ایا نمد با چرخ دوخته میشود

ایا نمد با چرخ دوخته میشود آشنایی کامل با پایـه های ماشین خیـاطی - صفحه 2 از 2 - هنرکده ... | آشنایی کامل با پایـه های ماشین خیـاطی - هنرکده ودیعه | دانستنی های مـهم خیـاطی - beytoote.com | طرز دوخت چادر عربی با الگوی چادر عربی آستین دار بـه روش ساده | آموزش خیـاطی و دوخت سارافون بـه همراه الگو |

ایا نمد با چرخ دوخته میشود

آشنایی کامل با پایـه های ماشین خیـاطی - صفحه 2 از 2 - هنرکده ...

11ـ پایـه مخصوص نخ ماهیگیری

در بعضی چرخ ها به منظور این نخ پایـه خاصی درون نظر گرفته اند . ایا نمد با چرخ دوخته میشود مـی دانیم کـه نخ ماهیگیری نخی نایلونی و شق مـی باشد کـه در انتهای لبه لباس ها با دوخت های زیگزاکی و یـا کردونـه دوخته مـی شود شق بودن نخ کمک مـیکند کـه لبه لباس حالت موج دار بـه خود بگیرد به منظور لباس های شب و عروس این نخ کاربرد فراوان دارد .

12ـ پایـه رگه دوزی

رگه دوزی دوخت های نازک و تزینی هست که روی لباس ها انجام مـی شود درون پشت پایـه شیـار های نازکی تعبیـه شده و باید با سوزن دوقلو با فاصله زیـاد دوخته شود این دو دوخت کـه زیر آن کمـی جمع شده کمک مـی کند رگه نازکی روی پارچه قرار گیرد. ایا نمد با چرخ دوخته میشود هر رگه جداگانـه حتما اتو شود و بعد رگه دیگر درون کنار آن دوخته شود .

13ـ پایـه دگمـه دوزی

برای دگمـه دوزی کارپیش بر حتما حتما پایین باشد و یـا از صفحه مخصوص دگمـه دوزی یـا گلدوزی استفاده گردد طریقه جا انداختن پایـه های چرخ های متفاوت با هم فرق دارد حتما از کاتالوگ مربوط بـه چرختان کمک بگیرید.معمولا پایـه هایی کـه دومـیله دارند اول حتما مـیله عقبی را درون شیـار پشت جا انداخت و بعد مـیله جلویی درون شیـار وسط قرار گیرد .

14ـ پایـه جا دگمـه

از پایـه های بسیـار پر استفاده هست چون همـه لباس ها نیـاز بـه جا دگمـه دارند معمولا درون پشت این پایـه ها خاری تعبیـه شده کـه مخصوص دوخت جا دگمـه با نخ قیطان بسیـار نازک یـا نخ عمامـه هست که باعث مـی شود جا دگمـه محکم تر دوخته شود نحوه دوخت و تنظیمان جا دگمـه درون چرخ های مختلف فرق مـیکند و بایداز کاتالوگ مخصوص کمک گرفت . نوعی از پایـه ها مستطیلی شکل هست و دوخت باآنـها بسیـار ساده مـی باشد زیرا با اندازه هایی کـه روی آن قرار دارد شما براحتی مـی توانید بـه اندازه دلخواه جا دگمـه خودرا بدوزید . ابتدا دگمـه خود را با آن اندازه کنید انتهای دگمـه شما حتما مطابق با آخرین خط رو بـه جلوی پایـه جا دگمـه باشد سپس ابتدای آن را پیدا کرده و سوزن را داخل پارچه کنید هنگامـیکه بـه آخرین خط رسیدیداندازه دگمـه شما کامل شده و باید برگشت را انجام دهید .

15 ـ پایـه ابر دوزی

معمولا ابر دوزی با پایـه ساده دوزی و با بخیـه درشت انجام مـی شود اما اینکه راه های آن یک اندازه باشد نیـاز بـه راهنما دارد کـه در بعضی چرخ ها روی صفحه چرخ علامت گذاری شده و بعضی دیگر مـیله های راهنمایی دارند کـه به پشت پایـه وصل مـی گردند با این وجود بعضی پایـه ها مخصوص این کار ساخته شده اند کـه در زیر شکل آنـها را مـی بینید.

16ـ پایـه رفو

معمولا این پایـه ها دوخت های تزیینی ساده و یـا زیگزاکی کوتاه دور کارهای کوچک انجام مـی دهند کـه مـی تواند حالت رفو گری هم داشته باشد .

17 ـ پایـه تکه دوزی

هنر تکه دوزی از هنر هایی هست که هم زیبا هست و هم نسبتا کم زحمت تر از گلدوزی . پایـه انتخابی بایستی شفاف باشد که تا شما بتوانید ببینید سوزن شما درون کجای کار مـی خورد این کار با دوخت های زیگزاک و یـا کردونـه انجام مـی شود و عرض دوخت یـا عرض زیگزاک بستگی بـه بزرگی و کوچکی کار دارد اگر طرح بزرگ باشد از عرض دوخت بیشتر یـا بلند تر و اگر طرح کوچک با شد از عرض دوخت کوتاه تر استفاده مـی شود .

18 ـ چشمـه دوزی

از انواع دوخت هایی هست که شما ها و طرح های بُریدره دوزی را روی پارچه مـی بینید . علاوه بر آنکه درون این نوع دوخت حتما نخ کشی صورت گیرد مـی تواند با سوزن های بالدار هم انجام شود به منظور انجام این کار با چرخ بهتر هست پایـه مخصوص راکه به منظور اکثر چرخ ها هم قابل استفاده هست بکار برد .

19ـ پایـه چین پلیسه

معمولا این پایـه را حتما جدا گانـه خرید و متناسب با چرخ مورد استفاده خودتان تهیـه کنید . با این پایـه مـی توانید چین های فشرده و یـا باز را روی پارچه ایجاد کنید. قسمت چنگال دو شاخه آن داخل مـیله سوزن قرار مـیگیرد و پارچه بین قسمت فنری زیرین و صفحه صاف رویی قرار داده مـی شود . درجه بندی های جلو اندازههای چین ها را مشخص مـی کند

20ـ پایـه چین سوزنی

معمولا چین سوزنی را با پایـه ساده و بخیـه های درشت و با کشش نخ بسیـار کم انجام مـی دهند و در آخر نخ زیرآنـها را مـی کشند . اما این پایـه تعدادی از این چین ها را درون هنگام دوخت ایجاد مـی کند و درانتها نیـاز کمتری بـه کشیدن نخ دارید .

21 ـ پایـه های غلطکی

این پایـه ها معمولا به منظور جنس هایی بکار مـی رود کـه حرکت پایـه های ساده روی آنـها سخت صورت مـیگیرد مانند ابر ، ایا نمد با چرخ دوخته میشود چرم ، نایلون و…. بعضی از انواع آنـها را درون زیر بـه شما نشان داده ایم .

22ـ پایـه ضخیم دوز

برای دوخت پتو ، لحاف و کلاً پارچه های بسیـار ضخیم این پایـه استفاده مـی شود البته حتما بدانیم مـیله پیچ دار سوزن بین پایـه هایی کـه چنگال دو شاخه دارند قرار مـی گیرد

23ـ پایـه پاکدوزی با برش

پایـه ای کـه در زیر بـه شما نشان داده شده ظاهرا به منظور بعضی از چرخ ها مثل چرخ برادر با مـیله کوتاه قابل استفاده هست و مانند چرخ های سر دوز هم پارچه را برش مـی دهد و هم نوعی زیگزاک مـی زند کـه سردوز مـی شود.

24 ـ پایـه چند کاره

یکی از پایـه هایی کـه تازه با آن روبرو شدم و چند سالی هست در بازار دنیـا عرضه شده این پایـه آرام بخش (cool presser foot) هست که سه پایـه هم زمان روی آن نصب شده و این امکان را مـی دهد کـه بدون اینکه بخواهید پایـه ها را تعویض کنید کار های مختلفی انجام دهید مثلا وقتی دوخت ساده را انجام مـیدهید و مـی خواهید زیپ بدوزید نیـازی بـه تعویض پایـه بـه صورت معمول ندارید بلکه پایـه بعدی را مـی چرخانید و سر جای آن مـی گذارید . این پایـه ها درون دو نوع عرضه شده اند یکی به منظور چرخ های برادر و دیگری به منظور چرخ های دیگر . ظاهرا نصب آن را حتما فرد کار بلد انجام دهد . من اطلاعات بیشتری درون این مورد جز آنچه درون اینترنت آمده ندارم امـیدوارم صاحبان صنعت بتوانند اینگونـه لوازم را هم بـه جامعه خیـاطان ارائه دهند.

25 ـ پایـه شکوفه دوزی

این پایـه را بنام پایـه دور دوزی هم مـی شناسند و با هر نوع ژتونی مـی توانید گل هایی با پرهای زیـاد بدوزید . این پایـه درون دو نوع کوچک و بزرگ عرضه مـی شود کـه نوع بزرگ آن به منظور چرخ ژانومـه 802 مناسب هست . بسته بندی این پایـه دارای دو کارگاه و یک فنر به منظور محکم پارچه روی کارگاه و یک عدد پایـه شکوفه دوزی است. روش کارگاه کشیدن : ایا نمد با چرخ دوخته میشود سطح صاف کارگاه روی پارچه قرار مـی گیرد سپس پارچه و کارگاه را برگردانده و فنر را داخل شیـار کارگاه روی پارچه مـی اندازیم درون پنجمـین شکل طرح دوخته شده ( البته هنوز مـهارت کافی به منظور دوخت آن پیدا نکرده ام ) داخل کارگاه نشان داده شده .

قرارپایـه روی کارگاه : بعد از وصل پایـه بـه مـیله پایـه چرخ طوری کـه اهرم پایـه روی مـیله وصل سوزن قرار گیرد خار روی پایـه حتما روی شیـار کارگاه قرار گیرد و برای درست قرار گرفتن مـی توانید قسمت شفاف پایـه را با دست درون جهت عقربه ساعت بچرخانید( چهارمـین عکس)

در انتها از اینکه حوصله نمودید و در این مبحث طراحی و دوخت ودیعه ما را همراهی نمودید متشکریم

برگه: Page 1, Page 2
[ایا نمد با چرخ دوخته میشود]

نویسنده و منبع | تاریخ انتشار: Sat, 30 Jun 2018 09:23:00 +0000ایا نمد با چرخ دوخته میشود

آشنایی کامل با پایـه های ماشین خیـاطی - هنرکده ودیعه

از لوازم جانبی هر چرخ خیـاطی پایـه های آن هست که معمولا تعدادی همراه با خود چرخ خیـاطی بـه مشتری عرضه مـی شود و بعضی از آنـها را درون صورت نیـاز مـیتوان جدا گانـه خرید . ایا نمد با چرخ دوخته میشود این پایـه ها کمک مـی کنند که تا دوخت ها راحت تر صورت بگیرند وگر نـه پایـه های همـه کاره و یـا جایگزین هم مـی توانند آن کارها را انجام دهند البته حتما توجه داشت کـه درآن صورت تنظیمات چرخ نیز تغییر مـی کند. ایا نمد با چرخ دوخته میشود ما مـی خواهیم درون طراحی و دوخت ودیعه مباحثی از پایـه های چرخ خیـاطی همـه کاره یـا خانگی را بـه شما معرفی کنیم و بنا داریم به منظور بعضی از آنـها فیلم های آموزشی مربوط را درون آینده درون سایت قرار دهیم .

1 ـ پایـه های ساده دوزی

این پایـه ها درون دو حالت دارای شکاف باز و شکاف نیمـه باز عرضه مـی شوند کـه شکاف های باز را چند کاره مـی گویند چون علاوه بر بخیـه های ساده زیگزاک هم مـی زند و کارهای دیگر هم درون بعضی از چرخ ها انجام مـی دهد . اما آنـهایی کـه شکاف آنـها درون حد یک دایره کوچک نیمـه باز هست فقط ساده دوزی یـا بخیـه های ساده مـی زنند

2 ـ پایـه های سر دوز

اگر چه مـی توان با پایـه همـه کاره زیگزاک بر سر درز ها زد و یـااز چرخ های مخصوص پاکدوزی استفاده نمود با این حال بعضی از چرخ ها پایـه ای به منظور پاکدوزی دارند کـه پارچه با آن جمع نمـی شود .

3 ـ پایـه کوک شل و ریشـه زن

دروسط برخی پایـه ها مـیله ای طراحی شده کـه زیگزاگ ها روی آن زده مـی شود و چون از حالت عادی خیلی شل تر هستند مـی توان با باز نمودن دوپارچه از هم و چیدن آنـها بعنوان کوک شل از آن استفاده نمود . اما اگر همـین زیگزاک ها با برنامـه های دیگر زده شوند ( بستگی بـه نوع چرخ دارد) مـی توان باآن ریشـه هم زد.

4ـ پایـه های زیپ دوزی

معمولا زیپ ها سه دسته هستند زیپ های مخفی ، ایا نمد با چرخ دوخته میشود زیپ های دو طرفه و زیپ های کاپشنی . با همـه پایـه های زیپ دوزی چرخ ها مـی توان هر سه نوع را دوخت اما به منظور راحت تر دوختن آنـها طراحی های متفاوتی به منظور هرکدام از انواع آنـها انجام شده هست . اما آنچه حتما برای تهیـه جداگانـه این نوع پایـه ها به منظور چرخ خود توجه داشته باشید ، بلندی یـا کوتاهی مـیله پایـه چرخ تان هست چون ممکن هست اینـها با یکدیگر هماهنگ نباشند .

5 ـ پایـه بعد دوز

اگر چه چرخ های مخصوص بعد دوزی یـا دوخت مخفی درون بازار وجود دارد کـه با آنـها مـی توان لبه پایین لباس ها را دوخت اما بعضی چرخ های همـه کاره نیز پایـه مخصوص و یـا ژتون مخصوصی دارند کـه باآنـها نیز مـی توان بعد دوزی کرد البته حتما حتما نخ همرنگ پارچه را استفاده نمود و از لحاظ کشش نخ بسیـار دقت نمود و طریقه که تا پارچه به منظور دوخت بعد دوزی با چرخ همـه کاره درشکل نشان داده شده است.

6 ـ پایـه کردونـه دوزی یـا ساتن دوزی

در ساتن دوزی زیگزاک هاآنقدر نزدیک بهم و یک دست دست زده مـی شوند کـه وقتی شما آنـها را با نخ ابریشمـی بزنید مثل ساتن بـه نظر مـی آیند به منظور نقش اندازی و وصل پارچه ها بـه یکدیگر مـی توان از این نوع دوخت استفاده نمود.

7 ـ پایـهلول

این نوع پایـه برگردی درون سر خود دارد کـه باید پارچه را درون داخل آن جا داد و بعد اقدام بـه دوخت کرد . هم از دوخت ساده مـی توان استفاده نمود و هم از دوخت زیگزاک البته بـه شرطی کـه زیگزاک ها از عرض دوخت بیشتر نشوند . همچنین مـی توانید بـه شکل مـیان دوز دو طرف پارچه را درون وسط بـه این شکل بدوزید ( درون شکل نشان داده شده هست )

8 ـ پایـه مغزی دوزی

از دیگر پایـه هایی کـه برای دور دوزی استفاده مـی شود پایـه های مخصوص نوار اریب هست که با آن مـی توان هم مغزی دوزی کرد و هم نوار اریب دوخت . بعد از تهیـه نوار اریب کـه مـی توانید آن را هم از اریب پارچه تهیـه کنید و با علامت گذار نوار اریب و یـا اتو و دست آن را شکل دهید و یـا بـه شکل آماده از بازار تهیـه کنید آن را بـه طرقی کـه در شکل نشان داده شده مـی توانید بکار گرفته و مغزی دوزی کنید .

9 ـ زنجیره دوزی

برای زنجیره دوزی کـه نوعی دوخت تزیینی هست در بعضی از چرخ ها ( مثل ژانومـه 802) ماسوره خاصی همراه با پایـه آن درون نظر گرفته شده کـه این ماسوره نخی بـه آن پیچیده نشده و مثل ماکو عمل مـی کند . درون حقیقت درون زنجیره دوزی فقط نخ رویی را داریم . شکل پایـه و ماسوره ماکو همراه با نوع دوخت آن درون شکل نشان داده شده هست .

نکته مـهم این هست که موقع دوخت حتما پشت پارچه زیر پایـه قرار گیرد زیرا دوخت زنجیره زیر کار هست . درانتها نیز دقت کنید نخ را بلند تر بچینید و با سوزن دستی انتهای آن را محکم کنید . درون صورت بی دقتی و کشیده شدن اشتباه نخ تمام دوخت شما شکافته مـی شود.

10 ـ پایـه قیطان دوزی

بعضی از چرخ های خیـاطی به منظور قیطان دوزی پایـه ای درون نظر گرفته اند کـه زیر آن شیـار نسبتا کلفتی دارد کـه قیطان داخل آن قرار مـی گیرد و دوخت روی آن انجام مـی شود . البته به منظور قیطان دوزی از پایـه های همـه کاره نیز مـی توان استفاده نمود فقط حتما دقت کرد سوزن دوختهای زیگزاکی کـه روی آن قرار مـی گیرد دقیقاً درون کنار قیطان فرود بیـایند.

ادامـه درون صفحه بعد

برگه: Page 1, Page 2
: ایا نمد با چرخ دوخته میشود
[ایا نمد با چرخ دوخته میشود]

نویسنده و منبع | تاریخ انتشار: Mon, 09 Jul 2018 20:25:00 +0000ایا نمد با چرخ دوخته میشود

دانستنی های مـهم خیـاطی - beytoote.com

مجموعه: ایا نمد با چرخ دوخته میشود هنر درون خانـه

استفاده از آهن ربا درون خیـاطی :

همـیشـه درون وسایل خیـاطی خود یک آهن ربای کوچک داشته باشید که تا هرموقع سوزن شماگم شد بتوانید بوسیله آهن ربا آن را پیدا کنید . ایا نمد با چرخ دوخته میشود با کشیدن آهسته آهن ربا بر روی زمـین سوزن گم شده را مـی توانید پیدا کنید . ایا نمد با چرخ دوخته میشود درون ضمن مـی توانید یک تکه آهن ربا را داخل جعبه ی سوزن ته گرد بیندازید . تمام سوزن ته گرد ها بـه آهن ربا مـی چسبد واز پخش شدن آن جلوگیری مـی کند . توجه داشته باشید هیچوقت بچه ها آهن ربا را جلوی تلویزیون رنگی نگیرید زیرا این کار باعث مـی شود رنگ تلویزیون از بین برود وبه هیچ عنوان رنگ آن برنمـی گردد .

نخ سوزن :

 

 

1- مـی توانید درون یک قوطی فیلم عکاسی محلول آب و نشاسته آماده کنید و همـیشـه آن را کنار چرخ نگه دارید و زمانی کـه خواستید سوزن را نخ کنید ، ایا نمد با چرخ دوخته میشود نخ را درون این محلول ببرید نخ سفت مـی شود و به راحتی وارد سوزن مـی شود .

 

2- یک سیم بسیـار نازک انتخاب کنید آن را دولا کرده ونخ را وسط آن قرار دهید این سیم باریک دولا شده را داخل سوزن فرو ببرید و از آن طرف نخ را خارج کنید .

 

اگر چرخ شما کار نمـی کند :

 

 

اگر بـه سر چرخ رفتید و دیدید کـه چرخ شما کار نمـی کند . قبل از اینکه آن را بـه تعمـیرگاه ببرید ، یک بررسی کوتاه از آن انجام دهید . تسمـه آن را نگاه کنید . ممکن هست نخ بـه دور آن پیچیده شده باشد و مانع حرکت تسمـه شود . درون این صورت با قیچی نخ ها را از تسمـه جدا کنید درون این زمان چرخ مجدداٌ بکار مـی افتد .

 

 

قرار دوک بر روی چرخ :

 

اگر مـی خواهید بـه جای قرقره از دوک استفاده کنید ، ابتدا یک لوله ی خودکار بر روی محل قرار گرفتن قرقره قرار دهید . سپس دوک را روی لوله خودکار بگذارید و حتی مـی توانید ابتدا یک قرقره را درون جای خود قرار دهید . سپس دوک را روی قرقره بگذارید با اینکار بـه راحتی مـی توانید خیـاطی کنید .

 

 

جا دکمـه آسان :

 

 

اگر مـی خواهید جا دکمـه بـه راحتی شکافته شود ( منظور چاک زدن آن هست ) دستتان را آغشته بـه محلول نشاسته و آب کنید و به همان قسمت جا دکمـه بکشید ، بـه راحتی برش مـی خورد .

 

در ضمن مـی توانید دندانـه های درشت شانـه را زیر جا دکمـه قرار داده و راحت روی آن را با یک تیغ برش دهید .

 

 

یک نکته درون مورد زیپ هایی کـه سخت باز و بسته مـی شوند :

 

 

اگر زیپ لباس شما سخت باز و بسته مـی شود از یک صابون خشک استفاده کنید بـه این صورت کـه صابون را روی دنده های زیپ بکشید که تا راحت باز و بسته شود .

 

 

استفاده از یک لاک ناخن به منظور در رفتگی جوراب :

 

اگر درون جوراب شما بر اثر درون رفتگی ی ایجاد شده بود و خواستید کـه در رفتگی بیشتر نشود از لاک ناخن استفاده کنید . بـه این صورت کـه اطراف را لاک بزنید و حتی به منظور زیبایی مـی توانید بصورت نقش های مختلف مانند ستاره درون آورید و همـین عمل را به منظور زیبایی درون جوراب دوم هم انجام دهید که تا یک جفت جوراب مانند هم شود .

 

 

دوختن لباسهای نازک :

 

 

برای اینکه وقتی لباس های نازکتان را دوختید چروک نشود از این روش استفاده کنید : یک تکه کاغذ درون زیر پارچه قرار دهید و حالا درز لباس را چرخ کنید بعد از پایـان کار کاغذ را لباس جدا کنید ، مشاهده خواهید کرد کـه درز لباس صاف شده و هیچ چروکی هم ندارد .

 

 

عیب چرخ خیـاطی :

 

اگر خواستید عیب چرخ خیـاطی را بر طرف کنید ، یک تکه پارچه را زیر چرخ قرار داده و چرخ کنید . حالا بـه پشت و روی پارچه نگاه کنید . اگر زیر پارچه خراب بود عیب از قسمت بالای چرخ یعنی مسیر رد شدن نخ از بالا که تا سوزن هست آن را بررسی کنید و اگر قسمت روی آن خراب باشد . عیب از قسمت زیر چرخ اقدامات لازم را انجام دهید .

 

 

آهار رومـیزیـهای ابریشمـی :

 

 

 

اگر مـی خواهید رومـیزیـهای ابریشمـی را آهار دهید و ژلاتین هم درون دسترس ندارید ، مـی توانید از نشاسته استفاده کنید . بـه این روش کـه بعد از شستشوی کامل درون یک ظرف آب سرد و 2 قاشق نشاسته بریزید آب و نشاسته را مخلوط کنید و رومـیزی خود را چند دقیقه داخل مایع قرار دهید . بعد از چند دقیقه رومـیزی را خارج کرده و بر روی سطح صاف قرار داده یک پارچه ی سفید روی آن پهن کرده و اتو کنید .

 

 

چند نکته درون مورد دکمـه :

 

دوختن دکمـه بـه خصوص به منظور لباس بچه ها راه و روشی دارد زیرا درون اثر عجله درون بازو بسته ، سریعتر دکمـه ها پاره و کنده مـی شوند بهتر هست دکمـه ها را بـه یک نوار پارچه ای کوچک یـا تکه پارچه نخی چهار گوش بدوزید و بعد از قسمت پشت پارچه دکمـه را درون محلی کـه شده هست و دکمـه کنده شده را، فرو ببرید . بعد نوار نخی را با دست نگه دارید و آن را بـه پیراهن بدوزید و اطراف را رفو کنید . این کار درون صورتی هست که دکمـه کنده شده ، پارچه را نیز کنده باشد . بعد بهتر هست از همان ابتدا دکمـه را بـه این روش بدوزید که تا استحکام بیشتری پیدا کند .

 

 

دوختن دکمـه های صدفی :

 

برای دوختن این نوع دکمـه ها بهتر این نوع دکمـه ها بهتر هست یک نوار چسب روی دکمـه بچسبانید که تا لیز نخورد و ثابت بماند . وقتی دکمـه دوخته شد ، نوار چسب را بـه آرامـی از روی دکمـه جدا کنید .

 

 

دوختن درز لباس هایی کـه پارچه های آن ها ضخیم هستند :

 

 

اگر مـی خواهید لباسی را بدوزید کـه پارچه ی آن ضخیم هست و سوزن بـه راحتی داخل پارچه نمـی رود مـی توانید از یک روش ساده کمک بگیرید بـه این صورت کـه روی پارچه را صابون خشک بکشید با این کار سوزن بـه راحتی داخل پارچه شده و خارج مـی شود و لباس شما بـه راحتی دوخته مـی شود .

 

 

یک نکته درون مورد کمر بند :

 

اگر کمر بند شما گشاد هست و مـی خواهید جدیدی روی آن درست کنید از این روش استفاده کنید . یک مـیله ی یـافتنی را روی اجاق گاز گذاشته که تا نوک آن گداخته شود . سپس با احتیـاط روی کمر بند ایجاد کنید .

 

 

 
[ایا نمد با چرخ دوخته میشود]

نویسنده و منبع | تاریخ انتشار: Thu, 19 Jul 2018 11:59:00 +0000ایا نمد با چرخ دوخته میشود

طرز دوخت چادر عربی با الگوی چادر عربی آستین دار بـه روش ساده

طرز دوخت چادر عربی آستین دار

در این بخش از مطالب آموزش خیـاطی سایت نیک استار، ایا نمد با چرخ دوخته میشود طرز دوخت چادر عربی با الگوی چادر عربی آستین دار بـه روش ساده را بـه شما کاربران گرامـی آماده کرده ایم.

طرز دوخت چادر عربی

الگوی چادر عربی آستین دار

قد شخص را به منظور چادر اندازه مـی گیریم. ایا نمد با چرخ دوخته میشود از محل رویش مو ها سانتی متر را گذاشته و از روی فرق سر رد کرده ودر پشت که تا پشت پاشنـه پا (تا زمـین) را اندازه مـی گیریم.

این مقدار را بـه اضافه ۳ سانتی متر کرده و در یک طرف حاشیـه پارچه با نخ کوک علامت مـی زنیم.یعنی نقطه A روی الگو و خط AD قد بـه دست آمده چادر مـی باشد.

از محل علامت گذاری شده پارچه را که تا مـی کنیم که تا دولایـه شود .(محل علامت”A” همان بالای چادر درون پیشانی مـی باشد.)

از جلشانی که تا نصف لاله گوش را اندازه گرفته و از نقطه A روی خط AD پایین آمده ( نقطه M) و با نخ کوک علامت مـی زنیم. ایا نمد با چرخ دوخته میشود (عشماره 1)

الگوی چادر عربی آستین دار

خط AD را از نقطه M طوری که تا مـی کنیم کـه نقطه D روی خط AB قرار گیرد‌.

دوستان توجه کنید درون روی پارچه هنگام برش بـه علت کمـی عرض پارچه٬ نقطه B فعلا وجود خارجی ندارد و بعد از وصل تکه پایین چادر نقطه B را خواهیم داشت . شما حتما امتداد وسط پشت را هنگام برش درون نظر بگیرید. (عشماره 2)

روش دوخت چادر عربی

از فرق سر که تا مچ دست شخص را اندازه گرفته و همـین مقدار را از نقطه A روی خط که تا شده قبلی علامت مـی زنیم ٬نقطه N بدست مـی آید. (عشماره 3)

الگوی چادر عربی اصیل

از نقطه N بـه اندازه ۲۵_۲۰ سانتی متر بصورت عمود به منظور گشادی لبه آستین خارج شده نقطه L بدست مـی آید. (عشماره 4)
گشادی آستین دلخواه بوده مـی توان تنگ تر از این نیز درون نظر گرفت.

نقطه L را بصورت منحنی یـا خط مستقیم بـه پایین وصل مـی کنیم.

اگر با خط مستقیم وصل شود چادر گشادتر خواهد بود.

آموزش دوخت چادر عربی

از نقطه P ٬ ۳_۴ سانتی متر بالا رفته و لبه چادر را هلالی مـی کنیم. (عشماره 5)

بهتر هست این هلال بعد از سر چادر روی سر شخص علامت گذاری شده و برش شود.

حالا مرحله وصل تکه پشت مـی باشد کـه دوتا حاشیـه پارچه روی هم گذاشته شده و دوخته مـی شود.و دوباره چادر بـه حالت قبلی که تا شده و دقیقا از روی خطوط پهلو درون جلو برش شده و هلال پشت نیز درون سر شخص علامت گذاشته شده و بریده مـی شود.

مـی توان مثل مدل به منظور سر آستین مچی نیز درون نظر گرفت ٬برای اینکار حتما مستطیلی بـه اندازه دو برابر پهنای دلخواه مچی بـه اضافه حق دوخت و طول دور مچ بـه اضافه حق دوخت برش زده و بعد دو عرض مستطیل را روی هم گذاشته و چرخ کنید. سپس از وسط که تا کرده و دور آستین بدوزیدوبرای تزیین آن از نوارهای تزیینی استفاده کنید.

الگوی چادر عربی

چادر بعد از برش درون حالت که تا شده

چادر بعد از دوخت از روبه رو

الگوی چادر عربی آستین دار

پشت چادر بعد از دوخت و مشخص شدن درز وتکه پایین چادر.

روش دوخت چادر عربی

الگوی مچی چادر

الگوی چادر عربی اصیل

منبع : ایا نمد با چرخ دوخته میشود سادات مد
[ایا نمد با چرخ دوخته میشود]

نویسنده و منبع | تاریخ انتشار: Thu, 19 Jul 2018 01:01:00 +0000ایا نمد با چرخ دوخته میشود

آموزش خیـاطی و دوخت سارافون بـه همراه الگو

آموزش خیـاطی و دوخت سارافون بـه همراه سایز الگو را درون ادامـه مطلب دنبال کنید

-الگو بر اساس سایزهای 36 ،38 و40 به منظور شما انتخاب شده هست که بـه صورت PDF  در اختیـار شما قرار داده شده است.جهت استفاده از الگو ، ایا نمد با چرخ دوخته میشود مـیتوانید آنرا پرینت و یـا پلات بگیرید ،سپس توسط کاغذ پوستی ، الگوی مورد نظر خودرا کپی کنید.

روش الگوگذاری روی پارچه

ابتدا الگو را مطابق شکل روی پارچه قرار مـیدهیم.خط راستای الگو (که با فلشی عمودی روی الگو نشان داده شده است) بـه موازات طول پارچه (اصطلاحا ترکی پارچه) قرار مـیگیرد.

توجه:برای اطمـینان از درست قرار گرفتن الگو روی پارچه ،بوسیله ی متر لبه ی پارچه (قسمت ترکی) که تا خط راستای الگو را اندازه زده ، درون تمام طول قسمتهای الگو ، این مقدار حتما یکسان باشد.

الگو را بوسیله ی سوزن ته گرد بـه پارچه ثابت مـیکنیم.

نکته: ایا نمد با چرخ دوخته میشود سوزن ها را حتما حتما بصورت عمودی روی الگو بزنید.

_ همچنین به منظور صرفه جویی درون پارچه ،اگر پارچه ساده بود(مثلا پرزدار یـا حاشیـه دار نبود) مـیتوانیم الگوهارا سروته روی پارچه قرار دهیم.

طریقه ی برش پارچه

اضافه درزهای لازم به منظور برش:

گردن :1cm                                             

سرشانـه: 1cm                            

حلقه آستین: 1cm   

پهلوها: 2 الی 3cm                     

وسط جلو: 1cm

وسط پشت:(اگر دولای باز بود) 2cm

پارچه را برش مـیزنیم. ایا نمد با چرخ دوخته میشود اضافه درزهای لازم را صابون کشیده و یـا توسط کاربن ، رولت مـیکنیم.در صورت تمایل خطوط کمر و را بعنوان موازنـه ، علامت یـا کلیپ مـیزنیم.

بعداز علامت گذاری ، الگو را از پارچه جدا مـیکنیم.

روش دوخت

ابتدا سجاف هارا لایی چسب مـی چسبانیم (ترجیحا از لایی چسب پارچه ای استفاده شود.)

ترجیحا درون ابتدای کار،سجافهای یقه پشت و جلو را بـه لباس کوک زده و مـیدوزیم.

ساسون ها را دوخته(دقت شود کـه ابتدا و انتهای ساسونـها بـه صورت تیز دوخته شود که تا بعد از اتو ،جلوه ی مناسبی داشته باشد.)

سپس،پهلوهای پشت و جلو راروی هم قرار داده و دوخته.سپس سرشانـه های جلو و پشت را بهم مـیدوزیم.(دقت شود این روال دوخت ، برحسب دلخواه مـیباشد و حتمـی نیست)

بعداز پاکدوزی درزهای برش و پهلوها ، سجاف حلقه های آستین را کوک زده ،سپس دوخته ،درز را اتو کرده(نکته: درون درزهای منحنی،اضافه درزها را کلیپ زده که تا موقع برگرداندن درز ، چروکی ایجاد نشود )

سپس دور حلقه آستین را از روی لباس بـه فاصله ی یک سانتیمتر از لبه آن چرخ مـیکنیم.(مـیتوان از دوختهای تزیینی چرخ نیز استفاده کرد)

در انتها محل دکمـه و جادکمـه را روی لباس مشخص کنید.

نکته:( درون لباس خانمـها، دکمـه درون قسمت چپ و جادکمـه درون سمت راست دوخته مـیشود.)

دقت شود:اگر از اندازه های الگو روی اندامتان مطمئن نیستید، قبل از برش اندازه های الگو را با سایز خودتان حتما کنترل کنید.همچنین مـیتوان قبل از برش پارچه ی اصلی، آنرا روی یک پاترون امتحان کرد ویـا اینکه اول درزها را کوک زده و بعداز اطمـینان از مناسب بودن آن،درزها را چرخ کنید.

الگو سایز 36

الگو سایز 38

الگو سایز 40

. ایا نمد با چرخ دوخته میشود
[ایا نمد با چرخ دوخته میشود]

نویسنده و منبع: admin1 | تاریخ انتشار: Sat, 07 Jul 2018 08:53:00 +0000تمامی مطالب این سایت به صورت اتوماتیک توسط موتورهای جستجو و یا جستجو مستقیم بازدیدکنندگان جمع آوری شده است
هیچ مطلبی توسط این سایت مورد تایید نیست.
در صورت وجود مطلب غیرمجاز، جهت حذف به ایمیل زیر پیام ارسال نمایید
i.video.ir@gmail.com