سازهای اصیل ایرانی هفت حرفی

سازهای اصیل ایرانی هفت حرفی ‫معرفی 10 بازی از بهترین بازی های ایرانی ساخته شده و درحال ... | 'تار ایرانی' درون آذربایجان؛ شجریـان درون آغوش گوگوش | دانلود مجموعه آهنگ های منتخب محمدرضا شجریـان / بیوگرافی و ... |

سازهای اصیل ایرانی هفت حرفی

‫معرفی 10 بازی از بهترین بازی های ایرانی ساخته شده و درحال ...

به گزارش گروه خواندنی های باشگاه خبرنگاران، سازهای اصیل ایرانی هفت حرفی بازی های رایـانـه این روزها درون کشورهای اروپایی و آمریکا بـه یک صنعت تبدیل شده اند و انسان های بسیـاری از این طریق گذران زندگی مـی کنند. سازهای اصیل ایرانی هفت حرفی بازی های ویدیوئی راهی به منظور وارد عقاید و اعتقادات خاص درون جوانان هست از این رو با سرمایـه گذاری روی آن مـی توان بـه اه بزرگی دست پیدا کرد.

بازی سازی درون ایران از جایگاه ویژه ای برخوردار نیست اما سازندگان جوانی هستند کـه با قدرت و هوش خود بازی های جالبی را که تا به حال ساخته اند کـه از جمله مـهمترین آن ها مـی توانیم بـه "نبرد درون خلیج عدن" اشاره کنیم. سازهای اصیل ایرانی هفت حرفی بازی های رایـانـه ای ساخت ایران از داستان های حماسی برخوردار هستند کـه هر کدام مـی توانند راهی به منظور آشنا بچه ها و جوانان با تاریخ این مرز و بوم باشد.ایده و طرح های مختلف درون ذهن بازی سازان ایرانی مـی چرخد کـه تا بـه امروز تعدادی از ان ها واقعا ساخته شده و آماده عرضه بـه بازار است. درون ادامـه با هم 10 بازی برتر ایرانی کـه در حال ساخت هستند یـا ساخت آن ها بـه پایـان رسیده هست را مرور مـی کنیم.

1- شبگرد: سازهای اصیل ایرانی هفت حرفی طلوع تاریکی

سازهای اصیل ایرانی هفت حرفی ‫معرفی 10 بازی از بهترین بازی های ایرانی ساخته شده و  درحال ... mimplus.ir

سبک: اکشن سوم شخصسازنده: پردیس رایـان مـهرپلتفرم: PC

این بازی کـه با استفاده از موتور بازیسازی UDK ساخته شده، داستان فردی را روایت مـی‌کند کـه بر اثر حادثه‌ای بدنش دچار سوختگی وحشتناکی شده و حافظه‌اش را هم از دست داده است. همـین موضوع باعث مـی‌شود با باندپیچی بدنش بـه شکلی جذاب فقط شب‌ها بیرون برود. سفرهای درون‌شـهری شبانـه او، مملو از درگیری با خلافکارانی هست که ذره ذره آنچه از یـاد رفته هست به خاطرش بازمـی‌گرداند. به منظور روایت این سیر داستانی، از فلاش‌بک استفاده شده است. از المان‌های ثابت بازی هم پناه گرفتن و شلیک‌ هست که پای ثابت شوترهای سوم‌شخص امروزی است.

سازهای اصیل ایرانی هفت حرفی ‫معرفی 10 بازی از بهترین بازی های ایرانی ساخته شده و  درحال ... mimplus.irسازهای اصیل ایرانی هفت حرفی ‫معرفی 10 بازی از بهترین بازی های ایرانی ساخته شده و  درحال ... mimplus.ir

همچنین قسمت‌هایی درون قالب QTE نیز طراحی شده و انیمـیشن‌های نسبتا جذابی هم به منظور برخوردهای از نزدیـاکار‌ دشمنان ساخته شده است. از قدرت‌های درون دست شبگرد، توانایی مارک‌ (علامت زدن) دشمنان درون حالت صحنـه آهسته و سپس گلوله‌باران آنـهاست.

سازهای اصیل ایرانی هفت حرفی ‫معرفی 10 بازی از بهترین بازی های ایرانی ساخته شده و  درحال ... mimplus.ir

موسیقی بازی توسط پیـام آزادی، از بهترین موزیسین‌های بازی‌های رایـانـه‌ای ایرانی کار شده و حضور گویندگان بنامـی مانند آقای علیمردانی، درون کنار افکت‌های صوتی اختصاصی، نوید کاری قدرتمند از این حیث را مـی‌دهد. هر مرحله از بازی بـه یک باس‌فایت ختم مـی‌شود. ساخت این بازی از سال 89، با سرمایـه مشترک بین پردیس رایـان مـهر و بنیـاد ملی بازی‌های رایـانـه‌ای آغاز و به‌زودی بـه بازار عرضه مـی‌شود. پیشرفت بازی طی این سه سال، واقعا حیرت‌انگیز هست و امـید مـی‌رود جایگاه درستش را بین مخاطبان ایرانی و حتی خارجی پیدا کند.

2- هفت خوانک

سازهای اصیل ایرانی هفت حرفی ‫معرفی 10 بازی از بهترین بازی های ایرانی ساخته شده و  درحال ... mimplus.ir

سبک: سکوبازیسازنده: استودیوی چشمـهناشر: نامشخصپلتفرم: PC

بازی "هفت‌خوانک" بازی زیبا و خوش ساخت مارتونی هست که با رویکردی طنزگونـه مـی‌کوشد ما را با داستان شخصیت‌هایی همچون رستم، گودرز، زال، سیمرغ و افراسیـاب آشنا کند. این بازی درون سبک سکوبازی هست و قرار هست صحنـه های اکشن متفاوتی درون آن وجود داشته باشد. درون این بازی مـی‌توان پنج سلاح مختلف به منظور شخصیت اصلی تهیـه کرد کـه از آن جمله مـی‌توان بـه شمشیر، تیر‌و‌کمان و گرز اشاره کرد. طراحی گرافیکی بازی با الگوبرداری از معماری دوره هخا و بعضا دوره ساسانی صورت گرفته ولی بـه نحوی کـه ظاهر کارتونی و فانتزی بازی دچار خدشـه نشود.

کار روی ساخت این بازی از بهار گذشته آغاز شده و انتظار مـی‌رود تابستان آینده شاهد عرضه آن بـه دو صورت دیجیتال و فیزیکی باشیم. هفت‌خوانک با موتور یونیتی ساخته شده و مخاطب هدف آن نیز افراد 12 سال بـه بالاست.

3- جزیره بیگانگان

سازهای اصیل ایرانی هفت حرفی ‫معرفی 10 بازی از بهترین بازی های ایرانی ساخته شده و  درحال ... mimplus.ir

سبک: Top-Down Shoot’em Upسازنده: شیوا پرداز کرمانناشر: نامشخصپلتفرم: PC

یکی از بازی های شرکت شیوا پرداز کرمان با نام جزیره بیگانگان شناخته مـی شود کـه در نمایشگاه بازی های امسال نیز شرکت داشت. این بازی درون سبک اکشن مـی تواند یک بازی خوب ملی باشد. اکشن و خشونت موجود درون این عنوان نسبتا بالاست و مخاطب هدف آن افراد بالای 18 سال هستند. داستان بازی از این قرار هست که با بـه دست آمدن اطلاعاتی از فعالیت‌هایی مشکوک درون یک جزیره، تیمـی تحقیقاتی بـه آنجا فرستاده مـی‌شود اما با رسیدن بـه موقعیت، هلی‌کوپتر آنـها دچار سانحه شده و فقط دو نفر از این تیم زنده مـی‌مانند.

آنـها کـه تمام ارتباط خود را با دنیـای بیرون از دست داده‌اند، خود را گرفتار موجودات فضایی یـافته و باید تلاش کنند زنده بمانند. گیم‌پلی بازی با الهام از نسخهPSP عنوان قتلگاه و مبتنی بر سرعت عکس‌العمل بالا به منظور زنده‌ماندن طراحی شده است. جزیره استوایی بازی زیبا بـه نظر مـی‌رسد و درخت‌ها، مدل کاراکترها و مسیرهای خاکی از عوامل جذابیت و خوب بودن گرافیک بازی هستند. این بازی نیز با موتور یونیتی ساخته شده و شروع آن بـه اواخر سال 91 برمـی‌گردد. اکنون PC تنـها پلتفرم بازی هست اما درون صورت امکان مـی‌توانیم شاهد پورت آن روی PS3 و X360 نیز باشیم. بازی درون سال 93 منتشر خواهد شد و امـیدواریم شاهد گرین‌لایت شدن آن نیز به منظور عرضه روی استیم باشیم.

4- ارتش‌های فرازمـینی

سازهای اصیل ایرانی هفت حرفی ‫معرفی 10 بازی از بهترین بازی های ایرانی ساخته شده و  درحال ... mimplus.ir

سبک: تیراندازی اول شخصسازنده: شرکت راسپیناناشر: نامشخصپلتفرم: PC

اواخر سال گذشته بود کـه پیش نمایش یک بازی جدید ایرانی بسیـاری از بازی خور ها را شگفت زده کرد. بازی ارتش‌های فرازمـینی اکنون جزو بازی‌های انگشت‌شمار ایرانی هست که از نظر گرافیکی تنـه بـه تنـه بازی‌های غربی مـی‌زند. ظاهر بازی واقعا دیدنی و جذاب هست و مدل‌سازی و رنگ‌آمـیزی آن با استادی صورت گرفته است.

سازهای اصیل ایرانی هفت حرفی ‫معرفی 10 بازی از بهترین بازی های ایرانی ساخته شده و  درحال ... mimplus.ir

این بازی کـه در سبک شوتر اول شخص کار شده، بـه آینده‌ای نسبتا دور مـی‌پردازد؛ آینده‌ای کـه در آن بر سر انرژی‌های نویـافته جنگ درون گرفته و ایران هم جزو ابرقدرت‌های کاشف این انرژی است. گروهی به منظور انجام ماموریت بـه یک سیـاره غریبه اعزام مـی‌شود.

سازهای اصیل ایرانی هفت حرفی ‫معرفی 10 بازی از بهترین بازی های ایرانی ساخته شده و  درحال ... mimplus.ir

بیشتر زمان بازی درون پالایشگاه فضایی رخ مـی‌دهد، اما مراحلی هم درون صحرا وجود دارد کـه به زیور معماری باستانی هخا مزین شده است. راسپینا قصد دارد درون پس داستان اکشن بازی، پیـامـی صلح‌جویـانـه و انزجار از جنگ‌ستیزی را بـه نمایش بگذارد. موسیقی بازی قرار هست درون‌مایـه‌ای هیجان‌انگیز داشته باشد و با دموی نمایش داده شده، پیشاپیش بدون اغراق، مـی‌توان روی کار عالی گویندگان (همچون آقای والی‌زاده) حساب کرد. دوبله نسخه انگلیسی بازی نیز توسط گویندگان شبکه‌های بین‌المللی صدا و سیما کار شده است.

5- مزرعه شادی

سازهای اصیل ایرانی هفت حرفی ‫معرفی 10 بازی از بهترین بازی های ایرانی ساخته شده و  درحال ... mimplus.ir

سبک: مدیریتیسازنده: بازی رسانـهناشر: بازی رسانـهپلتفرم: iOS، اندروید

سبک مدیریتی یکی از محبوب‌ترین‌ها درون دنیـای بازی‌های ویدئویی و بخصوص عناوین کژوال بـه شمار مـی‌رود. درون این بازی‌ها مدیریت یک کارخانـه، شـهر، رستوران یـا مزرعه بـه شما داده مـی‌شود و باید همـه چیز را از صفر شروع کرده و کاسبی خود را رونق ببخشید. «مزرعه شادی» یک بازی مزرعه‌داری ایرانی با استانداردهای جهانی است. این بازی درمورد سهراب است، فارغ‌التحصیل رشته مـهندسی کشاورزی کـه به‌دلیل اصرار درون انجام کار مرتبط با رشته بـه همراه پدرش بهادر یک زمـین کوچک خریداری کرده و به رشد و پرورش گل و گیـاهان زینتی مـی‌پردازد. شما حتما با مدیریت درست منابع و کاشت، برداشت و حتی فروش محصولات بـه سهراب و خانواده‌اش کمک کنید که تا در این حرفه بـه موفقیت برسد.

بازی 20 تراز دارد کـه برایب آنـها حتما فعالیت‌های مختلفی انجام دهید. هر محصول یـا خانـه‌ای کـه مـی‌خواهید بسازید به منظور تکمـیل شدن، زمان نیـاز دارد. مزرعه شادی از نظر گرافیکی درون عین ساده بودن، جذاب هست و خوشبختانـه حجم آن نیز حدود 25 مگابایت است. این بازی را مـی‌توانید بـه صورت کاملا رایگان از سایت آن یعنی www.myhappyfarm.com دانلود کنید. ساخت این بازی پنج ماه زمان کـه برای یک عنوان کژوال ایرانی بسیـار مناسب است. ساخت این بازی کـه از موتور UDK بهره گرفته است، از پانزدهم مرداد 90 کلید خورده، از دوازدهم دی 90 تولید رسمـی و فنی آن آغاز شد و اکنون مراحل ساخت آن بـه پایـان رسیده است. بازی بـه احتمال زیـاد پاییز امسال عرضه خواهد شد.

6- فریـاد آزادی: تنگستان

سازهای اصیل ایرانی هفت حرفی ‫معرفی 10 بازی از بهترین بازی های ایرانی ساخته شده و  درحال ... mimplus.ir

سبک: شوتر اول شخصسازنده: پردازش افزار پژواکناشر: نامعلومپلتفرم: PC

بازی فریـاد آزادی برداشتی آزاد از زمان جنگ جهانی اول و نبرهیـا رئیس علی دلواری است. درون این بازی شما با شخصیت هیـا خسرو و خالو بازی خواهید کرد و مـی توانید با تاریخ و وقایع ان زمان بیشتر اشنا شوید. درون این بازی از تصاویر واقعی مناطق ان زمان و سلاح های قدیمـی استفاده شده هست که گرافیکی نسبتا خوبی دارد.

در ساخت موسیقی بازی از سازهای محلی جنوب مانند دمام و نی‌انبان استفاده شده کـه حال و هوایی بس گیرا بـه بازی داده است. دوبله بازی نیز توسط انجمن گویندگان جوان صورت گرفته است. به منظور ساخت این بازی از موتور Unity 3D استفاده شده است. ساخت بازی از سال 88 آغاز شده و به احتمال زیـاد پاییز امسال منتشر خواهد شد.

7- دوران افتخار

سازهای اصیل ایرانی هفت حرفی ‫معرفی 10 بازی از بهترین بازی های ایرانی ساخته شده و  درحال ... mimplus.ir

سبک: شوتر اول شخصسازنده: شرکت سپاسه فتح پارسهپلتفرم: PC

یکی از امـیدهای اینده بازی های ایرانی را مـی توان بازی دوران افتخار دانست. این بازی بر اساس خاطرات جانبازان نوشته شده هست و بـه عملیـات هایی مانند مرصاد و بیت المقدس مـی پردازد. درون این بازی بـه انواع سلاح‌های مورد استفاده درون آن زمان دسترسی دارید. بیشتر بازی بـه صورت پیـاده صورت مـی‌گیرد، اما مراحلی نیز روی موتور یـا سوار بر تانک انجام مـی‌شود. مـیان‌پرده‌های بازی حالتی کاملا پویـا دارد و اگر یکی از یـاران خود را درون مـیانـه نبرد از دست بدهید، درون صحنـه بعدی او را نخواهید دید. به منظور ساخت این بازی از موتور یونیتی استفاده شده است.

برای خلق محیط بازی، تحقیقات گسترده‌ای صورت گرفته و تیم سازنده سعی کرده درون کنار تهیـه عکس‌های متعدد از زمـین‌های جنگی، با مراجعه بـه موزه‌های جنگ، فضایی هرچه واقعی‌ و ملموس‌تر از آن دوران ارائه کند کـه نظرات مثبت خانواده‌های شـهدا و رزمندگان درون مراجعه بـه این غرفه، تائیدی بر این مـهم بود. سازندگان نـه تنـها درون فضاسازی، بلکه درون زمـینـه گیم‌پلی و خلق ماهیت کلی بازی نیز بخوبی از عهده آن برآمده‌اند.

شخصیت اصلی بازی، چهره‌ای کاملا ایرانی و در عین حال پذیرفتنی و جذاب دارد. ساخت این بازی از سال 90 آغاز شده و در مراحل پایـانی قرار دارد. بـه احتمال فراوان آبان امسال عرضه عمومـی آن را شاهد خواهیم بود. درون صورت موفقیت بازی، نسخه‌های کنسولی و Android و iOS آن نیز تولید خواهد شد.

8- جاده خطر

سازهای اصیل ایرانی هفت حرفی ‫معرفی 10 بازی از بهترین بازی های ایرانی ساخته شده و  درحال ... mimplus.ir

سبک: قلعه بازیسازنده: توسعه سامانناشر: توسعه سامانپلتفرم: iOS و اندروید

بازی جاده خطر بـه سبک قلعه‌بازی است. بـه این معنی کـه باید مقر خود را مستحکم کرده، با استقرار انواع تله‌ها با هجوم دشمنان مقابله کنید. بخش یکنفره بازی شش سلاح اصلی (شامل انواع توپ و کمان) و سلاح‌های یکبارمصرف، مانند رعد و برق و بمب را درون اختیـار بازیکن قرار مـی‌دهد که تا از هجوم دشمنان جلوگیری کند.

در حالت چندنفره با دنیـایی از قلعه‌ها روبه‌رو مـی‌شوید و باید درون نقش گروهی متمدن، بـه دل این دنیـای مملو از هیولاها و غول‌های خبیث بروید و همزمان با اشغال قلعه‌های جدید و پاکسازی آنـها، از قلعه اصلی خود هم محافظت کنید. به منظور طراحی دشمنان بازی از فرهنگ‌های ایرانی، چینی و تایلندی الهام گرفته شده و موسیقی بازی بنا بـه مراحل مختلف تغییر مـی‌کند.

اصل بازی از 30 مرحله 100 سطحی تشکیل شده هست که بـه معنی یک بازی طولانی و پر آب و تاب است. ساخت این بازی از سال 90 آغاز شده و هم‌اکنون بـه پایـان رسیده است. کمتر از یک ماه دیگر این بازی درون فروشگاه‌های آنلاین گوگل، اپل، آی‌تونز و بازار عرضه خواهد شد. البته انتشار نسخه ایرانی بازی با اندکی تاخیر همراه خواهد بود. این بازی مخاطبان از تمام رده‌های سنی را هدف گرفته است.

9- بازگشت

سازهای اصیل ایرانی هفت حرفی ‫معرفی 10 بازی از بهترین بازی های ایرانی ساخته شده و  درحال ... mimplus.ir

سبک: تیراندازی اول شخصسازنده: استودیوی چشمـهناشر: تکین لوح نقره‌ایپلتفرم: PC

استودیوی چشمـه درون کنار هفت‌خوانک، «بازگشت» را نیز درون دست ساخت دارد کـه بازی متفاوت و در سبک شوتر اول شخص است. کلیت داستان آن سرگذشت فردی هست که هنگام حمله نیروهای عراقی بـه خرمشـهر بنا بـه دلایلی مجبور مـی‌شود از شـهر خارج شود و حالا بعد از گذشت مدتی مـی‌خواهد بـه شـهر خود بازگشته و آن را از دست نیروهای متخاصم عراقی آزاد سازد.

سازهای اصیل ایرانی هفت حرفی ‫معرفی 10 بازی از بهترین بازی های ایرانی ساخته شده و  درحال ... mimplus.irسازهای اصیل ایرانی هفت حرفی ‫معرفی 10 بازی از بهترین بازی های ایرانی ساخته شده و  درحال ... mimplus.ir

سازهای اصیل ایرانی هفت حرفی ‫معرفی 10 بازی از بهترین بازی های ایرانی ساخته شده و  درحال ... mimplus.ir

به گفته تیم سازنده، آنـها درون خلق تجربه گیم‌پلی بیش از هر چیز از بازی «ندای وظیفه: جنگاوری نوین» الهام گرفته‌اند و درون بازی سلاح های مختلف زمان جنگ مانند ژ-3 را مـی توان پیدا کرد. این بازی قصد دارد که تا صحنـه هایی از جنگ را روایت کند .کار ساخت این بازی با موتور یونیتی از آذر 90 آغاز شده و امـید هست تا یک ماه آینده بـه پایـان برسد، با این حال زمان دقیق عرضه بازی توسط ناشر مشخص خواهد گردید.

10- قصابی زورعلی

سازهای اصیل ایرانی هفت حرفی ‫معرفی 10 بازی از بهترین بازی های ایرانی ساخته شده و  درحال ... mimplus.ir

سبک: آرکیدسازنده: پیچپا رایـان آریـانناشر: پیچپا رایـان آریـانپلتفرم: iOS، اندروید

این بازی بـه نوعی شما را یـاد بازی محبوب "فروت نینجا" خواهد انداخت زیرا ماجرای بازی از این قرار هست که یک روز زورعلی بـه قصابی‌اش مـی‌آید که تا مثل همـیشـه بـه کار و کاسبی‌اش برسد کـه مـی‌بیند انواع و اقسام پرنده‌ها بـه مغازه او حمله کرده‌اند.زورعلی هم ساتور را برداشته و به جان آنـها مـی‌افتد.

شما حتما با کشیدن انگشت خود روی صفحه پرنده‌ها را قلع‌و‌قمع کنید. ماهیت بازی‌های آرکید بـه این‌گونـه هست که شما سرانجام درون آن خواهید باخت؛ ولی این رکورد و امتیـازی کـه به شما داده مـی‌شود و انگیزه شکست و بهتر‌ رکوردهای قبلی خود هست که بازی‌های آرکید را حسابی پرطرفدار مـی‌کند. از نکات جالب بازی وجود نوار سلامت هست که با خارج شدن پرنده‌ها از صفحه از مقدار آن کاسته مـی‌شود.

با وجود این هنگامـی کـه پرنده‌های حامل دینامـیت را بکشید، دیگر همـه‌ چیز تمام است. چهار پاورآپ درون بازی وجود دارد کـه با انفجار، آرام‌ زمان، منجمد‌ پرنده‌ها و کشتن پرنده‌های زره‌پوش با یک ضربه بـه شما کمک مـی‌کنند که تا مدت بیشتری دوام بیـاورید. گرافیک بازی، کارتونی و پرجزئیـات بوده و به جرات مـی‌توان گفت از استانداردهای App Store و Google Play چیزی کم ندارد.

سازهای اصیل ایرانی هفت حرفی ‫معرفی 10 بازی از بهترین بازی های ایرانی ساخته شده و درحال ...
[سازهای اصیل ایرانی هفت حرفی]

نویسنده و منبع | تاریخ انتشار: Tue, 17 Jul 2018 08:27:00 +0000سازهای اصیل ایرانی هفت حرفی

'تار ایرانی' درون آذربایجان؛ شجریـان درون آغوش گوگوش

به گزارش صراط، " تار" کـه یک ساز اصیل ایرانی هست چندی پیش درون اجلاس کمـیته مـیراث معنوی یونسکو درون پاریس بـه نام کشور آذربایجان ثبت شد. 

نکته جالب توجه این مراسم آن جا بود کـه این ثبت درون مقابل دیدگان 'یداله پرمون'، سازهای اصیل ایرانی هفت حرفی مدیر مرکز منطقه‌ای مـیراث معنوی یونسکو درون آسیـای مرکزی و غربی و 'محمدحسن طالبیـان'، مدیر دفتر تدوین پرونده‌های ثبت جهانی بـه ثبت رسید. 

در خصوص مقصران این ثبت جعلی گمانـه زنی های بسیـاری صورت گرفته اما بسیـار روشن هست که تعدادی از نـهادهای ذیربط کشورمان کوتاهی د و بی شک  یکی از مـهمترین این نـهادها، خانـه موسیقی ایران هست که مدیریت آن را حمـیدرضا نوربخش برعهده دارد. 

بررسی عملکرد اعضای خانـه موسیقی ایران درون چند ماه اخیر نشان از عملکرد انفعالی این خانـه درون رابطه با مسائل موسیقیـایی کشور دارد، «ثبت تار اصیل ایرانی بـه نام کشور آذربایجان» نیز آخرین نمره منفی درون کارنامـه این خانـه است. 

یکی از اعضای این خانـه کـه انتقادات بسیـاری از عملکرد وی درون این چند ماه اخیر شده، محمدرضا شجریـان، رئیس شورای عالی خانـه موسیقیـاست کـه نگاهی بـه عملکرد چند ماهه اخیر وی گواهی بر ناکارآمدی این خانـه و اعضای ارشد آن است: 

*مصاحبه های متعدد علیـه نظامپس از شکل گیری فتنـه، مصاحبه‌هاي شجريان با بي‌بي‌سي فارسي، صداي آمريكا، سي‌ان‌ان، تلويزيون استراليا و ... سازهای اصیل ایرانی هفت حرفی بـه خوبي نشان داد كه شجريان هيچگونـه اعتقادي بـه مباني اصلي نظام جمـهوري اسلامي كه برآمده از خواست و اراده عمومي ملت ايران هست ندارد، بـه گونـه‌اي كه درون مصاحبه تيرماه سال ۱۳۸۸ با شبكه بي‌بي‌سي فارسي بـه نوعي مواضع دولت دهم را بـه انتقاد گرفت و هتاكي‌هاي فراواني را نثار شخص رئيس جمـهور قانوني مردم ايران كرد.

سازهای اصیل ایرانی هفت حرفی 'تار ایرانی' درون آذربایجان؛ شجریـان درون آغوش گوگوش mimplus.ir

*بی احترامـی بـه حضرت اماموي درون مصاحبه ديگر با همان شبكه كشور بريتانيا اين بار نـه رييس جمـهور بلكه مستقيما حضرت امام خميني (ره) را درون تيررس سخنان نسنجيده خود قرار داد و از اين كه صدايش بر تصاوير پياده شدن امام راحل از هواپيما درون سال ۱۳۵۷ از تلويزيون پخش مي‌شود بـه شدت انتقاد كرد و اعلام كرد كه من اين آهنگ را براي ايشان نخوانده‎ام! 

سازهای اصیل ایرانی هفت حرفی 'تار ایرانی' درون آذربایجان؛ شجریـان درون آغوش گوگوش mimplus.ir

*تهمت بـه اسلامشجریـان حتی درون مصاحبه با خبرنگار صدای امریکا پا را فراتر گذاشته و اسلام را بـه مخالفت با هنر متهم مـی کند. سازهای اصیل ایرانی هفت حرفی وی درون بخشی از گفتگو با این رسانـه امریکایی گفته بود کـه «این ها هرگز با هنر کنار نمـی آید، هرگز و هرگز !!! همچنان کـه در طول ۱۴۰۰ سال با هنر کنار نیـامدند. باز هم نخواهند آمد. موسیقی هم مانند خیلی از هنرها نمـی تواند درون خدمت این ها باشد.» 

به نظر بهتر بود کـه شجریـان بـه جای پرداختن بـه مسائل سیـاسی و غیرمرتبط با حوزه موسیقی درون این سال ها تلاش خود را معطوف بـه حل مسائل این حوزه مـی کرد که تا در غفلت اعضای خانـه موسیقی این چنین یکی از سازهای کشورمان بـه نام آذربایجان ثبت نمـی شد. البته نباید از اهمال نـهادهای دولتی درون این خصوص بـه سادگی گذشت اما این نکته نیز غیرقابل انکار هست که خانـه موسیقی نقش بسزایی درون حفظ مـیراث موسیقیـایی کشورمان برعهده دارد.

   

سازهای اصیل ایرانی هفت حرفی 'تار ایرانی' درون آذربایجان؛ شجریـان درون آغوش گوگوش mimplus.irشجریـان درون کنار صادق صبا و فرناز قاضی زاده

سازهای اصیل ایرانی هفت حرفی 'تار ایرانی' درون آذربایجان؛ شجریـان درون آغوش گوگوش mimplus.irشجریـان و گوگوش

سازهای اصیل ایرانی هفت حرفی 'تار ایرانی' درون آذربایجان؛ شجریـان درون آغوش گوگوش mimplus.irشجریـان درون آغوش سبا خویی مجری شبکه مبتذل "من و تو" 

سازهای اصیل ایرانی هفت حرفی 'تار ایرانی' درون آذربایجان؛ شجریـان درون آغوش گوگوش mimplus.irشجریـان و مسعود بهنود

سازهای اصیل ایرانی هفت حرفی 'تار ایرانی' درون آذربایجان؛ شجریـان درون آغوش گوگوش mimplus.irفرن تقی زاده مجری شبکه بی بی سی فارسی درون کنار شجریـان

سازهای اصیل ایرانی هفت حرفی 'تار ایرانی' درون آذربایجان؛ شجریـان درون آغوش گوگوش mimplus.ir

سازهای اصیل ایرانی هفت حرفی 'تار ایرانی' درون آذربایجان؛ شجریـان درون آغوش گوگوش mimplus.irشجریـان درون آغوش سبا خویی مجری شبکه مبتذل "من و تو"

: سازهای اصیل ایرانی هفت حرفی

سازهای اصیل ایرانی هفت حرفی 'تار ایرانی' درون آذربایجان؛ شجریـان درون آغوش گوگوش
[سازهای اصیل ایرانی هفت حرفی]

نویسنده و منبع | تاریخ انتشار: Fri, 29 Jun 2018 13:28:00 +0000سازهای اصیل ایرانی هفت حرفی

دانلود مجموعه آهنگ های منتخب محمدرضا شجریـان / بیوگرافی و ...

سازهای اصیل ایرانی هفت حرفی دانلود مجموعه آهنگ های منتخب محمدرضا شجریـان / بیوگرافی و  ... سازهای اصیل ایرانی هفت حرفی mimplus.ir

بیوگرافی محمدرضا شجریـان

محمدرضا شجریـان درون تاریخ 1 مـهر 1319 درون شـهر مشـهد دیده بـه جهان گشود . سازهای اصیل ایرانی هفت حرفی شجریـان آهنگساز ، سازهای اصیل ایرانی هفت حرفی خواننده ، موسیقی دان و خوشنویس ایرانی درون خانواده ای هنرمند بـه دنیـا آمد کـه از پدر صدا و از خانواده مادر خوشنویسی و موسیقی را بـه ارث . او اولین فرزند خانواده است.

 

محمدرضا شجریـان بدون شک یکی از بزرگترین اساتید موسیقی سنتی درون ایران هست که آلبوم های بسیـاری درون این زمـینـه دارد . شـهرت اصلی او بدلیل اجرای تصنیف های ملی مـیهنی و سبک صدایش است. شـهرت او حتی سطح جهانی دارد بطوری کـه سایت آسیـاسوسایتی او را مشـهورترین موسیقیدان سنتی ایران معرفی کرده . همچنین روزنامـه ونکوورسان او را یکی از هنرمندان مـهم جهان معرفی کرده است.

محمدرضا شجریـان دارای دو فرزند بـه نام های همایون و مژگان مـیباشد کـه هر دو درون زمـینـه موسیقی فعالیت دارند. مـهدی شجریـان پدر محمدرضا کـه دارای صدای خوشی بود تمایل داشت محمدرضا را تعلیم دهد. محمدرضا شجریـان درون کاستی بـه نام خاطرات پدر بـه عشق عمـیقی کـه نسبت بـه پدرش داشته و در مورد صدای پدر و کودکی اش چنین مـی گوید : پدرم متولد مشـهد است. پدربزرگم حاج آقا سید علی اکبر طبسی یکی از مالکان مشـهور طبس بود او صدای فوق العاده خوبی داشت ولی جز درون محافل خصوصی و در نزد دوستان صمـیمـی جای دیگری نمـی خواند. وقتی پدرم فقط 12 سال داشت پدر بزرگم فوت کرد و پدرم بهترین معلم آواز خود را از دست داد. دوستان پدرم را بـه حاج آقا سید محمد عرب به منظور تلاوت قرآن معرفی د و پس از سالها مرین و ممارست وی بهترین معلم قرآن مشـهد شد. من بـه خوبی بـه خاطر دارم کـه وقتی 3 یـا 4 ساله بودم صبح های جمعه جلسات تلاوت قرآن درون منزل ما برگذار مـی شد.

شاید یکی دیگر از دلایل سرشناس بودن محمدرضا شجریـان را مـی‌توان بـه لیست شاگردانش کـه همگی استادان بنامـی هستند همچون ایرج بسطامـی ، حسام الدین سراج و پسرش همایون شجریـان مرتبط دانست. شجریـان همچنین درون قرائت قرآن نیز فعالیت داشته و دعای ربنا معروف‌ترین تلاوت قرآن او مـی‌باشد.

سازهای اصیل ایرانی هفت حرفی دانلود مجموعه آهنگ های منتخب محمدرضا شجریـان / بیوگرافی و  ... mimplus.ir

 خلاصه ای از زندگی استاد محمدرضا شجریـان

سال 1331 بود کـه برای اولین بار تلاوت قرآنش از رادیو خراسان پخش شد و در سال 1338 هم نخستین بار با یک معلم موسیقی درون دانشسرای مقدماتی درون مشـهد آشنا شد. او بعد از دریـافت دیپلم دانش سرای عالی درون آموزش و پروش استخدام شد. درون همـین زمان شجریـان با ساز سنتور آسنا شد و یـادگیری این ساز را نزد جلال اخباری شروع کرد. 

محمدرضا شجریـان درون سال 1340 با  فرخنده گل افشان ازدواج کرد کـه حاصل این ازدواج سه و یک پسر بود . درون سال 1346 بـه تهران مـهاجرت کرد . اما بدلیل اینکه پدر شجریـان دوست داشت این خانواده بیشتر با فعالیت های قرآنی شناخته شوند شجریـان که تا سال 1350 با نام مستعار سیـاوش بیدگانی با رادیو همکاری مـی کرد ولی بعد از این پدرش اجازه داد که تا با نام خودش بـه فعالیت بپردازد. محمدرضا درون سال 1356 در مسابقات تلاوت قرآن کشوری رتبهٔ اول را بـه دست آورد. شجریـان درون اسفندماه سال 1357 شرکت دل‌آواز را بنیـان‌گذاری کرد.

او در سال 1358 دعای ربنا و مناجات مثنوی افشاری را بـه صورت بداهه و بدون تمرین خواند ابتدا بـه قصد این کـه به هنرجویـان آموزش دهد و بهترین را درون ماه رمضان به منظور افطار پخش کنند اما رادیو همان اجرای خودش را پخش کرد و این دعا بـه مدت سی سال از اصلی ترین برنامـه‌های رادیو درون ماه رمضان بودند.

او درون سال های دهه 60 همکاری های بسیـار زیـادی با پرویز مشکاتیـان داشت کـه حاصل آن آلبوم های بیداد، آستان جانان، سرّ عشق (ماهور)، نوا، دستان، گنبد مـینا و جان عشاق بود. شجریـان درون ۵۳ سالگی بعد از طلاق فرخنده گل‌افشان و در سال 1371 با کتایون خوانساری آشنا شد و با وی ازدواج کرد. حاصل ازدواج دوم او پسری به‌ نام رایـان هست که درون سال 1376 در کانادا متولد شد.

شجریـان درون سال 1389 آثار خطاطی خود را درون نمایشگاهی درون تالار وحدت بـه نمایش گذاست. او علاوه بر آوازخوانی علاقه ی زیـادی بـه خوشنویسی ایرانی دارد و از سال 1344 به فراگیری نستعلیق نزد ابراهیم بوذری و حسین مـیرخانی پرداخته بود او درون حال حاضر دارای درجه ممتاز درون خط نستعلیق مـی‌باشد. همچنین ساز های صراحی، شـهر آشوب، ساغر، کرشمـه، سبو و… نیز از سازهای ابداعی او مـی باشند.

سازهای اصیل ایرانی هفت حرفی دانلود مجموعه آهنگ های منتخب محمدرضا شجریـان / بیوگرافی و  ... mimplus.ir

جوایز و افتخارات

یونسکو و گرمـی

شجریـان درون سال 1378 موفق شد جایزه پیکاسو و دیپلم افتخار را از طرف سازمان یونسکو درون پاریس راب کند. این جایزه هر پنج سال بـه هنرمندی کـه برای شناساندن فرهنگ و هنر کشورش تلاش مـی کند اهدا مـی‌شود. پیش از وی این جایزه را نصرت فاتح‌ علی‌خان خواننده قوالی از پاکستان دریـافت کرده بود. همچنین در سال 2006 نشان موتزارت را نیز سازمان یونسکو دریـافت کرد. شجریـان ۲ سال بـه خاطر آلبوم‌های فریـاد و بی تو بـه سر نمـی‌شود نامزد جایزه گرمـی شد.

نشان شوالیـه

او توانست نشان شوالیـهٔ ملی لیـاقت درون آیینی رسمـی را درون شامگاه دوم تیر 1393 در سفارت فرانسه درون تهرانب کند. شجریـان نشان عالی وزارت فرهنگ و هنر دولت فرانسه را از برونو فوشـه سفیر فرانسه درون تهران دریـافت کرد و نامش درون رتبهانی کـه این نشان را از دولت فرانسه دریـافت کرده اند ثبت شد. محمدرضا شجریـان و شـهرام ناظری تنـها خوانندگانی هستند کـه تاکنون این جایزه را دریـافت کرده‌اند. البته حسین علیزاده این نشان را بـه دلایلی رد کرد.

قدردانی در دانشگاه استنفورد

محمدرضا شجریـان بـه عنوان استاد آواز ایرانی درون مراسم متعددی مورد تقدیر قرار گرفته هست از جمله مراسمـی با نام سومـین سال بزرگداشت ادب و هنر پارسی درون دانشگاه استنفورد آمریکا بر‌گزار شد کـه طی آن جایزه این بزرگداشت توسط بنیـان‌گذار آن بیتا دریـاباری کـه همسر سابق امـید کردستانی یکی از مدیران ارشد شرکت گوگل هست به محمدرضا شجریـان استاد موسیقی ایرانی تعلق گرفت.

در این مراسم محمدرضا شجریـان بعد از دریـافت جایزه پشت تریبون قرار گرفت و ضمن تشکر از دانشگاه استنفورد و بیتا دریـاباری بـه سوالات جمع حاضر درون سالن کـه بیشتر ایرانی بودند پاسخ داد. لازم بـه گفتن هست که این جایزه توسط بخش مطالعات ایرانی دانشگاه استنفورد آمریکا بنیـان نـهاده شده و در اولین سال برگزاری این مراسم، سیمـین بهبهانی نویسنده و غزل‌سرای معاصر ایرانی این جایزه را دریـافت کرده بود.

منتخبی از آثار استاد محمدرضا شجریـان

سازهای اصیل ایرانی هفت حرفی دانلود مجموعه آهنگ های منتخب محمدرضا شجریـان / بیوگرافی و  ... mimplus.ir

آلبوم رندان مست

رندان مست

باد صبا

چشمـه یـاری

سازهای اصیل ایرانی هفت حرفی دانلود مجموعه آهنگ های منتخب محمدرضا شجریـان / بیوگرافی و  ... mimplus.ir

آلبوم سرود مـهر

تصنیف نیـایش

تکنوازی تار

مثنوی بیـات ترک

سازهای اصیل ایرانی هفت حرفی دانلود مجموعه آهنگ های منتخب محمدرضا شجریـان / بیوگرافی و  ... mimplus.ir

آلبوم آرام جان

ساز و آواز

تصنیف نـه قدرت

تصنیف دلم دلم

سازهای اصیل ایرانی هفت حرفی دانلود مجموعه آهنگ های منتخب محمدرضا شجریـان / بیوگرافی و  ... mimplus.ir

آلبوم رسوای دل

دل شیدا

تصنیف غم عشق

تصنیف تار زلف

سازهای اصیل ایرانی هفت حرفی دانلود مجموعه آهنگ های منتخب محمدرضا شجریـان / بیوگرافی و  ... mimplus.ir

آلبوم چشمـه نوش

قطعه ضربی نغمـه اصفهان

قطعه ضربی تار

تصنیف قدیمـی نوا

سازهای اصیل ایرانی هفت حرفی دانلود مجموعه آهنگ های منتخب محمدرضا شجریـان / بیوگرافی و  ... mimplus.ir

آلبوم سر عشق

تکنوازی سه تار

تکنوازی نی

تکنوازی سه تار

با دوستانتان بـه اشتراک بگذارید

سازهای اصیل ایرانی هفت حرفی دانلود مجموعه آهنگ های منتخب محمدرضا شجریـان / بیوگرافی و ...
[سازهای اصیل ایرانی هفت حرفی]

نویسنده و منبع | تاریخ انتشار: Fri, 20 Jul 2018 00:10:00 +0000تمامی مطالب این سایت به صورت اتوماتیک توسط موتورهای جستجو جمع آوری شده است
هیچ مطلبی توسط این سایت مورد تایید نیست. لطفا محتوا رو با مسئولیت خودتان پیگیری نمایید
در صورت وجود مطلب غیرمجاز، جهت حذف به ایمیل زیر پیام ارسال نمایید
i.video.ir@gmail.com