چگونه پرز سیرابی را پاک کنیم

چگونه پرز سیرابی را پاک کنیم خواص درمانی بی نظیر سیرابی - حکیم تهرانی | نکات طلایی درباره سیرابی - hidoctor.ir | طرز پاک نمودن سیرابی | بهترین روش تمـیز سیرابی | آشنایی با ارزش غذایی و خواص درمانی سیرابی | دانشنامـه پزشکی ... | خواص درمانی و معجزه‌آسای سیرابی |

چگونه پرز سیرابی را پاک کنیم

خواص درمانی بی نظیر سیرابی - حکیم تهرانی

The amazing health benefits of rumen

این بار قصد داریم که تا شما را با یکی از بهترین ها به منظور تقویت معده آشنا کنیم ، چگونه پرز سیرابی را پاک کنیم شاید این آشنایی چیز تازه ای نباشد ولی بد نسیت که تا انتهای مطلب با ما همراه باشید. چگونه پرز سیرابی را پاک کنیم سیرابی و شیردان یکی از غذاهای قدیمـی هست که نـه تنـها درون کشور عزیزمان ایران دارای پیشینـه ای درخشان و طولانی هست بلکه درون بسیـاری از کشورهای جهان نیز مورد توجه علاقمندان بـه این ماده غذایی است. چگونه پرز سیرابی را پاک کنیم سیرابی و شیردان جزو امعا و احشای درون شکم علفخواران(نشخوارکنندگان)است. معمولاً سیرابی را بعد از ذبح حیوان از بدنش خارج مـی کنند کـه دارای آخرین محتویـات معده هست که دارای بوی نامطبوع و نا خوشایند هست که جهت مصرف با برش و خارج نمودن محتویـات و به طور کامل شستشو آن اقدام بـه پخت این ماده غذایی مـی کنند. عضلات صاف و لانـه زنبوری کـه در سیرابی و شیردان وجود دارد، از ارزش غذایی بالایی برخوردار بوده و از نظر پروتئین و چربی با گوشت و بسیـار متفاوت هست که بر خلاف کله و پاچه باعث افزایش کلسترول نمـی شود، البته کالری آن نسبت بـه گوشت قرمز کمتر بوده ولی پروتئین آن مشابه گوشت قرمز ، مرغ و ماهی است.

خواص درمانی

 • درمان کم خونی
 • مفید درون رشد و تقویت کودکان
 • تقویت و کمک بـه تولید اسپرم سالم
 • بهترین به منظور تقویت معده و روده
 • کمک درون درمان بیماری های عصبی و افسردگی
 • مفید به منظور افراد مبتلا بـه بیماری ام اس MS
 • درمان زخم معده و اثنی عشر
 • تقویت و درمان ریزش مو
 • تقویت سیستم ایمنی بدن
 • ضد سرطان

روش مصرف

معمولا سیرابی را پاک کرده مـی فروشند ولی کافی نیست وباید درمنزل بدقت تمـیز کرد حتی درون صورت امکان با استفاده از فرچه پلاستیکی کـه باعث از بین رفتن پرز سیرابی نشود کاملاً شستشو کرده سپس آنرا با استفاده از قیچی آشپزخانـه بـه قطعات کوچکی برش مـی زنیم ،مقداری آب بحدی کـه روی آنرا بگیرد روی سیرابی مـی ریزیم روی حرارت قرار داده و مـی گذاریم جوش بیـاید ، کف آنرا مـی گیریم یکی دو عدد پیـاز خرد کرده ویکی دو جبه سیر و مقداری زردچوبه اضافه مـی کنیم و درب آن را مـیبندیم وبا حرارت ملایم مـی گذاریم که تا کاملا بپزد وآب آن بخوردش برود و بهتر هست برای پخت سیرابی از ظرف مسی و نـه از دیگ زدپز استفاده کنید کـه زمانی حدود ۴تا ۵ ساعت وقت به منظور پختن آن لازم هست . وقتی سیرابی کاملا پخته شد کمـی نمک بـه آن مـی زنیم . نوش جان

نکات مـهم

با توجه بـه اینکه مـی توان هنگام آشپزی از انواع مواد غذایی استفاده کرد و همچنین تنوع درون استفاده از مواد تاثیر بسیـاری درون طعم غذای بدست آمده دارد ما یکی از روشـهای متداول تهیـه سیرابی را عنوان کردیم کـه امـید هست مورد توجه قرار گیرد و همچنین مـی توان با توجه بـه علاقه بـه مواد غذایی و ادویـه های مختلف تنوع ایجاد کرد و از این غذای شفابخش لذت بیشتری برد.

معمولاً مصرف این ماده غذایی با اهمـیت درون هفته ۲ مرتبه توصیـه مـی شود

هنگام خرید سیرابی حتما به نکاتی توجه داشت : چگونه پرز سیرابی را پاک کنیم ۱- نداشتن بوی تعفن ۲- فصلی کـه در آن قرار دارید و قصد خرید سیرابی دارید

در صورتی کـه در فصل زمستان و ابتدای بهار اقدام بـه خرید سیرابی مـی کنید معمولاً بـه تغذیـه دام از خوراک خشک سیرابی تیره رنگ خواهد بود و در فصل تابستان و پاییز بـه دلیل تغذیـه دام از علوغه تازه رنگ سیرابی روشن خواهد بود. 
[چگونه پرز سیرابی را پاک کنیم]

نویسنده و منبع | تاریخ انتشار: Sat, 21 Jul 2018 01:27:00 +0000چگونه پرز سیرابی را پاک کنیم

نکات طلایی درباره سیرابی - hidoctor.ir

در این بخش قصد داریم که تا شما را با یکی از عالی ترین تقویت کننده معده آشنا کنیم ، چگونه پرز سیرابی را پاک کنیم شاید این آشنایی از موارد  تازه ای نباشد اما خوب هست تا آخر مطلب با ما همراه باشید. چگونه پرز سیرابی را پاک کنیم سیرابی و شیردان

یکی از غذاهای قدیمـی هست که نـه تنـها درون کشور عزیزمان ایران دارای پیشینـه ای درخشان و طولانی هست بلکه درون بسیـاری از کشورهای جهان نیز مورد توجه علاقمندان بـه این ماده غذایی است. چگونه پرز سیرابی را پاک کنیم سیرابی و شیردان جزو امعا و احشای درون شکم علفخواران(نشخوارکنندگان)است. معمولاً سیرابی را بعد از ذبح حیوان از بدنش خارج مـی کنند کـه دارای آخرین محتویـات معده هست که دارای بوی نامطبوع و نا خوشایند هست که جهت مصرف با برش و خارج نمودن محتویـات و به طور کامل شستشو آن اقدام بـه پخت این ماده غذایی مـی کنند. عضلات صاف و لانـه زنبوری کـه در سیرابی و شیردان وجود دارد، از ارزش غذایی بالایی برخوردار بوده و از نظر پروتئین و چربی با گوشت و بسیـار متفاوت هست که بر خلاف کله و پاچه باعث افزایش کلسترول نمـی شود، البته کالری آن نسبت بـه گوشت قرمز کمتر بوده ولی پروتئین آن مشابه گوشت قرمز ، مرغ و ماهی است.

خواص درمانی

 • درمان کم خونی
 • مفید درون رشد و تقویت کودکان
 • تقویت و کمک بـه تولید اسپرم سالم
 • بهترین به منظور تقویت معده و روده
 • کمک درون درمان بیماری های عصبی و افسردگی
 • مفید به منظور افراد مبتلا بـه بیماری ام اس MS
 • درمان زخم معده و اثنی عشر
 • تقویت و درمان ریزش مو
 • تقویت سیستم ایمنی بدن
 • ضد سرطان

روش مصرف

معمولا سیرابی را پاک کرده مـی فروشند ولی کافی نیست وباید درمنزل بدقت تمـیز کرد حتی درون صورت امکان با استفاده از فرچه پلاستیکی کـه باعث از بین رفتن پرز سیرابی نشود کاملاً شستشو کرده سپس آنرا با استفاده از قیچی آشپزخانـه بـه قطعات کوچکی برش مـی زنیم ،مقداری آب بحدی کـه روی آنرا بگیرد روی سیرابی مـی ریزیم روی حرارت قرار داده و مـی گذاریم جوش بیـاید ، کف آنرا مـی گیریم یکی دو عدد پیـاز خرد کرده ویکی دو جبه سیر و مقداری زردچوبه اضافه مـی کنیم و درب آن را مـیبندیم وبا حرارت ملایم مـی گذاریم که تا کاملا بپزد وآب آن بخوردش برود و بهتر هست برای پخت سیرابی از ظرف مسی و نـه از دیگ زدپز استفاده کنید کـه زمانی حدود 4تا 5 ساعت وقت به منظور پختن آن لازم هست . وقتی سیرابی کاملا پخته شد کمـی نمک بـه آن مـی زنیم . نوش جان

نکات مـهم

با توجه بـه اینکه مـی توان هنگام آشپزی از انواع مواد غذایی استفاده کرد و همچنین تنوع درون استفاده از مواد تاثیر بسیـاری درون طعم غذای بدست آمده دارد ما یکی از روشـهای متداول تهیـه سیرابی را عنوان کردیم کـه امـید هست مورد توجه قرار گیرد و همچنین مـی توان با توجه بـه علاقه بـه مواد غذایی و ادویـه های مختلف تنوع ایجاد کرد و از این غذای شفابخش لذت بیشتری برد.

معمولاً مصرف این ماده غذایی با اهمـیت درون هفته 2 مرتبه توصیـه مـی شود

هنگام خرید سیرابی حتما به نکاتی توجه داشت : چگونه پرز سیرابی را پاک کنیم 1- نداشتن بوی تعفن 2- فصلی کـه در آن قرار دارید و قصد خرید سیرابی دارید

در صورتی کـه در فصل زمستان و ابتدای بهار اقدام بـه خرید سیرابی مـی کنید معمولاً بـه تغذیـه دام از خوراک خشک سیرابی تیره رنگ خواهد بود و در فصل تابستان و پاییز بـه دلیل تغذیـه دام از علوغه تازه رنگ سیرابی روشن خواهد بود.

منبع-http://hakimtehrani.com
[چگونه پرز سیرابی را پاک کنیم]

نویسنده و منبع | تاریخ انتشار: Tue, 10 Jul 2018 21:36:00 +0000چگونه پرز سیرابی را پاک کنیم

طرز پاک نمودن سیرابی | بهترین روش تمـیز سیرابی

طرز پاک نمودن سیرابی

سیرابی یکی از ارزان ترین قسمت های هست که بسیـار خوشمزه هست اما حتما طرز پاک نمودن سیرابی را بلد باشید که تا در هنگام تمـیز سیرابی دچار مشکل نشوید. چگونه پرز سیرابی را پاک کنیم به منظور پاک نمودن سیرابی ابتدا یک چاقوی تیز تهیـه کنید. چگونه پرز سیرابی را پاک کنیم سیرابی یـا شکمبه، چگونه پرز سیرابی را پاک کنیم نخستین بخش از معده نشخوارکنندگان هست که گنجایش آن یک هفتم وزن بدن آنـهاست. معده نشخوارکنندگان از چهار قسمت سیرابی، نگاری، شیردان و هزارلا تشکیل شده هست و درون این مـیان سیرابی نود درصد از حجم معده را تشکیل مـی‌دهد. ابتدای سیرابی بـه لوله مری متصل هست و از آن بعد نگاری، هزارلا و بالاخره شیردان قرار دارند.
سیرابی درون واقع محل تخمـیر غذای جویده شده توسط دام بوده کـه حاوی مـیلیـارد‌ها باکتری هست و درون ایران و بعضی از کشور‌های دیگر، جزء موارد خوراکی محسوب شده و به روش‌های خاص هر منطقه طبخ و خورده مـی‌شود.

رنگ سیرابی قبل از تمـیز سیرابی ممکن هست زرد یـا سبز مایل بـه خاکستری یـا قهوه‌ای باشد کـه مربوط بـه غذای دام است. رنگ سیرابی دامـی کـه از علوفه سبز استفاده کرده، سبزتر و تیره‌تر از دامـی هست که از جو استفاده کرده است. سیرابی پاک نشده دارای بوی نامطبوع و ناخوشایندی بوده، بـه همـین دلیل مصرف آن به منظور انسان نامناسب هست و به منظور تهیـه خوراک انسان از آن، حتما کاملا شسته و با دقت و صرف حوصله فراوان تمـیز گردد.

نحوه پاک نمودن سیرابی

پاک سیرابی بـه این شکل حتما با کمک دو نفر انجام شود و به تنـهایی غیر ممکن است، بنابراین ابتدا یک همراه مناسب انتخاب کنید.
سپس آب را درون یک قابلمـه نسبتا بزرگ کـه سیرابی درون آن جا شود، بـه جوش آورید.
قسمت هزارلا و شیردان را از سیرابی جدا کنید.
سیرابی را با یک قیچی یـا چاقوی تیز برش بزنید که تا از حالت کیسه‌ای خارج شده و مانند یک پوسته ی صاف شود. به منظور اینکه راحت‌تر تمـیز شود آن را بـه ۴-۳ تکه تقسیم کنید.
وقتی آب بـه جوش آمد، آن را از روی حرارت برداشته و یکی از تکه‌های سیرابی را بـه مدت چند ثانیـه درون آن قرار دهید و بلافاصله از ش خارج کنید.
دو طرف سیرابی را با دست محکم نگه داشته و بکشید که تا سطح آن صاف شود، سپس با چاقو روی سیرابی را بخراشید که تا پرز‌های زرد رنگ روی آن جدا شوند و رنگ آن سفید مایل بـه صورتی روشن شود.
اگر همـه پرز‌ها جدا نشد، دوباره درون ش انداخته و مراحل قبلی را تکرار کنید که تا کاملا تمـیز شود.
تمـیز سیرابی هر تکه، آن را کنار گذاشته، مشغول تمـیز سیرابی تکه بعدی شوید و مراحل فوق را به منظور سایر تکه‌های سیرابی نیز انجام دهید.
اگر آب سرد شده بود دوباره آن را گرم کنید، زیرا درون غیر اینصورت پرز‌ها بـه راحتی جدا نمـی‌شوند.
تمـیز سیرابی هزارلا هم بـه همـین صورت عمل کنید، یعنی درون ش فرو کرده و سپس بین لایـه‌ها را یکی یکی با دست تمـیز کنید.

روش پاک نمودن سیرابی

نکته به منظور پاک نمودن سیرابی : چگونه پرز سیرابی را پاک کنیم اگر سیرابی زیـاد درون آب داغ بماند، پخته شده و دیگر قابل تمـیز سیرابی نیست، بنابراین درون حد چند ثانیـه کافی است.

پس از تمـیز سیرابی لایـه رویی سیرابی نوبت بـه تمـیز سیرابی لایـه داخلی آن مـی‌رسد. به منظور این منظور:

برای پاک نمودن سیرابی ابتدا اگر جسم خارجی بـه لایـه داخلی سیرابی چسبیده با یک چاقو از آن جدا کنید.
طرز پاک نمودن سیرابی شیر آب سرد را خیلی کم باز کنید و هر تکه از سیرابی را زیر آب سرد بشویید، که تا کاملا تمـیز شود و ظاهری شبیـه بـه یک حوله سفید پیدا کند.
برای پاک نمودن سیرابی و شستن هزارلا هم، لایـه‌ها را یکی یکی زیر آب باز کرده و با حوصله دست بکشید که تا کاملا تمـیز شود.
پاک نمودن سیرابی و شیردان هم کـه دارای چین‌های زیـادی هست و روی سطح آن را ماده لزجی پوشانده و لیز است، نیـازی بـه خراشیدن با چاقو ندارد و فقط حتما زیر آب سرد، خوب شسته شود. با شستن این قسمت، لزجی روی سطح آن از بین نمـی‌رود و فقط اگر ماده خارجی بـه آن چسبیده باشد جدا مـی‌شود.
پس از  شستن و پاک نمودن سیرابی ، آن را بـه تکه‌های کوچک‌تر برش بزنید که تا برای پختن آماده شود.

بهترین روش تمـیز سیرابی

سیرابی را حتما از محل مطمئنی تهیـه کنید کـه تازه باشد و به راحتی تمـیز شود.
اگر سیرابی را با دقت و حوصله تمـیز کنید و پرز‌های آن را کاملا جدا کنید بوی نامطبوع آن درون هنگام پخت که تا حدود زیـادی کم مـی‌شود.
هنگام پختن سیرابی بهتر هست به ازای یک عدد سیرابی متوسط، ۱ پیمانـه نخود کـه از قبل خیس کرده‌اید بـه آن اضافه کنید که تا بوی نامطبوع آن گرفته شود.
برای پختن سیرابی بهتر هست ابتدا یک عدد پیـاز بزرگ را تفت دهید که تا رنگ آن تغییر کند، سپس قطعات سیرابی را بـه آن اضافه کرده و با پیـاز تفت دهید، درون اینصورت بوی آن که تا حد زیـادی کم مـی‌شود.
افزودن مقداری آبلیموی تازه بعد از پایـان پخت، کمک زیـادی درون کاهش بوی این غذا مـی کند.

آموزش پاک نمودن سیرابی و شکمبه

بنا بـه گفته متخصصان تغذیـه، مصرف سه که تا چهار بار سیرابی درون ماه بـه همراه نان درون وعده ناهار یـا عصرانـه محدودیتی ندارد. ارزش تغذیـه‌ای و خواص سیرابی از نظر چربی و ریزمغذی‌ها، با گوشت کمـی متفاوت است. پروتئین آن تقریبا مشابه گوشت قرمز و مرغ است، ولی درون مقایسه با گوشت و کالری و چربی کمتری دارد و تا حدودی مشابه انواع گوشت کم‌چرب درون نظر گرفته مـی‌شود. جدول ارزش تغذیـه‌ای 100 گرم سیرابی درون زیر ارائه شده است:

ارزش غذایی 100 گرم سیرابی
مـیزان انرژی 85 کیلوکالری
چربی 3.69 گرم
پروتئین 12.07 گرم
ویتامـین B2 0.64 مـیلی گرم
ویتامـین B3 0.881 مـیلی گرم
ویتامـین B5 0.1 مـیلی گرم
ویتامـین B6 0.014 مـیلی گرم
ویتامـین B9 5 مـیکرو گرم
ویتامـین B12
1.39 مـیکروگرم
ویتامـین E 0.09 مـیلی گرم
کلسیم 69 مـیلی گرم
آهن 0.59 مـیلی گرم
روی 1.42 مـیلی گرم
منگنز 0.85 مـیلی گرم
سدیم 79 مـیلی گرم
پتاسیم 67 مـیلی گرم
فسفر 64 مـیلی گرم
منیزیم 13 مـیلی گرم

پاک نمودن سیرابی کار تقریبا مشکلی هست و شما بعد از چند بار تمرین مـی توانید مثل قصاب ها نسبت بـه پاک نمودن سیرابی اقدام کنید. طرز پاک نمودن سیرابی را درون بالا یـاد گرفتید امـیدواریم این آموزش پاک نمودن سیرابی مورد توجه شما قرار گرفته باشد.
[چگونه پرز سیرابی را پاک کنیم]

نویسنده و منبع | تاریخ انتشار: Sat, 21 Jul 2018 03:43:00 +0000چگونه پرز سیرابی را پاک کنیم

آشنایی با ارزش غذایی و خواص درمانی سیرابی | دانشنامـه پزشکی ...

 خاصیت سیرابی

امروز درون صفحه ای دیگر از دانشنامـه پزشکی قصد داریم که تا شما را با یکی از بهترین و مناسب ترین غذاها به منظور تقویت معده آشنا کنیم ، چگونه پرز سیرابی را پاک کنیم با ما همراه باشید. چگونه پرز سیرابی را پاک کنیم همانطور کـه مـیدانید سیرابی و شیردان یکی از غذاهای قدیمـی هست که نـه تنـها درون کشور عزیز ما ایران دارای پیشینـه ای درخشان و طولانی و کهن هست بلکه درون بسیـاری از کشورهای جهان نیز مورد توجه مردم قرار گرفته است.

سیرابی و شیردان جزو امعا و احشای درون شکم علفخواران(نشخوارکنندگان) است. چگونه پرز سیرابی را پاک کنیم معمولاً سیرابی را بعد از ذبح حیوان از بدنش خارج مـی کنند کـه دارای آخرین محتویـات معده هست که دارای بوی نامطبوع و نا خوشایند هست که جهت مصرف با برش و خارج نمودن محتویـات و به طور کامل شستشو آن اقدام بـه پخت این ماده غذایی مـی کنند. عضلات صاف و لانـه زنبوری کـه در سیرابی و شیردان وجود دارد، از ارزش غذایی بالایی برخوردار بوده و از نظر پروتئین و چربی با گوشت و بسیـار متفاوت هست که بر خلاف کله و پاچه باعث افزایش کلسترول نمـی شود، البته کالری آن نسبت بـه گوشت قرمز کمتر بوده ولی پروتئین آن مشابه گوشت قرمز ، مرغ و ماهی است.

خواص درمانی :

 • درمان کم خونی
 • مفید درون رشد و تقویت کودکان
 • تقویت و کمک بـه تولید اسپرم سالم
 • بهترین به منظور تقویت معده و روده
 • کمک درون درمان بیماری های عصبی و افسردگی
 • مفید به منظور افراد مبتلا بـه بیماری ام اس MS
 • درمان زخم معده و اثنی عشر
 • تقویت و درمان ریزش مو
 • تقویت سیستم ایمنی بدن
 • ضد سرطان

روش مصرف :

معمولا سیرابی را پاک کرده مـی فروشند ولی کافی نیست وباید درمنزل بدقت تمـیز کرد حتی درون صورت امکان با استفاده از فرچه پلاستیکی کـه باعث از بین رفتن پرز سیرابی نشود کاملاً شستشو کرده سپس آنرا با استفاده از قیچی آشپزخانـه بـه قطعات کوچکی برش مـی زنیم ،مقداری آب بحدی کـه روی آنرا بگیرد روی سیرابی مـی ریزیم روی حرارت قرار داده و مـی گذاریم جوش بیـاید ، کف آنرا مـی گیریم یکی دو عدد پیـاز خرد کرده ویکی دو جبه سیر و مقداری زردچوبه اضافه مـی کنیم و درب آن را مـیبندیم وبا حرارت ملایم مـی گذاریم که تا کاملا بپزد وآب آن بخوردش برود و بهتر هست برای پخت سیرابی از ظرف مسی و نـه از دیگ زدپز استفاده کنید کـه زمانی حدود 4تا 5 ساعت وقت به منظور پختن آن لازم هست . وقتی سیرابی کاملا پخته شد کمـی نمک بـه آن مـی زنیم . نوش جان

نکات مـهم

با توجه بـه اینکه مـی توان هنگام آشپزی از انواع مواد غذایی استفاده کرد و همچنین تنوع درون استفاده از مواد تاثیر بسیـاری درون طعم غذای بدست آمده دارد ما یکی از روشـهای متداول تهیـه سیرابی را عنوان کردیم کـه امـید هست مورد توجه قرار گیرد و همچنین مـی توان با توجه بـه علاقه بـه مواد غذایی و ادویـه های مختلف تنوع ایجاد کرد و از این غذای شفابخش لذت بیشتری برد.
معمولاً مصرف این ماده غذایی با اهمـیت درون هفته 2 مرتبه توصیـه مـی شود.
هنگام خرید سیرابی حتما به نکاتی توجه داشت : چگونه پرز سیرابی را پاک کنیم 1- نداشتن بوی تعفن 2- فصلی کـه در آن قرار دارید و قصد خرید سیرابی دارید
در صورتی کـه در فصل زمستان و ابتدای بهار اقدام بـه خرید سیرابی مـی کنید معمولاً بـه تغذیـه دام از خوراک خشک سیرابی تیره رنگ خواهد بود و در فصل تابستان و پاییز بـه دلیل تغذیـه دام از علوغه تازه رنگ سیرابی روشن خواهد بود.
[چگونه پرز سیرابی را پاک کنیم]

نویسنده و منبع | تاریخ انتشار: Sat, 30 Jun 2018 06:10:00 +0000چگونه پرز سیرابی را پاک کنیم

خواص درمانی و معجزه‌آسای سیرابیاین بار قصد داریم که تا شما را با یکی از بهترین‌ها به منظور تقویت معده آشنا کنیم، چگونه پرز سیرابی را پاک کنیم شاید این آشنایی چیز تازه‌ای نباشد ولی بد نسیت که تا انتهای مطلب با ما همراه باشید. چگونه پرز سیرابی را پاک کنیم سیرابی و شیردان یکی از غذاهای قدیمـی هست که نـه تنـها درون کشور عزیزمان ایران دارای پیشینـه‌ای درخشان و طولانی هست بلکه درون بسیـاری از کشورهای جهان نیز مورد توجه علاقه‌مندان بـه این ماده غذایی است.
سیرابی و شیردان جزء امعا و احشای درون شکم علفخواران (نشخوارکنندگان) است. چگونه پرز سیرابی را پاک کنیم معمولاً سیرابی را بعد از ذبح حیوان از بدنش خارج مـی‌کنند کـه دارای آخرین محتویـات معده هست که دارای بوی نامطبوع و ناخوشایند هست که جهت مصرف با برش و خارج نمودن محتویـات و به طور کامل شستشو آن اقدام بـه پخت این ماده غذایی مـی‌کنند. عضلات صاف و لانـه زنبوری کـه در سیرابی و شیردان وجود دارد، از ارزش غذایی بالایی برخوردار بوده و از نظر پروتئین و چربی با گوشت و بسیـار متفاوت هست که بر خلاف کله‌و‌پاچه باعث افزایش کلسترول نمـی‌شود، البته کالری آن نسبت بـه گوشت قرمز کمتر بوده ولی پروتئین آن مشابه گوشت قرمز، مرغ و ماهی است.


خواص درمانی سیرابی

 • درمان کم خونی
 • مفید درون رشد و تقویت کودکان
 • تقویت و کمک بـه تولید اسپرم سالم
 • بهترین به منظور تقویت معده و روده
 • کمک درون درمان بیماری‌های عصبی و افسردگی
 • مفید به منظور افراد مبتلا بـه بیماری ام اس MS
 • درمان زخم معده و اثنی عشر
 • تقویت و درمان ریزش مو
 • تقویت سیستم ایمنی بدن
 • ضد سرطان


روش مصرف سیرابی

معمولا سیرابی را پاک کرده و مـی‌فروشند؛ ولی کافی نیست و باید درون منزل بدقت تمـیز کرد؛ حتی درون صورت امکان با استفاده از فرچه پلاستیکی کـه باعث از بین رفتن پرز سیرابی نشود کاملاً شستشو کرده سپس آنرا با استفاده از قیچی آشپزخانـه بـه قطعات کوچکی برش مـی‌زنیم، مقداری آب به‌حدی کـه روی آنرا بگیرد روی سیرابی مـی‌ریزیم روی حرارت قرار داده و مـی‌گذاریم جوش بیـاید، کف آنرا مـی‌گیریم یکی دو عدد پیـاز خرد کرده و یکی دو حبه سیر و مقداری زردچوبه اضافه مـی‌کنیم و درب آن را مـی‌بندیم و با حرارت ملایم مـی‌گذاریم که تا کاملا بپزد و آب آن به‌خوردش برود. بهتر هست برای پخت سیرابی از ظرف مسی و نـه از دیگ زدپز استفاده کنید کـه زمانی حدود 4 که تا 5 ساعت وقت به منظور پختن آن لازم است. وقتی سیرابی کاملا پخته شد کمـی نمک بـه آن مـی‌زنیم. نوش جان!

نکات مـهم

با توجه بـه اینکه مـی‌توان هنگام آشپزی از انواع مواد غذایی استفاده کرد و همچنین تنوع درون استفاده از مواد تاثیر بسیـاری درون طعم غذای بدست آمده دارد ما یکی از روش‌های متداول تهیـه سیرابی را عنوان کردیم کـه امـید هست مورد توجه قرار گیرد و همچنین مـی‌توان با توجه بـه علاقه بـه مواد غذایی و ادویـه‌های مختلف تنوع ایجاد کرد و از این غذای شفابخش لذت بیشتری برد.

معمولاً مصرف این ماده غذایی با اهمـیت درون هفته 2 مرتبه توصیـه مـی‌شود.

هنگام خرید سیرابی حتما به نکاتی توجه داشت : چگونه پرز سیرابی را پاک کنیم 1- نداشتن بوی تعفن 2- فصلی کـه در آن قرار دارید و قصد خرید سیرابی دارید.
در صورتی کـه در فصل زمستان و ابتدای بهار اقدام بـه خرید سیرابی مـی‌کنید معمولاً بـه تغذیـه دام از خوراک خشک سیرابی تیره رنگ خواهد بود و در فصل تابستان و پاییز بـه دلیل تغذیـه دام از علوغه تازه رنگ سیرابی روشن خواهد بود.

منبع: hakimtehrani.com
[چگونه پرز سیرابی را پاک کنیم]

نویسنده و منبع | تاریخ انتشار: Fri, 13 Jul 2018 06:37:00 +0000تمامی مطالب این سایت به صورت اتوماتیک توسط موتورهای جستجو جمع آوری شده است
هیچ مطلبی توسط این سایت مورد تایید نیست. لطفا محتوا رو با مسئولیت خودتان پیگیری نمایید
در صورت وجود مطلب غیرمجاز، جهت حذف به ایمیل زیر پیام ارسال نمایید
i.video.ir@gmail.com