ساخت کتابخانه با کارتن

ساخت کتابخانه با کارتن ساخت یک کتابخانـه کوچک با کارتن مقوایی - آکرومارکت | ایده های ساخت کتابخانـه خانگی ساده و شیک + تصاویر | آموزش ساخت : با کارتن، قفسه کتاب دیواری بسازید! | ساختنی | کتابخانـه و موزه و بیمارستان با کارتن خالی – آن فنلاند | ساخت کمباین با مقوا کارتن - آکرومارکت |

ساخت کتابخانه با کارتن

ساخت یک کتابخانـه کوچک با کارتن مقوایی - آکرومارکت

آموزشی

ساخت یک کتابخانـه کوچک با کارتن مقوایی

Posted On مـهر ۲, ۱۳۹۶ at ۷:۱۲ ب.ظ by mohammad roostaei / No Comments

یکی از مـهم‌ترین عوامل رشد و توسعه درون کشورهای پیشرو و توسعه‌یـافته، ساخت کتابخانه با کارتن سرانـه مطالعه مردم آن کشورهاست. ساخت کتابخانه با کارتن درون کشورهایی همچون ژاپن و هندوستان، طبق آمار رسمـی سرانـه مطالعه درون این کشورها، عددی معادل ۹۰ دقیقه درون روز است. ساخت کتابخانه با کارتن این درون حالی هست که حداکثر زمانی کـه مرد ما درون روز صرف مطالعه و کتاب‌خواندن مـی‌کنند، بـه صورت مـیانگین چیزی حدود ۲دقیقه مـی‌باشد. عددی کـه بی‌تردید مایـه شرم‌ساری و نگرانی هر ایرانی وطن‌دوست و بافرهنگی خواهد بود. اما این باعث نمـی‌شود کـه ما بـه فراهم کردم بستری به منظور کتاب‌ها درون منزل خود نباشیم. بر عکس، شاید فراهم چنین بستری باعث تشویق ما بـه مطالعه هر چه بیشتر کتاب‌ها شود. از اینرو ساخت یک کتابخانـه کوچک با کارتن مقوایی مـی‌تواند یک ایده خوب محسوب شود.

کتابخانـه‌ها و قفسه‌های کتاب، یکی از ضروری‌ترین اجزای مبلمان هر خانـه‌ای است. مبلمانی کـه سعی مـی‌شود درون نـهایت زیبایی و دقت متناسب با سلیقه شخصی و هماهنگی با فضای داخلی خانـه انتخاب شود. درون بسیـاری از منازل ایرانی حتی اگر اهل خانواده علاقه چندانی بـه کتاب و کتاب‌خوانی نداشته باشند، باز هم یک قفسه کتاب را مشاهده مـی‌کنید کـه در آن کتاب‌هایی همچون دیوان حافظ و شاهنامـه فردوسی بـه چشم مـی‌خورند. بعد وجود چنین وسیله‌ای درون خانـه‌های ما ایرانیـان بستگی چندانی بـه سرانـه مطالعه خانواده‌ها ندارد. از اینرو به منظور هر خانـه‌ای یک کتابخانـه کوچک و در نـهایت یک قفسه کتاب را مـی‌شود درون نظر گرفت. چنین نیـازی شما را اگر قوه خلاقه‌تان را پرورش داده باشید، ایده ساخت یک کتابخانـه کوچک با کارتن مقوایی را خلق مـی‌کند.

اما اگر حتی بـه مـیزان کمـی سر درون حساب و کتاب داشته باشید، متوجه قیمت نسبتا بالای مبلمان‌ خانگی خواهید شد. بطوریکه اگر مجموع وسایل مورد نیـاز هر منزلی را با یک حساب سرانگشتی محاسبه کنید با هزینـه‌ای نسبتا هنگفت مواجه خواهید شد. این درون حالی هست که بیشتر مردم سعی مـی‌کنند وسایلی همچون کتابخانـه را درون اولویت‌های بعد از مبلمان راحتی و دکوراسیون منزل قرار دهند. بـه همـین دلیل اگر شما جزوانی هستید کـه اصرار دارند درون فضای داخلی خانـه‌شان یک کتابخانـه و یـا نـهایتا یک قفسه کتاب وجود داشته باشد، بدون صرف هزینـه‌ای بالا و تنـها با رجوع بـه قوه خلاقه‌تان مـی‌توانید یک کتابخانـه مقوایی را با کمترین هزینـه ساخته و به مبلمان منزل‌تان اضافه کنید. مدل و طرح اصلی چنین کتابخانـه‌ای هم بستگی تام و تمام بـه سلیقه شما و هماهنگی با دیگر اجزاء منزل‌تان دارد. از اینرو ما درون بخش آموزشی تارنمای “آکرومارکت” ویدیویی را بارگذاری کرده‌ایم کـه در آن شیوه طراحی و ساخت یک کتابخانـه کوچک با کارتن مقوایی را آموزش مـی‌دهد. کتابخانـه‌ای کـه در نـهایت زیبایی و با کمترین هزینـه ممکن، پذیرای کتاب‌های شما خواهد بود.


: ساخت کتابخانه با کارتن
[ساخت کتابخانه با کارتن]

نویسنده و منبع: mohammad roostaei | تاریخ انتشار: Wed, 27 Jun 2018 04:40:00 +0000ساخت کتابخانه با کارتن

ایده های ساخت کتابخانـه خانگی ساده و شیک + تصاویر

ایده هایی زیبا و جدید به منظور ساخت کتابخانـه خانگی با روش های ساده و کاربردی کـه با استفاده از این طراحی های جالب و ایده های متفاوت مـیتوانید درون منزل بـه راحتی کتابخانـه های زیبایی بسازید. ساخت کتابخانه با کارتن درون ادامـه این ایده های جذاب را مشاهده فرمایید.

. ساخت کتابخانه با کارتن : ساخت کتابخانه با کارتن ، ساخت کتابخانه با کارتن
[ساخت کتابخانه با کارتن]

نویسنده و منبع: mohammad roostaei | تاریخ انتشار: Mon, 16 Jul 2018 23:44:00 +0000ساخت کتابخانه با کارتن

آموزش ساخت : با کارتن، قفسه کتاب دیواری بسازید! | ساختنی

قفسه کتاب دیواری علاوه بر اینکه کتاب هایتان را مرتب مـیکند، ساخت کتابخانه با کارتن ظاهر شیکی دارد و خانـه تان را زیباتر مـیکند. ساخت کتابخانه با کارتن معمولاً قفسه های دیواری از جنس چوب ساخته مـیشوند کـه هم نصب شان کمـی سخت هست و هم ساخت شان نیـاز بـه ابزارهای نجاری دارد. ساخت کتابخانه با کارتن اگر شما هم بـه یکی از دلایل بالا نمـی توانید درون خانـه تان از قفسه کتاب دیواری استفاده کنید، حتما از کارتن استفاده کنید.

شاید کارتن به منظور ساخت قفسه کتاب دیواری مناسب بنظر نرسد اما اگر روش ساخت درستی را بکار ببرید، قفسه بـه اندازه کافی مقاوم خواهد شد. استفاده از سخت افزار مناسب به منظور نصب قفسه کارتنی بـه دیوار، خیـالتان را از بابت استحکام آن راحت مـیکند و مـی توانید کتاب هایتان را رویش بچینید.

قفسه کتاب دیواری از جنس کارتن بسازید

گام اول : ساخت کتابخانه با کارتن وسایل مورد نیـاز

 • کارتن (اندازه و تعداد کارتن ها بـه طرح و ابعاد قفسه بستگی دارد)
 • کاتر
 • خط کش بزرگ
 • براکت L
 • چسب حرارتی
 • روکش چوب (یـا هر روکش دیگری کـه برای قفسه درون نظر دارید)
 • چسب نواری

گام دوم : کارتن را آماده کنید

کارتن های بزرگ کارتان را ساده تر مـیکند

شکل قفسه ها را روی کارتن بکشید

کارتن ها را ببرید

کارتن را بـه دیوار بچسبانید و اشکالات طرح را برطرف کنید

یک تک کارتن دیگر بـه همان شکل ببرید

ابتدا حتما هر چقدر کـه مـی توانید کارتن جمع کنید. بهتر هست دو تکه کارتن بزرگ (به اندازه طولی کـه برای قفسه کتاب دیواری درون نظر دارید) پیدا کنید. بـه این ترتیب مـی توانید این دو قسمت را پیوسته ببرید و مجبور نیستید آنـها را از چند تکه کارتن بچسبانید.

]]>

در ساختنی بخوانید :

آموزش ساخت سنجاق مرواریدی با طرح پروانـه

حالا حتما طرح تان را روی کارتن بکشید. ابتدا از خط های بزرگ و صاف شروع کنید که تا شکستگی ها و انحناها طبیعی تر دربیـایند. تعداد شاخه هایی کـه مـی کشید بـه تعداد کتاب هایتان بستگی دارد. درون این مرحله وقت کافی صرف طراحی قفسه کتاب دیواری ید که تا نتیجه کار درست مطابق سلیقه تان باشد.

بعد از تکمـیل طرح مـی توانید ب کارتن را شروع کنید. بهتر هست از یک کاتر سنگین استفاده کنید و هر چند دقیقه تیغه را عوض کنید کارتان سرعت بگیرد.

بعد از ب کارتن جلو و عقب قفسه، آن را روی دیوار بچسبانید که تا مطمن شوید از شکلش راضی هستید. اگر نمـی خواهید تغییری درون طراحی ایجاد کنید، از همـین کارتن بـه عنوان الگو استفاده کنید و یک تکه کارتن هم شکل آن ببرید.

گام سوم : بـه قفسه حجم بدهید

بین کارتن های اصلی را با تکه های کارتن پر کنید

به قفسه حجم بدهید

به قفسه حجم بدهید

قسمت های باز را با کارتن بپوشانید

از چسب حرارتی به منظور چسباندن کارتن ها استفاده کنید

قسمت های باز را با کارتن بپوشانید

قفسه تقریباً آماده است

بعد از آماده دو قفسه مـی توانید بـه آن حجم بدهید. به منظور اینکار ابتدا حتما ضخامت قفسه کتاب دیواری را مشخص کنید. ضخامت 15 سانتیمتر به منظور کتاب و CD مناسب است.

روش های مختلفی به منظور حجم بـه قفسه دیواری وجود دارد. یکی از ساده ترین روش ها این هست که چند تکه کارتن بـه ضخامت 15 سانتیمتر ببرید و آنـها را بین دو تکه کارتن جلو و عقب قفسه بچسبانید. بعد از اینکه کارتن های داخل قفسه را آماده کردید، آنـها را با چسب حرارتی بین دو تکه کارتن بچسبانید. فاصله این قطعات حجم دهنده حتما با هم برابر باشند که تا وزن کتاب ها روی کل قفسه پخش بشود.

]]>

در ساختنی بخوانید :

هولدر مغناطیسی مخصوص برد مدار چاپی (PCB) بسازید

بعد از حجم بـه قفسه هم حتما قسمت هایی کـه باز مانده اند را با تکه های کارتن بپوشانید. به منظور هر قسمت یک تکه کارتن بـه همان شکل ببرید و سپس آنـها را با چسب نواری و چسب حرارتی سرجایشان بچسبانید.

بعد از این مرحله قفسه کتاب دیواری تقریباً آماده است.

گام چهارم : قفسه را روکش کنید

روکش قفسه دیواری را انتخاب کنید

برای روکش قفسه دیواری مـی توانید از هر چیزی استفاده کنید؛ روزنامـه، اسپری رنگ، روکش چوب، پارچه و … . مـهم این هست که چیزی انتخاب کنید کـه با دکوراسیون تان همخوانی داشته باشد.

طرز کار درون این مرحله بـه نوع روکشی کـه انتخاب کرده اید، بستگی دارد. اگر از رنگ استفاده مـی کنید کـه باید قفسه را بـه فضای باز ببرید و رنگ را کاملاً یکدست و یکنواخت روی قفسه بزنید.

اگر از روکش های پلاستیکی، کاغذی یـا پارچه ای استفاده مـی کنید، ابتدا حتما روکش ها را درون شکل مناسب ببرید (روکش قسمت رویی قفسه حتما یک تکه باشد). سپس روی قفسه را با قلم مو چسب بزنید (یـا از اسپری چسب استفاده کنید) و روکش هایی کـه بریده اید را سرجایشان بچسبانید.

صبر کنید که تا چسب روکش ها یـا رنگ قفسه کاملاً خشک بشود.

قفسه کتاب دیواری را نصب کنید

قفسه دیواری آماده است

مـی توانید قفسه را به منظور تزیین هم استفاده کنید

برای نصب قفسه کتاب دیواری از براکت L 7.5 سانتیمتری استفاده کنید. تعداد براکت ها و اینکه آنـها را زیر کدام قسمت قفسه قرار بدهید بـه طراحی قفسه بستگی دارد. بهتر هست براکت ها را زیر قسمت هایی قرار بدهید کـه قرار هست کتاب ها را رویش بگذارید.

]]>

در ساختنی بخوانید :

آموزش ساخت چکش لاستیکی با چسب حرارتی!

به همـین سادگی و فقط با چند تکه کارتن یک قفسه دیواری ساختید. مـی توانید این قفسه را هر جای خانـه کـه مـی خواهید نصب کنید و آن را بـه هر شکلی کـه مـی خواهید بسازید. فراموش نکنید تصاویر قفسه های دیواری کـه مـی سازید را با ساختنی بـه اشتراک بگذارید.

منبع

بیشتر بخوانید:

]]>
[ساخت کتابخانه با کارتن]

نویسنده و منبع: عاطفه اسدزاده | تاریخ انتشار: Sun, 01 Jul 2018 11:23:00 +0000ساخت کتابخانه با کارتن

کتابخانـه و موزه و بیمارستان با کارتن خالی – آن فنلاند

برای مراسم شب هنر هلسینکی امسال هنرمندی آلمانی سه ساختمان طراحی کرد و در یک روز با کمک مردم این ساختمانـها از کارتن‌های مقوایی  درون مـیدان سنای هلسینکی ساخته شدند و آخر شب هم خراب شدند. ساخت کتابخانه با کارتن این سه ساختمان موزه گوگنـهایم، ساخت کتابخانه با کارتن بیمارستان کودکان، و کتابخانـه اصلی شـهر بودند.

به نقل از سایت اصلی پروژه…

به جای مـهندسان و معماران و شرکتهای ساختمانی و سیـاستمدارن این بار خود ما، مردم شـهر، این ساختمانـها را با هم مـی‌سازیم و خودمان هم خرابشان مـی‌کنیم.

برای دیدن صفحه اصلی پروژه (به زبان فنلاندی) اینجا را کلیک کنید.

در این مراسم چند صد نفر درون کار ساخت کمک د. ساخت کتابخانه با کارتن عکسها و فیلمـهایی از آن شب درون اینستاگرام آن فنلاند موجود است. این فیلم هم گزارش کوتاهی هست از روز ساخت ساختمانـها…

[embedded content]

مرتبط

: ساخت کتابخانه با کارتن
[ساخت کتابخانه با کارتن]

نویسنده و منبع: آن‌فنلاند | تاریخ انتشار: Sun, 24 Jun 2018 15:35:00 +0000ساخت کتابخانه با کارتن

ساخت کمباین با مقوا کارتن - آکرومارکت

آموزشی

ساخت کمباین با مقوا کارتن

Posted On آذر ۱۱, ۱۳۹۶ at ۱۰:۰۸ ب.ظ by mohammad roostaei / No Comments

حالا دیگر بـه راحتی مـی‌توان ادعا کرد کـه تارنمای آکرومارکت، ساخت کتابخانه با کارتن طراحی و ساخت وسایل و اسباب و ادوات مختلف با استفاده از مقوا کارتن را بـه یک روال معمول و یـا حتی یک فرهنگ درون‌گروهی (مخاطبان و همراهان تارنمای آکرومارکت) بدل کرده است. ساخت کتابخانه با کارتن اگر یک آمار ساده و سرانگشتی از پست‌هایی کـه تاکنون درون بخش آموزشی سایت قرار داده شده هست داشته باشیم، بی‌تردید بـه این نتیجه خواهیم رسید کـه در طول یک ماه، بـه صورت مـیانگین دست‌کم ۱۰ مورد ساخت دست‌سازه با مقوا کارتن را درون دستور کار داشته و انجام داده‌ایم. ساخت کتابخانه با کارتن البته کـه چنین اتفاقی کاملا طبیعی محسوب مـی‌شود. چرا کـه کار با مقوا کارتن و ساختن وسایل مختلف با این نوع کاغذ بـه عنوان مواد اولیـه، نـه تنـها کار را که تا حد امکان ساده‌تر مـی‌کند، کـه همچنین موجب کاهش بخش اعظمـی از هزینـه‌های مربوط بـه ساخت دست‌سازه‌ها نیز مـی‌گردد. از اینرو بـه دلیل استقبال بخش اعظمـی از مخاطبان سایت از ساخت وسایل با مقوا کارتن، یکبار دیگر تصمـیم بر آن داریم کـه روش ساخت یک نوع از اسباب‌بازی و یـا بـه عبارتی ساخت یک نوع دیگر از ماکت‌ها را بـه شما آموزش دهیم. ساخت کمباین با مقوا کارتن، عنوان مطلبی هست که به منظور امروز درون نظر گرفته‌ایم.

کمباین یکی از مـهم‌ترین و در عین حال پیچیده‌ترین ماشین‌هایی هست که درون سطح مزارع با وسعت‌های گسترده بـه کار گرفته مـی‌شود. امروزه بـه جرات مـی‌توان گفت چیزی حدود ۹۰ درصد کار مربوط بـه برداشت محصولات زراعی بـه عهده کمباین‌هاست. وسیله‌ای کـه بعد از ورودش بـه عرصه مزارع، صنعت کشاورزی را با تحول عظیمـی مواجه نمود. درست بـه دلیل همـین نقش بی‌بدیل درون کار زراعت و فلاحت هست که تصمـیم گرفته‌ایم پست آموزشی امروز را بـه ساخت کمباین با مقوا کارتن اختصاص دهیم.

اگر شما سری بـه فروشگاه‌های اسباب‌بازی فروشی بزنید، مـی‌توانید انواع و اقسام ماشین‌ها را اعم از صنعتی و یـا حتی کشاورزی مثل تراکتور مشاهده کنید. اما آنچه کـه در این مـیان کمتر بـه چشم خورده است، دیدن و تماشای ماکت کمباین درون قالب یک اسباب‌بازی است. ماکتی کـه در صورت بودن‌اش درون مجموعه اسباب‌بازی بچه‌ها، مـی‌تواند نقش عمده‌ای درون آشنایی آنـها با کار کشاورزی داشته باشد. از اینرو برآنیم که تا ویدیویی را بارگذاری کنیم کـه در آن شیوه ساخت کمباین با مقوا کارتن را بـه شما آموزش دهد. از آنجا کـه بخش عمده این ماکت از مقوا کارتن تشکیل یـافته است، مـهیـا ابزار و مواد اولیـه این اسباب‌بازی کاری هست نسبتا سهل و آسان. بعد شما هم مـی‌توانید دست بـه کار ساخت کمباین با مقوا کارتن شوید.

وسایل مورد نیـاز به منظور ساخت کمباین با مقوا کارتن بـه شرح زیر است:

 • مقوا کارتن درون قطع‌ها و اندازه‌هایی کـه در ویدیو شرح داده مـی‌شود.
 • دو عدد آرمـیچر
 • پره چرخ دوچرخه بـه تعداد کافی
 • یک عدد خودکار توپر
 • دو عدد چرخ‌دنده
 • کاغذ رسم بـه مقدار کافی
 • چراغ LED
 • سه عدد کلید قطع و وصل جریـان الکتریسته
 • سه عدد باطری کتابی
 • سیم تلفن
 • مقاومت به منظور سیستم نورپردازی ماکت
: ساخت کتابخانه با کارتن
[ساخت کتابخانه با کارتن]

نویسنده و منبع: mohammad roostaei | تاریخ انتشار: Thu, 21 Jun 2018 20:46:00 +0000تمامی مطالب این سایت به صورت اتوماتیک توسط موتورهای جستجو و یا جستجو مستقیم بازدیدکنندگان جمع آوری شده است
هیچ مطلبی توسط این سایت مورد تایید نیست.
در صورت وجود مطلب غیرمجاز، جهت حذف به ایمیل زیر پیام ارسال نمایید
i.video.ir@gmail.com