درمان چاقی خور پف

درمان چاقی خور پف 10 راه ساده به منظور مقابله با خروپف | رهایی از شر خر و پف با این درمان های خانگی | درمان قطعی خروپف یـا ترفندهای درمان خروپف | بی سر و صدا از شر خروپف راحت شوید! | درمان خر و پف با عمل جراحی سپتوپلاستی-کلینیک زیبایی رز |

درمان چاقی خور پف

10 راه ساده به منظور مقابله با خروپف

کافیست شبی را درون کنار فردی بـه صبح برسانید کـه خر و پف مـی کند. درمان چاقی خور پف انگار درون طول شب تراکتوری بالای سرتان مشغول شخم زدن زمـین بوده است. درمان چاقی خور پف البته همسران افرادی کـه خر و پف مـی کنند که تا حدودی بـه این صداهای ناهنجار عادت دارند، درمان چاقی خور پف اما با این حال خروپف، هم به منظور خود فرد و هم اطرافیـانش آزاردهنده و مشکل زا است. درون این مطلب بیشتر درون خصوص این مشکل و راه های مقابله با آن صحبت خواهیم کرد. لطفا با ما همراه باشید.

صدای رعد و برق های شبانـه
صدای خر و پف زمانی بلند مـی شود کـه یک انسداد کوچک درون مسیر عبور هوا درون پشت زبان و بینی بـه وجود بیـاید.


البته خر و پف همچنین مـی تواند یکی از علائم اختلالی بـه نام آپنـه ی خواب باشد. درون این صورت نفس فرد درون حین خواب بـه مدت حدود 10 ثانیـه قطع مـی شود کـه نیـاز بـه درمان دارد.


درست هست که خر و پف را نمـی توان بیماری تلقی کرد، اما همـین مشکل باعث ایجاد اختلال درون خواب مـی شود و نشان مـی دهد کـه چیزی درون بدن درست کار نمـی کند.


در نتیجه بهتر هست اگر بـه طور مداوم خر و پف مـی کنید بـه پزشک مراجعه کنید، چون روش های مختلفی به منظور مقابله با این مشکل و بهبود کیفیت خواب وجود دارد.

دلایل احتمالی خر و پف
خر و پف مـی تواند درون نتیجه ی عوامل متعددی بروز کند کـه مصرف الکل، اضافه وزن و چاقی مفرط، سرماخوردگی یـا آلرژی های تنفسی، آخر بارداری، بدشکلی و انحراف بینی و تغذیـه ی نامناسب از جمله عوامل شایع آن است.

در اینجا ساده ترین و طبیعی ترین روش های درمان خر و پف را بـه شما مـی گوییم.

نتایج پژوهش های متعدد نشان مـی دهد کـه به پشت خوابیدن باعث خر و پف و تشدید آن مـی شود. به منظور مقابله با این مشکل لازم هست که بـه پهلو بخوابید

از مصرف الکل و آرامبخش ها بپرهیزید
مصرف الکل و همچنین داروهای آرامبخش باعث تضعیف سیستم عصبی مرکزی و در نتیجه باعث شل شدن عضلات، دیـافراگم و فک مـی شود کـه به افزایش مشکل خر و پف دامن مـی زند. بـه همـین دلیل لازم هست از مصرف الکل و این داروها خودداری کنید.

اگر اضافه وزن دارید تلاش کنید
متاسفانـه اضافه وزن و چاقی مفرط نیز از عوامل بروز و تشدید خر و پف است. اگر از این مشکلات رنج مـی برید، قبل از هر کاری تلاش تان را به منظور لاغری بـه کار بگیرید.


تغذیـه سالم و ورزش را دریـابید. بـه پزشک تغذیـه مراجعه کنید که تا بهتر شما را راهنمایی کند.
اضافه وزن و چاقی مفرط جزو عواملی هستند کـه به مجاری تنفسی فشار مـی آورند و در ایجاد صداهای مـهیب خر و پف نقش اساسی دارند.

با آلرژی مقابله کنید
افرادی کـه از آلرژی های تنفسی رنج مـی برند، بیشتر از افراد دیگر درون معرض خر و پف قرار مـی گیرند.
در این صورت لازم هست که با استفاده از داروهای آنتی هیستامـین و یـا داروهای ضداحتقان با مشکل خود مقابله کنید.


همچنین لازم هست که بـه طور مرتب خانـه و مبلمان، فرش، موکت و پرده های خانـه خود را گردگیری کنید که تا گردوخاک روی آنـها، مشکل تان را شدیدتر نکند.

به پهلو بخوابید
نتایج پژوهش های متعدد نشان مـی دهد کـه به پشت خوابیدن باعث خر و پف و تشدید آن مـی شود. به منظور مقابله با این مشکل لازم هست که بـه پهلو بخوابید.

برای عادت بـه این حالت بهتر هست یک توپ تنیس درون کنار خود روی رختخواب تان بگذارید که تا مانع از برگشتن بـه پشت و طاقباز خوابیدن شود، چون توپ ها، پشت را اذیت مـی کنند و فرد دوباره بـه پهلو بر مـی گردد.

از بالشت بلند استفاده کنید
یک بالشت بلند انتخاب کنید و یـا اینکه دو بالش را روی هم قرار دهید، بـه طور کـه سرتان بلندتر از بدن تان قرار بگیرد. این کار باعث بهبود وضعیت عبور هوا از بینی و دهان مـی شود و خر و پف را کاهش مـی دهد.

پیـاز را دریـابید
یکی از روش های قدیمـی به منظور مقابله با خر و پف کـه همچنان کارایی دارد، استفاده از پیـاز است. به منظور این کار لازم هست که یک عدد پیـاز را بـه دو نیم کنید و روی آن نمک بپاشید.


آن را داخل بشقابی گذشته و هنگام خواب، بالای سرتان یـا کنار تخت قرار دهید. اجازه دهید کـه تا صبح همچنان بالای سرتان بماند که تا بوی آن درون فضای اتاق پخش شود.

سرم شستشو تهیـه کنید
سرم نمکی مانع از گرفتگی و احتقان بینی مـی شود و در نتیجه با باز راه بینی، از خر و پف جلوگیری مـی کند.


برای این کار کافیست نصف یک قاشق چایخوری نمک و یک نوک انگشت جوش شیرین را درون یک فنجان آب ولرم حل کنید. با این محلول بینی تان را با دقت شستشو دهید.

دمنوش گزنـه
دمنوش گزنـه نیز یکی از درمان های طبیعی به منظور مقابله با خروپف محسوب مـی شود.


برای تهیـه ی این دمنوش کافیست یک قاشق برگ خشک گزنـه را درون نصف یـا یک لیوان متوسط ش ریخته و اجازه دهید بـه مدت 10 دقیقه دم بکشد. قبل از خواب این دمنوش را مـیل کنید که تا خر و پف تان کمتر شود.

دمنوش گیـاه مریم گلی
گیـاه مریم گلی شـهرت زیـادی درون مقابله با مشکلات و بیماری های تنفسی دارد. درون نتیجه روش خوبی به منظور مقابله با خر و پف های شبانـه نیز محسوب مـی شود.


برای بهره مندی از خواص بی نظیر آن مـی توانید چند برگ از این گیـاه را با یک فنجان ش بـه مدت ده دقیقه دم کنید. محلول را صاف کرده و قبل از رفتن بـه رختخواب مـیل کنید.

روغن زیتون و گیـاه سُداب
ترکیب روغن زیتون و گیـاه سداب نیز از درمانی های قدیمـی و طبیعی خر و پف است.
برای این کار لازم هست که یک لیوان روغن زیتون را با 50 گرم گیـاه سداب درون یک ظرف شیشـه ای بریزید. اجازه دهید بـه مدت دو هفته بماند و سپس روغن را صاف کنید.


شب ها هنگام خواب، مقداری از این روغن را بـه گردن و پره های بینی تان بمالید. لازم هست که ترکیب درون ظرف شیشـه ای تیره رنگ نگهداری شود.

فاطمـه مـهدی پور

بخش سلامت تبیـان

مطالب مرتبط:
علل و درمان خروپف
چطور خروپف نکنیم؟
چرا خرخر مـی کنیم؟
چگونـه خرخر را درمان کنیم؟
خروپف زنان درون دوران بارداری
خُرخُر درون خواب و خطرها
قطع تنفس درون خواب (apnea)
این وری بخوابم بهتره یـا اون وری؟
 

: درمان چاقی خور پف
[درمان چاقی خور پف]

نویسنده و منبع | تاریخ انتشار: Mon, 25 Jun 2018 00:11:00 +0000درمان چاقی خور پف

رهایی از شر خر و پف با این درمان های خانگی

حدود 45 درصد از بزرگسالان حداقل برخی از مواقع خر و پُف مـی‌کنند. درمان چاقی خور پف اگر خر و پُف درون زندگی شما مشکلاتی ایجاد کرده هست و شما مـی‌خواهید آن را برطرف کنید روش های زیر را امتحان کنید‌.

1. درمان چاقی خور پف تغییر وضعیت بـه هنگام خواب

خوابیدن روی پشت باعث مـی‌شود که تا زبان بـه ته گ و یـا بـه سمت عقب خم شود کـه این باعث مـی‌شود مسیر هوا و رفت و آمد آن محدود شود و منجر بـه خروپف شود. سعی کنید بـه پهلو بخوابید.

2. کاهش وزن

وزن اضافی درون اطراف گلو باعث باریک شدن راه هوا مـی‌شود .با کاهش وزن مـی‌توانید این مشکل را برطرف کنید.

3. اجتناب از مصرف آرام بخش

مصرف آرام بخش قبل از خواب باعث مـی‌شود ماهیچه‌های بدن از جمله ماهیچه زبان شُل شوند و این آزادی ماهیچه و شُل بود آن بـه هنگام خواب ممکن هست باعث شود که تا زبان شما به‌صورت نامناسب درون جهت هوا قرار گیرد و رفت و آمد هوا از طریق گلو که تا حدودی از مسیر باریکی صورت گیرد کـه خود موجب تولید صدای خر و پف مـی‌شود.

4.کافی و منظم بخوابید

اگر دقت کرده باشید احتمال اینکه شما بـه هنگام خواب خر و پُف کنید زمانی افزایش مـی‌یـابد کـه بسیـار خسته باشید. خستگی بیش از حد  باعث خستگی و شل شدن ماهیچه‌ها از جمله ماهیچه زبان مـی‌شود کـه به خروپف ختم مـی‌شود.

5. با گرفتگی بینی مبارزه کنید

تراکم و گرفتگی درون بینی و یـا داشتن آلرژی و یـا انحراف تیغه بینی مـی‌توانند از عوامل خروپف باشند. دوش گرم قبل از خواب بـه باز شدن سینوس‌ها کمک زیـادی مـی‌کند. استفاده از خوراکی‌های ضد احتقان و یـا اسپری ضد احتقان مـی‌تواند بـه شما کمک زیـادی کند ولی بـه یـاد داشته باشید حتماً قبل از استفاده بـه پزشک مراجعه کنید زیرا شاید پزشک بـه شما یک اسپری استروئیدی به منظور احتقان مزمن تجویز کند و یـا ممکن هست شما انحراف تیغه بینی داشته باشید کـه نیـاز بـه جراحی دارد.

6. آنچه باعث ایجاد آلرژی مـی‌شود را از اتاق خواب خود دور کنید

غبار موجود درون بالش و یـا تخت خواب شما مـی‌تواند واکنش آلرژیک بدن شما را برانگیزد و منجر بـه خرخر شود. روکش بالش خود را هر هفته بشویید و پنکه اتاق‌تان را از گرد و غبار پاک کنید و حیوانات خانگی را از اتاق خواب خود دور کنید.

7. مایعات مصرف کنید

ترشحات بینی شما زمانی کـه بدنتان آب کافی ندارد بیشتر مـی شود کـه منجر بـه خروپف شبانـه مـی شود.بنابراین آب کافی درون طول روز بنوشید.

8. درون صورت عدم رفع مشکل بـه پزشک مراجعه کنید

اگر تمامـی موارد بالا را امتحان کردید ولی چاره ساز واقع نشدند حتماً بـه پزشک خود مراجعه کنید زیرا ممکن هست بافت‌های گلوی شما مانع انتقال هوا و تنفس شما باشند کـه با تشخیص و درمان مناسب این مشکل مـی تواند به منظور همـیشـه رفع شود.

: درمان چاقی خور پف ، درمان چاقی خور پف
[درمان چاقی خور پف]

نویسنده و منبع | تاریخ انتشار: Fri, 06 Jul 2018 22:52:00 +0000درمان چاقی خور پف

درمان قطعی خروپف یـا ترفندهای درمان خروپف

 درمان قطعی خروپف موضوع این بخش از مجله پزشکی آسان طب است. درمان چاقی خور پف خروپف بـه دلایل مختلفی رخ مـی دهد و روشـهای درمانی گوناگونی دارد. درمان چاقی خور پف یکی از راحت ترین روشـها تکان متکای شخصی هست که خواب است. البته این تکان و جابجا حتما آرام باشد که تا شخص بیدار نشود. اگه علاقه مندب اطلاعات بیشتر درون این زمـینـه هستید این مقاله را مطالعه کنید.

درمان قطعی خروپف

خروپف

خروپف بـه علت ارتعاش کام نرم (بخش نرم سقف دهان)، درمان چاقی خور پف هنگامـی کـه ریـه ها درون مقابل مجاری هوایی مسدود شده و هوا را بـه درون مـی کشند بوجود مـی آید.

این وضعیت معمولاً هنگامـی رخ مـی دهد کـه عضلاتی کـه راههای هوایی را باز نگه مـی دارند هنگام خواب بیش از حد شل شوند یـا هنگامـی کـه بافت های اضافی درون این قسمت وجود داشته باشد.

اصوات پر سروصدای خروپف هنگامـی رخ مـی دهند کـه انسدادی درون جریـان آزاد هوا درون راههای هوایی پشت دهان و بینی وجود دارد . این قسمت از راه هوایی قابلیت مسدود شدن دارد ( درون جاییکه زبان و قسمت بالای گلو درون تماس با کام نرم و زبان کوچک هستند ) . خروپف هنگامـی اتفاق مـی افتد کـه این اعضاء بـه یکدیگر برخورد مـی کنند و درهنگام نفس کشیدن مـی لرزند .

هر وضعیت یـا ماده ای کـه باعث شل شدن عضلات این ناحیـه یـا منجر بـه ساخته شدن بافت چربی درون آن شود مـی تواند بـه خروپف منجر شود، از جمله: درمان چاقی خور پف نوشیدن ات الکلی، مصرف داروهایی مانند داروهای خواب آور، داروهای ضدسرماخوردگی یـا آنتی هیستامـین ها، خوابیدن بر روی متکای بیش از حد نرم یـا بزرگ، بـه پشت خوابیدن و داشتن اضافه وزن.

انسداد مجاری هوایی و در نتیجه خروپف همچنین ممکن هست ناشی از بد شکلی ساختمان بینی از جمله، کام نرم یـا زبان کوچک یـا بیش از حد دراز یـا انحراف تیغه مـیانی بینی باشد.

در کودکان بزرگی لوزه ها اغلب باعث خروپف مـی شود. هر بیماریی کـه باعث انسداد مجاری هوایی ریـه ها شود از جمله آسم مـی تواند بـه علت انسداد بـه خروپف بینجامد؛ سیگار کشیدن نیز با تحریک مجاری هوایی مـی تواند خرخر را بدتر کند.

۲۰ که تا ۲۵ درصد از افرادی کـه مبتلا بـه خرخر درون حین خواب مـی باشند دچارعارضه جدی کاهش مـیزان اکسیژن خون درون حین خواب مـی شوند. ۵/۳ که تا ۵ درصد از مرگ و مـیر درون حین خواب بعلت قطع تنفس رخ مـی دهد. چنانچه درون حین خواب دامنـه تنفس بـه مـیزان ۵۰ درصد کاهش یـابد( هایپوپنـه) و جریـان تنفس بـه مدت ۲۰ ثانیـه قطع گردد( آپنـه) باعث عوارض جـــــــدی کاهش مـیزان اکسیژن خون درون حین خواب خواهد شد و علائم ذیل مشاهده مـی شود:

درمان قطعی خروپف

خروپف چگونـه تظاهر مـی کند؟

خروپف بـه صورت سر و صدایی خشن و کلفت و نامنظم با درجات متفاوتی از شدت، و طنین هنگام خواب شنیده مـی شود.

همانطور کـه گفته شد درون اغلب موارد خرخر پدیده ای گاهگاهی و بی خطر هست اما درون موارد زیر حتما به پزشک مراجعه کرد:

هنگامـی کـه با یک فرد خروپف کننده زندگی مـی کنید و متوجه مـی شوید کـه خرخر او بسیـار بلند هست و درون فواصل آن دوره هایی از قطع کامل تنفس بوجود مـی آید.چنین شخصی ممکن هست دچار قطع تنفس انسدادی هنگام خواب باشد کـه یک عارضه وخیم تنفسی است.

اگر بعد از خروپف شبانـه درون طول روز خواب آلوده و خسته باشید، ممکن هست همانطور کـه در بالا گفته شد حین خرخر بـه علت قطع تنفس از رسیدن اکسیژن کافی بـه بدن محروم شده باشید.

اگر درون موقعیت های نامناسب مثلاً درون طول یـا هنگام رانندگی ناگهان بـه خواب مـی روید. ممکن هست به علت قطع تنفس انسدادی حین خروپف درون شب ها خوابتان سبک و قطعه قطعه شده باشد و کمبود خواب باعث این حملات خواب شده باشد. البته این حالت ممکن هست به علت بیماری نارکولپسی (حملات خواب) هم رخ دهد.

علت خروپف

قدرت انقباضی ضعیف ماهیچه ها درون زبان و گلو :

هنگامـیکه ماهیچه ها درون اثر مصرف الکل یـا داروهای خواب آور بیش از حد شل شده باشند زبان بـه عقب و داخل راه هوا مـی افتد یـا اینکه ماهیچه های گلو از اطراف بـه داخل راه هوایی کشیده مـی شوند . این وضعیت همچنین مـی تواند درون طول خواب عمـیق نیز اتفاق بیفتد .

بزرگی بیش از حد بافت گلو :

کودکان با لوزه های بزرگ اغلب خروپف مـی کنند . افراد چاق نیز دارای بافت گردنی حجیمـی هستند . کیستها یـا تومورها نیز مـی توانند باعث بافت گردن حجیم بشوند ، اما نادر هستند .

کام نرم طویل و یـا زبان کوچک :

وجود یک کام طویل سبب باریکی بینی بـه گلو مـی شود . بافت کامـی کـه آویزان مـی باشد همانند یک دریچه لرزشی پرسروصدا درون طول تنفسی آرام عمل مـیکند . درون صورت وجود زبان کوچک طویل مشکلات بیشتری ایجاد مـی شود .

راههای هوای بینی مسدود شده :

در یک بینی گرفته یـا کیپ شده به منظور کشیدن هوا بـه داخل نیـاز بـه تلاش بیشتری مـی باشد . این حالت یک مکش شدید درون گلو ایجاد مـی کند و بافت نرم گلو را بـه هم مـی چسباند و باعث خروپف مـی شود . بنابراین خروپف اغلب فقط درون زمان فصل تب یونجه یـا سرماخوردگی یـا عفونت سینوسی رخ مـی دهد .

همچنین بدشکلی بینی یـا دیواره بینی از قبیل انحراف تیغه بینی ( تغییر شکل دیواره ای کـه یک بینی را از دیگری جدا مـی کند ) مـی تواند باعث چنین انسدادی بشود .

آیـا خروپف مضر هست ؟

از لحاظ اجتماعی بلی ! هنگامـیکه خروپف موضوعی به منظور تمسخر شخص شده و باعث بیخوابی شبانـه و ناراحتی دیگران مـی شود مضر هست .

از لحاظ پزشکی بلی ! الگوهای خواب را مختل کرده و فرد خروپف کننده را از استراحت مناسب محروم مـی سازد . هنگامـیکه خروپف شدید مـی باشد مـی تواند باعث مشکلات طولانی مدت و مضر سلامتی مانند وقفه تنفس انسدادی درون هنگام خواب شود .

 وقفه تنفسی درون هنگام خواب

هنگامـیکه درون طول خروپف بلند بطور مکرر تنفس قطع مـی شود بـه آن وقفه تنفس انسدادی درون هنگام خواب گفته مـی شود . موارد شدید هر یک بیش از ۱۰ ثانیـه طول کشیده و در هر ساعت بیش از هفت بار رخ مـی دهند . بیماران دچار وقفه تنفس ممکن هست هر شب ۳۰ که تا ۳۰۰ بار چنین وضعیتی را تجربه کنند . این وضعیت سطح اکسیژن خون را کاهش داده و باعث ایجاد مشکل درون عملکرد قلب مـی شود.

تأثیر فوری وقفه تنفسی خواب این هست که خروپف کننده خواب سبکی خواهد داشت و ماهیچه های خود را سفت نگه مـی دارد که تا هوا بـه ریـه ها جریـان داشته باشد . بدلیل اینکه خروپف کننده نمـی تواند بخوبی استراحت نماید ، ممکن هست در طول روز خواب آلود باشد کـه انجام کار او مختل مـی شود و او درون هنگام رانندگی یـا استفاده از تجهیزات صنعتی درون معرض خطر مـی باشد . اگر این اختلال سالهای زیـادی ادامـه داشته باشد ، ممکن هست فشار خون بالا و بزرگی حجم قلب رخ دهد .

آیـا خروپف شدید قابل درمان هست ؟

آنـهایی کـه شدید خروپف مـی کنندانی هستند کـه در هر حالتی خروپف کرده یـا مزاحم خانواده هایشان هستند . این افراد حتما معاینـه پزشکی شوند که تا اطمـینان حاصل شود کـه وقفه تنفس هنگام خواب وجود ندارد . درون این مورد یک متخصص گوش و حلق و بینی معاینـه کاملی از بینی ، دهان ، گلو ، سقف دهان ( کام ) و گردن انجام خواهد داد . به منظور تعیین شدت خطر خروپف و اینکه چه تأثیراتی درون سلامتی فرد دارند ممکن هست انجام مطالعه خواب درون محیط آزمایشگاه ضروری باشد .

چند توصیـه به منظور درمان قطعی خروپف

انجمن خواب و خروپف انگلیس چند راهکار و توصیـه‌ به منظور درمان قطعی خروپف اعلام کرد.این انجمن راه‌های موثری را به منظور درمان خروپف کـه از طریق بینی یـا گلو خارج مـی‌شود را توصیـه مـی کند.

برای این منظور اگر با باز و بسته دهانتان خروپف صدادار ایجاد مـی‌کنید.

این راه را امتحان کنید:

زبانتان را که تا آنجا کـه امکان دارد بیرون آورده و بین دندان‌هایتان قرار دهید. حالا سعی کنید خروپف با صدایی ایجاد کنید. اگر صدای آن کاهش یـافته، احتمالا شما جزو افرادی هستید کـه با زبانتان خروپف مـی‌کنید، بـه این معنی کـه زبانتان بـه ارتعاش درآمده و سبب ایجاد این مشکل مـی‌شود. اگر با بینی خروپف مـی‌کنید بـه این معنی هست که با دهان بسته خروپف مـی‌کنید.

راه حل‌هایی کـه این انجمن به منظور جلوگیری از «خروپف» توصیـه مـی‌کند بـه شرح زیر است:

به پهلو بخوابید:

این نظریـه بـه این خاطر هست که وقتی ما بـه پشت مـی خوابیم زبان و ماهیچه های آن درون گلو بـه هم چسبیده و مسیر هوا را منقبض کرده و باعث ایجاد خروپف مـی‌شود، بـه همـین دلیل بهتر هست که بـه پهلو بخوابیم.

سر را از سطح زمـین بالاتر بگذارید:

این کار سبب مـی‌شود مسیر هوا توسط تکیـه گاه گردن باز نگه داشته شود، بـه طوری کـه گلو کمتر منقبض شده و شما بـه راحتی بـه خواب مـی‌روید.

به طور مستقیم از راه نوارهای بینی نفس بکشید

استفاده از اسپری گلوی سنوریز:

نرم و تقویت بافت کام نرم درون پشت گلو کـه باعث ایجاد خروپف مـی شود.

استفاده از نزونت Nozovent:

یک تکه پلاستیک انعطاف پذیر هست که اگر آن را داخل های بینی تان قرار دهید آنـها را باز تر کرده و شما راحتر نفس مـی کشید.

اجتناب از سیگار و نوشیدنی‌های الکلی:

سیگار را ترک کنید. همچنین، سعی کنید از مصرف نوشیدنی های الکلی قبل از خواب پرهیز کنید.

درمان قطعی خروپف

درمان قطعی خروپف بـه روشـهای دیگر

در این قسمت مراحلی را به منظور درمان خروپف بـه شما معرفی مـی کنیم. امـیدواریم از این بخش بهره کافی را ببرید.

- مرحله اول درمان قطعی خروپف

از محلول آب‌نمک استفاده کنید. یک دوم قاشق چای‌خوری نمک را درون یک لیوان آب‌گرم حل کنید. مقداری از آن را داخل دهان خود نگه دارید و سرتان را بـه آرامـی بـه دو طرف خم کنید که تا آب گرم داخل سینوس‌هایتان جا بـه جا شود. اگر مقدار نمک بیشتر از حد باشد، باعث سوختن دهان و بینی شما خواهد شد. راه دیگر مـی‌تواند این باشد کـه یکی از مجراهای بینی را با دست نگه دارید و با مجرای دیگر بینی خود سعی کنید آب‌نمک را بالا بکشید. سپس این کار را به منظور مجرای دیگر نیز تکرار کنید.

- مرحله دوم درمان خروپف

حواس‌تان بـه حالت خوابیدنتان باشد. روی پهلو بخوابید و زیر سرتان بالش بگذارید که تا سرتان کمـی بالا بیـاید. از قرص خواب به منظور خوابیدن استفاده نکنید و سعی کنید ساعت غذا خوردنتان حداکثر ۲ ساعت قبل از خواب باشد.

- مرحله سوم درمان قطعی خروپف

روتین خواب داشته باشید. سعی کنید ساعت خواب و بیداری خود را ثابت کنید. هم‌چنین سعی کنید قبل از خواب بـه انجام کارهایی از قبیل ریلکسیشن و یوگا بپردازید.

- مرحله چهارم درمان قطعی خروپف

وزن کم کنید.انی کـه وزن‌شان بیشتر است، فشار بیشتری روی مجرای تنفسی خود تحمل مـی‌کنند و این امر باعث مـی‌شود بیشتر خرخر کنند. هم‌چنین حتما مواظب باشید کـه مشکل خرخر تان ممکن هست بیماری خاصی باشد. اگر صدای خرخرتان خیلی بلند است، با حس خفگی از خواب مـی‌پرید، با خستگی بیدار مـی‌شوید یـا صبح‌ها سردرد دارید بهتر هست با پزشک خود م کنید.

- مرحله پنجم درمان قطعی خروپف

مواظب سلامتی خود باشید. بـه طور استاندارد خوب هست که حدود دو و نیم ساعت درون هفته بـه ورزشی مانند ایروبیک بپردازید. مواظب باشید کـه به اندازه‌ی کافی آب بخورید و هم‌چنین سیگار نکشید. بـه طور کلی، خوب هست که حنجره‌ی خود را که تا جای ممکن قوی کنید. درون بهترین حالت، خوب هست که هر روز آواز بخوانید!

- مرحله ششم درمان قطعی خروپف

با ورزش، عضلات دهان خود را قوی کنید. بـه عنوان ورزش اول، دهان خود را باز کنید و زبان‌تان را که تا جایی کـه مـی‌توانید بیرون بیـاورید. سپس سعی کنید نوک زبان‌تان را بـه یک طرف و سپس طرف دیگر تکان دهید. این کار را به منظور ۱۵ ثانیـه و روزی چند بار انجام دهید. ورزش دیگری کـه مـی‌توانید ید این هست که دهان را که تا جایی کـه مـی‌توانید باز کنید و برای ۱۰ ثانیـه باز نگه دارید. سپس چند دقیقه بـه فک خود استراحت دهید و این کار را دوباره تکرار کنید. این ورزش را به منظور چند بار درون روز و هر بار به منظور چند دقیقه انجام دهید.
[درمان چاقی خور پف]

نویسنده و منبع | تاریخ انتشار: Thu, 19 Jul 2018 20:20:00 +0000درمان چاقی خور پف

بی سر و صدا از شر خروپف راحت شوید!

مجله باشگاه خبرنگاران: درمان چاقی خور پف آیـا شما هم جز آن دسته ازانی هستید کـه هنگام خواب خروپف مـی کنید و خواب ناز را بـه دیگران حرام مـی کنید یـا جز دسته دوم کـه از خواب ناز محروم هستید و مجبورید صدای خروپف دیگران را تحمل کنید؟

اغلب ما فکر مـی کنیم خروپف یک مسئله عادی و همـه گیر هست و بـه همـین خاطر موضوع نگران کننده و مـهمـی نیست. درمان چاقی خور پف اما واقعیت این هست که چند دلیل برایـانیکه درون خواب خروپف مـی کنند وجود دارد کـه شاید برخی از انـها خیلی هم خوشایند نباشند.

خروپف چیست؟

خروپف شبیـه تمام صداهای دیگر توسط ارتعاشاتی ایجاد مـی‌شود کـه ذراتی را درون هوا جهت ایجاد امواج صوتی ایجاد مـی‌کنند. درمان چاقی خور پف بـه عنوان مثال، درمان چاقی خور پف هنگامـیکه ما صحبت مـی‌کنیم، تارهای صوتی ما جهت تشکیل صدا ارتعاش پیدا مـی‌کنند.

هنگامـیکه معده ما قار و قور مـی‌کند (borborygmus)، معده و روده‌های ما همـینطور کـه غذا از مـیان آنـها حرکت مـی‌کند مرتعش مـی‌شوند. درون حالیکه ما درون خواب هستیم، جریـان هوای پر تلاطم مـی‌تواند سبب شود بافت‌های بینی و گلو مرتعش شوند و موجب خروپف مـی‌شوند.

دلایل اصلی خروپف چیست؟

در حالیکه ما نفس مـی‌کشیم، هوا درون یک جریـان یکنواخت از بینی و دهان ما بـه ریـه‌های ما بـه داخل و خارج جریـان مـی‌یـابد. هنگامـیکه ما مـی‌نشینیم و به آرامـی نفس مـی‌کشیم نسبتاً صداهای معدودی وجود دارند. هنگامـیکه ما ورزش مـی‌کنیم، هوا با سرعت بیشتری حرکت مـی‌کند و همچنانکه ما نفس مـی‌کشیم برخی صداها را تولید مـی‌کند. هنگامـیکه ما درون خواب هستیم، ناحیـه پشت گلو گاهی اوقات باریک مـی‌شود.

همان مـیزان هوا کـه از مـیان این روزنـه کوچکتر عبور مـی‌کند مـی‌تواند سبب شود بافت‌هایی کـه روزنـه را احاطه مـی‌کنند مرتعش شوند، کـه به این ترتیب مـی‌تواند سبب صداهای خروپف شود. افراد مختلف کـه خروپف مـی‌کنند ممکن هست دلایل مختلفی به منظور باریک شدن این ناحیـه درون پشت گلو داشته باشند. باریک شدن مـی‌تواند درون بینی، دهان یـا گلو باشد.

هر فردی مـی‌تواند خروپف کند. اغلب، افرادیکه بـه طور منظم خروپف نمـی‌کنند بعد از یک بیماری ویروسی، بعد از نوشیدن الکل، یـا هنگامـیکه برخی داروها را مصرف مـی‌کنند، خروپف را گزارش خواهند کرد. مطالعات تخمـین مـی‌زنند کـه 45% مردان و 35% زنان بـه صورت منظم خروپف مـی‌کنند. افرادیکه خروپف مـی‌کنند مـی‌توانند هر نوع بدنی داشته باشند.

 ما اغلب یک مرد درشت هیکل با یک گردن کلفت را بـه عنوان یک خروپف کننده تصور مـی‌کنیم. هر چند، یک زن لاغر با یک گردن باریک مـی‌تواند بـه همان بلندی خروپف کند. بـه طور معمول، بـه مرور کـه افراد مسن‌تر مـی‌شوند و افزایش وزن پیدا مـی‌کنند، خروپف بدتر مـی‌شود.

تنفس دهانی و خروپف

همانطور کـه در بالا بحث شد، ما بـه طور طبیعی مـی‌خواهیم کـه از طریق بینی تنفس کنیم. بـه دلیل انسداد راه‌های بینی برخی افراد نمـی‌توانند از طریق بینی‌شان تنفس کنند. این مسئله مـی‌تواند با انحراف تیغه، آلرژیـها، عفونت‌های سینوسی، تورم مخروط ها، یـا آدنوئیدهای بزرگ ایجاد شود.

در بالغین، معمولترین علل انسداد انحرافات تیغه‌ای ناشی از شکستگی بینی یـا تورم بافتی ناشی از آلرژیـها هستند. درون کودکان، اغلب آدنوئیدهای بزرگ علت انسداد هستند. بنابراین افراد با انسداد راه هوایی بینی کـه باید از طریق دهانشان تنفس کنند گاهی اوقات "دهانی تنفس کننده" نامـیده مـی‌شوند. بیشتر دهانی تنفس کنندگان خروپف مـی‌کنند، زیرا جریـان یـافتن هوا از طریق دهان سبب ارتعاش قویتر بافت‌ها مـی‌شود.
 

وضعیت خوابیدن و خروپف

هنگامـیکه ما خواب هستیم، معمولاً (اگر چه نـه همـیشـه) دراز مـی‌کشیم. جاذبه جهت فشار آوردن روی تمام بافت‌های بدن عمل مـی‌کند، اما بافت‌های گلو نسبتاً نرم و شل هستند. بنابراین، هنگامـیکه ما روی پشت خود دراز مـی‌کشیم، جاذبه سقف دهان، زبان کوچک و زبان را بـه سمت عقب فشار مـی‌دهد. این مسئله اغلب راه هوایی را جهت ایجاد تلاطم درون جریـان هوا، ارتعاش بافت و خروپف باریک مـی‌کند. اغلب، اگر بـه خروپف کننده با ملایمت یـادآوری شود (با آرنج بـه دنده‌ها) کـه به پهلویش بچرخد، بافت‌ها دیگر بـه سمت عقب فشار داده نمـی‌شوند و خروپف کاهش مـی‌یـابد.

داروها و الکل و خروپف

علت ریشـه‌ای خروپف ارتعاش بافت‌ها درون حین تنفس است. برخی داروها مثل الکل مـی‌توانند منجر بـه افزایش شل شدن درون طی خواب شوند. همچنان کـه عضلات سقف دهان، زبان، گردن و گلو بیشتر شل مـی‌شوند، کلاپس‌های راه هوایی بیشتر مـی‌شود. این مسئله منجر بـه کوچکتر شدن راه هوایی و ارتعاش بافتی بیشتر مـی‌شود. برخی داروها بـه سطوح عمـیق‌تر خواب کمک مـی‌کنند کـه همچنین مـی‌تواند خروپف را بدتر کند.

افرادی کـه خروپف مـی کنند ممکن هست یکی از مشکلات زمـینـه ای زیر را داشته باشند :

- قدرت انقباضی ضعیف ماهیچه ها درون زبان و گلو

 هنگامـی کـه ماهیچه ها درون اثر مصرف الکل یـا داروهای خواب آور بیش از حد شل شده باشند، زبان بـه عقب و داخل راه هوا مـی افتد، یـا اینکه ماهیچه های گلو از اطراف بـه داخل راه هوایی کشیده مـی شوند. این وضعیت همچنین مـی تواند درون طول خواب عمـیق نیز اتفاق بیفتد.

- راه های هوای بینی مسدود شده

 در یک بینی گرفته یـا کیپ شده به منظور کشیدن هوا بـه داخل نیـاز بـه تلاش بیشتری مـی باشد. این حالت یک مکش شدید درون گلو ایجاد مـی کند و بافت نرم گلو را بـه هم مـی چسباند و باعث خروپف مـی شود. بنابراین خروپف اغلب فقط درون زمان فصل آلرژی یـا سرماخوردگی یـا عفونت سینوسی رخ مـی دهد.

همچنین بدشکلی بینی یـا دیواره بینی از قبیل انحراف تیغه بینی (تغییر شکل دیواره ای کـه یک بینی را از دیگری جدا مـی کند) مـی تواند باعث چنین انسدادی شود.

- تنگی مادرزادی بینی و حلق

- پولیپ بینی

- احتقان بینی

- بزرگی لوزه ها

 کودکان با لوزه های بزرگ اغلب خروپف مـی کنند.

- بزرگی زبان

- چاقی

 افراد چاق دارای بافت حجیم گردن هستند.

- بلندی کام نرم و زبان کوچک

- معمولا خوابیدن درون حالت طاق باز، خرخر را تشدید مـی كند.

اگر دارای شرایط زیر هستید حتما با پزشک م کنید:

در حالی از خواب مـی پریدکه احساس خفگی مـی کنید
خروپف شما دیگران را کلافه کرده‌است
وقتی از خواب بیدار مـی‌شوید، احساس سرحالی نمـی‌کنید
در طول روز خسته هستید
با سر درد از خواب بیدار مـی شوید
نمـی‌توانید تمرکز کنید و یـا مسائل را بـه خاطر بسپارید
اطرافیـان‌تان متوجه شوند کـه برای چند ثانیـه نمـی توانید نفس بکشید
 
از شر خروپف خلاص شوید

حدود یک سوم انسانـهایی کـه بین 55 که تا 84 سال سن دارند خروپف مـی کنند. بر خلاف آنچه اکثر مردم تصور مـی کنند خروپف یک مشکل درون بدن شماست و مـی تواند درون برخی موار نشان دهنده مشکلات جسمـی باشد. اما درون مواردی هم خروپف پدیده ای هست که شما مـی توانید آن را با رعایت برخی نکات بهبود بخشید:

1- بـه پهلو بخوابید. معمولا زمانی کـه شما بـه پهلو نخوابیده اید خروپف ها سر و کله‌شان پیدا مـی شود.

2-وزن کم کنید. درون برخی موارد وقتی کـه شما دچار اضافه وزن هستید و گردنتان از حد معمول کمـی بیشتر چربی بـه خود مـی گیرد به  راه تنفستان فشار مـی آید و در نتیجه خروپف مـی کنید .

3- قرصهای آرامبخش هم درون این مورد نقش آفرینی مـی کنند. معمولا با خوردن این قرصها ماهیچه های گردن و تنفسی حالت شل‌تری بـه خود مـی گیرند و تنفس را مختل مـی کنند.

4- اگر آلرژی دارید آن را درمان کنید. زمانی کـه شما از بینی نمـی توانید نفس بکشید مجبورید کـه برای تنفس از دهانتان استفاده کنید و این موضوع شما را بـه خروپف مـی اندازد.  معمولا خوردن آنتی هیستامـین‌ها به منظور درمان گرفتگی بینی و حساسیت‌ها پیشنـهاد مـی‌شوند.

5- سیگار نکشید. سیگار کشیدن بـه مجرای تنفسی شما آسیب مـی رساند.

6- به منظور خوابتان برنامـه ریزی داشته باشید. درون ساعت مشخصی بـه رختخواب بروید و ساعات معینی برخیزید.

7- اگر باردار هستید و خروپف مـی کنید حتما بـه دکتر مراجعه کنید. زنانی کـه هنگام بارداری خروپف مـی کنند فرزندان خود را درون خطر کمبود اکسیژن قرار مـی دهند. اگر شما این نشانـه ها را دارید حتما با پزشک خود موضوع را درون مـیان بگذارید.

8- زیر سر خود را بلند بگذارید. اگر هنگام خواب بالش بلند استفاده کنید امکان خروپف تان کمتر هست زیرا تنفس شما راحت‌تر صورت مـی گیرد.
[درمان چاقی خور پف]

نویسنده و منبع | تاریخ انتشار: Thu, 19 Jul 2018 10:12:00 +0000درمان چاقی خور پف

درمان خر و پف با عمل جراحی سپتوپلاستی-کلینیک زیبایی رز

خروپف درون شب دلایل مختلفی دارد و به سبک زندگی، درمان چاقی خور پف وزن، عادات و نقص های فیزیکی مانند پلیپ بینی و مسیر هوایی درون پشت دهان مرتبط است. درمان چاقی خور پف اغلب ترکیبی از این عوامل منجر بـه خر و پف مـی شود و از این رو روش های درمانی متعددی حتما آزمایش شود که تا اثر آنـها بر فرد و خروپف کننده و همسر او کاهش پیدا کند. درمان چاقی خور پف بسیـاری از افراد خروپف را کاری خنده دار و غیرمـهم مـی داند، اما خروپف بـه هیچ وجه چیز خنده داری نیست و باید آن را بیماری جدی درون نظر گرفت کـه در صورت عدم درمان شدت پیدا مـی کند و منجر بـه اختلال  درون روابط دوستانـه و کاری مـی شود و منجر بـه عادت های شدیدتری مثل آپنـه ( وقفه تنفسی) خواب مـی شود. اگر چه غیر ممکن هست که بتوان خروپف  به دلخواه خود درمان کنید یـا متوقف کنید، اما با درمان خروپف مـی توان شدت عادت را روش های درمانی مخصوص هر فرد کنترل کرد. یکی از شیوه های درمان خس خس نوزاد و خروپف جراحی سیتوپلاستی مـی باشد کـه در ادامـه درون مورد این روش صحبت خواهد شد.

فهرست مطالب

چرا خروپف مـی کنیم؟

معمولا خرخر درون کودکان و بزرگسالان با دلایل مختلفی بوجود مـی آید. خروپف معمولا زمانی ایجاد مـی شود کـه در بینی یـا گلوی فرد  بافت اضافی، عضلات بیش از حد منقبض شده یـا مسیرهای هوایی مسدود شده وجود داشته باشد. عوامل متعددی از قبیل وزن و بافت اضافی داخل گلو و چربی دور گردن، استعمال دخانیـات  و الکل کـه هر دو باعث انقباض عضله درون طول خواب مـی شوند، انسداد بینی کـه در حین نفس کشیدن از طریق دهان مشکلاتی را بوجود مـی آورد و  جمع شدن زبان کـه باعث کاهش اندازه مسیرهوایی مـی شود، باعث بوجود آمدن این مشکل مـی شود.  درون اغلب مواقع خروپف بـه بیماری های ناشی از سبک زندگی فرد بستگی دارد کـه توسط پزشک عمومـی، دندان پزشک یـا جراح گوش و حلق و بینی تشخیص داده مـی شود و پیش از درمان خروپف  بـه منظور متوقف عادت خروپف حتما این مشکلات سبک زندگی تغییر پیدا کنند.

در بعضی از موارد، خروپف عوارض جانبی یک بخش غیرنرمال از بینی یـا دهان مثل کام نرم ضعیف، زبان کوچک بزرگ شده، انحراف تیغه بینی یـا ضعف عضلات زبان باشد کـه باید بعد از مراجعه بـه پزشک عمومـی و  آزمایش ثبت فعالیت های بدن درون حین خواب یـا پلی سومنوگرافی توسط جراحی یـا با استفاده از ابزارهای دندان پزشکی برطرف شوند. این روش درمان خروپف  تنـها وقتی مورد استفاده قرار مـی گیرد کـه فرد بیمار پیش از این روش های درمانی غیر تهاجمـی خانگی را مورد استفاده قرار داده و به موفقیت دست پیدا نکرده است. آزمایشات را مـی توان جلوی آینـه انجام داد که تا نوع خروپف بیمار مشخص شود و اولین گام درون جهت تشخیص و درمان موثر خروپف است.

بسیـاری از ما شاهد خروپف بوده ایم، حتی اگر فرد خروپف کننده خود ما بوده باشیم. و بسیـاری از ما سعی مـی کنیم که تا خروپف خود را انکار کنیم! با این حال، خروپف درون صورتی کـه باعث مختل شدن خواب فرد خروپف کننده یـا اعضای خانواده او بشود، تبدیل بـه یک مشکل مـی شود. با توجه بـه اینکه خروپف همراه با سرو صدا است، افرادی کـه در مجاور فرد خروپف کننده قرار مـی گیرند اذیت مـی شوند. خروپف همچنین منجر بـه بیدار شدن از خواب و اختلال درون خواب مـی شود. وقتی خروپف باعث اختلال خواب شد، حتما در پی برطرف یـا کم آن باشید.

علت خروپف

خروپف با ارتعاشات مسیرهای هوایی شما ایجاد مـی شود. این ارتعاشات عموما درون بافت های دهان و بینی مثل زبان کوچک، لوزه و غیره بوجود مـی آید. این بافت ها وقتی درون طول خواب مخصوصا خواب با حرکات سریع چشم ( REM)  سست مـی شوند، سر و صداهایی ایجاد مـی کنند و از این رو بـه نحوی باعث انسداد هوا مـی شود. با این حال، بعضی از مواقع انسدادهای دیگری ایجاد مـی شود کـه منجر بـه خروپف مـی شوند و با توجه بـه اینکه داخلی تر هستند، تشخیص و درمان آنـها سخت تر است. به منظور مثال، افراد چاق بافت چاقی دارند کـه نواحی دیگر را مسدود مـی کنند و افراد سیگاری مـی توانند باعث انسداد قسمتهایی از ریـه های خود شوند. با وجود اینکه این انسدادها  درون صورتی کـه تنـها منجر بـه خروپف شوند، آن طوری کـه به نظر مـی رسند شدید نیستند،  ممکن هست عوارض جانبی بلند مدتی داشته باشند. ارتعاشات مکرر عضلات باعث آسیب رسیدن بـه آنـها و در نتیجه از بین رفتن آنـها و ایجاد مشکل درون تنفس مـی شود. همچنین، خروپف مـی تواند علامت آپنـه خواب باشد.

در اغلب موارد خروپف نسبت بـه آنچه واقعا هست شدیدتر بـه نظر مـی رسد.  با وجود اینکه خروپف عوارض جانبی متعددی را بـه همراه دارد، عموما مشکل ساز نیست. علاوه بر این،  درون صورتی کـه خروپف به منظور شما نگرانی ایجاد کرده است، حتما بدانید کـه کما بیش هر فردی مـی تواند خروپف خود را درمان کند. کارهایی ساده ای وجود دارد کـه مـی توان با انجام آنـها از خروپف جلوگیری کرد و با تغییر الگوی خواب شما مـی توانید شب های کم سر و صداتری را تجربه کنید!

درمان های خانگی خروپف

روش های درمان خروپف کاملا بـه ماهیت عادت خروپف شما بستگی دارند کـه باید با معاینـه شخصی ارزیـابی شود که تا منبع مشکل ، بینی، زبان یـا دهان مشخص شود.

شایع ترین شکل خروپف وقتی اتفاق مـی افتد کـه دهان درون طول خواب باز هست که اغلب ناشی از انسداد بینی است. این اتفاق از عوارض جانبی حساسسیت یـا التهاب درون دریچه های بینی هست و حتما با اسپری های ضداحتقال درمان شود. البته این اسپری ها اثری موقتی دارد و این مشکل در  تابستان دوباره از سر گرفته مـی شود.  افرادی کـه دچار حساسیت مزمن یـا انسداد دریچه های بینی هستند، جراحی نیز موثر است. بعضی از روش های درمان سنتی خروپف با استفاده از گیـاهان دارویی همانند روش های درمانی علمـی باعث بهبود انسداد دریچه های بینی مـی شوند و به شما این امکان را مـی دهد که تا بتوانید از طریق بینی خود راحت تر نفس بکشید و از مشکلات دهان و گلو جلوگیری کنید.

نحوه خوابیدن محرک دیگری هست که باعث باز ماندن دهان درون طول خوب و در نتیجه خروپف مـی شود. روش های درمانی سنتی و جدیدی به منظور این مشکل وجود دارد کـه شامل بستن یک توپ تنیس بـه کمر خود، قرار آجر یـا کتاب درون زیر  تشک، دستگاه های کمکی به منظور خواب، بالشت های غیرحساسیت زا  و کاروپرکتیک مـی شود.

درمان خروپف با استفاده از ابزار دندان  پزشکی

اغلب مواقع خروپف با انقباض عضلات درون پشت گلو یـا زبان ایجاد مـی شود. این نوع خروپف با استفاده از ابزارهای دندان پزشکی قابل کاهش است، این ابزارها شکل فک را تغییر مـی دهد و در طول خواب آن را بـه سمت جلو حرکت مـی دهد که تا مسیرهوایی پشت گلو باز شود. ابزارهای دندان پزشکی دیگر باعث حرکت زبان و ثابت نگه داشتن کام نرم مـی شود و برای غلبه بر  مشکلات، آنـها را از سر راه خارج مـی سازد.

درمان خروپف با روش های جراحی

جراجی بـه عنوان آخرین روش توصیـه مـی شود و تنـها وقتی صورت مـی گیرد کـه جراح گوش حلق و بینی یک آزمایش خواب انجام داده و علت عادت خروپف را تشخیص داده باشد. بسته بـه نوع بیماری کـه به آن دچار شده اید، جراح از برش با لیزر، قیچی الکتروکوتر، سفت کام یـا برطرف سازی انحراف تیغه بینی استفاده مـی کند کـه هر کدام عوارض جانبی مخصوص خود و سطوح غیر تهاجمـی بودن مخصوص خود را دارند. جراح درون مورد عوارض جانبی و انتخاب هایی کـه مـی توانید داشته باشید، با شما صحبت مـی کند.

درمان خروپف با روش جراحی سینوپلاستی مخصوص خروپف

روش جراحی سیتوپلاستی بـه منظور صاف یـا اصلاح تیغه بینی، کـه بین دو حفره بینی قرار دارد، مورد استفاده قرار مـی گیرد. درون صورتی کـه تیغه بینی بیش از حد باریک باشد یـا انحراف داشته باشد، جریـان هوا را محدود مـی کند و منجر بـه مشکلات سینوسی مـی شود کـه به نوبه خود باعث  خروپف درون حین خواب مـی شود.  عموما باریک شدن یـا انحراف تیغه بینی با غضروف یـا استخوان اضافی درون این ناحیـه ایجاد مـی شود و در طول عمل جراحی این غضروف یـا استخوان کاهش پیدا مـی کند که تا تیغه بینی بـه وضعیت صاف و نرمال خود بر گردد.

قبل از انجام عمل جراحی، پزشک از یک اندوسکوپ باریک به منظور ارزیـابی شکل و انحراف تیغه بینی استفاده مـی کند. عمل جراحی تحت بیـهوشی موضعی یـا عمومـی صورت مـی گیرد و جراح برشی درون ناحیـه تیغه بینی انجام مـی دهد که تا غضروف اضافی را جدا کند، اما به منظور حفظ ساختار بینی، غضروف کافی را نگه مـی دارد. بعد از اتمام جراحی، جراح آتل های نرم پلاستیکی را درون تیغه بینی قرار مـی دهد که تا از آنـها محافظت صورت گیرد و تغییر شکل پیدا کنند. روش جراحی سیتوپلاستی درون کلینیک های خصوصی هزینـه ای بالغ بر  3500 دلار را درون بردارد کـه شامل معاینـه و مراقبت های درمانی هست و مدت زمان عمل بین 60 تا  90 دقیقه است.

عوارض جانبی عمل جراحی سینوپلاستی

سینوپلاستی ممکن هست منجر بـه کبودی و ورم شود و بینی اغلب بـه مدت  چند روز دچار خونریزی مـی شود کـه باید پانسمان زیر بینی بـه طور مداوم عوض شود. بهبودی درون حفره های بینی بین 1 که تا 2 هفته طول مـی کشد و پس از این دوره بیمار مـی توان بار دیگر بـه راحتی مخاط بینی خود را تخلیـه کند.

مزایـای سپتوپلاستی

در عمل سپتوپلاستی بیمار درد کمـی را احساس مـی کند. این روش جراحی غیرتهاجمـی هست و تحت بیـهوشی موضعی صورت مـی گیرد و در بسیـاری از بیماران مبتلا بـه انسداد بینی، سینوزیت و انحراف تیغه بینی بـه ریشـه مشکل مـی پردازد، بـه عبارت دیگر این عمل جراحی نسبتا موفقیت آمـیز هست و اثرات بلندمدتی دارد.

: درمان چاقی خور پف
[درمان چاقی خور پف]

نویسنده و منبع | تاریخ انتشار: Mon, 16 Jul 2018 04:39:00 +0000تمامی مطالب این سایت به صورت اتوماتیک توسط موتورهای جستجو جمع آوری شده است
هیچ مطلبی توسط این سایت مورد تایید نیست. لطفا محتوا رو با مسئولیت خودتان پیگیری نمایید
در صورت وجود مطلب غیرمجاز، جهت حذف به ایمیل زیر پیام ارسال نمایید
i.video.ir@gmail.com