انواع مدل جیب برای پارچه

انواع مدل جیب برای پارچه مدل جیب مانتو جدید به منظور انواع مانتوهای متفاوت | آموزش دوخت جیب فیلتابی با توضیحان جامع + عکس | مدل جیب مانتو اسپرت و مجلسی و ایده هایی به منظور دوخت جیب مانتو | دوخت جیب درون دو مدل داخلی و خارجی | ژورنال انواع مدل شلوار مردانـه و پسرانـه جین پارچه ای کتان ... |

انواع مدل جیب برای پارچه

مدل جیب مانتو جدید به منظور انواع مانتوهای متفاوت

انتخاب مدل جیب مانتو مناسب و شیک و هماهنگ با مدل مانتو نقش مـهمـی درون زیبایی مانتو دارد، انواع مدل جیب برای پارچه از این رو پیشنـهاد مـی کنیم درون صورتی کـه قصد خرید و یـا دوخت مانتو را دارید حتما از این مدل های جیب مانتو دیدن نمایید.

. انواع مدل جیب برای پارچه . انواع مدل جیب برای پارچه : انواع مدل جیب برای پارچه
[انواع مدل جیب برای پارچه]

نویسنده و منبع | تاریخ انتشار: Sun, 08 Jul 2018 09:35:00 +0000انواع مدل جیب برای پارچه

آموزش دوخت جیب فیلتابی با توضیحان جامع + عکس

جیب فیلتابی از انواع جیب هایی هست که دارای لبه مـی باشد و دوخت این مدل جیب از درون صورت مـی گیرد. انواع مدل جیب برای پارچه جیب فیلتابی درون انواع مدل های مختلف یک لبه و دو لبه موجود هست و به منظور دوختن جیب فیلتابی یک لبه و دو لبه تقریبا از روش مشابهی استفاده مـی شود.

آموزش دوخت جیب فیلتابی

جیب فیلتابی از انواع جیب های ساده و در عین حال زیبا هست و شما مـی توانید از این مدل جیب به منظور انواع لباس های مردانـه و زنانـه استفاده کنید. انواع مدل جیب برای پارچه درون مطالب قبلی آموزش دوخت تاپ بدون الگو و آموزش دوخت یقه انگلیسی را مشاهده کردید درون این مطلب قصد داریم که تا نحوه دوخت جیب فیلتابی را بـه شما عزیزان آموزش بدهیم.

مراحل دوختن جیب فیلتابی

1. ابتدا پارچه ای بـه ابعاد 20 که تا 35 را به منظور دوخت جیب تهیـه کنید و محل قرار گرفتن جیب را با کمک سنجاق روی پارچه مشخص کنید.


2. به منظور اندازه گرفتن درب جیب حتما پهنای دست هایتان را مطابق شکل زیر اندازه گیری کنید توجه داشته باشید کـه پهنای جیب حتما دو سانتی متر بزرگتر از پهنای دست های شما باشد. عرف اندازه پهنای درب این جیب بین 12 که تا 16 سانتی متر هست و اندازه درب پهنای جیب نسبت بـه پهنای دست شما تغییر مـی کند.


3. درون این مرحله از دوخت جیب فیلتابی مستطیلی بـه طول 12 ( پهنای دست + 2) و عرض 1.5 که تا 2 سانت را روی پشت پارچه جیب بکشید.
نکته : انواع مدل جیب برای پارچه نصف طول پارچه را بدست آورید و برای دوخت جیب دو لبه بـه اندازه دو سانت پایین تر از نصف را علامت بزنید و مستطیل را درون وسط پارچه بکشید توجه داشته باشید کـه مستطیل بـه اندازه دو سانت پایین تر از وسط طول پارچه حتما قرار بگیرد.
4. پارچه جیب را روی پارچه اصلی و روی همان قسمتی کـه برای دوخت جیب علامت زده اید قرار دهید سپس پارچه را با کمک چند سنجاق ثابت کنید.


5. درون این مرحله از دوخت جیب فیلتابی مستطیل را چرخ کنید و به قسمت گوشـه ها کـه رسیدید سوزن را درون پارچه نگه دارید و پایـه را بالا بزنید و پارچه را بـه اندازه 90 درجه بچرخانید و دوباره پایـه را پایین بگذارید و دوختن را ادامـه دهید و برای هر گوشـه این کار را انجام دهید که تا گوشـه های مستطیل بـه صورت 90 درجه و یـا عمود بر هم دوخته شود.

قسمت های چرخ شده را اتو کنید.


6. با کمک یک قیچی تیز و کوچک وسط مستطیل را بشکافید و مانند شکل که تا 1 سانت مانده بـه انتها قیچی بزنید سپس دو لبه درون گوشـه های مستطیل ایجاد کنید دقت کنید کـه نباید دوخت را ببرید و اگر دوخت مستطیل را بـه اشتباه قیچی زدید دوباره مستطیل را مقداری بزرگتر بدوزید. 


7.پارچه جیب را از قسمتی کـه بریده اید برگردانید. 


8.با کمک دست لبه های جیب از قسمت بالا و پایین بـه صورتی هدایت کنید کهبهیکدیگر قرار بگیرند و این اندازه ها را با کمک سنجاق ثابت کنید و سپس اتو بزنید. 


9. قسمت سه گوشی کـه بین پارچه جیب و لباس قرار گرفته هست را از روی دوختی کـه در این قسمت وجود دارد بـه پارچه جیب چرخ کنید و برای محکم کاری طول مستطیل ها را نیز روی دوخت دوباره چرخ کنید که تا پارچه جیب محکم شود. توجه داشته باشید کـه رد دوخت روی پارچه اصلی نباید باقی بماند.


10. قسمت های اضافه پارچه جیب را بـه قسمت داخل جمع کنید و چرخ کنید سپس قسمت های اضافه را با فاصله 1 سانتی متر ببرید.

 

نکات طلایی به منظور دوختن جیب فیلتابی

  •  توجه داشته باشید کـه دوخت جیب فیلتابی یک لبه که تا مرحله 7 مانند دوخت جیب فیلتابی دو لبه است. درون مرحله هشتم شما حتما لبه قسمت پایین را بـه سمت قسمت بالا بکشید با این کار عرض دوخت کامل مـی شود و مرحله های بعدی دوختن جیب فیلتابی یک لبه را مانند سایر مراحل دوخت جیب فیلتابی دو لبه ادامـه دهید.
  • جنس پارچه اصلی با جنس پارچه ای کـه مـی خواهید جیب را بـه آن بدوزید حتما یکسان باشد.
  • در هنگام رسم مستطیل حتما به گوشـه ها و اندازه های عمود آن توجه کنید.
  • شکافتن کار و دوباره دوختن از زیبایی دوخت شما مـی کاهد بنابراین حتما سعی کنید دوخت ها را بـه صورت صاف بدوزید همچنین نباید پارچه اضافی زیر دوخت شما باقی بماند کـه مجبور بـه شکافتن مجدد شوید.

در این مطلب با روش دوخت فیلتابی آشنا شدید کـه امـیدواریم با کمک این مطلب آموزشی بتوانید درون دوخت این جیب ساده و در عین حال زیبا مـهارت لازم را بدست آورید. درون صورت تمایل مـی توانید به منظور مشاهده انواع آموزش خیـاطی کلیک کنید.

منبع : آرگا

برچسب : آموزش خیـاطی
، انواع مدل جیب برای پارچه
[انواع مدل جیب برای پارچه]

نویسنده و منبع | تاریخ انتشار: Wed, 18 Jul 2018 15:35:00 +0000انواع مدل جیب برای پارچه

مدل جیب مانتو اسپرت و مجلسی و ایده هایی به منظور دوخت جیب مانتو

انتخاب مدل جیب مانتو مناسب نقش مـهمـی درون زیبایی مانتو دارد، انواع مدل جیب برای پارچه از این رو اغلب خانم های شیک پوش و همچنین خیـاطان محترم تمایل زیـادی بـه آشنایی با مدل های جیب مانتو های مختلف دارند و سعی مـی کنند از این طریق بهترین و مناسب ترین گزینـه را انتخاب نمایند. انواع مدل جیب برای پارچه بر این اساس ما نیز قصد داریم درون این مطلب بـه معرفی جدیدترین مدل های جیب مانتو انـه و زنانـه به منظور مدل های مختلف مانتو بپردازیم کـه امـیدواریم این تصاویر زیبا مورد توجه شما عزیزان واقع گردند.

عهای مدل جیب مانتو انـه و زنانـه جدید

در مباحث قبل مجله هنر درون خانـه بـه آموزش دوخت شلوار زنانـه پرداختیم کـه خوشبختانـه با استقبال شما دوستان هنرمند روبرو شد، بر این اساس قصد داریم درون این مقاله بـه خانم هایی کـه قصد دوخت مانتو را دارند ایده هایی درون جهت انتخاب مدل جیب مانتو معرفی نماییم که تا در مباحث بعدی بـه سراغ دوخت مانتو برویم. انواع مدل جیب برای پارچه درون ادامـه همراه ما باشید و از این مدل جیب های زیبا به منظور انواع مدل مانتو تابستانی، بهاره و… دیدن فرمایید.

جیب مانتو اسپرت جدید

مدل مانتو جیب دار انـه

مدل جیب به منظور مانتو جدید و زیبا

جیب مانتو مجلسی زنانـه

مدل جیب به منظور مانتو اسپرت

مدل جیب های مانتو پاییزه

مدل جیب پاکتی به منظور مانتو

مانتو جیب دار ساده و زیبا

مدل جیب به منظور مانتو تابستانی

عمانتو جیب دار جدید و شیک انـه

مدل جیب به منظور مانتو اداری و رسمـی جدید

عمدل جیب به منظور مانتو جدید و شیک

با یکی از زیباترین مجموعه ها از تصاویر انواع مدل های جیب مانتو انـه و زنانـه با طرح های متنوع آشنا شدید، امـیدواریم ضمن لذت بردن از تماشای این مدل های بسیـار زیبا و شیک، توانسته باشید مدل جیب مناسب و دلخواه را انتخاب کنید. حال از شما دوستان هنرمند دعوت مـی نماییم بر روی خیـاطی مجله هنر درون خانـه کلیک نموده و از این طریق با دیگر مدل ها و همچنین آموزش های مفید و کاربردی درون زمـینـه خیـاطی دیدن فرمایید.

: انواع مدل جیب برای پارچه
[انواع مدل جیب برای پارچه]

نویسنده و منبع: یلدا | تاریخ انتشار: Tue, 17 Jul 2018 14:18:00 +0000انواع مدل جیب برای پارچه

دوخت جیب درون دو مدل داخلی و خارجی

13
  • سپتامبر

  • 2014

انواع جیب

به طور کلی دوخت جیب  درون لباس های زنانـه بـه دو دسته  تقسیم مـی شوند:

جیب های روی لباس(خارجی لباس)

و جیب های توی لباس (داخلی لباس)

جیب های روی لباس از رو دیده مـی شوند. انواع مدل جیب برای پارچه معمولا از خود پارچه ی لباس درست مـی شوندو مـی توانند با آستر یـا بدون آستر باشند.شکل جیب ها متفاوت هست ؛

جیب ها معمولا مربع ، انواع مدل جیب برای پارچه مستطیل ، نوک تیز یـا گرد هستند. انواع مدل جیب برای پارچه و با نوار و یراق تزیین مـی شوند یـا این کـه مـی توانند لبه ی برگردان یـا پاکتی داشته باشند.

جیب داخل لباس معمولا از پارچه ی آستری تهیـه مـی شود. جیب ها از داخل بـه لباس وصل است.

جیب های داخل لباس سه نوعند:

• جیب هایی کـه در داخل درز لباس با یک چاک درون درز دوخته مـی شوند.• جیب های جلوی لباس که تا روی کوچک ، کـه از کمر بـه طرف درز لباس وصل هست .

• جیب های برگردان کـه از رو با یک چاک درون روی لباس تشخیص داده مـی شود و ممکن هست ترکیبی از برگردان و جیب باشد.

جیب خارجی لباس بدون آستری

الگوی جیب را آماده کرده و روی لباس پهن کنید. جیب را برش بزنید و دور که تا دور ان را پاکدوزی نمایید. لبه ی جیب را بـه طرف پشت پارچه برگردانید و شلال بزنید.

جیب با گوشـه های گرد

جیب را برش بزنید و پاکدوزی نمایید .لبهی سجاف بالا را بـه طرف پشت جیب برگردانید و چرخ کنید .یک الگوی مقوایی از جیب ببریدودر پشت جیب قرار دهید.گوشـه های جیب را با کوک شلال ریز بزنید و نخ آن را بکشید که تا کمـی جمع شود و کاملا بـه فرم الکگو درون آید.

جیب با سجاف پهن تر

جیب را برش بزنید و پاکدوزی نمایید. لبه ی سجاف را که تا کرده و چرخ کنید. گوشـه های درز را بـه طرف اریب بچینید.

سجاف جیب را بـه طرف پشت برگردانید(چیدن اریب گوشـه ها باعث مـی گردد که تا گوشـه های جیب زاویـه دار نشود )لبه ی درز را بـه طرف پشت پارچه برگردانید و کوک شل بزنید.

جیب خارجی لباس با آستری

آستر حتما همرنگ و متناسب با پارچه باشد .در صورتی کـه مـی خواهید آستراز خود پارچه باشد جیب و آستر را بـه یک اندازه ببرید.و اگرپارچه ی دیگری به منظور استری درون نظر دارید، حتما طوری از آن استفاده کنید کـه لبه ی آستری از لبه ی جیب بیرون نزند و دیده نشود.

جیب با آستر جداگانـه

الگوی جیب را آماده کنید و سجاف را بـه طرف پایین و در امتداد تاخوردگی علامت بگزارید(بلندی سجاف 2-3 سانتیمتر ) تکه ی پایین لبهی سجاف الگو آستری هست .

الگوی استری را اماده کرده و از بالای سجاف جیب بـه یکدیگر سنجاق کنید و از راست و چپ با درز (نیم سانتیمتر) بدوزید. قسمت وسط را چند سانتیمتر باز بگذارید.

سجاف و آستر را بـه هم متصل شده هست روی خط لبه ی جیب که تا کنید . سپس دور که تا دور جیب را بدوزید. اگر گوشـه های جیب گرد هستند، ابتدا اضافی درزها را چیده سپس مثلث های کوچکی از گوشـه های آن بچینید که تا جادرز جیب بخوبی برگردد و زاویـه دار نشود.

: انواع مدل جیب برای پارچه
[انواع مدل جیب برای پارچه]

نویسنده و منبع: سمیرا علیزاده | تاریخ انتشار: Wed, 18 Jul 2018 21:48:00 +0000انواع مدل جیب برای پارچه

ژورنال انواع مدل شلوار مردانـه و پسرانـه جین پارچه ای کتان ...

ژورنال انواع مدل شلوار مردانـه و پسرانـه جین پارچه ای کتان 96 – 2017

برای این مطلب از سایت تفریحی گالری جدیدترین تصاویر و طرح های مدل شلوار مردانـه و پسرانـه با جنس لی ، انواع مدل جیب برای پارچه پارچه ای و کتان را آماده کرده ایم ، درون ادامـه با ما همراه باشید.

عکس جدید و زیبای مدل شلوار پارچه ای فاستونی شیک مردانـه و پسرانـه

عجدید و زیبای مدل شلوار با جنس کرپ مردانـه و پسرانـه شیک

عجدید و زیبای مدل شلوار چرم مردانـه و پسرانـه مناسب مراسم خاص

عجدید و زیبای مدل شلوار کتان دم دستی راسته مردانـه و پسرانـه

عجدید و زیبای مدل شلوار مردانـه و پسرانـه شیک با جنس لی قدیمـی

عجدید و زیبای مدل شلوار مردانـه و پسرانـه جین خط دار با رنگ آبی بسیـار شیک

عجدید و زیبای مدل شلوار مردانـه و پسرانـه با طرح لی مشکی رسمـی

عجدید و زیبای مدل شلوار مردانـه و پسرانـه راسته دم پا دار لی

عجدید و زیبای مدل شلوار مردانـه و پسرانـه اسپرت کتان مشکی به منظور جشن

عجدید و زیبای مدل شلوار مردانـه و پسرانـه جین سنگ شور شده سفید

عجدید و زیبای مدل شلوار جین شیک و جذاب مردانـه و پسرانـه

عجدید و زیبای مدل شلوار مردانـه و پسرانـه به منظور ست با تیشرت مردانـه

عجدید و زیبای مدل لباس مردانـه شیک شلوار جین مناسب بزرگسالان

عجدید و زیبای مدل شلوار جین باز مناسب ست با کت تک پسرانـه

ژورنال انواع مدل شلوار مردانـه و پسرانـه جین پارچه ای کتان 96 – 2017

. انواع مدل جیب برای پارچه . انواع مدل جیب برای پارچه : انواع مدل جیب برای پارچه
[انواع مدل جیب برای پارچه]

نویسنده و منبع: سمیرا علیزاده | تاریخ انتشار: Wed, 04 Jul 2018 13:57:00 +0000تمامی مطالب این سایت به صورت اتوماتیک توسط موتورهای جستجو و یا جستجو مستقیم بازدیدکنندگان جمع آوری شده است
هیچ مطلبی توسط این سایت مورد تایید نیست.
در صورت وجود مطلب غیرمجاز، جهت حذف به ایمیل زیر پیام ارسال نمایید
i.video.ir@gmail.com