معجون سیر و لیمو و زنجبیل

معجون سیر و لیمو و زنجبیل خواص معجون زنجبیل و عسل و لیمو + طرز تهیـه شربت و چای زنجبیل | معجون زنجبیل و عسل و لیموترش | خواص جادویی معجون سیر و عسل و لیمو به منظور لاغری و چربی سوزی سریع | معجونی جادویی به منظور جلوگیری از سکته قلبی |

معجون سیر و لیمو و زنجبیل

خواص معجون زنجبیل و عسل و لیمو + طرز تهیـه شربت و چای زنجبیل

گیـاهان طبیعی درون حال حاضر بـه عنوان موثر ترین روش های درمانی به منظور بیماری ها استفاده مـی شوند. معجون سیر و لیمو و زنجبیل زنجبیل و عسل و لیمو ترش هر سه به منظور سلامتی مفید مـی باشند، معجون سیر و لیمو و زنجبیل عسل درون واقع مزایـای زنجبیل را بهتر بـه بدن منتقل مـی کند.

خواص معجون زنجبیل و عسل و لیمو

فواید ترکیب زنجبیل و عسل و لیمو ترش به منظور سلامتی :

 • درمان آسم
 • مشکلات تنفسی
 • پیشگیری و درمان سرطان
 • بهبود هضم غذا
 • لاغری و کاهش وزن
 • درمان سرماخوردگی

بیشتر بخوانید :

خواص مخلوط زنجبیل و عسل و لیمو ترش

لاغری و کاهش وزن

ترکیب زنجبیل و عسل باعث افزایش متابولیسم بدن و افزایش چربی سوزی مـی شود و با کاهش اشتها بـه لاغری و کاهش وزن افراد کمک مـی کند.

برای 15 روز بعد از وعده ی ناهار و شام یک فنجان دمنوش زنجبیل و عسل و لیمو بنوشید که تا باعث کاهش وزن و لاغری شود.

یک تکه زنجبیل را درون 4 فنجان آب بریزید و بگذارید بجوشد که تا عصاره آن درون بیـاید، بـه آن آب یک لیموترش تازه و یک قاشق غذا خوری عسل اضافه کنید و بنوشید.

معده و دستگاه گوارش

اعتقاد بر این هست که شربت زنجبیل و عسل دارای خواص آنتی اکسیدانی قوی بوده و و به منظور بهبود هضم غذا در  افرادی کـه سیستم گوارش ضعیف دارند بسیـار مفید است.

مخلوط زنجبیل و عسل به منظور درمان معده درد درون کودکان بسیـار مفید است.

سرماخوردگی

معجون زنجبیل و عسل به منظور افراد مبتلا بـه سرماخوردگی و آنفلونزا مفید بوده و به درمان سرفه، گلودرد و آبریزش بینی هم کمک مـی کند.

چای زنجبیل، عسل و آب لیمو : یکی از دمنوش‌های مفید به منظور پیشگیری و درمان سرماخوردگی و التیـام علائم ناشی از سرماخوردن، دمنوش چای زنجبیل و عسل و آبلیمو است. معجون سیر و لیمو و زنجبیل عسل دارای اثر تسکین دهنده هست و خارش گلو را آرام مـی‌کند. همچنین آبلیمو سرشار از ویتامـین C بوده، بـه علاوه لیمو پر از فیتوکمـیکال‌ها هم هست، این ترکیبات سیستم ایمنی بدن را تقویت مـی‌کنند.

چای زنجبیل، عسل و آب لیمو + مـیخک : چنانچه دچار سرماخوردگی شده‌اید و در ضمن از مشکلات سینوس هم رنج مـی‌برید، مـیخک را بـه ترکیب زنجبیل، عسل و آبلیمو اضافه کنید، چرا کـه عسل و مـیخک درون کنار هم تاثیر آرامش‌بخش فوق‌العاده‌ای به منظور باز راه‌های سینوس و بینی دارند.

با توجه بـه ارتباط مصرف زنجبیل و سرماخوردگی و تاثیر ان بر پیشگیری و بهبود علائم این بیماری، بـه طور کلی هر جا و هر زمان کـه اولین علائم سرماخوردگی را حس کردید، مصرف چای زنجبیل را آغاز کنید، مصرف زنجبیل تازه درون اولین روز شروع سرماخوردگی، از بروز سرماخوردگی شدیدتر پیشگیری کرده، مصرف آن نـه تنـها آرام تان مـی کند بلکه سیستم ایمنی بدن تان را نیز تحریک کرده و شما را گرم مـی‌کند.

آنفولانزا : مصرف زنجبیل تازه به منظور درمان آنفولانزا (سرماخوردگی‌های شدید) نیز بسیـار مفید و مثمر است. چنانچه سرماخوردگی داشته و دچار گلو درد بوده و در مسافرت بـه سر مـیبرید، از تونیک زنجبیل استفاده کرده و علائم سرماخوردگی خود را کاش دهید.

در زمـینـه ارتباط زنجبیل و سرماخوردگی بـه توصیـه متخصصین مـی‌توان درون زمان ابتلا بـه بیماری چند برگ گیـاه زنجبیل را جوید یـا عصاره بـه دست آمده از برگ‌های آن را غرغره کرد که تا دردها و التهابات گلو تسکین یـابد.

در مناطق سرد و کوهستانی، استفاده از زنجبیل به منظور کنترل و درمان سرمازدگی بدن مفید و بسیـار رایج است. به منظور این منظور ترکیب برگ ها یـا پودر زنجبیل درون آب گرم و قرار پاها درون آن توصیـه شده است.

آسم

اعتقاد بر این هست که مخلوط زنجبیل و عسل و فلفل سیـاه مـی تواند به منظور درمان آسم مفید باشد. این مخلوط طبیعی دارای خواص آرام بخش و ضد التهابی هست که جریـان اکسیژن بـه ریـه ها را افزایش داده و باعث درمان آسم مـی شود.

سرطان

ترکیب زنجبیل و عسل مـی تواند تهوع و استفراغ کـه علائم ناشی از شیمـی درمانی هستند را درمان کند.

مخلوط زنجبیل و عسل حاوی مقادیر بالایی آنتی اکسیدان مـی باشد کـه خطر ابتلا بـه سرطان بـه ویژه سرطان های و کولون و متاستاز را کاهش مـی دهد.

قلب

خواص آنتی اکسیدانی شربت زنجبیل و عسل باعث کاهش فشار خون شده و احتمال آترواسکلروز، حملات قلبی و سکته قلبی را کاهش مـی دهد.

مـیگرن و سردرد

مطالعات نشان داده کـه مخلوط زنجبیل و عسل مـی تواند به منظور درمان مـیگرن و سردرد و سلامت مغز مفید باشد.

مشکلات قاعدگی و درد پریود

معجون زنجبیل و عسل به منظور کاهش و درمان مشکلات قاعدگی و درد پریود بسیـار مفید مـی باشد.

دیـابت و قند خون

یکی دیگر از مزایـای ترکیب زنجبیل و عسل این هست که مـی تواند دیـابت را درمان کند، مخلوط زنجبیل و عسل حساسیت بـه انسولین را بهبود بهشیده و باعث کاهش قند خون درون افراد دیـابتی مـی شود.

طرز تهیـه شربت زنجبیل و عسل

شربت زنجبیل و عسل بهترین راه مصرف ترکیب زنجبیل و عسل مـی باشد؛ یک قاشق چای خوری آب زنجبیل تازه یـا پودر زنجبیل را با یک قاشق چای خوری عسل و آب مخلوط کنید و بنوشید.

خواص دمنوش زنجبیل و عسل و لیمو ترش

صبح ناشتا یک لیوان دمنوش زنجبیل و عسل و لیمو بنوشید تا متابولیسم بدن را افزایش دهد و باعث لاغری و کاهش وزن شود، هضم را بهبود بخشد و باعث افزایش انرژی شود.

یک تکه زنجبیل را درون 4 فنجان آب بریزید و بگذارید بجوشد که تا عصاره آن درون بیـاید، بـه آن آب یک لیمو ترش تازه و یک قاشق غذا خوری عسل اضافه کنید و بنوشید.

طرز تهیـه تهیـه چای و دمنوش زنجبیل

 • چهار فنجان آب
 • مقداری زنجبیل پوست کنده و برش خورده
 • دو تکه چوب دارچین متوسط
 • 10 گل خشک مـیخک
 • مقداری عسل

تمام مواد اولیـه بـه جز عسل را درون یک ظرف مناسب بگذارید، آب را روی آن‌ها بریزید و صبر کنید که تا آب بجوش بیـاید. سه که تا چهار دقیقه مواد را درون حالت جوشیدن قرار دهید و بعد شعله را کم کنید. پنج که تا ده دقیقه صبر کنید که تا چای‌تان دم بکشد.
یک صافی چای بردارید و چای دم کشیده را از آن بگذرانید. بـه اندازه‌ای کـه دوست دارید بـه این چای عسل اضافه کنید و آن را کاملا هم بزنید که تا به طور یکنواخت درون چای حل شود.
اگر گلو درد دارید، بهتر هست این چای را گرم مـیل کنید و اگر از تب رنج مـی‌برید، مـی‌توانید این چای را بـه صورت کاملا سرد مـیل کنید.

طرز تهیـه معجون زنجبیل و لیمو ترش و عسل

در این جا روش درست یک نوع معجون گیـاهی را بـه شما نشان مـی دهیم کـه داروی گلو درد درون منزل مـی باشد.
مطابق عبرش های لیمو ترش و زنجبیل تازه را درون ظرف شیشـه ای درون داری با عسل مخلوط کرده و داخل یخچال بگذارید بعد از مدتی مخلوط ما فرم ژله مانندی بـه خود مـیگیرد.

در این شربت مـی توانید درون صورت تمایل چوب دارچین نیز ریخته که تا از خواص آن نیز بهره مند شوید.

اگر لیمو ترش شما ارگانیک مـی باشد (مـیوه هایی کـه از سموم کشاورزی و مواد مضر بر روی آنـها استفاده نشده است) مـی توانید آن را با پوست داخل شیشـه بریزید، ولی چناچنـه از این موضوع مطمئن نیستید بهتر هست لیمو را بدون پوست اضافه کنید.

معجون زنجبیل و لیمو ترش و عسل

در هنگام مصرف یک قاشق غذاخوری از ژله را بـه یک لیوان آب ولرم اضافه کرده و مـیل نمایید.
این ترکیب را مـی توانید بـه مدت دو که تا سه ماه درون یخچال نگهداری کنید.

عوارض و مضرات ترکیب زنجبیل و عسل

مصرف زیـاد مخلوط زنجبیل و عسل عوارض جانبی مانند گاز معده، معده درد و همچنین گلو را ایجاد مـی کند.

ختنـه دردناک ان+عکس

: معجون سیر و لیمو و زنجبیل
[معجون سیر و لیمو و زنجبیل]

نویسنده و منبع: نسرین | تاریخ انتشار: Thu, 19 Jul 2018 09:00:00 +0000معجون سیر و لیمو و زنجبیل

معجون زنجبیل و عسل و لیموترش


 

 • مواد لازم جهت تهیـه معجون زنجبیل و عسل و لیموترش شفاگاه:

* زنجبیل تازه رنده شده 1 قاشق غذاخوری
* عسل طبیعی 1 قاشق غذاخوری
* لیموی تازه 1 عدد
* ش 1 لیوان

 • طرز تهیـه:

زنجبیل تازه ریز رنده شده و عسل و آب لیمو تازه رو توی یـه لیوان ش حل کردم . معجون سیر و لیمو و زنجبیل این معجون عالیـه به منظور وقتی کـه خدای نکرده سرما خوردیم بهتر از هر داروی دیگر مـی باشد به منظور گلو درد و سرفه و سوزش درون اثر سرماخوردگی وآبریزش بینی.حتی وقتی سرما هم نخوردیم بـه نظر من عالیـه کـه تو فصل زمستون هم این معجون را استفاده کنیم به منظور پیشگیری.

- لیمو حتما لیمو ترش تازه باشـه نـه آبلیمو آماده.
- زنجبیل هم تازه باشـه نـه پودر زنجبیل


. معجون سیر و لیمو و زنجبیل : معجون سیر و لیمو و زنجبیل ، معجون سیر و لیمو و زنجبیل
[معجون سیر و لیمو و زنجبیل]

نویسنده و منبع: نسرین | تاریخ انتشار: Tue, 26 Jun 2018 09:28:00 +0000معجون سیر و لیمو و زنجبیل

خواص جادویی معجون سیر و عسل و لیمو به منظور لاغری و چربی سوزی سریع

آیـا خوردن سیر بـه لاغری و کاهش وزن کمک مـی کند؟

در مقالات قبلی با خواص سیر به منظور مو و ابروها آشنا شدید. معجون سیر و لیمو و زنجبیل درون این مقاله نیز مـیخواهیم طرز تهیـه معجون شگفت انگیز سیر و عسل و سیر و لیموترش را به منظور کاهش اشتها و در نتیجه کاهش وزن بیـان کنیم.

خواص جادویی معجون سیر و عسل و لیمو به منظور لاغری و چربی سوزی سریع

بیشتر بخوانید :

معجون سیر و عسل به منظور لاغری

چربی های جمع شده درون اطراف شکم دغدغه برخی اشخاصی هست که از چاقی رنج مـی برند.
نسخه ها و رژیم های غذایی مختلفی به منظور کاهش وزن ارائه شده اما بـه شکل فعال بـه لاغر شدن شکم و آب شدن چربی های اطراف آن کمک نمـی کند.
به عقیده بسیـاری از کارشناسان تغذیـه ، معجون سیر و لیمو و زنجبیل بهترین نسخه به منظور این موضوع ، مخلوط عسل و سیر هست که باعث مـی شود شخص درون یک ماه 10 کیلو وزن کم کند، بـه این ترتیب کـه هر روز یک فنجان از این معجون را قبل از خواب بنوشد.
برای تهیـه معجون عسل و سیر یک حبه سیر را له کرده و در یک فنجان آب داغ قرار دهید ، سپس یک قاشق عسل طبیعی بـه آن اضافه نموده و آن را قبل از خواب مـیل کنید.

معجون سیر و عسل را 7 روز ناشتا بخورید

بسیـاری از پزشکان توصیـه مـی‌کنند معجون سیر و عسل را 7 روز ناشتا بخورید یـا با شکم خالی مـیل کنید. معجون سیر و لیمو و زنجبیل تمام کاری کـه باید انجام دهیم این هست که 2 یـا 3 حبه سیر‌ را خرد و با یک قاشق غذاخوری عسل مخلوط کنیم. این ترکیب بـه ما انرژی و سلامتیِ بیش‌تر مـی‌دهد. بعد از 7 روز اثرات آن بر سلامتی شما آشکار خواهد شد.

از جمله فواید این ترکیب مـی‌توان بـه برطرف عفونت‌ها، سرماخوردگی، سرفه، تب، خراش‌ها و زخم‌ها و نیز به منظور لاغرشدن و تناسب اندام و جلوگیری از ریزش مو و بسیـاری فواید اشاره کرد.

به این ترتیب معجون عسل و سیر کـه هر کدام بـه تنـهایی از معجزات خوراکی ها هستند مـی توانند ترکیب نیرومندی را با هم افزایی خواص خود ایجاد کنند و شما را درون برابر فهرست بلند بالایی از بیماری ها درمان کنند. و به شما موهبت سلامتی را ارزانی دارند.
علاوه بر این بعضی از درمان گران توصیـه مـی کنند به منظور وزن کم و سوزندان چربی های دور شکم این معجون را پیش از خواب نیز به منظور فواید بی شمارش نیز مصرف کنید.

شربت آب لیمو و سیر به منظور سوزاند چربی های شکم

مواد مورد نیـاز

1 عدد لیموی بزرگ آبدار
یک فنجان آب
2-3 حبه سیر

نحوه درست

پس از چکاندن تمامـی آب لیمو ترش درون فنجان آب سیر ها را بـه خوبی له کرده و با شربت خود مخلوط کنید.
این شربت چربی سوز را هر روز صبح بـه مدت دو هفته و ناشتا مـیل کنید.

فواید آب و لیمو ناشتا به منظور لاغری

بسیـاری از سلبریتی ها شروع روز خود را با یک لیوان آب کـه در داخل آن لیموترش تازه چکانده شده آغاز مـی کنند.

لیموترش برایـانی کـه رژیم لاغری مـی گیرند، یکی از بهترین خوراکی ها بـه شمار مـی آید. پلی فنول های موجود درون لیموترش باعث کاهش اشتها مـی شود. دکتر «اریک پالینسکی وید» درون این باره مـی گوید قبل از هر وعده غذایی نوشیدن ترکیب لیموترش و آب مـی تواند احساس سیری را درون فرد بـه وجود آورد.

وی مـی گوید اگر هم مـی خواهید کـه روند کاهش وزن را سرعت بخشید درون داخل ترکیب لیموترش تازه و آب یخ بریزید. این نوشیدنی خواص مـهم دیگری دارید کـه مـی توانید درون مقاله خواص آب و لیموترش ناشتا آنـها را مطالعه کنید.

چرا مصرف سیر باعث لاغری مـی‌شود؟

سیر جلوی اشتها را مـی‌گیرد. به منظور همـین افرادی کـه سیر مـی‌خورند از پرخوری درون امان مـی‌مانند. چون این ماده‌ی غذایی علائم سیری را بـه مغز ارسال مـی‌کند. زمانی کـه شما پرخوری نکنید چاقی و اضافه وزن نیز از شما دور مـی‌شود.

توجه داشته باشید کـه سیر متابولیسم یـا همان سوخت و ساز بدن را نیز بالا مـی‌برد. بـه نظر مـی‌رسد کـه این ماده‌ی غذایی سیستم عصبی را تحریک مـی‌کند که تا هورمون آدرنالین ترشح کند و به این ترتیب هم متابولیسم بدن بالا مـی‌رود. زمانی کـه سوخت و ساز بدن شما بالا باشید کالری‌های بیشتری مـی‌سوزانید و لاغر تر مـی‌شوید.

شما مـی‌توانید بـه سالادهایتان سیر اضافه کنید. یـا از محصولات غذایی دیگری کـه حاوی سیر هستند استفاده کنید.

چگونـه از سیر به منظور لاغری استفاده کنیم؟

برای اینکه بیشتر از خواص لاغری سیر بهره‌مند بشوید آن را بکوبید که تا آلیسین بیشتری آزاد کند. سیر له شده را بـه سالادها، سوپ، آش، سس و همچنین به منظور خوش طعم غذاهای دیگر مانند ماهی و غیره استفاده کنید. به منظور طعم بـه گوشت، خورش و غذاهای دیگر هم مـی‌توانید از سیر استفاده کنید. این ماده‌ی غذایی مفید بـه سس پاستاها نیز طعم خوبی مـی‌دهد.

اگر از بوی سیر خیلی بدتان مـی‌آید مـی‌توانید از مکمل‌هایی کـه حاوی سیر هستند استفاده کنید. با این قرص‌ها و کپسول‌ها مشکل بوی دهان از بین مـی‌رود. با این حال بیشتر متخصصان معتقدند کـه خاصیت اصلی سیر مدیون همان بوی بد آن هست و این گونـه مکمل‌های بدون بو تمام خواص سیر را دارا نمـی‌باشند.

توجه داشته باشید کـه امکان دارد مصرف همزمان مکمل‌های این ماده‌ی غذایی با داروهای خودتان مشکل ساز شود به منظور همـین قبل از مصرف هر نوع مکملی اول با پزشک م کنید.

چگونـه مـی‌توانید از بوی بد سیر خلاص شوید؟

برای رفع یـا کاهش بوی سیر بعد از صرف غذا ساقه‌ی جعفری یـا برگ‌های نعنا بجوید. همچنین مـی‌توانید پوست لیموترش یـا پرتقال بجوید.

نوشیدن آب لیموترش نیز به منظور رفع بوی سیر موثر است. مـی‌توانید با دهان‌شویـه قرقره کنید و یـا اینکه از اسپری خوش بو کننده‌ی دهان استفاده کنید. جویدن آدامس و مسواک زدن نیز از راه‌های مقابله با بوی بد سیر است.

ختنـه دردناک ان+عکس

: معجون سیر و لیمو و زنجبیل
[معجون سیر و لیمو و زنجبیل]

نویسنده و منبع: جاوید | تاریخ انتشار: Thu, 19 Jul 2018 07:56:00 +0000معجون سیر و لیمو و زنجبیل

معجونی جادویی به منظور جلوگیری از سکته قلبی

به طور متوسط حدود ییم مـیلیون نفر فقط درون ایـالات متحده سالانـه از حمله قلبی یـا سکته رنج مـی‌برند. معجون سیر و لیمو و زنجبیل روزانـه نیز بیش از 2000 نفر بـه علت بیماری‌های قلبی عروقی جان خود را از دست مـی‌دهند کـه به عبارتی مـی‌توان گفت یک مرگ از هر سه مرگ!

 
به گزارش فرادید*، اگر مـی‌خواهید سالم زندگی کنید حتما قلب خود را سالم نگه دارید. معجون سیر و لیمو و زنجبیل یکی از دلایل اصلی سکته بسته شدن شریـان‌های اصلی قلب‌ها است. هر چه کلسترول بالا برود آثارش را درون شریـان‌ها خواهیم دید. تنـها راه درمان آن نیز جراحی‌های خطرناک یـا مصرف داروهایی خاص هست که اغلب اثرات جانبی فراوانی هم دارند.
 
برای اینکه نیـازی بـه جراحی و مصرف داروها پیدا نکنید، معجون سیر و لیمو و زنجبیل یک راه خیلی ساده وجود دارد. شما مـی‌توانید با ترکیب سه ماده غذایی طبیعی کـه مـی‌توانید آن را درون خانـه هم آن را درست کنید، شریـان‌های قلبی را باز کنید. توجه داشته باشید کـه این ترکیب قوی‌ترین درمان طبیعی بر روی کره زمـین است.

دنبال اسامـی گیـاهان خاص نباشید؛ قرن‌ها هست که سیر، لیمو و زنجبیل درون درمان اغلب بیماری‌های مزمن بـه کار گرفته شده است. بنابراین با ترکیب آن‌ها مـی‌توان بـه یک معجون فوق‌العاده به منظور درمان این مشکل دست یـافت.

 
تنـها بـه این موارد نیـاز دارید:
 • هشت حبه سیر
 • هشت عدد لیمو
 • زنجبیل (به اندازه پنج سانتی‌متر از یک زنجبیل متوسط)
 • سه و هفت دهم لیتر آب
 

طرز تهیـه:
لیموها را شسته و به چند قسمت کوچک برش دهید. یـادتان باشد کـه پوست لیمو را نیز حتما جدا کنید. پوست سیر را نیز جدا کنید. تمام لیمو‌ها، سیرها و زنجبیل را داخل مخلوط‌کن ریخته و تا زمانی کـه یک مخلوط یکدست و نرم حاصل نشده هم بزنید. نباید هیچ قسمتی مخلوط نشده از ظرف بیرون آید. حالا آن مخلوط را داخل ظرفی بزرگ ریخته و آب را بـه آن اضافه کنید که تا کاملا جوش بیـاید.
 
زمانی کـه این محلول کاملا جوشید زیر آن را خاموش کرده و مدتی صبر کنید که تا خنک شود. سپس محلول را درون بطری‌های درب دار ریخته و آن‌ها را داخل یخچال نگهداری کنید.
 
برای اینکه اثر جادویی این محلول را ببینید، هر روز صبح ناشتا یک لیوان کوچک از آن را بنوشید. این معجون علاوه بر باز کردم شریـان‌های اصلی شما مـی‌تواند سلامت کلی بدن شما را نیز بهبود دهد. بنابراین به منظور پیشگیری و درمان بیماری‌های قلبی این نوشیدنی را هر روز صبح نوشیده و در کنار آن نیز کمـی ورزش کنید که تا خیـالتان از بابت بیماری‌های قلبی راحت باشد.
 
منبع: معجون سیر و لیمو و زنجبیل Healthyfoodhouse.com
[معجون سیر و لیمو و زنجبیل]

نویسنده و منبع: جاوید | تاریخ انتشار: Mon, 21 May 2018 05:53:00 +0000تمامی مطالب این سایت به صورت اتوماتیک توسط موتورهای جستجو جمع آوری شده است
هیچ مطلبی توسط این سایت مورد تایید نیست. لطفا محتوا رو با مسئولیت خودتان پیگیری نمایید
در صورت وجود مطلب غیرمجاز، جهت حذف به ایمیل زیر پیام ارسال نمایید
i.video.ir@gmail.com