمجید خراطها بنام شاید باشید ...... گرفت(حامـی)-پرنده-منو ببخش و ناصریـا-دروغه-کوچ

 

21 . دانلود مجموعه برترین آهنگهای بی کلام عاشقانـه 2016 | جدید دانلود9newdownload2016.ir/دانلود-مجموعه-برترین-آهنگهای-بی-کلام-ع/‎دانلود آهنگهای بی کلام عاشقانـه گیتار , دانلود آهنگ بی کلام عاشق شدم من , دانلود آهنگ ...آهنگ بی کلام تنـهاترین عاشق از فریدون فروغی دانلود آلبوم بی کلام عاشقانـه فوقالعاده ... بی کلام عاشقانـه با پیـانو دانلود بهترین آهنگ های بی کلام عاشقانـه دانلودآهنگهای .... آذر دانلود آهنگ بی کلام نی غمگین دانلود آهنگ بی کلام نام جاوید وطن دانلودآهنگ بی ...

 

22 . فریدون فروغی| موتور جستجوی یوزyooz.ir/search/?q=فریدون%20فروغی&s=450... غم تنـهایی ژاله صادقیـان دروغ عاشقونـه قاسم فروغی قهوه خانـه‌ها فریدون آسرایی فراموش... ویولن : عماد نکوئی دانلود آهنگ با لینک مستقیم دانلود آهنگ جدید ماهور بـه نام زندون ...دانلود آهنگ فریدون فروغی بـه نام تنـها ترین عاشق | فارس تو موزیک | دانلود آهنگ جدید.

 

23 . تصنیف و ترانـه - حکیمانـهjomalatziba.blogfa.com/cat-232.aspx‎دانلود آهنگ مگذار و مگذر با صدای حمـیدرضا نوربخش .... واسه هم قصه گفتن عاشقانـه ...برچسب‌ها: دانلود بهترین ترانـه های فریدون فروغی, گزیده تصنیف ها و ترانـه ها, دانلود...... شیدای زمانم، رسوای جهانم بی دلبر و بی دل، بی نام و نشانم ..... برچسب‌ها: بهتریناشعار قاسم رسا, گزیده تصنیف ها و ترانـه ها, دانلود موسیقی سنتی ... هر دو دروغ وبی‌اثر شد

 

24 . دانلود آهنگهای 1393 غمگین - دانلود آهنگ غمگین احساسی - کمک سرچwww.wsearching.ir/dfdyeytmnrcnvndnsdcacyctdqnjrctdsv.htmlدانلود آهنگ جدید و زیبای افشین آذری و محمد یـاوری بنام دل ساده با لینک مستقیم. ...غمگین و عاشقانـه جدید.20 بهمن 1393 دانلود آهنگ 735 بازدید. mohammadrezamoghaddam .... ترانـه سرا :را بختیـاریـان / تنظیم کننده و مـیو مستر : فربدفروغی ... دانلود آهنگ جدید عماد طالب زاده بـه نام یـه دروغ با بالاترین کیفیت و لینکمستقیم.

 

25 . دانلود آهنگهای 1393 غمگین - دانلود آهنگ غمگین احساسیwww.helpsearching.ir/dfcfeytmnrcynvydfvndnsdcacyctdqnjrctdsv.htmlدانلود آهنگ جدید و زیبای افشین آذری و محمد یـاوری بنام دل ساده با لینک مستقیم. ...غمگین و عاشقانـه جدید.20 بهمن 1393 دانلود آهنگ 735 بازدید. mohammadrezamoghaddam .... ترانـه سرا :را بختیـاریـان / تنظیم کننده و مـیو مستر : فربدفروغی ... دانلود آهنگ جدید عماد طالب زاده بـه نام یـه دروغ با بالاترین کیفیت و لینکمستقیم.

 

26 . دانلود آهنگ جدید ایرانی - دانلdownloadnewsong.ir/tags/دانل%25‎آهنگ جدید و بسیـار زیبای امـید هوشیـاری بـه نام حرمت ، با سه کیفیت .... ( ترانـه وآهنگ : مسعود سعیدی / تنظیم ، مـیو مسترینگ : فروبد فروغی خواه ) ..... دانلود آهنگجديد سعيد قاسم زاده من دي جي شدم ... ‌اين خواننده كه با آثار حسي و عاشقانـه اش خيلي زود

 

27 . توانست درون دل مخاطبان موسيقي زير زميني ...... دانلود آهنگ جدید ایرانی دروغ محمد جعفری.

 

28 . متن شعر :: متن آهنگ، دانلود آهنگ و متن عاشقانـه7text.ir/tag/متن%20شعر‎متن آهنگ جدید محمد علیزاده بنام دچارم کن بـه اشک عاشقونـه : تو اینجایی .... سوژه هات

 

29 . تکراریـه عالیـه خندم مـیگیره وقتی دروغ مـیگی .... دانلود آهنگ زنده نمـی مونم از قاسم افشار.

 

30 . درخواست آهنگ - ناکامانnakaman.ir/درخواست-آهنگ/‎دانلود آهنگ باران ( وقتی کـه بارون مـیگیره ) محمد خانبابایی ...... چون خوانندش رونمـیشناسم نتونستم تو گوگل پیداش کنم اهنگ جدید ام هس ..... بده بـه حرفای عاشقونم

 

31 . پنج کیلومتر که تا برزخ - داریوش اقبالیsalarnobakht.blogfa.com/cat-4.aspx‎داریوش درون حال خواندن شعر رازقی هست که نام مکان کنسرت را نمـیدونم -۳۰-کنسرت(۱)- ....از داریوش هم درون مورد البوم جدید داریوش و در مورد اسم البوم و علت تاخیر البوم ... این اهنگعاشقانـه و زیبای داریوش درون البوم فریـاد زیر اب هست و داریوش درون سال ۱۳۵۵ اینو ..... روبا صداي ابي پخش نميكنـه اما با صداي قاسم افشار پخش ميكنـه و با اسم اين خواننده تو ...

 

32 . اشعار و متون ادبی زیبا - نسخه قابل چاپ - تالار کافه کلاسیکcafeclassic5.ir/printthread.php?tid=80هدایت از مـیان نسخی کـه به نام خیـام منتشر شده اند، با بررسی یکدستی سبک و محتوی و...... رابطه ی عاشقانـه داشته-چه آن کـه بنا بـه گفته ی مرتضی خان نی داوود(خالق آهنگ مرغسحر و ...... دروغ بود زالویی درشت کـه اکسیژن هوا را مـی مکید. مخنثی کـه تهمت مردی بود...... ای کاش مـیشد درون کافه، بخش دانلود سرا موضوعی جدید را بـه دکلمـه شاعران با صدای ...

 

33 . گل های آواز ایرانiraj-khodaie-avaz1.blogfa.com/‎موسیقی ما - خواننده قدیمـی آواز ایران درون تدارک انتشار آلبوم جدید است. ...... بله هنراصلی ایشان تکنوازی بود ولی یک آهنگی به منظور من ساخت بـه نام «گل من» درون بیـاتاصفهان ..... دانلود آواز چهارگاه استاد وفایی_ شروع از سه گاه ..... ۵) فریدون فروغی – یـاردبستانی ..... اولا آوازهای ایرج اشعار عاشقانـه زیبا و و عموما برگرفته از اوج مصرعهایغزل هست.

 

34 . آهنگ زیبای عبدالرضا حصاری بـه نام زوستان - صفحه اصلیdangkurmanj.data6.ir/‎آهنگ زیبای عبدالرضا حصاری بـه نام دونیـه آهنگ ,عبدالرضا حصاری ,زیبای عبدالرضا... آهنگ جدید آهنگ شاد آهنگ افغانی آهنگ جدید معین آهنگ جدید شادمـهر آهنگ تولدت مبارکآهنگ شاد ... جدید عبدالرضا حصاری اپارات عبدالرضا حصاری عبدالرضا حصاري دانلودآهنگ ... جواد فروغي جواد معروفی حصاری از دروغ حصاری معاونت قوه قضاییـه حصاریمعاون ...

 

35 . نامـه یـازدهم مـهدوی فر - خبر روزkhabareruz.xyz/search/?q=نامـه+یـازدهم+مـهدوی+فر‎کتاب «نامـه‌های محمد قزوینی بـه محمدعلی فروغی و عباس اقبال آشتیـانی» بـه کوشش ایرجافشار و نادر مطلبی‌ کاشانی ... پست های جدید منتشر شده ی هستی مـهدوی فر+تصاویر.

 

36 . دروغ خودمbachehmemar-ba.smartfeed2.ir/view/3446/دروغ+خودم‎1 ساعت قبل ... سامانـه قدرتمند اسمارت فید تمامـی اخبار را بـه صورت لحظه ای به منظور شما نمایش مـیدهد ....اینقدر بـه خودم دروغ گفته بودم کـه باور کرده بودم خودم اینم! درحالیکه ...

 

37 . روباه زاغ طنز - بزرگترین آرشیو وبلاگ های فارسیdonyayebedoneto-ba.smartfeed2.ir/ogle/شعر+روباه+و+زاغ+طنز‎1 ساعت قبل ... درون شـهری بـه نام زوتاپیـا Zootopia کـه حیوانات درون آن ساکن هستند، وقتی روباه چرب‌زبانبرای جرمـی کـه مرتکب نشده، مقصر شناخته مـی‌شود، پلیس شـهر ...

 

38 . رفتی ..fereshtej77-ba.smartfeed2.ir/ogle/رفتی+و+..‎1 ساعت قبل ... سامانـه قدرتمند اسمارت فید تمامـی اخبار را بـه صورت لحظه ای به منظور شما نمایش .... کنارخستگی ام "عاشقانـه ای" از تو . ... که تا اسم تو از رویـهایم نیفتدبعد از تو حتی نامفرزندم عوض شد ... جدی چه جوری تونستی فراموشم کنی.راهش رو بگو که تا بدونم؟ + آهنگ..... مدعی دوستی و مـهر شدیدی کـه به هر شعر جدیدی،ز هجران و غمم ناله سرایی ...

 

39 . «روباه شنی»fereshtej77-ba.smartfeed2.ir/tag/«روباه+شنی»‎1 ساعت قبل ... بعد به دندان گرفت و پر وا کرد/روی شاخ چنار مأوا کرد ... درون شـهری بـه نام زوتاپیـاZootopia کـه حیوانات درون آن ساکن هستند، وقتی ... سخنی با دروغ ... دانلود آهنگ افغانینرم نرم آهسته بیـا · کیـهان لندن پناهندگان استرالیـا نارو · دانلود اهنگ جدید سلنا گومز بنام ... دانلود اهنگ پشت این پنجره کـه یخ کرده مـینویسم اون نرفته برمـیگرده ...

 

40 . گردانequinox94-ba.smartfeed2.ir/tag/گردان‎2 ساعت قبل ... ایمـیل : new.stand@yahoo.comمنبع: http://newstand.blogfa.com/ ... (New Stand)فروش انواع لایت بادیواری بـه صورت عمده و جرئی (با کیفیت ...

 

41 . ع نوید تیمورپور ساکن شـهرستان خواف روسای رزدابastara86-ba.smartfeed2.ir/.../ع+نوید+تیمورپور+ساکن+شـهرستان+خواف+روسای+رزداب‎1 ساعت قبل ... فرمانده انتظامـی شـهرستان اسلام آباد غرب درون جلسه ای با حضور رسانـه ها از برچیده ....بسم الله الرحمن الرحیم بـه نام خدایی کـه لر آفرید وجودش را زغیرت پر آفرید ... قرارگرفته بود، انتصاب این حادثه را بـه مردم منطقه شایعه و دروغ خواند و در بیـان ... دانلودرمان جدید مودب پور شب پره ها · دانلود اهنگ همـین زندونیم حکم ابدیم ترکیم جان ...

 

42 . اینستاگرام دیمـیتری پایوتnazbid.ir/post/?q=اینستاگرام+دیمـیتری+پایوت‎هجوم بـه اينستاگرام بـه پایت سوژه روزنامـه اسپانیـایی فینال یورو 2016 با .... چرادوست دارید دروغ ببینیدو بشنوید؟ ... نوشته های آموزنده و عاشقانـه به منظور اينستاگرامعنوشته های فلسفی سری جدید سایت نازوب ... مـهراب قاسم خانی درون واکنش بـه توهینـهای مجازی بـه ديميتري پایت، تصاویر برخی از .... دانلود اهنگ سحرقریشی ترانـهعلیدوستی.

 

43 . دانلود رایگان فیلم سینمایی بسیـار زیبای انتخاب با ... - آلپ گروه321pekh.alpgroup.ir/‎منبع : http://321pekh.ir منبع : دانلود آهنگ جدید محسن ابراهیم زاده بنام حق داری با ......اس ام اس عاشقانـه، پیـامک دلتنگی، جملات رمانتیک، پیـامک های عشقولانـه، متن ..... همسر وفرزندان قاسم زارع , همسر قاسم زارع کیست , ماجرای آشنایی قاسم زارع با همسرش , قاسم...... بـه نظرم هر کـه مـی گوید من اسیر شـهرت شده ام و از این موضوع ناراحتم، دروغ مـی ...

 

44 . دانلود آهنگ 7 باند بـه نام دروغ گو | شیک ترین هاmr-yazdan.shiektarinha.xyz/.../دانلود+آهنگ+7+باند+به+نام+دروغ+گو.html‎زمانی کـه کودکان دروغ مـی گویند بـه آنـها نخندید و با این عادت شان جدی برخورد کنید. ...دانلود آهنگ جدید پازل باند بنام یکی تو قلبمـه با بالاترین کیفیت ..... دانلود آهنگجدید و عاشقانـه علیرضا روزگار بنام حس بد .... مصدوم درون حوادث جاده ای امامزاده آقاعلیعباس ع بادرود | listدانلود آهنگهای قاسم جوادی | نوید گب | دانلود فیلم سینمایی دیودلبر ...

 

45 . نوشته های خواندنی - کیـانا وحدتیwww.kianavahdati.com/forum.aspx?id=-2147483646&showall=yes‎4 ا کتبر 2008 ... با ارسال دانسته ها،معلومات و مطالعات جدید خود درون زمـینـه های مختلف ..... وحشتناکترینقاتل درون تاریخ بشریت زنی بـه نام الیزابت باتوری بود کـه در اوایل ...... علی فروغی وسید حسن تقی زاده درون حکومت پهلوی اول با حمایت مستقیم ..... عاشقانـه (علیرضا داودنژاد..... زیرا همرایی با بدکار مایـه رسوایی، و گوش بـه دروغ خیـانت است

 

46 . فیلم وآهنگ 09304352919 - آهنگهای کوچه بازاریfilm4u1.blogfa.com/category/2‎فیلم وآهنگ 09304352919 - آهنگهای کوچه بازاری - ارائه فیلمـهای هندی ایرانی ... دروغمـیگن / فتنـه / قصر سلیمان / قربون شکل .... ( جدید ) /مانده { (۱۱) رسم محبت } صدرحمت.به دشمن /ورد زبون / آلبوم مانده و پروا ( اشک .... همـیشـه / آلبوم یـاسین و قاسم جبلی ) .....دوتا چشم سیـاه داری/ فروغی(کنسرت) / نیـاز / تنگنا / زندون دل / نازنین / غوزک پا / شب...

 

47 . همخانواده لغت آهنگ احساسی و عاشقانـه - خبر ایرونیiruni.ir/search/?q=همخانواده%20لغت%20آهنگ%20احساسی%20و%20عاشقانـه...دانلود آهنگ جدید مـیلاد فرهودی جدی نمـیگیرم دانلود آهنگ جدید مـیلاد فرهودی جدی نمـیگیرمدانلود آهنگ ... شیث رضایی با انتشار یک تک آهنگ بـه نام «باید بدونی» از این آلبوم،در صفحه .... آخرين خبر/قاسم افشار دو قطعه جديد براي چند روز آينده منتشر خواهد کرد.... یکی از همراهان کـه مسعود فروغی برادر زاده ذکاء الملک فروغی بود یک صفحه گرام را از...

 

48 . فیلم کامل حاج آقا گلستانی با دو زن و سه فرزند و این خانم با شوهر ...https://azadyeiran.wordpress.com/فیلم-کامل--حاج-آقا-گلستانی-با-دو-زن-و/‎بازتاب: مرگ مرموز فائزه قاضی پور | دانلود سریـال 94 ..... حمله ی ویروسی جدید موزیکالبه تاسیسات هسته ای ایران +اهنگی کـه ساعاتی پیش .... رو دروغ های صدا و سیما… ..... فیلم مستند بـه نام (از تهران که تا قاهره ) درباره واپسین روزهای زندگی‌ محمدرضا شاه...... یک خبرگزاری اسرائیلی: قاسم سلیمانی (فرمانده نیروی قدس) درون سوریـه بـه هلاکت...

 

49 . کل کل نسل ها :: تـــوفانی از خنده :)2funny.ir/post/کل-کل-نسل-ها‎به نام خدایی کـه دهه هشتادیـا رو آفرید که تا دهه هفتادیـا بی سرور نباشند ...... اما پاسخ دهی بهنظرات رو نمـیتونین اگه مـیخواین نظریو پاسخ بدین حتما تو یـه نظر جدید ..... بینام. دهه 80؟شما کار با کامپیوترم بلدین؟ ۱۷ اسفند ۹۳ ، ۱۹:۲۳. محمد. باز دوباره ..... آرمـین2afm ب نشانـه اعتراض از دخالت هشتادی ها تو این کل کل آهنگ صدامو داری رو تغییر داد.

 

50 . دانلود آهنگ جدید قاسم افشار بـه نام دیوارblogreader.ir/post/2378/دانلود+آهنگ+جدید+قاسم+افشار+به+نام+دیوار7 فوریـه 2016 ... دانلود آهنگ جدید و بسیـار زیبای قاسم افشار بـه نام دیوار. ترانـه سرا: بابک صحرایی /تنظیم کننده: پوریـا حیدری. آهنگساز: امـیرعباس حسن زاده.

 

51 . دانلود آهنگ جدید بابک جهانبخش بـه نام فراموش کردم - فیس نماfacenama.com/links/id:618867‎دانلود اهنگ جدید , فیلم ایرانی , دانلود فول البوم , دانلود اهنگ ترکی ... شما اینجا هستید: خانـه » دانلود آهنگ جدید بابک جهانبخش بـه نام فراموش کردم ... تو آتیش دروغ های تو،عمرمو سوزوندم .... دانلود آهنگ جدید ایمان فلاح بـه نام سرباز · دانلود آهنگ جدید محمدرضاگلزار بـه نام دلم شکست · دانلود آهنگ جدید محمد علیزاده بـه نام دچارم کن بـه اشک عاشقونـه...

 

52 . دانلود آهنگ جدید حس دروغ - بهزاد پ- دانلود آهنگ جدید | فلای موزیکwww.17flymusic.ir/45719-دانلود-آهنگ-جدید-حس-دروغ-بهزاد-پکس/‎دانلود آهنگ جدید و فوق العاده زیبای بهزاد پبه نام حس دروغ با دو کیفیت مختلفبرای ... فیلم جنایی · فیلم عاشقانـه · فیلم جنگی · فیلم تخیلی · فیلم ترسناک ·مراسم ها · کالکشن ها ..... فول آلبوم فريدون فروغي ... فول آلبوم قاسم جبلی .... دانلودآهنگ حس دروغ از بهزاد پبا لینک مستقیم از سایت فلای موزیک با بالاترینکیفیت.

 

53 . 81. - سایت یک درون یکwww.1dar1.com/sitemap.xml‎3308.html 2012-12-18 daily 1 http://www.1dar1.com/موجودات-عجیبی-به-نام-چانـه- ....1 http://www.1dar1.com/دانلود-آهنگ-شب-یلدا-رضا-صادقی-3271.html 2012-12-15 ....1 http://www.1dar1.com/چرا-مثل-آب-خوردن-دروغ-مـیگوییم-3224.html 2012-11-22 ......1 http://www.1dar1.com/فریدون-فروغی-در-خیـابان-ولیعصر-در-حال-آواز-خواندن- ...

 

54 . دانلود اهنگ شـهره بنام کلاغ دم سیـاه - پرتال سیبویـهyasplus.ir/1393/11/332869.html‎9 فوریـه 2015 ... دانلود آهنگ جدید محسن چاوشی بـه نام از همـه چیز بگذرید دانلود آهنگ از همـه چیز .... دانلودآهنگ جدید مـهدی یغمایی بـه نام از من بگذرید با بالاترین کیفیت ترانـه : فروغیبسطامـی ، آهنگساز: مـهدی ... اس ام اس های فاز بالا و معنوی - شعر عاشقانـه ,داستان,كدپیشواز . ...... عارف آلبومـهای/غریبه/بهترین ترانـه های عارف/قصر صدف/دروغه/صدایم ...

 

55 . آهنگ ودییو رویـا درون بی بی سی آپارات - کوپهwww.koupeh.com/search/آهنگ-ودییو-رویـا-در-بی-بی-سی-آپارات‎دانلود آهنگ جدید محسن سلطان تبار بنام حواست نیستدانلود آهنگ جدید محسن سلطانتبار ... خود بـه خیـال پردازی مـی پردازند آن ها رویـاپردازی مـی کنند ،گاهی اوقات نیز دروغهای .... قاسم جعفری عضو کمـیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامـی درون گفت‌وگوبا .... یکی از همراهان کـه مسعود فروغی برادرزاده ذکاء الملک فروغی بود یک صفحه گرامرا از ...

 

56 . دانلود آهنگ بهزاد پو علیرضا شاه بـه نام لباس خیـانت 2fungood.in/.../دانلود-آهنگ-بهزاد-پکس-و-علیرضا-شاه-به-نام-لباس-خیـانت-2.htmlدانلود آهنگ جدید بهزاد پوعلیرضا شاه بـه نام لباس خیـانت ۲ ... مـیگن عروسی توئهبگو دروغه ... قدیمـی فرزین گریـه نکن; دانلود آهنگ خاطره انگیز امـین حبیبی جایی نرو;دانلود بهترین آهنگ های فریدون فروغی ... قاسم حمزه نژاد. ک ... دانلود آهنگ زیر خاکی;دانلود آهنگ سنتی; دانلود آهنگ شاد; دانلود آهنگ عاشقانـه; دانلود آهنگ غمگین; دانلود آهنگقدیمـی ...

 

57 . فراگیر ترین و محبوب ترین آهنگ های موسیقی ایران را انتخاب کنید ...tnews.ir/news/4adf38485630.htmlدروغه (مازیـار فلاحی) - سنگ صبور (محسن چاوشی) - من و بارون (بابک جهانبخش) - سلام...... (سال 85) 11000000 بار دانلود شده درون حالی کـه دانلود تو اون سال ها اینقدر جا افتادهنبود. ..... همگی منتظر فوق العاده و بسیـار زیبای اهنگ جدید مجید خراطها بنام شایدباشید ...... ناصر عبداللهی، ایلیـا منفرد، قاسم افشار، فرمان فتحعلیـان، رضا صادقی،احسان ...

 

58 . متن ترانـه های آلبوم قلب یخی مازیـار فلاحی - بزرگترین سایت متن اهنگ ...www.love.arameshedel.com/.../متن-ترانـه-های-آلبوم-قلب-یخی-مازیـار-فلاح/‎12 مارس 2016 ... مازیـار فلاحی | ۰۲ – عاشقونـه | البوم لعنت بـه من – فیلم آکا ... ۲۰۱۲ لباس جدید ۲۰۱۲انـه تاپ خانگی انـه مدل تاپ انـه دانلود آهنگ جدید … ... درون اسفند ماه ۱۳۷۶ بهدعوت «قاسم جعفری» آهنگ‌ ها و ترانـه‌ های فیلم «مجنون لیلی» را نوشت ... سریـال «قلبیخی» و «دروغه» با تشویق زیـاد علاقه‌مندان بـه … .... ثبت نام درون خبرنامـه.

 

59 . فارسی عمومـی : برگزیده متون و اشعار به منظور استفاده عزیزان دانشجوdarsefarsi.persiangig.com/82page.htm‎آسـمــان بــــار امـانت نتـوانســت کـشـــــید قـــرعه کــار بـه نـــــــام مـن دیـوانـه زدند ..... درکلیـات سعدی علاوه بر گلستان و بوستان نزدیک بـه هفتصد غزل عاشقانـه و ده ها .....غزلیـات مولانا از جهت استفاده از موسیقی کلام و آهنگ و نوایی کـه در بطن واژگان آن درون ...... به‌ نگارشی‌ که‌ نتیجه ی آن‌، گونـه ی‌ ادبی‌ جدیدی‌ باشد، برای‌ بازتاب درست‌تحولات‌ ...

 

60 . كتابهاي رايگان فارسي - خوش آمديد - Tripodpersiancompuser.tripod.com/BOOKSTORE1.htm‎دانلود نرم افزار ... با توجه بـه اتمام فضاي موجود درون گروه قبلي،كتابهاي جديد درون اينگروه قرار داده مي ... قصه هاي شيرين هزار ويك شب(جلد دوم)-محمد بني اسدي-شكوه قاسم نيا

 

61 . دانلود آهنگ جدید ناصر زینعلی بـه نام عشقمون خاصه | جستجو | بلوگلwww.bloogle.ir/.../دانلود+آهنگ+جدید+ناصر+زینعلی+به+نام+عشقمون+خاصه.html‎دانلود آهنگ جديد و زیبای ناصر زينعلي بـه نام عشقمون خاصه با کیفیت بالا تنظیم :فربد فروغی – موزیک : ناصر زينعلي ..... دانلود آهنگ جديد ندیم بـه نام ب مثل بهار ;دانلود آهنگ جديد سیـاوش قمصری بـه نام دروغ بوددانلود آهنگ ناصر کهنسال بـه نام چی .....دانلود آهنگ جديد امـید جامع بنام توهم عاشقانـه با کیفیت اورجینالترانـه‌ : امـید جامع آهنگ :امـید ...[XLS]

 

62 . Winlib Report Generator - مرکز تربیت مربی و پژوهشـهای فنی و حرفه ایwww.tvto-itc.ir/uploads/farsi_books.XLS‎344, 14554, آشنایی با اینترنت و تجارت الکترونیک, قاسم زاده،فریدون، ۱۳۳۷- ...373, 7873, آشنایی با رشته های جدید آموزشی مراکز سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور...... اکوادور, فروغی آرانی، مجید، ۱۳۴۱ - ، گردآورنده, وزارت امور خارجه، موسسه چاپ وانتشارات ..... 2681, 2516, اولین تپشـهای عاشقانـه قلبم: نامـههای فروغ فرخزاد بـه پرویزشاپور ...

 

63 . دانلود آهنگ علی بابا بنام این منم - خبر یـاب ، وب گردیnews.yfile.ir/دانلود-آهنگ-علی-بابا-بنام-این-منم/‎16 مـه 2016 ... آهنگ جدید علی بابا بنام این منم با ۲ کیفیت + پخش آنلاین |. دانلود آهنگ ... The postدانلود آهنگ علی بابا بنام این منم appeared first on دوست پارسی.

 

64 . آرشیو موسیقی ملی ایران ( آواز سنتی ) - با لینک مستقیمwww.iranvocals.blogfa.com/tag/با-لینک-مستقیم‎ترنـه قدیمـی : ترانـه قوزک پا از فریدون فروغی - سه شنبه سوم آبان 1390 ... ترانـه قدیمـی: دانلود آهنگ قدیمـی پوران با نام راستی چه زود مـی گذره - پنجشنبه پنجم خرداد 1390

 

65 . Bad Show - دانلود آهنگ جدیدmymusicpersia.com/tag/Bad-Show/‎تنظیم : فربد فروغی | ترانـه : نیلوفر منصوری. دانلود موزیک ... Mehdi Babadoost -Bad Show دانلود آهنگ جدید مـهدی بابادوست بـه نام بد شو Mehdi Babadoost. ادامـه مطلب.

 

66 . سری جدید از عهای ترلان پروانـه | شیک ترین هاmoderoz95.shiktarinha.xyz/.../سری+جدید+از+عهای+ترلان+پروانـه.html‎دانلود رمان عاشقانـه تقدیر شوم اندروید، جاوا، تبلت، پی دی اف، آیفون ... با او کهنخستین آثار رسمـی اش را با صدای «فریدون فروغی» منتشر کرده است، درون دفتر هنر ....دانلود آهنگ جديد محمد رضا ام اف و محمد اور بـه نام عیـادگاریخلاصه ای از مطلب :ادامـه این... وقتی کـه قدریـه بیرونش کرد و قاسم بردش هتل، یعنی یکی نبود کـه به فیلمنامـهنویس ...

 

67 . دفتر ميهمان - روستای خان آبادwww.khanabad.ir/comments.asp‎قاسم : اقا ناشناس شما اگه خاناباد هست ک حداقل فام ل تو بزن بعدشم ناقه ا اصطلاحات د..... برخی نظرات رو بدون توجه بـه نام فرستنده بـه راحتی مـیتونم تشخیص بدم چه.... محمد سام از اراک: ماشاالله سایت خان اباد دم بـه دقیقه با مطالب و عکسهای جدید بـه روزمـیشود. ...... روش به منظور حل اونا و کلا درون باره ی روستا بگید مـیاید پیـام های عاشقانـهمـیگید.

 

68 . اهنگ - دانلود جدید ترین فیلمـهاkarimitalab.blogfa.com/category/1‎دانلود آهنگ جدید و فوق العاده زیبای رستاک و کاوه آفاق بـه نام عشق با بالا ترینکیفیت ... کنار این آهنگ دلشون خواست چیزى بنویسند، عاشقانـه باشـه و هرى بهعشق خودش بنویسه ... شعر و ملودی : مـهدی بابادوست ، تنظیم : فربد فروغی ...... دانلودآهنگ دروغ بود از سیـاوش قمصری با لینک مستقیم .... دانلود آهنگ جدید قاسم افشار بانام ترنج.

 

69 . دانلود آهنگ جدید | بـه موزیک , Behmusicarchive.li/YquIkدانلود آهنگ جدید, بـه موزیک, دانلود آهنگ, دانلود آهنگ ایرانی, آهنگ جدید, behmusic.LATEST: ..... دانلود آهنگ جدید و فوق العاده زیبای وحید پوستچی بـه نام یـه دروغ. (۳۶) (۴۴۵).

 

70 . دانلود کتابهای اینترنتی با فرمت پی دی اف PDF - تالار گفتگوی ایرانیـانwww.iran-forum.ir/thread-8140-page-2.html‎14 آگوست 2009 ... RE: دانلود کتابهای اینترنتی با فرمت پی دی اف PDF. دانلود کتاب - pdf - آرشیوکتاب - کتابهای تاریخی - کتابهای مذهبی ... 1079: اخلاق جنسي- ويرايش جديد ....

 

71 . دانلود آهنگ جدید رامـین برزیگر بـه نام چه شبو - بندری ها موزیکhormozmusic.ir/.../دانلود-آهنگ-جدید-رامـین-برزیگر-به-نام-چه-شبو.html‎6 روز پیش ... دانلود آهنگ جدید و بسیـار زیبا و شنیدنی از رامـین برزیگر بنام چه شبو ..... دانلود اهنگمن عاشقیو بلد نبودم از رامـین فروغی · 1605 1591 1576 1583 1705 . .... قاسم خانی،مـهراب قاسم خانی،سروش صحت، حمـید برزگر، خشایـار الوند، امـیر مـهدی .... امام جمعه مـیناب:بزرگترین دروغ بـه مردم همـین نام «فرمانداری ویژه» به منظور مـیناب هست .

 

72 . نگاه دیگر وبلاگ 24 - 1weblog24.link/blog/parham84شاید درک این موضوع کـه چرا افراد بی دلیل دروغ مـیگویند به منظور ما (آدم های عادی) کمـیعجیب باشد. ..... درون ارتباط با تهیـه ویدیوی "هپی"، کـه بر اساس آهنگی بـه همـین نام ازخواننده .... جریمـه و حبس به منظور بدحجابی و دارندگان آنتن نیز از فرازهای جدید «طرحصیـانت ...... درون گروه آقايان قاسم جدى از معاونت منابع انسانى با پوئن شكنى بهترنسبت بـه ...

 

73 . Behtarin.com: انجمن،انجمن های نرم افزار،بازی ،سخت افزار،موبایل،فیلم ...cqcounter.com/whois/site/behtarin.com.html‎فيلم دروغ ها با بازي جنجالي گلشيفته فراهاني کوانتوم آرامش جديدترين فيلم ازفيلمـهاي ... فيلم مـهيج و عاشقانـه از هرتيک روشن آموزش دفاع شخصي بانوان مستربين در.... فول آلبوم داريوش- آهنگ هاي داريوش-کنسرت داريوش -فول آلبوم آهنگ هاي فريدونفروغي .... صادقي-رضا صادقي با-رضا صادقي به-رضا صادقي بـه نام-رضا صادقي جديد-رضا ...

 

74 . مرجع دانلود کتابreadbook.ir/‎پایگاه بزرگ دانلود کتاب های الکترونیکی، دانلود کتاب PDF، دانلود رمان و داستان،... توانید نام و شماره تماس خود را درون بازیر وارد کنید یـا عبارت readbook را بهسامانـه ی ...... به منظور دسترسی بـه تمام قسمت های سایت و دریـافت کتاب های جدید درایمـیلتان مـی .... را بـه صورت داستان نوشت: «جلاد عشق»، «وقتی نیچه گریست»، «خوابیدن و دروغ ...

 

75 . دانلود آلبوم جدید مـیلاد بابایی بنام مستند - عنــــصــــر شـــــــیــــکm.s.a.loxblog.net/cat/10/1مصطفی صالحی,دانلود آلبوم جدید مـیلاد بابایی بنام مستند,عنــــصــــر شـــــــیــــک. ...البوم تک آهنگ آهنگ شاد آهنگ عاشقانـه آهنگ قدیمـی اجتماعی اذری اهنگ بندرعباسی بهزودی ..... روزگاری سینما بـه روایت حامد بهداد ۰۸:۵۸ دانلود آهنگ جدید قاسم افشار بـه نامدیوار ..... اینتو دد دانلود رایگان آهنگ رامـین فروغی تیتراژ پایـانی فیلم کریستالپمفلت ...

 

76 . جواب سوالات مراحل بازی آفتابه اندروید + آپدیت جدیدwww.amazing.ir/1393/05/20/answer-questions-tankard-games/‎جواب سوالات مراحل بازی آفتابه اندروید آپدیت جدید آموزش گذراندن رد مراحل بازی... دانلود DVD بازی فوتبال پی اس ۲۰۱۴ بصورت رایگان و مجانی | PES 2014 ...... ۶٫مرحله ی عملی: این مرحله حتما با انتخاب افراد انجام شود و چون افراد و نام ها درون هر باری که...... ۷٫ علی دایی، بزیک، حسین کلانی، محمد پنجعلی، علی عبده، آهنگ سرخ، تیـاگو

 

77 . تکست آهنگ یـادم مـیاد نیما مسیحاtextava.in/23371_تکست-آهنگ-یـادم-مـیاد-نیما-مسیحا.html/تکست آهنگ یـادم مـیاد نیما مسیحا,تکست یـادم مـیاد نیما مسیحا,تکست آهنگ یـادم مـیادنیما مسیحا,یـادم مـیاد ... جادویی مـهدی احمدوند تکست آهنگ برگ ریزان امـید دانلود اهنگ جدیدایمان غلامـی بـه نام فاصله تکست آهنگ ناز ... نگو بـه هم نمـی رسیم بغض شکستمو ببین... تکست آهنگ داستان عاشقانـه نیما مسیحا ... دانلود آهنگ جدید امـیر مسعود – دروغ بگو ...

 

78 . همـیشـــه زمــزمــه هــایم بـه خاطرت باشدabashtari.blogfa.com/‎منوچهر سخایی از نسلی هست که با اجرای ترانـه های عاشقانـه بر بستر آهنگ های ... ها رابرای تلویزیون ملی ایران تهیـه کرد کـه در آن بـه معرفی چهره های جدید موسیقی پاپ مـی ...آقای منوچهر، شما درون اواخر دهه 30 با ترانـه ای بـه نام کالسکه زرین کـه به شکلی ....Download .... وی خود نیز نوازنده متبحر عود بود و قبل از خوانندگی درون ارکستر «قاسمجبلی» ...

 

79 . شعر نو .::. مجموعه اشعار فارسی شاعران معاصر و جوان ادبیـاتwww.shereno.com/‎شاعر سید عباس مجابی بـه نام خدا محضر اساتید و شاعران گرامـی سلام و درود دارم. بعد ازسوگندنامـه و ..... شاعر سمانـه یـاقوتی از دفتر عاشقانـه انتشار ۶ ساعت و ۱۶ دقيقه پیش.

 

80 . آهنگ بهار با صدای پویـان سعید تاتایی | جستجو | جدید ترین مطلبwww.gifbin.ir/list/آهنگ+بهار+با+صدای+پویـان+سعید+تاتایی.html‎ترانـه:را بختیـاریـان آهنگ: کیـان دارات تنظیم: فربد فروغی ... دانلود آهنگ جدید حامدپهلان و امـیرحسین عابدینی بـه نام بهار خانوم ... نی : حسین قاسم زاده ... آهنگ غمگین

 

81 . دانلود فیلم سینمایی “انعکاس” با کیفیت عالی - تبلیغات متنی321pekh-rzb.ea3.ir/روایت عاشقانـه ای درون روزهای پرتپش تهران 1332 هست که با کودتای سیـاه آغاز ... فان وسرگرمـی منبع : فان و سرگرمـیدانلود آهنگ جدید علی زند وکیلی بنام چکاد هنر با ......ترانـه سرا: پوریـا متابعان , آهنگساز: ناصر زینعلی , تنظیم کننده: فربد فروغی ......

 

82 . همکاری مستقیم قاسم سلیمانی و جورج بوش علیـه دولت عراق/ سلیمانی مغز متفکر ایران.

 

83 . لیست آهنگ های هیت - دانلود اهنگ جدید ایرانی 95radio-sounds.com/لیست-آهنگ-های-هیت.html‎لیست آهنگ های هیت اساسا وقتی بـه یک قطعه، لقب مگاهیت مـی‌دهند کـه در یک دوره زمانی همـهجا ... بعد اگر احساس مـی‌کنید، قطعه‌ای از قلم افتاده، درون بخش پیـام‌ها نام این قطعه و خوانندهآن را را ... دروغه (مازیـار فلاحی) – سنگ صبور (محسن چاوشی) – من و بارون (بابکجهانبخش) – سلام ...... ۱۱- وقف پرنده ها / قاسم افشار ...... یـار دبستانی من فریدونفروغی

 

84 . آلبوم جدید محسن چاوشی بنام امـیر بی گزند - عنــــصــــر شـــــــیــــکm.s.a.loxbazar.com/cat/10/0/دانلود%20آهنگ%20جدید.htmمصطفی صالحی,آلبوم جدید محسن چاوشی بنام امـیر بی گزند,عنــــصــــر شـــــــیــــک. ...شعر نو عاشقانـه بلوچی دانلود موش گربه عبید زاکانی بابک نـهرین دانلود آهنگ تازه ...كوك دانلود موبوگرام1 کلیپ راه قاسم سلیمانی بر روی اجساد داعش خصومت آمریکا با ...های مـیلاد بابایی,دانلود آهنگ جدید مـیلاد بابایی بـه نام چیکار مـیکردم,دانلود اهنگ مـیلاد ...

 

85 . دانلود اهنگ جدید : TAK2MUSIC - دانلود آهنگ جدید - Iran.Sctak2music.iran.sc/sitemap‎دانلود اهنگ جدید روز و اینتر نشنال تک اهنگ ایرانی عربی ترکی. ... جديد tak2music.iran.sc,برنامـه بهينـه سازي بـه نام tak2music.iran.sc,دانلود نرم افزار ...... دانلود آهنگجدید زکی شمس آبادی بـه نام مادرم · دانلود آهنگ جدید کوروش صنعتی بـه نام عاشقونـه ....دانلود آهنگ جدید قاسم افشار بنام قهوه با تو · دانلود آهنگ جدید علی لهراسبی بنام ساعتهشت ...

 

86 . tags | دانلود آهنگ جدیدwww.tehranmusic.org/tags-2/‎دانلود آهنگ جدید,دانلود آهنگ،دانلود تک آهنگ جدید،دانلود آهنگ جدید ایرانی. ... یـه عمره آهنگپیشواز شـهاب بخارایی بـه نام مـی خوامت آهنگ پیشواز شـهرام صالحی بـه نام دروغ ......عاشقانـه شـهریور دانلود آهنگ برتر عاشقانـه شـهریور ماه دانلود آهنگ برتر عاشقانـهفروردین ماه ...... دانلودآهنگ جدید قاسم خرم نصب بـه نام چه ساده دانلود آهنگ جدید قاسمـهنرکار با نام من ...

 

87 . موزيک جديد بایگانی - تم فارکتthemeforect.ir/tag/موزيک-جديد/‎منتشر شد! به منظور دانلود آهنگ جدید فریدون آسرایی بـه نام گریـه مـیکنم برات بـه ادامـه مطلبمراجعه کنید … ... دانلود آهنگ جدید بابک رادمنش بنام خدا صبرت بده با بالاترینکیفیت ۳۲۰ و ۱۲۸ .... تو خلوت کوچه، گرفتن دستات، همش دروغه دروغ ..... نوشته دانلودمنتخب آهنگ های فریدون فروغی اولین بار درون تب ترانـه - دانلود آهنگ جدید ایرانی پدیدارشد.

 

88 . متن آهنگ جدید بهزاد پبنام صدات نمـیاد | فصل موزیکfaslemusic.com/text-music-of-behzad-pax-sedat-nemiyad.htmlThis site may harm your computer.متن آهنگ جدید بهزاد پبنام صدات نمـیاد ♪♪♪♪♪♪♪ فصل موزیک ♪♪♪♪♪♪♪♪ الو ... دانلود آهنگ بهزاد پبه نام صدات نمـیاد ... اونجا چه خبره دروغ نگو توراهی ... تنشو چنگ مـیندازی که تا وقتی عاشقونـه .... فریبرز لاچینی · فرهاد جواهرکلام ·فریدون فروغی · فرشاد شجاعی · فرزاد واثقی · ق · قیصر · قاف · قاسم افشار · قیـامتباند.

 

89 . دانلود - تفریحات شماubuy.arisfa.com/دانلود/‎دانلود دو آهنگ بسیـار زیبا بـه نام های بوسه های تیغ و آدم برفی. بازديد : 1690 ... نظربدهيد · دانلود کلیپ اجرای ترانـه ی دروغه درون جنگ نود .... نظر بدهيد · دانلود آهنگ جدیدعاشقانـه نیما بـه نام سارا .... قاسم جبلی (1) .... دانلود آهنگ فتنـه چکمـه پوش از فریدونفروغی

 

90 . دیـالوگ های جالب و بیـاد ماندنی فیلم ها! [آرشیو] - سایت علمـی ...www.daneshju.ir/forum/sitemap/t-56805.html‎10 فوریـه 2009 ... دنیـای اغنیـا و در حاشیـه آن توده ای از زباله های آلوده بـه نام دیگران . .... بـه من دروغ نگو چوناحساس مـیکنم بـه شعورم توهين مي كني پدر خوانده 1 ...

 

91 . دانلود فیلم سینمایی ماه عسل یونانیwww.dostpersian.ir/tag/دانلود-فیلم-سینمایی-ماه-عسل-یونانی/دانلود فیلم سینمایی ماه عسل یونانی - دوست پارسی ، دانلود آهنگ , دانلود فیلم , دانلودبازی , دانلود نرم افزار. ... دانلود بهترین آهنگ های زنده یـاد فریدون فروغی 376,598 بار;دانلود بازی حکم ورق Hokm ... دانلود آهنگ جدید بهزاد پو عرفان شایگر بـه نام ازتنمـیگذرم 104 نمایش; دانلود آهنگ ... دانلود فیلم جدید ماه عسل یونانی با کیفیت عالی.

 

92 . دانلود اهنگ ایرج خواجه امـیری بـه نام دیگه توی این خونـه دلم تنگ اومد - اخبارmahdimeshkaat-parsib.appyfinder.com/.../دانلود%20اهنگ%20ایرج%20خواجه%20امـیری%20به%20نام%20دیگه%20توی...آهنگ جدید علی یوسفی بـه نام چطور دلت اومد ... آهنگ احساسی|دانلود آهنگ عاشقانـه|دانلودآهنگ غمگین| دانلود آهنگ جدید|دانلود موزیک . .... باز منو کاشتی رفتی تنـها گذاشتیرفتی دروغ نگم بـه جز من یکی ديگه داشتی رفتی .... ۱۰ -قاسم کشتگر خواجه داد رمضاندهیـار ... ترین عاشق(به یـاد فریدون فروغی)(صداشو مثل فریدون فروغی کرده)دانلود آهنگ+ ...

 

93 . Your Quotes - Fariborz Lachiniwww.lachini.com/_/tag.php‎سلام ،من نت أصل پيانو زندون دل فريدون فروغي را ميخوام مرسي .... با سلام خدمت استادگرامـی لطفا آهنگ معین بـه نام همدم را درون سایت خود قرار دهید هم نت و هم ..... سلام وعرض ادبمـیخواستم بینم امکانش هست راهنمای کنید برا دانلود اهنگ محسن ...... بـه استاد به منظور اهنگسقوط تبریک بگم واینکه آهنگ عروسک آهنگ تقریبا جدید ...... قاسم, Aug 30th, 2013.

 

94 . خبرگزاری آریـا - عاشقانـه هاي منaryanews.com/AryanewsFeed.aspx?code=326108&svc=171موسیقی ایران · موسیقی جهان · تماشاخانـه · درباره ما · ارتباط با ما · آلبوم‌ها · گالری عکس· برنامـه کنسرتها · تبلیغات درون موسیقی‌ ما · ورود / عضویت. یکشنبه 22 فروردین ...

 

95 . دانلود آهنگ جدید جواد لو ابراهیم آقایی زاده بـه اسم دستمال کاغذیchemistrybax-ba.epai.ir/.../دانلود+آهنگ+جدید+جواد+لکس+و+ابراهیم+آقایی+زاده+به+اسم+دستمال+کاغذی+دانلود آهنگ جديد مجتبی صراف زاده بنام ساعتهای غریب با کیفیت اورجینال ترانـه :ارمـین نیکو آهنگ و ... دانلود آهنگ جديد آریـا استریکت و محمد قلی زاده تموم شد با دوکیفیت .... تنظیم : فربد فروغی , موزیک و ترانـه : آرش پورزارع .... آهنگ جديد بابکجهانبخش بـه نام بهی چه- آهنگ جديد امـیر مسعود بـه نام دروغ بگو- آهنگ جديد آروینصاحب، علی ...

 

96 . دانلود موزیک جدید شاد امـید جهان و مصطفی تفتیش بـه نام ... - بندرموزیکmax349.blogfa.com/author/max349?p=3‎25 ژانويه 2013 ... بندرموزیک♫♥···------• - دانلود جدیدتری اهنگ های بندر پاپ رپ ... آهنگ جدید وزیبای مـهدی کبریـا بـه نام قوشون آبی (استقلال). تنظیم : علی روحانی.

 

97 . متن آهنگ دروغ تی ام ب- آخرین اخبار ایران و جهانwww.zamoune.com/article/lnNJOT6/متن-آهنگ-دروغ-تی-ام-بکسمتن آهنگ دروغ تی ام بکسا. ... بتل‌فیلد 3، حاج قاسم را هدف گرفته است. بازی حولشخصیتی بـه نام سلیمان مـی‌چرخد ..... با دروغ همدیگرو بـه اینجا کشیدیم چون تو نمـیمونی...

 

98 . متن ترانـه همـین خوبه از ابی شادمـهر - تبلیغاتvarzesh-11-blogfa-com.parsblogs.ir/.../متن+ترانـه+همـین+خوبه++از+ابی+و+شادمـهر.html‎دانلود آهنگ جدید شادمـهر عقیلی بنام نفس بکش ... ترانـه : مـهیـار | آهنگ : شادمـهر عقیلی |تنظیم : قاسم | مـیمسترینگ : امـید سلطانی .... ترانـه عاشقانـه, متن ترانـه,وفاداری, ترانـه سرا, اس ام اس وفاداری 94 ... بعضی وقتا دروغ خوبه ! .... مـی توان گفتفریدون فروغی(خواننده) درون کنار فرهاد مـهراد (خواننده) ، شـهیـار قنبری و ایرج جنتی عطایی(ترانـه ...

 

99 . صاحب‌خبرآرشیو سایت های ایرانsahebkhabar-farhangi.azilaz.ir/خواص حنا هم درون طب سنتی و هم درون طب جدید بـه وفور ذکر شده است. .... منبع : صاحب‌خبرتلاوت جزء هشتم قرآن کریم با صدای استاد پرهیزگار + دانلود .... گروه هنر: کارگردانبرجسته تئاتر مشـهد از اجرای نمایش مورچه‌ای بـه نام موری خبر داد و افزود: ...... منبع :صاحب‌خبرگوش بـه آهنگ های غمگین مفید هست یـا مضر؟ ...... برچسب ها : «قاسمسلیمانی» ...

 

100 . خرداد ٩٤ - خبرنامـه ایرانkhabarnamehiran.persianblog.ir/1394/3/‎21 ژوئن 2015 ... دانلود فیلم ... بـه شکل عطف بـه ما سبق اقدام کرد مگر اینکه قانون جدید خفیف‌تر باشدو ...... اتوبان شـهید محلاتی، نرسیده بـه پل اهنگ، مسجد الشـهدا ..... ده‌ها تن از ترویست‌ها از

 

واکنش شهرام کاشانی ب خبر اعتیادش قاسم - turkumusic.ir
[واکنش شهرام کاشانی ب خبر اعتیادش]

نویسنده و منبع | تاریخ انتشار: Mon, 16 Jul 2018 18:51:00 +0000