دانلود رمان زمان زوال از شهره احدیت

دانلود رمان زمان زوال از شهره احدیت کتاب زمان زوال:شـهره احدیت | شـهر کتاب آنلاین | رونمایی از «زمان زوال» دومـین رمان مادر علی ضیـا درون نشر نیماژ | شـهره احدیت مـهمان نشر دف بـه صرف کتاب و قهوه مـی‌شود | زوال گذشته و حال/ علیرضا رحیمـی موحد - کافه داستان |

دانلود رمان زمان زوال از شهره احدیت

کتاب زمان زوال:شـهره احدیت | شـهر کتاب آنلاین

درباره کتاب:

رمان «زمان زوال» سومـین کار داستانی و دومـین رمانی هست که از شـهره احدیت منتشر مـی‌شود، دانلود رمان زمان زوال از شهره احدیت البته علاوه بر حوزه بزرگ‌سال، فعالیت‌هایی را نیز درون حوزه کودوجوان انجام داده‌ است. دانلود رمان زمان زوال از شهره احدیت این رمان تقابل بین سنت و مدرنیته هست و این موضوع را بـه چالش مـی‌کشد. دانلود رمان زمان زوال از شهره احدیت این کتاب سه راوی بـه نام‌های اطلس، زری و کیومرث دارد کـه هر کدام درون بخش‌هایی از کتاب، با زاویـه دید متفاوتی بـه بیـان موضوع مـی‌پردازند.

این نویسنده، درون توضیح اه نوشتن این رمان گفته است:‌ تنـها دغدغه‌ این روزهایم مطالعه کتاب توسط جوانان هست چراکه جوانان ما از کتاب و مطالعه فاصله گرفته‌اند. اصلاً مـهم نیست کـه کتابم خوانده شود، مـهم این هست که شاهد مطالعه درون جامعه باشیم.

به گفته نویسنده: دانلود رمان زمان زوال از شهره احدیت ضمن احترام بـه فرهنگ کهن کشورمان، فکر مـی‌کنم زمان آن رسیده کـه روی رفتار و کارهای خودمان متمرکز شویم و ببینیم کـه خودمان چه کاری انجام داده‌ایم. این رمان بـه دلیل اینکه از زبان چند نفر بیـان مـی‌شود، یک شخصیت را از نگاه چند نفر ارزیـابی و تحلیل مـی‌کند و به ما یـادآور مـی‌شود کـه بدون دانستن مشکلات یک نفر، نباید او را قضاوت کنیم.

شـهره احدیت، نویسنده و ویراستار درون سال ۱۳۴۰ درون کاشان متولد شد. وی مادر علی ضیـاء، مجری مطرح رادیو و تلویزیون هست و پیش از چاپ این کتاب، رمان «گورچین» و مجموعه داستان «سیـامو» را نیز منتشر کرده است.
[دانلود رمان زمان زوال از شهره احدیت]

نویسنده و منبع | تاریخ انتشار: Thu, 19 Jul 2018 21:32:00 +0000دانلود رمان زمان زوال از شهره احدیت

رونمایی از «زمان زوال» دومـین رمان مادر علی ضیـا درون نشر نیماژ

به گزارش حوزه ادبیـات گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ شـهره احدیت متولد 1340 درون کاشان هست و اولین کتاب او مجموعه داستانی با نام «سیـامو و چند داستان دیگر» بود کـه سال 88 درون نشر نی بـه چاپ رسید. دانلود رمان زمان زوال از شهره احدیت همچنین «خاطرات كودكي» از او درون سال 90 و «گورچين» درون سال 93 بـه چاپ رسیده است.

وی عضو هيات تحريريه نشريه كاج و ويراستار نشرهايي چون افق  و به نگار هست و کتاب جدید او کـه در قالب رمان بـه نگارش درآمده، دانلود رمان زمان زوال از شهره احدیت «زمان زوال» نام دارد و توسط نشر نیماژ بـه چاپ درآمده است.

مراسم رونمایی از این رمان چهارشنبه هشتم ارديبهشت ساعت 18تا21 با حضور شـهره احدیت، سیدعلی ضیـاء و برخی دیگر چهره های هنری درون نشر نيماژ بـه نشانی هفت تير، خيابان كريم خان، خيابان خردمند جنوبی، نبش يگانـه برگزار مـی شود.

انتهای پیـام/

. دانلود رمان زمان زوال از شهره احدیت : دانلود رمان زمان زوال از شهره احدیت
[دانلود رمان زمان زوال از شهره احدیت]

نویسنده و منبع | تاریخ انتشار: Thu, 18 Jan 2018 02:28:00 +0000دانلود رمان زمان زوال از شهره احدیت

شـهره احدیت مـهمان نشر دف بـه صرف کتاب و قهوه مـی‌شود

توجه توجه : محتوای صفحات خبرفارسی بدون دخالت انسانی توسط ربات های تحت وب جمع آوری مـیشوند .
نقض قوانین مربوط بـه هر خبر بر عهده منبع منتشر کننده آن خبر هست .
در صورت مغایر بودن محتوای این خبر با قوانین کشور عزیزمان جمـهوری اسلامـی ایران لطفا ما را مطلع نمایید .

رئیس قوه قضائیـه درجمع روسای نمایندگی های خارج از کشور

حدود 9 ساعت پیش

کل اخبار »

به اشتراک بگذارید : دانلود رمان زمان زوال از شهره احدیت . دانلود رمان زمان زوال از شهره احدیت . دانلود رمان زمان زوال از شهره احدیت ، دانلود رمان زمان زوال از شهره احدیت
[دانلود رمان زمان زوال از شهره احدیت]

نویسنده و منبع | تاریخ انتشار: Sun, 24 Jun 2018 06:38:00 +0000دانلود رمان زمان زوال از شهره احدیت

زوال گذشته و حال/ علیرضا رحیمـی موحد - کافه داستان

یـادداشتی بر رُمان «زمان زوال» نوشته شـهره احدیت، دانلود رمان زمان زوال از شهره احدیت نشر نیماژ

علیرضا رحیمـی موحد

زوال مفهومـی هست که درون عنوان رمان «زمان زوال» مـی‌تواند مدخلی به منظور ورود و تحلیل این متن باشد. دانلود رمان زمان زوال از شهره احدیت مـی‌توان از متن این سوال را پرسید: دانلود رمان زمان زوال از شهره احدیت «زوال چه زمانی رخ مـی‌دهد؟» و با اتکا بـه مصادیق متنی و برآمده از درون رمان آن را پاسخ داد. دانلود رمان زمان زوال از شهره احدیت یک پاسخ کلی درون آغاز راه مـی‌تواند راه‌گشا باشد. یعنی این‌که زوال، زمانی درون رمان اتفاق مـی‌افتد کـه شکافی مـیان گذشته و حال ایجاد شود. یـا بـه تعبیری رابطه گذشته و حال مخدوش مـی‌شود. حال حتما این گزاره تحلیل شود کـه چگونـه این گسست مـیان گذشته و حال درون رمان، زوالی را سبب مـی‌شود. درون رمان دو شخصیت وزیره کـه در آغاز رمان مـی‌مـیرد ولی صدایش که تا پایـان رمان درون متن حضور دارد و شخصیت دوم اطلس تنـها بازمانده نسل جدید از سلسله‌ی نایبی‌هاست. این دو شخصیت، دو نماینده از دو نسل خاندانی هستند کـه با تبدیل نمودن کاخ اشرافی بـه هتل، تاکیدی بر اصیل بودن‌شان دارند. از منظری دیگر هر دو شخصیت گویی بـه دنبال شعار بازگشت بـه خویشتن خویش مـی‌باشند، وزیره با خاطره‌بازی‌ها و بازگویی شنیده‌هایش از فلان‌السطنـه‌ها و اطلس هم با وصل نمودن تابلوی تصاویر بزرگ خاندان‌اش روی دیوار هتل سعی درون تثبیت خودشان درون گذشته‌شان دارند. با این‌که بعضی از تابلوها بـه مرور زمان حتی تصاویرشان گنگ و موهوم شده کـه خود استعاره‌ای از گذشته‌ای هست که محتوایش درک نشده. گویـا هر دو شخصیت درون پی این رجعت بـه گذشته و تثبیت‌شان درون این زمان ماضی هست که هویت مـی‌یـابند. ولی درون دل این شعار بازگشت بـه خویشتن دور باطلی را مـی‌توان یـافت: اگر تصوری از خویشتن خویش وجود دارد بعد چرا حتما دوباره این مسیر را طی و به آن رجوع کرد. از سوی دیگر هم اگر تصوری از خویشتن خویش وجود ندارد کـه این گزاره پوچ تلقی مـی‌شود و اصلا چرا حتما این شعار را تکرار کرد. بـه این اعتبار اطلس و وزیره‌ حتما به جای تکرار روایـات گذشته کـه صدق و کذب‌شان محل مناقشـه هست باید با درک مبانی و بنیـان‌های این گذشته‌ای کـه تاکید مدام بر آن دارند فراتر از خویشتن خویش بروند که تا افق‌های آینده را درون زمان حال کشف کنند و نظاره‌گر باشند، نـه این‌که خواستار بازگشت بـه خویشتن خویش باشند.

شـهره احدیت

حال حتما دید علت مخدوش شدن رابطه‌ی مـیان گذشته و حال چیست؟ جواب‌اش ایدئولوژی است. ایدئولوژی کـه به زعم آلتوسر رابطه‌ای خیـالی با واقعیت است. وزیره نماینده این ایدئولوژی‌سازی است. بـه عبارتی وقتی رابطه مـیان گذشته و حال مخدوش شود درون بن‌بست ایدئولوژی‌ها گیر خواهیم افتاد. مانند وزیره کـه مدام این رابطه‌ی خیـالی با واقعیت را با بازگو خاطرات‌اش تداعی مـی‌کند. اوست کـه مدام با حضور صدایش درون متن بـه اطلسی کـه نماینده‌ی نسل نو درون این خاندان هست و حتما طی ادراکات‌اش از مبانی گذشته‌، افق‌های آینده را جستجو کند، درون بن‌بست ایدئولوژی‌های وزیره گیر افتاده و هر بار تصمـیمـی مـی‌خواهد بگیرد صدای ‌وزیره مانع مـی‌شود. ‌وزیره‌ای کـه از معنای مرد که تا رسم مـهمانی و نحوه‌ی ازدواج را درون متن طی همـین رابطه‌ی خیـالی‌اش با واقعیت، تعریف مـی‌کند. درون راستای ساخت ایدئولوژی‌هاست کـه نـه تنـها بـه دنبال حقیقت نیست بلکه صرفا مـی‌خواهد یـارگیری کند که تا طی مبارزه‌ای به منظور به کرسی نشاندن آراءش پیروز باشد و در این یـارگیری هست که اطلس را انتخاب مـی‌کند و بقیـه‌ی نوه‌هایش را کنار مـی‌گذارد یـا این‌که شوهرش را کـه مردی عارف مسلک هست را درون پی این دسته‌بندی‌های ایدئولوژیکی‌اش کـه حتی عنوان خانواد‌گی‌ای را از او گرفته و نایبی صدایش مـی‌زند بـه مرحله‌ی انفعال کشانده که تا دیگر راهی جز اعتیـاد و انزوا نداشته باشد یـا این‌که کیومرث پسرش را هم بارها بی‌عرضه‌ و هم‌سلک پدرش مـی‌داند ولی کیومرث کـه نامـه‌هایش توسط اطلس -تنـها ش- پیدا شده تنـها شخصیتی هست که اتفاقا  برخلاف وزیره کـه رابطه‌ی خیـالی با واقعیت دارد او با واقعیت مواجه شده. بـه جبهه رفته و شاهد کشته شدن برادر توسط برادر بوده به منظور لو نرفتن نقشـه عملیـات. بنابراین ایدئولوژی‌ها کارکردی جز ایجاد مـیدانی از آگاهی کاذب به منظور پیروزی درون پیکارهای وزیره نداشته کـه در این پیکار و یـارگیری‌ها تنـها چیزی کـه نادیده گرفته مـی‌‌شود همانا حقوق دیگران است. افرادی مانند کیومرث، شوهر وزیره، ش سودابه و حتی اطلس. وقتی این‌گونـه رابطه‌ی گذشته و حال با عدم درک مفاهیم و مواد خام تاریخی مخدوش گردد، زمان  زوال فرا خواهد رسید که تا پایـه‌های کاخ اشرافی نایبی‌ها بلرزد و در پایـان رمان بر سر اطلس فرو مـی‌ریزد.
[دانلود رمان زمان زوال از شهره احدیت]

نویسنده و منبع | تاریخ انتشار: Mon, 25 Jun 2018 04:14:00 +0000تمامی مطالب این سایت به صورت اتوماتیک توسط موتورهای جستجو جمع آوری شده است
هیچ مطلبی توسط این سایت مورد تایید نیست. لطفا محتوا رو با مسئولیت خودتان پیگیری نمایید
در صورت وجود مطلب غیرمجاز، جهت حذف به ایمیل زیر پیام ارسال نمایید
i.video.ir@gmail.com