آموزش کشیدن نقاشی گلدان

آموزش کشیدن نقاشی گلدان مدل نقاشی گل با مداد رنگی و رنگ روغن با طرح های بسیـار زیبا | چگونـه یک گلدان رسم کنیم؟؟ | ویکی چجوری | آموزش ویترای : هنر نقاشی روی شیشـه + نکات کاربردی - مجله ... | آموزش تکنیک ­های کشیدن گل |

آموزش کشیدن نقاشی گلدان

مدل نقاشی گل با مداد رنگی و رنگ روغن با طرح های بسیـار زیبا

در این مطلب بـه ارائه انواع مدل نقاشی گل مـی پردازیم و زیباترین مدل های گل را به منظور نقاشی با مداد رنگی و رنگ روغن معرفی مـی نماییم کـه هر یک از این مدل های شیک و عالی مـی توانند الگوی مناسبی به منظور شما عزیزان درون جهت کشیدن نقاشی گل باشند. آموزش کشیدن نقاشی گلدان به منظور مشاهده این مدل نقاشی های زیبا که تا پایـان همراه ما باشید و از این تصاویر دلنشین و جذاب دیدن نمایید.

طرح های زیبا و انواع مدل نقاشی گل و گلدان

مشاهده انواع مدل نقاشی گل مـی تواند بـه شما هنرمندان عزیز به منظور کشیدن نقاشی های زیبا و متنوع کمک کند، آموزش کشیدن نقاشی گلدان تصاویری کـه در این بخش ارائه مـی دهیم مـی توانند انتخاب مناسبی به منظور نقاشی با مداد رنگی باشند و با الگوبرداری از آنـها نقاشی های زیبا و متنوعی بکشید. آموزش کشیدن نقاشی گلدان این طرح های جذاب مـی توانند بهترین الگو به منظور نقاشی گل باشند.

نقاشی گل رز با مداد رنگی

مدل نقاشی زیبای گل مرداب

مدل نقاشی با مداد رنگی

نقاشی گل رز زیبا

مدل نقاشی شاخه گل رز

نقاشی با مداد رنگی

مدل نقاشی جدید و زیبا

نقاشی زیبا از شاخه گل رز

در صورتی کـه تمایل بـه نقاشی با آبرنگ، رنگ روغن با گواش را دارید مـی توانید از مدل نقاشی های زیر استفاده کنید و طرح های دلخواه را بکشید. این مدل نقاشی ها بهترین طرح و الگو به منظور نقاشی گل محسوب مـی گردند. درون ادامـه این طرح های متنوع و جالب را مشاهده نموده و نـهایت استفاده را از هر یک ببرید.

نقاشی گل و گلدان زیبا

مدل نقاشی با آبرنگ

نقاشی گل با گواش

مدل نقاشی گلدان و گل

مدل نقاشی از گل نرگس

نقاشی از گل های زیبا

نقاشی گل آفتابگردان

نقاشی گل لاله زیبا و شیک

مدل نقاشی با رنگ روغن

نقاشی گل رز با رنگ روغن

با انواع مدل های نقاشی گل با طرح های بسیـار زیبا و دلنشین آشنا شدید، امـیدواریم تماشای این طرح ها به منظور شما عزیزان نیز لذت بخش بوده باشد. از همـه شما دوستان علاقه مند دعوت مـی نماییم با کلیک بر روی نقاشی مجله هنر درون خانـه از دیگر مدل های نقاشی و همچنین آموزش های متنوع و جذاب درون این راستا دیدن نمایید.

: آموزش کشیدن نقاشی گلدان
[آموزش کشیدن نقاشی گلدان]

نویسنده و منبع: یلدا | تاریخ انتشار: Sun, 22 Jul 2018 01:47:00 +0000آموزش کشیدن نقاشی گلدان

چگونـه یک گلدان رسم کنیم؟؟ | ویکی چجوری

اگر شما از نقاشی کشیدن لذت مـی برید این آموزش به منظور شما مفید و خوب است. آموزش کشیدن نقاشی گلدان اگر شما مـی دانید کـه چگونـه یک گلدان رسم کنید و یـا این کـه یک دسته گل زیبا رسم کنید، آموزش کشیدن نقاشی گلدان به منظور شما همـین یک هنر درون زندگی سود آور خواهد بود. آموزش کشیدن نقاشی گلدان مـی توانید درون این آموزش با این روش گلدان کشیدن بـه منظور جلب بسیـاری از چیزهای دیگر، به منظور کشیدن  گلدان بـه صورت ساده و آسان اگر آن را از یک نقطه شروع کنید بهتر است.

: آموزش کشیدن نقاشی گلدان
[آموزش کشیدن نقاشی گلدان]

نویسنده و منبع: یلدا | تاریخ انتشار: Thu, 21 Jun 2018 12:40:00 +0000آموزش کشیدن نقاشی گلدان

آموزش ویترای : هنر نقاشی روی شیشـه + نکات کاربردی - مجله ...

   

آموزش ویترای (هنر نقاشی روی شیشـه)

در این مطلب سعی شده کاملترین مجموعه آموزش ویترای به منظور عزیزان علاقمند بـه هنر نقاشی روی شیشـه گردآوری بشـه. آموزش کشیدن نقاشی گلدان درون ابتدا آشنایی مقدماتی با هنر ویترای و لوازم و ابزار کار تقدیمتون مـیشـه و سپس روش کار با توضیحات کامل را خواهید دید . آموزش کشیدن نقاشی گلدان امـیدواریم مورد استفادتون قرار بگیره.

ویترای چیست ؟

در ابتدا بهتراست کـه بدانیم ویترای چیست؟ تزئین ظروف شیشـه‌ای با رنگ و نقاشی هنری هست كه قرن‌ها درون مـیان ملل مختلف محبوبیت داشته هست و آثار متعدد و متنوعی از این هنر را مـی‌توان درون موزه‌های نقاط مختلف جهان یـافت. گذشته از ظروف شیشـه‌ای شكیل با نقاشی‌های حرفه‌ای و یـا كنده كاری‌های پیچیده و ظریف كه از گذشته‌های دور که تا حال توسط هنرمندان چیره دست درون این رشته آفریده شده گاه ایجاد طرح‌ها و حتی خطوط ساده رنگی نیز مـی‌توانند ظروف شیشـه‌ای بسیـار ساده را بـه ظروفی زیبا و چشمگیر تبدیل كنند.آراستن بطری‌ها، آموزش کشیدن نقاشی گلدان لیوان‌ها و ظروف شیشـه‌ای و همچنین آینـه‌های كوچك و بزرگ با نقاشی‌های ساده كاری بسیـار ساده هست كه با یـادگیری چند تكنیك ساده مـی‌توانید ظرف چند ساعت درون منزل انجام دهید.برای نقاشی روی شیشـه كه آن را ویترای نیز مـی‌نامـیم، نیـاز بـه وسایل متعدد و خاص نیست بلكه با مقداری رنگ مخصوص ویترای یـا كار بر روی شیشـه و وسایل متداولی مانند قلم مو و اسفنج مـی‌توانید ظروف شیشـه‌ای بسیـار معمولی و حتی كم ارزش مثل بطری‌ها و شیشـه‌های محتوی سس، مربا و آبلیمو را بـه ظروف زینتی و منحصر بـه فردی تبدیل كنید. به منظور انتخاب ظرف مناسب درون ابتدا ظروف كم قیمتی را جست وجو كنید كه از شكل خاص و ویژه‌ای برخوردارند.

کاملترین مجموعه آموزش ویترای

وسایل لازم:

رنگ ویترای (مارک LB یـا pebeo ) – رنگهای ویترای بر دو پایـه ی تینر و آب درون بازار هستند.(تینر به منظور شستن ظرف مناسب تر هست.)
خمـیر دورگیر(مارک pebeo یـاtouch )برای شروع کار یـه دورگیر مشکی و یـه دونـه طلایی بخرید.
تینر
پالت به منظور اینکه رنگ هارا داخل آن بریزید.
قلم مو کـه حتما حتما نوک گرد باشد. از مدل های مختلف قلمو (یعنی شماره ی قلمو از صفر هست که تا … ) استفاده کنید. همـیشـه یـه قلم موی شماره ی 4 و 8 و صفر داشته باشید.
شیشـه مـی توانید از یک شیشـه صاف استفاده کنید و بعد قاب بگیرید یـا روی پارچ و لیوان وشیشـه های خالی سس و مربا و آینـه و کاشی و…. هر چی کـه مایل بودید بکشید.

یک شی نوک تیز داشته باشین کـه حباب های رو رنگ را بترن وگرنـه بعد از خشک شدن کار دیده مـیشوند.
کاملترین مجموعه آموزش ویترای

روش کار :

مرحله اول (آماده سازی)
ابتدا سطح مورد نظر (گلدان) را جهت از بین بردن هر گونـه چربی و گردو خاک با کمـی آب و صابون پاک کنید. با استفاده از یک مداد نوک پهن مثل ماژیک طرحتان را روی کاغذ پیـاده کنید، دقت کنید کـه طرحتان جهت تنوع و زیبایی بیشتر، حداقل از ۶ قسمت تشکیل شده باشد.
این طرح را داخل ظرف بچسبانید بـه گونـه ای کـه از بیرون ظرف قابل دیدن باشد. یـا اگر شیشـه مسطح هست به زیر شیشـه بچسبانید و با چسب نواری آن را ثابت کنید.
با استفاده از خمـیرهای دورگیری(Cerne Relief) طرح را روی شیشـه پیـاده کنید و مطمئن شوید کـه خط دور هر قسمت بـه طور کامل بسته شود که تا از خروج رنگ ها از سطوح و ترکیب آن ها با یکدیگر خودداری شود.
مـیزان فشاری کـه روی تیوپ دورگیر وارد مـیکنید حتما یکنواخت باشد که تا طرح یکسان دربیـاد.
بعد از اینکه دورگیری کردید بذارید یـه چند ساعت بماند که تا خشک شود و بعدشروع کنید بـه رنگ . بگذارید کاملاً دورگیر خشک شود.
به یـاد داشته باشید کـه هرگز بطری را تکان ندهید زیرا باعث تشکیل حباب درون رنگ مـی شود.
بعد از اینکه دورگیرها خشک شد. شروع کنید بـه رنگ . یـه مقدار از رنگ رو بریزید تو پالت. جهت رقیق رنگ مـی توانید از مدیوم مخصوص آن(Thinner) درون گروه محصولات جانبی ، استفاده کنید.
پس از انتخاب قلم مویی پهن ، آن را داخل بطری رنگ فرو ببرید بـه گونـه ای کـه کاملا آغشته بـه رنگ شود.
توجه کنید کـه مـیزان رنگ برداشته شده درون حد متوسط باشد، زیرا درون صورت زیـاد بودن، رنگ جاری و در صورت کم بودن راه قلم مو روی آن باقی خواهد ماند.
سپس با حرکت دستتان سطح را بـه طور پیوسته و منظم رنگ کنید.مـی توانید رنگ ها رو با هم مخلوط کنید که تا رنگ موردنظرتان را دربیـاورید.
نکات :
رنگهای ویترای بر دو پایـه ی تینر و آب درون بازار هستند.(تینر به منظور شستن ظرف مناسب تر هست.)
پس از هر مرحله استفاده از رنگ درون بطری را محکم ببندید که تا از خشک شدن رنگ جلوگیری کنید.
اگر ظرف خود را از ماشین ظرفشویی بیرون آورده اید جهت نقاشی روی آن باز هم لازم هست که سطح آن را تمـییز کنید.مرحله دوم (رنگ آمـیزی)
برای اینکه رنگ اکرلیک روی شیشـه ثابت و قابل شستشو باشد. بهتراست رنگ را با چسب شیشـه glass medium مخلوط کنید و با ابر بـه شکل ضربه ای بـه روی شیشـه بزنید. یـا (رنگ اکرلیک را با ژل مات کن بـه نام frosting jeel فروستینگ ژل) مخلوط کنید و استفاده کنید.برای ثابت شدن ویترای روی کارتان مـیتوانید ازاسپری فیکساتور استفاده کنید.

کاملترین مجموعه آموزش ویترای

مرحله دوم (رنگ آمـیزی)

جهت رنگ سطح از چه نوع قلم مویی حتما استفاده کرد؟

قلم موهایی با موی مصنوعی و یـا ترکیبی از طبیعی و مصنوعی و کاملا انعطاف پذیر به منظور این کار مناسب مـی باشد. البته نوع قلم مو بستگی مستقیم با سطح مورد نظر شما دارد، جهت رنگ سطوح بزرگ تر مـی توانید از قلم موهای ابری درون سایز های متفاوت و برای سطوح کوچک تر از قلم موهایی با اشکال متفاوت (متناسب با اندازه و طرح مورد نظر )استفاده کنید.

بعد از گذشتن ۳۰دقیقه کـه خمـیرهای برجسته دورگیری خشک شد مـی توانید رنگ آمـیزی با رنگ های ویترای را آغاز کنید.
با استفاده از قلم موی سرگرد رنگ مورد نظر را بـه صورت قطره ای داخل سطح بگذارید و رنگ را بـه صورت یکنواخت پخش کنید (قلم مو را بـه صورت عمودی درون دستتان نگه دارید).

تو نقاشی رو آیینـه یـا شیشـه نباید قلمو رو شیشـه بکشید حتما باهاش رنگو رو شیشـه بذاری و آروم هدایت کنی که تا اون بخش با رنگ پر شـه و مواظب باشی حباب نزنـه.
مرحله سوم (پختن)
بعد از اینکه مرحله رنگ آمـیزی تمام شد، ۸ ساعت بـه جسم مورد نظر دست نزنید که تا رنگ رنگ ها کاملاً خشک شود، درون این مرحله بهتر هست جسم را درون اتاقی کـه هوای آن خشک و دور از گرد و غبار هست قرار دهید. جسم خود را درون فر سرد قرار دهید و دمای فر را روی ۱۶۰ درجه سانتیگراد(۳۲۵ درجه فارنـهایت) تنظیم کنید ،از زمانی کـه دمای فر بـه درجه مورد نظر رسید اجازه دهید کـه جسم بـه مدت ۴۰ دقیقه درون فر بماند،سپس درون فر را باز کنید و اجازه دهید که تا جسم سرد شود بـه یـاد داشته باشیدکه هیچیک از فر های آشپزخانـه دمای دقیقی را نشان نمـی دهند ، بعد جهت دست یـافتن بـه نتیجه دلخواه و برای تنظیم دمای فر حتما از گرماسنج داخل فر (در گروه محصولات جانبی این رنگها ) استفاده کنید.نکات :
برای پختن رنگها نمـی توانید از مایکروفر استفاده کنید.
شیشـه که تا دمای ۸۰۰ درجه سانتیگراد درون گرما مقاوم مـی باشد، بنابر این دمای ۱۶۰ درجه سانتیگراد آن را خراب نخواهد کرد.
برای اینکه رنگ اکرلیک روی شیشـه ثابت و قابل شستشو باشد. بهتراست رنگ را با چسب شیشـه glass medium مخلوط کنید و با ابر بـه شکل ضربه ای بـه روی شیشـه بزنید. یـا (رنگ اکرلیک را با ژل مات کن بـه نام frosting jeel فروستینگ ژل) مخلوط کنید و استفاده کنید.
برای ثابت شدن ویترای روی کارتان مـیتوانید ازاسپری فیکساتور استفاده کنید.
کاملترین مجموعه آموزش ویترای

برای کشیدن طرح روی آیینـه :

اول رو سطح آیینـه کاغذ کاربن مـیندازیم . البته از رنگ آبیش نخرید Big Grin کاربن سفیدو زردکاملا کـه روی آیینـه فیکردید کاربنو. طرحتونو مـیندازید روی کاربن و با مداد یـا خودکار بـه آرومـی روی همون طرحو دوباره مـیکشید . بـه صورتی کـه طرح بـه وسیله کاربن روی آیینـه کپی بشـهبعد کـه طرحو کامل کشیدید . کاغذ طرح و کاربنو بـه آرومـی بردارید کـه خطای بـه وجود اومده بـه وسیله کاربن پاک نشـه .حالا تو این مرحله بـه وسیله دور گیر ( هر رنگی کـه دوست داشتید ) کاملا طرحو روی آیینـه بکشید و وقتی تموم شدبا رنگای متنوع توی طرحو رنگ بزنید . و 2 ساعت بذارید که تا کامل خشک شـه . اگه از پایـه تینر استفاده کردید کـه سریعخشک مـیشـه و دیگه احتیـاج بـه چیزی ندارید ولی اگه از پایـه آب استفاده کردید اول بذارید 2 ساعت خشک بشـه

و اینکه آخر کار از یک نوع اسپری بـه اسم جلا روی کل کار اسپری کنید چون بعدا با هر خراش یـا دستمال تر کشیدن

روی طرح . طرحتون پاک مـیشـه اما اگه از اسپری استفاده کنید این اتفاق نمـیافته .

 کاملترین مجموعه آموزش ویترای 

پرسش و پاسخ های مفید :

• چگونـه مـی توان سطح مورد نظر جهت کار با رنگ های ویترای را آماده کرد؟
سطح مورد نظر را قبل از کار حتما با آب و صابون ویـا الکل تمـیز کرد.
• چگونـه مـی توان از شره رنگ جلوگیری کرد؟
اگر روی جسمـی گرد کار مـی کنید، آن را بـه صورت افقی قرار دهید و بعد از رنگ سطوح مورد نظر چند دقیقه اجازه دهید که تا کمـی خشک شود، جسم را بچرخانید و این کار را دوباره تکرار کنید.

• درون صورتی کـه هنگام کار اشتباه کردیم چگونـه مـی توان آن را تصحیح کرد؟
تصحیح رنگهای ویترای و یـا خمـیرهای دورگیری (Cerne Relief) درون صورتی امکان پذیر هست که هنوز خیس باشد. درون مورد رنگهای ویترای مـی توان از از یک تکه پارچه کتانی آغشته بـه تینر بدون بو (از محصولات جانبی ویترای) و در مورد خمـیرهای برجسته (Cerne Relief) از تکه پارچه نمدار با آب جهت تصحیح و برداشتن آنـها از روی شیشـه استفاده کرد.

• چگونـه مـی توان با استفاده از خمـیرهای دورگیری (Cerne Relief) خطوط صاف و یکنواخت ایجاد کرد؟
قبل از شروع کار رنگ اضافی کـه از تیوب خارج شده هست را حتما پاک کرد و هنگام استفاده آن را بـه مانند مداد درون دست گرفت وفشاری یکنواختبر آن وارد کرد.

• هنگامـی کـه رنگ های ویترای خشک شد آیـا احتیـاج بـه پحتن دارد؟
خیر، این رنگ ها جهت امور دکوراتیو بـه کار مـی روند.

کاملترین مجموعه آموزش ویترای

• تکنیک حوضچه چیست؟
این روش مناسب جهت ایجاد نقوش مرمری است. چند قطره از رنگهای ویترای را درون ظرف آبی ریخته، سپس کاردک آن را هم بزنید که تا فرم دلخواهتان ایجاد شود، سپس شی را درون آن قوطه ور کنید، که تا الگوی مورد نظر را بـه خود بگیرد، آن را از ظرف خارج کنید و اجازه دهید که تا خشک شود.

• آیـا مـی توان طرح کشیده شده را تغییر داد و یـا اصلاح کرد ؟
بله، قبل از پخته شدن، رنگها با آب یـا الکل پاک مـی شوند:
جهت اصلاح جزئیـات از اسفنج نمناک و جهت تمـیز کل جسم آن را بـه مدت چند دقیقه درون آب غوطه ور کنید که تا رنگ ها و طرح کاملا تمـیز شوند.

• چرا جای قلمو روی کار مـیمونـه و خیلی بد جلوه مـیکنـه
عزیزم احتمالا قلمو رو روی کار مـیکشیدی. روش درست اینـه کـه رنگ رو با قلمو روی ظرف بذاری و آروم هدایت ش کنی و این عملو انقد تکرار کنی کـه ناحیـه مربوط کامل رنگی شـه البته خیلی رنگو نذار کـه شره کنـه چند بار انجام بدی دستت مـیاد

• لاینر طلایی اکلیلی چه مارک بگیرم
لاینر طلایی اکلیلی کادنس

• اگه بخواییم کلا طرح روی از روی ظرفی پاک کنیم مـیشـه؟؟
بله مـیشـه
ظرفو غوطه ور کن تو یـه ظرف پر از آب گرم یـه کم کـه بمونـه رنگا ورقه ورقه بلند مـیشـه
بعدش با تینر کل ظرفو پاک مم بعد با مایع ظرفشویی مـیشورم و روز از نو

 کاملترین مجموعه آموزش ویترای 

آشنایی با رنگ های مخصوص ویترای و وسایل جانبی آن

خصوصیـات رنگ ها

این رنگ ها مخصوص رنگ آمـیزی و تزئین سطوح شیشـه ای، طلق، پلی استر و پلکسی گلاس، فلز و…..مـی باشد.
مـهمترین ویژگی های این گروه عبارتنداز:
• شفاف، درخشان، پرمایـه و مقاوم درون برابر نور
• پابه این رنگ ها تیز است.
• قابل ترکیب با یکدیگر
• قابل حل با حلال های نفتی
• ایجاد سطوح رنگی مجزا با استفاده از خمـیرهای دورگیری (Ceme Relif)
• جدول رنگی بسیـار متنوع و منحصر بـه فرد
رنگها:
متشکل از ۲۶ رنگ مایع، آماده مصرف، شفاف، براق، پر مایـه و مقاوم درون برابر نور کـه قابلیت ترکیب با یکدیگر را دارا مـی باشند. جهت استفاده از این رنگها و جهت ایجاد سطوح مجزا حتما از خمـیره های دورگیری (Cerne Relief Out Liner) تیوب های سرسرنگی ۲۰ مـیلی لیتری درون ۷ رنگ موجود هست استفاده کنید
محصول رقیق کننده:
جهت رقیق این رنگ ها مـی توان از تینر و یـا وایت اسپرایت استفاده کرد، نسبت رنگ بـه رقیق کننده حتما ۲ بـه ۱ باشد (تینر بدون بو درون گروه محصولات جانبی ویترای پیشنـهاد مـی شود).
سطوح کاربردی:
شیشـه، طلق، پلکسیگلاس، پلی استر، فلز و غیره…..
تمـیز کننده قلم موها و سایر لوازم:
تینر و یـا وایت اسپریت
زمان لازم جهت خشک شدن:
زمان مناسب به منظور خشک شدن رنگ های ویترای ۸ ساعت و خمـیرهای دورگیری (Cerne Relif) 30 دقیقه مـی باشد، مکان مناسب جهت خشک شدن کار محیطی هست که هوای آن خشک و ترجیحاً دور از گرد و غبار است.

مـیزان مقاومت رنگها:
رنگ های ویترای بعد از خشک شدن دارای استحکام و مقاومن مناسب جهت شستشوی آرام و ملایم (و نـه سنگین خیساندن و غوطه ور ) هستند، ولیکن سطوح تزئین شده با این رنگ ها جنبه دکوراتیوو دارند و نباید از آن ها استفاده مداوم کرد.

نمونـه رنگها
جدول رنگی بسیـار متنوع رنگ های ویترای این مکان را بـه شما مـی دهند کـه خلاقیت های خود را بـه بهترین نحو ارائه کنید. این رنگ ها را مـی توان بـه طور خالص، ترکیبی با یکدیگر و یـا با مدیوم روشن کننده استفاده کرد

محصولات جانبی رنگهای ویترای

مدیوم روشن کننده (Lightening) درون بطری های ۴۵ مـیلی لیتری و ۲۵۰ مـیلی لیتری
این مدیوم جهت روشن و رقیق رنگ های ویترای بـه کار مـی رود و این درون حالی هست که کیفیت رنگ کاملاً حفظ مـی شود و رنگدانـه ها از بین نمـی رود.

مدیوم براق کننده Medium) درون بطری های ۴۵ مـیلی لیتری :
این مدیوم با قابلیت ترکیب با رنگ های ویترای باعث درخشش آن ها مـی شود.

مدیوم مات کننده (Matt Medium) درون بطری های ۴۵ مـیلی لیتری :
این مدیوم با قابلیت ترکیب با رنگ های ویترای باعث مات آن ها مـی شود.

ست لوازم ایجاد ترک:
این بسته شامل ۲ بطری ۴۵ مـیلی لیتری حاوی مایع ایجاد ترک های تزئینی و یک دفترچه راهنما مـی باشد.

تینر بدون بو (Odurless Mineral Spirit) درون بطری های ۷۵ مـیلی لیتری مـیلی لیتری ۲۴۵ مـیلی لیتری ۴۹۵ و ۱ لیتری

این حلال بدون بو جهت رقیق رنگ های ویترای و سرامـیک و تمـیز قلم موها و سایر لوازم بـه کار مـی رود، هیچگونـه حساسیت و آلرژی ایجاد نمـی کند و به ویژه افرادی کـه در فضای بسته بندی کار مـی کنند پشنـهاد مـی شود.

خمـیرهای برجسته دورگیری ویترای (Cerne Relief) درون تیوب های ۲۰ مـیلی لیتری:
این خمـیرها بـه صورت تیوب های سرسنگی مـی باشد و به طور مستقیم از طریق دهانـه نازک آنـها قابل استفاده هستند. طرح را ابتدا حتما با این خمـیرها دورگیری کرد و سپس سطوح ایجاد شده را رنگ کرد.

دورگیر فلزی ویترای

(Self Adhesive Lead Strip)
با برداشتن برچسب زیر این دورگیر سربی و چسباندن آن بر روی شیشـه مـی توان فرم ها و نقوش مورد نظر را ایجاد کرد.

نکات :

رنگ های ویترای دو نوع ند مات کـه وقتی شیشـه رنگ شد اون ورش پیدا نیست و اصطلاحا نور ازش رد نمـی شـهشفاف هم کـه معلومـه چیـه زیبایی نقاشی ویترای هم بیشتر تو رنگ شفافهSleepyرنگ ویترای ایرانی مدتی بعد از نقاشی احساس مـی کنین رنگا داره عوض مـیشـه

بهترین مارک برا رنگ شفاف lb و برای رنگ مات pbo هست

دورگیر ایرانی هم خوبه

کاملترین مجموعه مطالب آموزش ویترای

ترکیب رنگها به منظور درست رنگهای زیباتر

 این هم ترکیب رنگها به منظور درست رنگهای خوشگلتر، امـیدوارم بـه دردتون بخوره و ازش استفاده کنین

رنگ هاي اصلی :
آبی – قرمز – زرد

رنگ هاي روشن :
رنگ اصلي + سفيد

رنگ هاي تيره :
رنگ اصلی + سياه

تركيب رنگها

قرمز + زرد = نارنجي
آبي + قرمز = بنفش
آبي+ زرد = سبز
سبز + مشكي = سبز لجني
آبي + سفيد = آبي آسماني
قرمز + مشكي = زرشكي
( قرمز+ صورتي سير= زرشكي )
زرد(كم) + آبي +سفيد = فيروزه اي
نارنجي + قهوه اي = حنائي
سبز + آبي = فيروزه اي پر رنگ
آبي + كمي مشكي = سورمـه اي
سفيد + سياه = خاكستري
قرمز + سفيد = صورتي
مشكي + قرمز +زرذ = قهوه اي روشن
صورتي + زرد = كرم
سياه + زرد = قهوه‌اي مايل بـه سبز
قهوهاي + قرمز = گلبه اي
نارنجي + زرد = خردلي
سياه + نارنجي = قهوه اي
سفيد + آبي تيره= آبي روشن
قرمز + بنفش= بنفش مايل بـه صورتي
زرد + سفيد= ليمويی

کاملترین مجموعه مطالب آموزش ویترای

رنگ هاي گرم
قرمز – زرد – نارنجي

رنگ هاي سرد
آبی – سبز – بنفش

تركيب قرمز با رنگ هاي ديگر
قرمز كم + آبي = نيلي
قرمز زياد + آبي = سرخابي
قرمز + سفيد = صورتي
قرمز + سياه = جگري
قرمز زياد + زرد + آبي = خرمايي
قرمز كم + زرد + آبي = قهوه اي

تركيب آبي با رنگ هاي ديگر
آبي + زرد = سبز
آبي + قرمز =بنفش
آبي+ سياه =سرمـه اي
آبي + سفيد آسماني
آبي + سياه +سفيد =طوسي

تركيب زرد با رنگ هاي ديگر
زرد + قرمز= نارنجي
زرد + آبي=سبز
زرد + سفيد = نخودي
زردكم + آبي + سفيد = فيروزه اي
زرد + آبي كم + سفيد = ليمويي
زرد زياد + آبي + سفيد كم = مغز پسته اي

تركيب هاي رنگ
صورتي + زرد = كرمي
آسماني + سياه + طوسي
قهوه اي + زرد + سفيد = اكر
زرد + سفيد + قهوه اي + اكر = طلايي
آبي + زرد + سفيد = ارغواني
سبز + قرمز = بلوطي ( شكلاتي )
زرد + سياه كم + سفيد = سير
سياه كم + زرد + آبي = يشمي
زرد + آبي كم + قرمز كم = رنگ گونـه
سياه + سفيد = انواع خاكستري
زرد + سفيد + آبي = ارغواني
آبي + زرد + سفيد = سبز روشن
آبي + زرد = سبز روشن خنثي
سفید + قرمز + زرد + قهوه ای = رنگ معمولی صورت

خوب دوستان عزیز اینم پایـان مطالب مقدمات آموزش ویترای.  درون پست بعدی آموزش تصویری دورگیری و رنگ آمـیزی تقدیمتون مـیشـه .
 گردآوری : آموزش کشیدن نقاشی گلدان گروه خانواده مجله تصویر زندگی
[آموزش کشیدن نقاشی گلدان]

نویسنده و منبع: یلدا | تاریخ انتشار: Sat, 21 Jul 2018 20:54:00 +0000آموزش کشیدن نقاشی گلدان

آموزش تکنیک ­های کشیدن گل

تکنیک ­های کشیدن گل یک سرگرمـی جالب و راه خوبی به منظور ابراز زیبایی نقاشی روی بوم خواهد بود.
قبل از انجام این کار بـه این ابزار و تکنیک­ها نیـاز دارید :
گل، آموزش کشیدن نقاشی گلدان کاغذ کارتریج، مداد رنگی یـا نقاشی، عگل، بوم، قلم موی پهن، قلم موی گرد سیـاه شماره ۳ یـا ۶، رنگ و الگوی نقاشی از گل.
گزینـه اختیـاری : آموزش کشیدن نقاشی گلدان دوربین.

تکنیک ­های کشیدن گل درون هشت مرحله:

مرحله اول :
یک گل بکشید که تا ساختار و شکل آن را بـه دست بیـاورید، با گل لاله شروع کنید چون شکل ساده ­تری دارد.
سر گل را درون راستای ساقه بکشید.

مرحله دوم :
برای رنگ کرن گل از تصاویر موجود استفاده کنید.
عباید واضح، پرنور و شبیـه بـه گل شما باشد.
خودتان از گل، گلدان، باغ و گیـاه عبگیرید.

مرحله سوم :
از اندازه­های مختلف قلم مو به منظور رنگ استفاده کنید، قلم پهن به منظور گلبرگ، و قلم موی گرد سیـاه شماره ۳ یـا ۶ به منظور رنگ آمـیزی جزئیـات.

مرحله چهارم :
از رنگ روشن به منظور نوک گل استفاده کنید.

مرحله پنجم :
المان­های نقاشی را با استفاده از رنگ­هایی کـه در تضاد با باقی رنگ­ها درون آن خط هستند کنتراست بدهید.

مرحله ششم :
برای عمق بـه گل روی گلبرگ­ها رنگ اضافه کنید.
به نقاطی از گلبرگ­ها کـه رنگ از سرد بـه گرم یـا روشن بـه تیره مـی­رود دقت کنید.
به روی گل و نقاطی کـه گلبرگ­ها روی هم یـا دیگر اجسام روی آن­ها سایـه انداخته توجه کنید.

مرحله هفتم :
پس از یـادگیری کامل نقاشی از روی عکس، از روی اجسام واقعی نقاشی کنید.
سعی کنید درون نور مصنوعی از گل­ها نقاشی بکشید، نور مصنوعی نوری هست که کشیدن جسم را راحت­تر مـی­کند.

مرحله هشتم :
به نقاشی دیگر نقاش­ها از گل نگاه کنید و تکنیک­های ترکیبی آن­ها را یـاد بگیرید، رنگ­هایی کـه انتخاب مـی­کنند و نوری کـه استفاده مـی­کنند.
از تصاویر آن­ها به منظور پیشرفت خود استفاده کنید.

آیـا مـی­دانستید :
که بزرگ­ترین گل دنیـا کـه Raffelesia arnoldii نام دارد درون جنگل­های بارانی اندونزی یـافت شده و هنگام شکوفه قطر آن که تا ۳ فوت مـی­رسد و بوی گوشت گندیده مـی­دهد.

. آموزش کشیدن نقاشی گلدان . آموزش کشیدن نقاشی گلدان
[آموزش کشیدن نقاشی گلدان]

نویسنده و منبع: یلدا | تاریخ انتشار: Fri, 29 Jun 2018 07:08:00 +0000تمامی مطالب این سایت به صورت اتوماتیک توسط موتورهای جستجو جمع آوری شده است
هیچ مطلبی توسط این سایت مورد تایید نیست. لطفا محتوا رو با مسئولیت خودتان پیگیری نمایید
در صورت وجود مطلب غیرمجاز، جهت حذف به ایمیل زیر پیام ارسال نمایید
i.video.ir@gmail.com