سمنان گلخانه کاکتوس

سمنان گلخانه کاکتوس kiatus-cactus.com – سایت گلخانـه کیـاتوس قزوین | گلسرا و گلخانـه | ویکی سمنان ، شـهر مجازی | کاکتوس یک پیشنـهاد ویژه درون زمـینـه تولید گل و گیـاهان زینتی | سمنان| دنیـای کاکتوس‌ها بـه روایت تصویر | تسنیم | خبروان | از یک اتفاق ساده به منظور کارآفرین نمونـه که تا احداث بزرگترین ... |

سمنان گلخانه کاکتوس

kiatus-cactus.com – سایت گلخانـه کیـاتوس قزوین

گلخانـه کیـاتوس

تولید کننده تخصصی انواع کاکتوس کلکسیونی و خاص،

انواع کاکتوس بذری و پیوندی و همچنین انواع خزانـه کاکتوس مـی‌باشد.

هدف ما تولید محصولات با کیفیت و ماندگار

و همچنین بومـی سازی نژاد های خاص کاکتوس و ارائه آنـها با قیمت منصفانـه بـه علاقمندان است.
از طریق صفحات سایت مـیتوانید بخشی از تولیدات ما را ببینید و سفارش بدهید.

نحوه سفارش را  اینجا بخوانید

. سمنان گلخانه کاکتوس . سمنان گلخانه کاکتوس : سمنان گلخانه کاکتوس ، سمنان گلخانه کاکتوس
[سمنان گلخانه کاکتوس]

نویسنده و منبع | تاریخ انتشار: Fri, 20 Jul 2018 13:38:00 +0000سمنان گلخانه کاکتوس

کاکتوس یک پیشنـهاد ویژه درون زمـینـه تولید گل و گیـاهان زینتی

تولید گل و گیـاهان زینتی درون سطوح گسترده‌ای درون کشور انجام مـی‌شود کـه بسته بـه نوع سرمایـه‌گذاری و شیوه تولید حجم سرمایـه‌گذاری‌های متفاوتی را مـی‌طلبد اما درون این گزارش بنا نداریم یک سرمایـه‌گذاری گسترده درون تولید گل‌، سمنان گلخانه کاکتوس گیـاهان زینتی و آپارتمانی را مطرح کنیم. سمنان گلخانه کاکتوس مقصود ما همان تولید درزمـینـه اشتغالات خانگی به‌عنوان منبعی برایب درآمد اضافی است‌. سمنان گلخانه کاکتوس درست هست که انواع گل و گیـاهان زینتی و آپارتمانی قابلیت کشت و تکثیر درون فضایی محدود و کوچک را دارند اما بررسی‌های انجام شده از سوی کارشناسان گروه سرمایـه‌گذاری «فرصت امروز» یک پیشنـهاد ویژه را به منظور شما درون نظر گرفته است.

گیـاه کاکتوس کـه خاستگاه اصلی آن آمریکای شمالی و جنوبی هست و درون مناطق آفریقایی نیز وجود داشته و به دلیل ویژگی‌هایی کـه در زمـینـه نگهداری و مقاومت بالا درون برابر کم‌آبی و مراقبت دارد امروزه طرفداران بسیـاری را بـه خود جذب کرده هست و به‌صورت گسترده درون اروپا، آسیـا، آمریکا و تقریبا درون تمامـی مناطق جهان کشت مـی‌شود.

در ایران هم این گیـاه جذاب درون مناطق مختلفی تولید و تکثیر مـی‌شود و طرفداران خاص خود را دارد و حتی درون زمـینـه بازار‌های صادراتی هم فرصت‌هایی وجود دارد‌. درون حال حاضر بزرگ‌ترین مرکز پرورش کاکتوس کشور درون محلات قرار دارد کـه فعالیت خود را درون شش هزار متر مربع سطح زیر کشت درون زیر پلاستیک با تولید سالانـه 140 هزار گلدان کاکتوس ادامـه مـی‌دهد. شرایط‌ آب و هوایی مناسب سبب شده که تا در این مرکز بیش از 800 گونـه کاکتوس از گونـه‌‌های اروپایی، آمریکایی و آفریقایی گرد‌آوری شود. علاوه‌بر‌این استان‌های اصفهان، البرز، سمنان و شیراز از دیگر استان‌های با پتانسیل بالا درون پرورش گونـه‌های مختلف کاکتوس درکشور هستند.

برای سرمایـه‌گذاری درون تولید و تکثیر این گیـاه دوست‌داشتنی به‌عنوان یکب‌و‌کار خانگی نیـاز بـه سرمایـه آنچنانی ندارید. با سرمایـه کمتر از 3 مـیلیون تومان مـی‌توانید یک گلخانـه کوچک راه‌اندازی کنید. بـه لحاظ فضایی کـه باید بـه این کار اختصاص دهید اصلا نگران نباشید چون از طریق قفسه‌بندی مـی‌توانید فضای مورد نیـاز به منظور تولید این گیـاه را پنج که تا شش برابر افزایش دهید و از ارتفاع محل مورد نظر به‌خوبی استفاده کنید. مسئله تامـین نور را هم مـی‌توانید از طریق تامـین نور مصنوعی با استفاده از لامپ‌های کم‌مصرف مرتفع کنید‌.

ابوالفضل محدثی، کارشناس امور باغبانی درون این زمـینـه بـه «فرصت امروز» مـی‌گوید: سمنان گلخانه کاکتوس گیـاه کاکتوس بـه دلیل قابلیت‌ها و مشخصات ویژه‌ای کـه دارد مـی‌تواند درون تولید گلخانـه‌ای درون زمـینـهب‌و‌کار‌های خانگی مورد توجه قرار گیرد‌. این کارشناس درخصوص روش‌های تکثیر این گیـاه ادامـه مـی‌دهد: تقریبا انواع گونـه‌های کاکتوس از طریق کشت رویشی قابل تکثیر هست بنابراین بـه افراد توصیـه نمـی‌شود کـه به دنبال تکثیر بذری این گیـاه باشند چرا‌که هم زمان‌بر هست و هم نیـاز بـه تخصص بیشتری دارد.

وی ادامـه مـی‌دهد: افرادی کـه قصد سرمایـه‌گذاری درون تولید این گیـاه را دارند مـی‌توانند با کمـی مطالعه اطلاعات خوبی را درون این مورد‌ جمع‌آوری کنند و از روش‌های مرسوم تکثیر کاکتوس به‌ویژه روش قلمـه‌زنی و پیوند استفاده کنند کـه بسیـار ساده‌تر است‌. محدثی عنوان مـی‌کند کـه کاکتوس‌ها گیـاهان مقاومـی درون برابر بیماری و کم‌آبی هستند اما حتما نور کافی بـه آنـها برسد بنابراین افراد حتما به این نکته توجه ویژه‌ای داشته باشند‌. توصیـه مـی‌کنم کـه افراد درون ابتدای کار بـه سراغ گونـه‌های گران‌قیمت نروند چون حتما سرمایـه بیشتری را درون کار وارد کنند و در صورت عدم موفقیت بهای بیشتری پرداخت خواهند کرد.
[سمنان گلخانه کاکتوس]

نویسنده و منبع | تاریخ انتشار: Fri, 13 Jul 2018 23:05:00 +0000سمنان گلخانه کاکتوس

سمنان| دنیـای کاکتوس‌ها بـه روایت تصویر | تسنیم | خبروان

تمام فرآیند جمع آوری اخبار بـه صورت خودکار انجام مـی گیرد. سمنان گلخانه کاکتوس مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است.با این وجود درون صورتی کـه به محتوای این خبر اعتراض دارید مـی توانید از طریقاین لینک ما را مطلع کنید.. سمنان گلخانه کاکتوس : سمنان گلخانه کاکتوس ، سمنان گلخانه کاکتوس
[سمنان گلخانه کاکتوس]

نویسنده و منبع | تاریخ انتشار: Sun, 08 Jul 2018 00:45:00 +0000سمنان گلخانه کاکتوس

از یک اتفاق ساده به منظور کارآفرین نمونـه که تا احداث بزرگترین ...

به گزارش سازمان بسیج سازندگی استان قم، سمنان گلخانه کاکتوس «مصطفی عارفیـان» متولد سال ۱۳۶۱بزرگ شده شـهر قم است. سمنان گلخانه کاکتوس پدرش یکی از عکاسان برجسته قمـی بود کـه در سال۱۳۸۱به رحمت ایزدی پیوست. سمنان گلخانه کاکتوس سه برادر و دو دارد کـه بعد از فوت پدر قسمتی از هزینـه های جاری خانواده بـه دوشش افتاد.

مصطفی از دوران نوجوانی بـه گیـاهان کاکتوس شدیدا علاقمند شده هست و از همان دوران، اولین گیـاه کاکتوس را به منظور خودش مـی خرد و بر اثر یک اتفاق، انگیزه اش به منظور جمع آوری گل های کاکتوس بیشتر مـی شود.

با وی درون خصوص فعالیت «کاکتوسی» اش گفت‌وگویی انجام داده ایم:

*از نحوه شروع فعالیت و مدت زمانی کـه در این کار هستید بگویید؟

یـازده سال هست که درون این حرفه مشغول بـه کار هستم. اوایل کار فقط از روی علاقه بـه این کار کشیده شدم و فقط با یک گلدان علاقه مند شدم.به این صورت کـه در راه برگشت از مدرسه یک کاکتوس دیدم و خ کـه به ترک بند دوچرخه ام بستم ولی متاسفانـه درون راه بازگشت بـه خانـه افتاده بود و وقتی کـه رسیدم و دیدم کاکتوس نیست بسیـار ناراحت شدم ولی ناامـید نشدم و بعد از این کـه وارد دانشگاه شدم چند کاکتوس خ و شروع بـه جمع آوری و تکثیرشان شدم. بـه تدریج کار بـه جایی رسید کـه مادرم تهدیدم مـی کرد کـه اگر فقط یک گلدان دیگه بخرم همـه آنـها را مـیریزد توی کوچه، زیرا تمام راه پله پر شده بود و دیگر جایی نداشتیم.

*چگونـه و با چه سرمایـه ای کارتان را گسترش دادید؟

به پیشنـهاد یکی از دوستانم درون سال ۱۳۸۷ یک گلخانـه روی پشت بام خانـه با چند تکه چوب و پلاستیک متری زدم از آنجایی کـه تجربه نداشتم تمام گلدان هایم را زیر آن چیدم و بعد از چند وقت بـه نمایشگاه گیـاهان زینتی بـه تهران رفتم و بعد از سه روز کار درون آنجا بـه خانـه آمدم و اولین کاری کـه کردم بـه کاکتوس ها سر زدم و دیدم بیش از نیمـی از آنـها زیر افتاب شدید از بین رفته اند و بسیـار ناراحت شدم ولی باز هم نا امـید نشدم و ادامـه دادم و باز هم از گلخانـه های کرج اقدام بـه خریداری کاکتوس کردم که تا آنجایی کـه از برنامـه «در شـهر» آمدند به منظور مصاحبه و رفته رفته کارم گسترش پیدا کرد و کار بـه جایی رسید کـه فضای پشت بام کم بود و نیـاز بـه فضای بزرگ تر و و گلخانـه ای بزرگ تر داشتم. این درون حالی بود کـه هیچ سرمایـه ای به منظور راه اندازی گلخانـه ای بزرگ تر نداشتم. از سازمان های ذیربط درون خواست کمک کردم ولی متاسفانـه درون همایش ها و جلوی دوربین وعده کمک مـیدادند ولی بعد از این کـه دوربین ها مـی رفت کاملا واضح زیر وعده های خودشون مـیزدند و پنج سال از عمر من را درون راه پله های اداره هایشان تلف د. که تا اینکه کـه خدا تلاشم رو دید. یکی از کارکنان اداره بـه من پیشنـهاد داد یکی از دوستانم مزرعه زراعی دارد مـیتونم معرفی کنم که تا کار رو گسترش بدهم.

من هم کـه خسته شده بودم و ناامـید از کمک مسئولین قبول کردم و با صاحب اونجا بـه توافق رسیدم ولی سرمایـه  زیـادی به منظور شروع کار نداشتم. مجبور بودم خودم تمام کار های اونجارو انجام بدم و در ماه رمضان با تمام گرما و سختی شروع کردم بـه درست فضا به منظور گلخانـه و بعد از پنج ماه کار مشقت بار توانستم درون سال ۹۱گلخانـه را افتتاح کنم.

*عالعمل سایرین نسبت بـه پیشرفت شما چطور بود؟

خیلی ها مـی گفتند این کار فایده ندارد و بدرد نمـی خورد ولی من ناامـید نشدم و با تلاش بیش تر ادامـه دادم که تا این جا کـه بزرگترین گلخانـه کاکتوس درون استان قم با بیش از ۲۷۰۰گونـه کاکتوس دارم.

*متوسط درون آمد و بازار فروش محصولات چگونـه است؟

من چیزی درون حدود ۱۵۰مـیلیون تومان سرمایـه گذاشته ام و مـیانگین درون ماه حدود سه ملیون درون آمد دارم ولی درون عین حال کـه نسبت بـه سرمایـه درون آمد کمـی داردم ولی برکت زیـادی دارد و حداقل مـی دانم کـه لقمـه ام حلال هست و سود پول از بانک ها نمـی گیرم.

البته بـه تازگی با وارد کردم کاکتوس از کشور چین آسیب زیـادی بـه ما مـیزنند درون حالی کـه این گیـاهان بـه دلیل این کـه با مواد شیمـیایی رشد مـیکند مرغوبیت ندارد و زود از بین مـی رود.

*برای چند نفر اشتغال زایی کرده اید؟

در این جا بـه جز خودم دو نفر دیگر مشغول بـه کار هستند البته از خوبی های این کار این هست کهانی کـه قبلا درون اینجا کار مـی د کار رو یـادشان دادم و کمکشان کردم و الان توانسته اند به منظور خودشان گلخانـه بزنند.

*از مسئولین چه مطالبات و خواسته هایی دارید؟

الان با توجه بـه این کـه مقام معظم رهبری این همـه تاکید بر اقتصاد مقاوتی دارند ولی هیچ پشتیبانی ای از ما تولید کننده های داخلی نمـی شود بـه غیر از این کـه کمکمان نمـی کنند سنگ پیش روی پایمان هم مـی اندازند از تمام مسئولینی کـه مـی توانند کمک کنند عاجزانـه خواهش مـیکنم که تا با کارآفرینان همکاری کنند.

*بازدید کنندگان چه ساعاتی مـی توانند  جهت بازدید از گلخانـه مراجعه کنند؟

علاقه مندان مـی توانند جهت بازدید صبح ها از ساعت ۹الی ۱۳و عصرها از ساعت ۱۷الی ۲۱ بـه نشانی انتهای بلوار شـهید محلاتی روستای مبارک آباد کوچه قنادی مـهران(جاده حاجی آباد آقا) دست راست درب آخر مراجعه کنند.

: سمنان گلخانه کاکتوس
[سمنان گلخانه کاکتوس]

نویسنده و منبع | تاریخ انتشار: Thu, 28 Jun 2018 23:44:00 +0000تمامی مطالب این سایت به صورت اتوماتیک توسط موتورهای جستجو و یا جستجو مستقیم بازدیدکنندگان جمع آوری شده است
هیچ مطلبی توسط این سایت مورد تایید نیست.
در صورت وجود مطلب غیرمجاز، جهت حذف به ایمیل زیر پیام ارسال نمایید
i.video.ir@gmail.com