عفونت ریه

عفونت ریه عفونت ریـه و چند نمونـه از بیماری‌های آن | درمان گیـاهی عفونت ریـه و سرفه درون کودکان و بزرگسالان | علائم عفونت ریـه چیست و برای درمان آن چه حتما کرد؟ | چطور | درمان عفونت ریـه با 7 گیـاه دارویی | بهداشت نیوز |

عفونت ریه

عفونت ریـه و چند نمونـه از بیماری‌های آن

مجموعه: عفونت ریه بیماری ها و راه درمان

هنگامـی کـه نفس مـی کشید، عفونت ریه ریـه ها اکسیژن هوا را بـه جریـان خون مـی رسانند. عفونت ریه سلول های بدن به منظور انجام فعالیت های خود، بـه اکسیژن نیـاز دارند.
افرادی کـه مبتلا بـه بیماری های ریوی هستند، بـه سختی نفس مـی کشند. عفونت ریه بیماری های ریوی عبارتند از: آسم، بیماری انسداد مزمن ریوی، آنفلوانزا، ذات الریـه، سل، سرطان ریـه و ... .

انواع عفونت ریـه
دستگاه تنفسی بـه دو بخش تقسیم مـی شود: فوقانی و تحتانی. اگر عفونت درون هر کدام از این دو بخش رخ دهد، بـه نام همان بخش خوانده مـی شود.

دستگاه تنفسی فوقانی شامل بینی، حلق، حنجره و نای مـی باشد.
دستگاه تنفسی تحتانی شامل ریـه ها و اجزای آنـهاست. ریـه تشکیل شده از برونش، برونشیول ها و آلوئول ها.

علل عفونت ریـه
علل عفونت ریـه مـی تواند باکتری، ویروس و یـا قارچ باشد. انگل ها نیز باعث این عفونت ها مـی گردند.
- عفونت باکتریـایی از تمامـی عفونت ها بیشتر است. این عفونت ها توسط آنتی بیوتیک ها درمان مـی شوند. عفونت های باکتریـایی موجب سوزش پوست مـی گردند.

- عفونت های ویروسی نیـاز بـه دارو ندارند و خود بـه خود خوب مـی شوند. درون عفونت های حاد ویروسی،ها و ناخن ها بـه رنگ آبی درون مـی آیند. از دست آب بدن نیز یکی از علائم عفونت ریـه مـی باشد. عفونت ریـه مـی تواند منجر بـه عفونت گوش گردد.

- علائم عفونت ریوی ناشی از قارچ نیز همانند علائم عفونت ریوی ناشی از باکتری و یـا ویروس مـی باشد. درون برخی موارد شدید، عمل جراحی به منظور برداشت توده قارچی لازم مـی باشد.

اگر گلودرد شما درون عرض چند روز بهبود نیـافت و یـا بعد از چند هفته، از شر سرفه خلاص نشدید، حتما به پزشک متخصص مراجعه کنید.
سرفه های مداوم، تنگی تنفس، درد قفسه‌ و خس خس از علائم عفونت ریـه مـی باشد کـه نیـاز بـه بررسی فوری پزشک دارند

در قسمت زیر، ویژگی های چند که تا از عفونت های ریوی را به منظور شما بیـان مـی کنیم.

پنومونی یـا ذات الریـه
پنومونی شایع ترین نوع عفونت ریـه مـی باشد. ذات الریـه درون واقع همان التهاب ریـه مـی باشد کـه با یک عفونت ایجاد مـی شود.

هنگامـی کـه کیسه های هوایی درون ریـه محتوی مقدار زیـادی مایعات مـی شوند، ذات الریـه رخ مـی دهد.
عفونت ذات الریـه مـی تواند از نوع ویروسی، باکتریـایی و یـا قارچی باشد.

علائم این بیماری عبارت هست از: التهاب ریـه، تنگی تنفس، درد قفسه ، تب بالا، سرفه خلط دار، لرز، گرفتگی قفسه ، درد عضلانی و خستگی.
بسیـاری از بیماران بعد از آنفلوانزا، مبتلا بـه ذات الریـه مـی گردند.

افراد سیگاری و افراد مسنی کـه سیستم ایمنی ضعیفی دارند، مستعد مبتلا شدن بـه این بیماری هستند.
این بیماری مـی تواند بسیـار خطرناک باشد و اگر خوب درمان نشود مـی تواند مشکلات زیـادی را بوجود آورد و حتی باعث مرگ فرد شود.

سندرم حاد تنفسی ( SARS)
این بیماری نوعی ذات الریـه مـی باشد. این سندرم بـه شدت مسری است.
سیـاه سرفه، تب بالا، سردرد و ناراحتی عمومـی از علائم این سندرم مـی باشد.

بیماری سل
سل عفونت ریوی ناشی از باکتری مایکوباکتریوم مـی باشد.
سرفه، خلط سبز و یـا خون آلود و تنگی تنفس برخی از علائم این بیماری مـی باشند.
این بیماری باعث کاهش وزن و خشک و پوسته پوسته شدن پوست مـی شود.
عفونت سل مسری هست و با قطرات سرفه منتقل مـی شود.
آنتی بیوتیک ها به منظور درمان بیماری سل بسیـار موثر مـی باشند.

بیماری ذات الجنب
پرده پوشاننده ریـه بـه نام پرده جنب نامـیده مـی شود.
هنگامـی کـه یک عفونت درون این پرده رخ دهد، بـه نام ذات الجنب خوانده مـی شود.
این بیماری توسط عفونت ویروسی و یـا ذات الریـه بوجود مـی آید.
درد قفسه و تنگی تنفس از علائم شایع این بیماری مـی باشد.
واکسن آنفلوانزا به منظور کودکان زیر 5 سال و بزرگسالانی کـه در معرض خطر بالای عوارض آنفلوانزا قرار دارند و بیشتر از 65 سال دارند، توصیـه مـی شود

برونشیت
در بیماری برونشیت، راه های هوایی تحریک مـی شوند و موجب التهاب برونش های کوچک و بزرگ و افزایش خلط و انسداد راه هوایی مـی گردد.
خلط ها غلیظ و زرد و یـا سبزرنگ مـی باشند.

برونشیت مـی تواند حاد و مزمن باشد. عفونت ویروسی شایع ترین دلیل برونشیت حاد مـی باشد.
معمولا برونشیت مزمن درون اثر موادشیمـیایی، آلرژن ها و یـا دود سیگار بوجود مـی آید.
برونشیت مزمن مـی تواند موجب بیماری انسداد مزمن ریوی گردد.
افراد مبتلا بـه برونشیت مزمن، سال ها سرفه مـی کنند.

آنفلوانزا
آنفلوانزا توسط یک ویروس ایجاد مـی شود.
این بیماری دستگاه تنفسی فوقانی را تحت تاثیر قرار مـی دهد و باعث درد بدن و خستگی مـی شود.
آنفلوانزا باعث سرفه و برخی بیماری های دستگاه تنفسی تحتانی مثل ذات الریـه نیز مـی شود.

پیشگیری از عفونت ریـه
- سیگار نکشید.
سیگار کشیدن باعث آسیب ریـه و ابتلا بـه بیماری های مزمن ریوی مـی گردد.

اگر شما دچار یک بیماری مزمن ریوی شوید، بیشتر مستعد ابتلا بـه عفونت ریوی خواهید بود.
حتی اگر بیماری مزمن ریوی نگیرید، کشیدن سیگار بهبود بیماری هایی مثل آنفلوانزا و ذات الریـه را طولانی مـی کنید.

- دستانتان را با آب و صابون بشویید.
دست ما هر روزه درون تماس با مـیلیون ها مـیکروب هست که مـی توانند باعث عفونت گردند.
بنابراین به منظور جلوگیری از عفونت ریـه، دستان خود را با آب گرم و صابون خوب بشویید.
اگر دسترسی بـه آب و صابون ندارید، از مواد ضدعفونی کننده دست استفاده کنید.
اگر شما دچار بیماری جزئی ریوی مانند سرماخوردگی شدید، از خودتان مراقبت کنید که تا زود بهبود یـابید و از انتشار عفونت بـه ریـه جلوگیری کنید

- واکسن بزنید.
واکسن آنفلوانزا و ذات الریـه از این عفونت ها جلوگیری مـی کنند.
واکسن آنفلوانزا به منظور کودکان زیر 5 سال و بزرگسالانی کـه در معرض خطر بالای عوارض آنفلوانزا قرار دارند و بیشتر از 65 سال دارند، توصیـه مـی شود. این واکسن همچنین به منظور افراد دارای دیـابت و ایدز نیز توصیـه شده است.
قبل از تزریق این واکسن ها، با پزشک م کنید.

- خوب بخورید و خوب بخوابید.
یکی از راه هایی کـه موجب تقویت سیستم ایمنی بدن مـی گردد، خوب خوردن و خوب خوابیدن است.
استراحت کافی باعث مـی شود کـه بدن با ویروس هایی کـه موجب عفونت مـی شوند، بجنگد.
بیشتر افراد بـه 8 ساعت درون شب خواب نیـاز دارند.
غذاهای دارای ویتامـین C مانند مرکبات، باعث تقویت سیستم ایمنی بدن مـی شود.

- درمان بیماری را جدی بگیرید.
اگر شما دچار بیماری جزئی ریوی مانند سرماخوردگی شدید، از خودتان مراقبت کنید که تا زود بهبود یـابید و از انتشار عفونت بـه ریـه جلوگیری کنید.
مایعات فراوانی بنوشید، بدن خود را گرم نگه دارید و استراحت کافی کنید که تا زودتر بهبود یـابید.
منبع:tebyan.net
[عفونت ریه]

نویسنده و منبع | تاریخ انتشار: Sat, 21 Jul 2018 19:42:00 +0000عفونت ریه

درمان گیـاهی عفونت ریـه و سرفه درون کودکان و بزرگسالان

در روش درمان گیـاهی عفونت ریـه مـی توان با تهیـه جوشانده های طبیعی از گیـاهان دارویی اقدام بـه درمان این بیماری کرد. عفونت ریه عفونت ریـه معمولا بسته بـه سن و وضعیت سلامتی افراد ممکن هست متفاوت باشد ولی درون اکثر موارد با علائم سرماخوردگی و آنفولانزا همراه است.

عمده دلیل عفونت ریـه ویروس ها، عفونت ریه باکتری ها و قارچ ها هستند. عفونت ریه عفونت ریـه ممکن هست خفیف یـا شدید باشد. درون نوزادان و افراد مسن این بیماری از نوع شدید و خطرناک هست زیرا بدن این افراد دارای سیستم ایمنی بـه مراتب ضعیف تر از افراد گروه های سنی دیگر است.

درمان گیـاهی عفونت ریـه

درمان گیـاهی عفونت ریـه بـه کاهش علائم و شدت این بیماری کمک مـی کند. این درمان ها خانگی هست و بدون استفاده از داروهای شیمـیایی مـی توان عفونت را که تا حدودی درمان کرد.

درمان خانگی عفونت ریـه با سیر

سیر با خاصیت ضدعفونی کنندگی کـه دارد قادر هست علائم عفونت ریـه را کاهش داده و به از بین بردن خلط کمک مـی کند. همچنین به منظور درمان سل ریوی نیز سیر داروی مفیدی است. به منظور تاثیر بهتر مـی توانید چند حبه سیر را پوست گرفته و در یک لیوان شیر بجوشایند سپس آن را بـه صورت گرم بنوشید.

گل ماهور

گل ماهور یـا “خرگوشک” گیـاهی هست که درون اکثر مناطق دنیـا به منظور درمان گیـاهی سرفه، آسم و التهاب گلو مورد استفاده قرار مـی گیرد. به منظور درمان مشکلات ریوی مـی توانید ریشـه این گیـاه را سوزانده و دود آن را استنشاق کنید. و برای درمان گلو درد غرغره جوشانده این گیـاه و یـا نوشیدن آن چندین بار درون طی روز توصیـه مـی شود.

گیـاه اکالیپتوس

گیـاه اکالیپتوس یکی از بهترین درمان گیـاهی عفونت ریـه و التهاب بـه شمار مـی رود. از  این گیـاه مـی توانید بـه دو صورت جوشانده و استنشاقی استفاده کنید. به منظور مصرف استنشاقی این گیـاه ابتدا مقداری از گیـاه خشک آن را درون نیم لیتر آب بجوشانید سپس از بخور آن استفاده کنید.  همچنین از جوشانده برگ اکالیپتوس نیز به منظور درمان سرفه و گلو درد مـی توان استفاده کرد.

آویشن

یکی دیگر از درمان گیـاهی عفونت ریـه, گیـاه آویشن است. این گیـاه دارویی درون درمان سرماخوردگی نیز موثر است. جوشانده گیـاه آویشن به منظور از بین بردن عفونت ریـه بسیـار کاربرد دارد . مـی توانید 10 گرم گیـاه خشک آویشن را درون یک لیتر آب بجوشانید سپس آن را بنوشید. مزه دمنوش آویشن تلخ هست بنابراین مـی توانید آن را با عسل یـا نبات مـیل کنید.

شلغم

استفاده از شلغم و بخور آن نیز علاوه بر درمان سرماخوردگی درون درمان عفونت ریـه و درمان سرفه نیز موثر است. چند عدد شلغم را قطعه قطعه کرده و در یک لیتر شیر بجوشانید. مـی توانید مقداری شکر یـا عسل نیز بـه آن اضافه کنید. همچنین استفاده از شلغم درون سوپ نیز پیشنـهاد مـی شود.

شیرین بیـان و سیب

از درمان های موثر عفونت ریـه استفاده از شیرین بیـان بـه همراه سیب است. کافیست کـه یک سیب را خرد کرده و هسته ها آن را جدا کنید. بهتر هست که پوست سیب جدا نشود. سیب ها را بـه مدت 10 دقیقه درون یک لیتر آب بجوشانید سپس دو قاشق چای خوری شیرین بیـان بـه آن اضافه کنید. از این روش درمان مـی توانید که تا بهبودی هر روز استفاده کنید.

جوشانده گل نیلوفر آبی

ریشـه و گل نیلوفر آبی به منظور درمان تورم و عفونت ریـه و بهبود سرفه بسیـار موثر است. به منظور تهیـه دم نوش آن مـی توانید یک قاشق چای خوری گل خشک نیلوفر آبی را بـه مدت 10 دقیقه درون یک فنجان آب بجوشانید و در طی روز چندین بار از این دمنوش مـیل کنید.

سبزی های موثر به منظور رفع عفونت ریـه

بعضی از سبزی ها به منظور درمان عفونت های ریوی مفید مـی باشند. جوشانده برگ کرفس مـی تواند بـه درمان این بیماری کمک کند. مـی توانید مقدار سی گرم از برگ گیـاه کرفس را بـه همراه یک لیوان آب و یک لیوان شیر بجوشانید و به صورت روزانـه از آن مـیل کنید.

سبزی جعفری نیز به منظور درمان بیماری ریـه توصیـه مـی شود. مقداری سبزی جعفری را خرد کرده و در یک لیوان شیر گرم ریخته و صبح قبل از خوردن صبحانـه آن را مـیل کنید.

برگ سیب زمـینی

از برگ سیب زمـینی نیز مـی توان به منظور درمان عفونت ریـه استفاده کرد. مـی توانید برگ های سیب زمـینی را درون مقداری آب بجوشانید و سپس آن را با عسل شیرین کرده و مـیل کنید.

برگ کلم

برای درمان گرفتگی صدا و اختلال کارکرد ریـه، جوشانده برگ کلم قرمز نیز توصیـه مـی شود. کافیست چند عدد برگ کلم قرمز را درون یک لیتر شانده و به طور روزانـه آن را مـیل کنید. همچنین مـی توان با استفاده از کلم، سیب زمـینی، هویج و پیـاز یک غذای مقوی تهیـه کرده کـه برای بیماران ریوی نیز بسیـار توصیـه مـی شود. به منظور تهیـه این غذا، سبزیجات ذکر شده را خرد کنید و با هم بجوشانید. مـی توانید مقدار خیلی کم روغن نباتی نیز بـه ش اضافه کنید. سپس آن را مـیل کنید.

آب هویج

آب هویج علاوه بر تقویت قدرت بینایی بـه درمان اختلالات ریوی نیز کمک مـی کند. بـه افرادی کـه از عفونت ریـه رنج مـی برند توصیـه مـی شود کـه قبل از خوردن صبحانـه یک لیوان آب هویج مـیل کنند. همچنین مـی توانند آب هویج را با شیر گرم نیز مخلوط کرده که تا تاثیر بهتری داشته باشد.

انجیر، خرما

مـی توانید از عناب، کشمش، خرما و انجیر نیز به منظور درمان سرفه استفاده کنید. بهتر هست که این خوراکی ها را بـه مدت نیم ساعت درون یک لیتر آب بجوشانید سپس از آن چندبار درون طی روز مـیل کنید.

از جوشانده عناب خشک نیز به منظور بهبود عفونت ریـه استفاده مـی شود. به منظور تهیـه این جوشانده مقدار 50 گرم عناب خشک را درون یک لیتر آب بجوشانید و مـیل کنید.

همچنین مـی توانید از جوشانده انجیر خشک نیز استفاده کنید. تعداد ده عدد انجیر را درون دو لیوان آب بجوشانید و مـیل کنید. از جوشانده خرما نیز مـی توانید به منظور درمان عفونت درون ریـه استفاده کنید. دستور تهیـه جوشانده خرما همانند جوشانده انجیر خشک مـی باشد.

جوشانده گل بنفشـه

یکی دیگر از روش های درمان گیـاهی عفونت ریـه و سرفه درون کودکان و بزرگسالان استفاده از جوشانده گل بنفشـه است. از این جوشانده مـی توانید چند بار درون هفته استفاده کنید.

منبع : عفونت ریه آرگا

برچسب : درمان خانگی
[عفونت ریه]

نویسنده و منبع | تاریخ انتشار: Thu, 19 Jul 2018 11:09:00 +0000عفونت ریه

علائم عفونت ریـه چیست و برای درمان آن چه حتما کرد؟ | چطور

توسط نیلوفر شـهدوست a+span:before, .post-tp-5-header.wfi .post-meta.single-post-meta>span+a:before, .post-tp-5-header.wfi .post-meta.single-post-meta>span+span:before { background-color: عفونت ریه transparent!important; } .no-line {color: rgba(0,0,0,.44); margin-left: 10px;} @media screen and (min-width: 768px) { .no-line {float: left; } } .no-line:before {display: none!important; } ]]]]> ]]>آخرین به‌روزرسانی دی ۹۶ زمان مطالعه: - دقیقه
]]>

اشتراک‌گذاری

به عفونت شُش‌ها یـا راه‌های هوایی عفونت ریـه مـی‌گویند. عفونت ریه بعضی از انواع عفونت ریـه خودبه‌خود و بدون درمانی خاص بهبود پیدا مـی‌کنند اما اگر عفونت شدید باشد، عفونت ریه روند درمان متفاوت خواهد بود و خطرات جدی، سلامت و زندگی را تهدید خواهد کرد. عفونت ریه ریـه‌ها از اعضای بسیـار مـهم بدن هستند و حفظ سلامت آنـها بسیـار ضروری است. به منظور تشخیص عفونت ریـه و درمان آن اطلاعات مفیدی برایتان داریم. با ما همراه باشید.

حتما بخوانید:

معاینـه‌ی ریـه‌ها به منظور تشخیص عفونت ریـه

عفونت ریـه همراه با سرماخوردگی یـا آنفولانزا ایجاد مـی‌شود. از نشانـه‌های آن مـی‌توان بـه موارد زیر اشاره کرد:

این نشانـه‌ها و علائم ناخوشایند درون عرض ۷ که تا ۱۰ روز بهبود مـی‌یـابند، اما سرفه و مخاط حدودا ۳ هفته طول مـی‌کشد.

حتما بخوانید: بایدها و نباید‌هایی درباره درمان سرماخوردگی

چه حتما کرد؟

اگر دچار درد درون قفسه‌ی هستید، باید:

 • زیـاد استراحت کنید.
 • زیـاد آب بنوشید که تا مخاط را از بین ببرد و سرفه‌ را آسان کند.
 • از مرطوب‌کننده‌ی هوا استفاده کنید یـا بخور ش بدهید. مـی‌توانید اکالیپتوس یـا جوهر نعنای خشک (منتول) نیز بـه آبی کـه بخور مـی‌دهید، اضافه کنید.
 • هنگام خواب، حتما سرتان رو بـه بالا قرار بگیرد، از چند بالش استفاده کنید که تا سطح سرتان بالا قرار بگیرد و تنفس‌تان راحت‌تر شده، مخاط‌ها نیز تخلیـه بشوند.
 • از مسکن‌ها استفاده کنید که تا تب‌تان پایین بیـاید و سردرد و ناراحتی موجود درون ماهیچه‌ها کاهش پیدا کند.
 • برای کاهش گلودرد نیز عسل و آب‌لیمو را با ش مخلوط کنید و بخورید.

اگر کودکی دچار درد قفسه است، نباید:

 • بخورد بدهد، زیرا ممکن هست ش روی بدنش بریزد و خطرآفرین بشود.
 • اگر زیر ۱۶ سال است، آسپرین مصرف کند.
 • شربت استفاده کند.
 • در محیطی کـه کودک هست سیگار نکشید.
حتما بخوانید: درمان خانگی سینوزیت با ۱۰ روشی کـه التهاب را کم مـی‌کند

کمک داروساز به منظور رفع این مشکل

دکتر داروساز مـی‌تواند درون زمـینـه‌ی عفونت ریـه بـه شما کمک کند. داروسازان مـی‌توانند با پیشنـهاد داروهای ضدانعقاد، بـه از بین‌ بردن مخاط موجود درون شش‌ها کمک کنند. وقتی خلط از بین برود، سرفه‌ تسهیل خواهد شد. وقتی با سرفه‌ خلط و مخاط از خارج بشود، عفونت ریـه بهبود مـی‌یـابد.

مراجعه بـه پزشک عمومـی

اگر درون قفسه‌ی درد احساس مـی‌کنید و نشانـه‌های زیر را تجربه مـی‌کنید، حتما به یک پزشک عمومـی مراجعه کنید:

 • حال‌تان خوب نیست و علائم عفونت، مدام شدیدتر مـی‌شود.
 • سرفه‌های خونی مـی‌کنید یـا درون مخاط‌ ‌تان لکه‌های خون دیده مـی‌شود.
 • بیش از ۳ هفته هست که مدام سرفه مـی‌کنید.
 • باردار هستید.
 • سن‌تان بالای ۶۵ سال است.
 • سیستم ایمنی بدن‌تان ضعیف است، مثلا تحت شیمـی‌درمانی یـا مبتلا بـه دیـابت هستید.
 • اگر وضعیت خاص و حساسی درون رابطه با قلب یـا کلیـه‌تان دارید و این مشکل درون بلندمدت با شما همراه بوده است.

حواس‌تان باشد اگر علائم عفونت ریـه درون شما به‌شکلی شدید ظاهر شده باشد، ممکن هست به ذات‌الریـه مبتلا شده باشید.

حتما بخوانید: راز سلامتی چیست؛ متخصصان درون این باره چه مـی‌گویند؟

درمان عفونت ریـه

بنابه اینکه علت عفونت شما چیست، شیوه‌ی درمان متفاوت خواهد بود:

 • مثلا اگر علت عفونت شما ویروسی باشد، ویروسی مانند ویروس برونشیت، بعد از چند هفته‌ حال‌تان خوب خواهد شد و نیـازی بـه مصرف آنتی‌بیوتیک‌ها نیست.
 • اگر علت عفونت ریـه شما مـی است، مثلا ‌پهلو یـا ذات‌الریـه کرده‌اید، حتما با نظارت پزشک آنتی‌بیوتیک مصرف کنید و دوره‌ی درمان را حتی با وجود بهبودی کامل سپری کنید.

یـادتان باشد کـه آنتی‌بیوتیک‌ها فقط به منظور درمان عفونت ریـه‌ی مـی به‌کار مـی‌آیند. به منظور درمان عفونت‌های دیگر مانند عفونت ویروسی، برونشیت یـا آنفولانزا نباید از آنتی‌بیوتیک استفاده کرد.

پیشگیری از انتقال عفونت ریـه بـه دیگران

 • هنگام عطسه یـا سرفه، دهان خود را کاملا بپوشانید.
 • دستان خود را مرتب بشویید.
 • دستمال کاغذی آلوده‌تان را بعد از مصرف سریعا دور بیندازید.

پیشگیری از عفونت ریـه

اگر سابقه ابتلابه عفونت ریـه درون شما زیـاد هست یـا به‌خاطر سن بالا خطر افزایش ابتلا بـه آن برای‌تان زیـاد است، باید:

 • با پزشک‌تان درون رابطه با تزریق واکسن آنفولانزا م کنید و درصورت لزوم خود را واک کنید.
 • درباره‌ی استفاده از واکسن پنوموکوک از پزشک خود بپرسید و ببینید کـه مجاز بـه استفاده هستید یـا خیر. درصورت استفاده از این واکسن مـی‌توانید درون مقابل ذات‌الریـه بدن‌تان را ایمن کنید.
 • اگر سیگار مـی‌کشید و الکل مصرف مـی‌کنید، هر چه سریع‌تر بـه ترک آنـها اقدام کنید.
div:empty {display: none;} /*]]]]>*/ ]]>

سلامتی ارزشمندترین دارایی انسان است

14000تومان 7000تومان

منبع nhs
]]>

بر اساس رای 168 نفر از بازدیدکنندگان

آیـا این مطلب به منظور شما مفید بود؟

اشتراک‌گذاری
[عفونت ریه]

نویسنده و منبع | تاریخ انتشار: Wed, 18 Jul 2018 13:12:00 +0000عفونت ریه

درمان عفونت ریـه با 7 گیـاه دارویی | بهداشت نیوز

کد خبر: عفونت ریه 56706

تاریخ انتشار: چهارشنبه 23 اسفند 1396 - 09:00

ف

عفونت ریـه مـیتونـه با منشا باکتریـایی، عفونت ریه ویروسی یـا قارچی باشـه، هر منشائی داشته باشـه با داروهای گیـاهی کـه روی ریـه تاثیر مـیذاره مـیشـه درمانش کرد، نوع ویروسی این بیماری تو فصول سرد سال بیشتر سراغمون مـیاد کـه معمولا زیـاد حاد نیست و به درمان شیمـیایی احتیـاج نداره و خودش خوب مـیشـه اما طولانی شدن و ضعیف شدن بدن و در کنار همـه ی اینـها تحمل خلط دستگاه تنفسی ما رو وادار مـیکنـه به منظور درمان سریعتر بـه سراغ دارو بریم

به گزارش بهداشت نیوز، عفونت ریـه مـیتونـه با منشا باکتریـایی، ویروسی یـا قارچی باشـه، هر منشائی داشته باشـه با داروهای گیـاهی کـه روی ریـه تاثیر مـیذاره مـیشـه درمانش کرد، نوع ویروسی این بیماری تو فصول سرد سال بیشتر سراغمون مـیاد کـه معمولا زیـاد حاد نیست و به درمان شیمـیایی احتیـاج نداره و خودش خوب مـیشـه اما طولانی شدن و ضعیف شدن بدن و در کنار همـه ی اینـها تحمل خلط دستگاه تنفسی ما رو وادار مـیکنـه به منظور درمان سریعتر بـه سراغ دارو بریم

1. عفونت ریه عصاره مریم گلی به منظور درمان عفونت ریـه
برای بهره بردن از گیـاه مریم گلی مـیتونید عصاره ی این گیـاه کـه مصارف زیـادی هم داره استفاده کنید، یـا از چای مریم گلی به منظور درمان بیماری های تنفسی و ریـه استفاده کنید. عفونت ریه مریم گلی دارای تیژون، کافور، ترپن و سلنیوم هست کـه وقتی کـه در فرم بخار استنشاق مـیشـه، مـیتونـه اختلالات ریـه رو برطرف کنـه و حتی سینوزیت شما رو پاک کنـه. بعد از این گیـاه چه بعنوان دمنوش و چه بعنوان بخور استفاده کنید درون درمان بیماری عفونت ریـه مـیتونـه کمکتون کنـه.

2. شاهدانـه
شاید خیلیـا اینو ندونن کـه تولید شاهدانـه درون بعضی کشورها ممنوعه بخاطر مشتقاتی کـه ازش گرفته مـیشـه مثل ماریجوانا و حشیش کـه از مواد روانگردان بـه شمار مـیان. اگه مـیخواین از فواید شاهدانـه به منظور درمان عفونت ریـه استفاده کنید پیشنـهاد ما گرفتن بخور شاهدانـه هست مطالعات زیـادی نشون داده کـه شاهدانـه یکی از موثرترین داروهای ضد سرطان درون جهان هست. بخور اون مـیتونـه باعث ایجاد پاسخ طبیعی ایمنی درون بدن بشـه، بنابراین عفونت رو کاهش مـیده. بخور شاهدانـه باعث مـیشـه که تا راه های هوایی و سینوس ها باز بشـه و بد نیست بدونید این درمان بعنوان یک روش اثبات شده به منظور درمان آسم هست.

3. آویشن یـا پونـه کوهی
این گیـاه حاوی ویتامـین ها و مواد مغذی هست کـه برای سیستم ایمنی حیـاتی هستن. پونـه کوهی داری ترکیبات مثل روزمارینیک اسید هست کـه از ترکیبات طبیعی و کاهش دهنده های هیستامـین هستن. این گیـاه تأثیر مثبتی بر جریـان هوای تنفسی و عبور از بینی دارن. درون فواید بسیـار زیـاد عصاره ی پونـه هم موارد زیـادی گفته شده از جمله اون اینـه کـه جایگزین خوبی به منظور آنتی بیوتیک هست.

4. اکالیپتوس
اکالیپتوس به منظور هزاران سال به منظور درمان مشکلات تنفسی استفاده شده و امروزه از اون به منظور بهبود تنفس و کمک بـه کاهش تحریک گلو استفاده مـیشـه. اکالیپتوس درون بسیـاری از داروهای رایج به منظور از بین بردن سرفه و تنفس بهتر استفاده مـیشـه.

5. خرگوشک
گل و برگ گیـاه ماهور اروپایی یـا خرگوشک ارزش دارویی زیـادی دارن و از هر دو به منظور تولید عصاره گیـاهی استفاده مـیشـه و برای تقویت ریـه ها کاربرد زیـادی داره درون طب گیـاهی اغلب از اون به منظور پاک ریـه از مخاط استفاده مـیشـه. به منظور تهیـه دمنوش خرگوشک حتما یک قاشق چایخوری از گیـاه خشک شده درون یک فنجان ش بریزید و بهد از دم کشیدن کامل دمنوش اون رو مـیل کنید.

6. عصاره نعنا به منظور بهبود تنفس
نعناع بخاطر داشتن ماده ای بـه نام منتول کـه عملکردش روی بدن بـه این صورته کـه عضله تنفسی و ماهیچه ای رو شل مـیکنـه و باعث بهبود تنفس مـیشـه. روغن نعناع حاوی بسیـاری از ترکیبات اضافی دیگه، لیمونن و پولگون، کـه ضد احتقان های موثری هستن. و البته کـه بخور و دمنوش نعناع به منظور درمان عفونت ریـه بسیـار عالی عمل مـیکنـه.

7. بارهنگ
بارهنگ یکی دیگه از گیـاهانیست کـه برای صدها سال درون درمان مشکلات تنفسی استفاده شده و برای درمان عفونت ریـه و سرفه های خشک مـیتونـه کمکتون کنـه. همچنین بارهنگ بخاطر داشتن ترکیبات ضد التهابی و ضد عفونی بهترین گزینـه به منظور درمان عفونت ریـه بحساب مـیاد. آزمایشات بالینی کـه از بارهنگ به منظور درمان سرفه، سرماخوردگی و از بین بردن خلط ریـه ها استفاده شد، نشون داد کـه درمان مناسبی به منظور این بیماری هست.

منبع: دونفره
[عفونت ریه]

نویسنده و منبع | تاریخ انتشار: Sat, 21 Jul 2018 12:18:00 +0000تمامی مطالب این سایت به صورت اتوماتیک توسط موتورهای جستجو و یا جستجو مستقیم بازدیدکنندگان جمع آوری شده است
هیچ مطلبی توسط این سایت مورد تایید نیست.
در صورت وجود مطلب غیرمجاز، جهت حذف به ایمیل زیر پیام ارسال نمایید
i.video.ir@gmail.com