آموزش دوخت عروسک نمدی با الگو

آموزش دوخت عروسک نمدی با الگو عروسک های نمدی با روش ساخت آسان + الگو | آموزش دوخت عروسک نمدی خرس با الگو - وبلاگ هنری | آموزش ساخت عروسک نمدی با الگو | آموزش ساخت عروسک سگ نمدی ساده و زیبا بـه همراه الگو | آموزش ساخت عروسک نمدی با الگو | عروسک نمدی نی نی |

آموزش دوخت عروسک نمدی با الگو

عروسک های نمدی با روش ساخت آسان + الگو

آموزش ساخت عروسک های نمدی جدید و زیبا با الگو و معرفی جدیدترین مدل های عروسک نمدی بـه همراه ایده هایی به منظور دوخت عروسک های زیبا با نمد را درون این مطلب مشاهده نموده و از مدل های ارائه شده نـهایت استفاده را ببرید.

. آموزش دوخت عروسک نمدی با الگو . آموزش دوخت عروسک نمدی با الگو : آموزش دوخت عروسک نمدی با الگو ، آموزش دوخت عروسک نمدی با الگو
[آموزش دوخت عروسک نمدی با الگو]

نویسنده و منبع | تاریخ انتشار: Sat, 07 Jul 2018 04:57:00 +0000آموزش دوخت عروسک نمدی با الگو

آموزش دوخت عروسک نمدی خرس با الگو - وبلاگ هنری

هنر نمد دوزی و به ویژه عروسک نمدی با الگو از آن جمله هنرهای پر طرفدار و جذاب مـی باشد کـه سلیقه همگان را تامـین مـی کند. آموزش دوخت عروسک نمدی با الگو این هنر زیبا و روح نواز دارای ابعاد مختلفی هست که امروز و در این مطلب بـه آموزش دوخت عروسک نمدی خرس با الگو مـی پردازیم.

این عروسک بسیـار آسان درست شده و تمام مراحل آن با دست انجام مـی شود. آموزش دوخت عروسک نمدی با الگو بنابراین خانم های عزیزی کـه چرخ خیـاطی ندارند و یـا خانم هایی کـه کار با چرخ خیـاطی را بلد نیستند بـه راحتی مـی توانند این عروسک نمدی را درون منزل درست کنند. بدون این کـه هیچ مشکلی به منظور آن ها پیش بیـاید.

در ابتدا حتما الگوی مورد نیـاز به منظور دوخت این عروسک را بر روی مقوا یـا کاغذ درآورید. این الگو ها بـه صورت کامل درون این مطلب نمایش داده مـی شود. لطفا این الگوها را پرینت گرفته و یـا این کـه آن ها را کپی کنید و برای دوخت عروسک نمدی آماده کنید.

تعداد الگوهای مورد نیـاز به منظور دوخت این عروسک بر روی آن ها مشخص شده است. اما بـه صورت کلی شما به منظور دوخت این عروسک نیـاز دارید به:

  • بدون عروسک: آموزش دوخت عروسک نمدی با الگو ۲ عدد
  • سر عروسک: ۲ عدد
  • گوش عروسک: ۴ عدد
  • بینی عروسک: ۱ عدد
  • پوزه عروسک: ۱ عدد
  • شکم عروسک: ۱ عدد

این تعداد بـه این معناست کـه زمانی کـه شما الگو را بر روی کاغذ پیـاده کردید مـی بایست از هر کدام از این الگو ها بـه تعداد خواسته شده از روی پارچه برش بزنید. مثلا الگوی بدن عروسک را دو مرتبه روی نمد گذاشته و قیچی کنید.

در تصویر زیر الگوهای برش خورده را مشاهده مـی کنید.

بعد از این کـه مراحل چیدن الگوها از روی پارچه تمام شد، آموزش دوخت عروسک نمدی با الگو نوبت کامل صورت عروسک مـی رسد. چرا کـه بعد از دوخت سر عروسک دیگر امکان ندارد که تا اجزای صورت را بر روی صورت عروسک قرار داد.

بنابراین درون همـین ابتدای کار حتما به سراغ تکمـیل صورت عروسک بروید.

برای این کار پوزه عروسک را حتما بر روی صورت و در جای مناسب خود بدوزید.

برای این کار از دوخت دندان موشی کـه دوخت پایـه هنر نمد دوزی هست استفاده کنید. پوزه را با نخ همرنگ آن بر روی صورت عروسک دوخته و بعد بینی را با چسب حرارتی بر روی آن بچسبانید.

بعد از این کار بـه سراغ دوخت گوش های عروسک بروید.

باید ۴ عدد گوش را از روی پارچه جدا کرده باشید. دو که تا از آن ها را روی هم قرار داده و با دوخت دندان موشی دور که تا دور آن را بدوزید.

بعد از این کـه این گوش را تمام کردید، دو گوش دیگر را نیز روی هم قرار داده و دوباره با دوخت دندان موشی دور که تا دور آن را بدوزید. پایین گوش را کمـی باز گذاشته و لایـه نازکی از پشم شیشـه درون آن فرو کنید.

نیـازی نیست داخل گوش را بـه صورت فشرده از الیـاف پر کنید. یک لایـه نازک کفایت مـی کند. درون نـهایت مابقی کار را بدوزید.

نکته: به منظور راحتی بیشتر کار مـی توانید گوش ها را با کوک بـه هم متصل کرده و سپس با دوخت دندان موشی دور که تا دور آن را بدوزید. بعد از تمام شدن دوخت، کوک ها را باز کنید.

حالا درون این مرحله حتما به سراغ تکمـیل صورت بروید.

در ابتدا مطابق تصویر، گوش های دوخته شده را درون جای مناسب خود بـه یک لایـه از صورت کوک بزنید. بـه تصویر نگاه کنید.

با استفاده از مداد، جای چشم ها و دهان را روی صورت مشخص کرده و با نخ مشکی و سوزن شروع بـه دوخت چشم ها کنید.

برای دوختن چشم ها فقط از کوک های ریز و کنار هم استفاده کنید. هر چقدر کوک های زده شده یک دست و اندازه باشند کار شما زیباتر مـی شود.

بعد از این کـه کار دوخت چشم ها تمام شد، دهان و خط بینی عروسک را بدوزید. به منظور دوخت این قسمت ها هم از نخ مشکی استفاده کرده و کوک های ریزی بزنید.

خوب کار صورت دیگر تمام است. فقط به منظور زیبایی بیشتر کار از یک رژگونـه . گوش پاک کن استفاده کرده و لپ عروسک را کمـی رنگ کنید. نیـازی نیست که تا مقدار زیـادی رژ گونـه را برر روی لپ عروسک بزنید. همـین کـه کمـی رنگ این منطقه تغییر کند کافی است.

دو لایـه صورت عروسک را روی هم قرار داده و دوخت بزنید. دقت کنید کـه دوخت های صورت حتما کاملا ریز باشند که تا ظرافت بیشتری بـه کار شما بدهند.

زمانی کـه صورت را دوختید، بـه انتهای کار کـه رسیدید، قسمتی را باز گذاشته و درون صورت را کاملا از پشم شیشـه پر کنید. این بخش از عروسک حتما کاملا برجسته باشد. بعد پشم شیشـه را داخل کرده و فشار دهید که تا جای بیشتری به منظور پر آن باز کنید.

زمانی کـه داخل صورت پر شد، مابقی صورت را بدوزید.

برای دوخت شکم عروسک از نمد قرمز و بالطبع نخ قرمز استفاده کنید. قسمت شکم را بر روی بدن عروسک گذاشته و با نخ همرنگ با دوخت دندان موشی آن ها را بـه هم متصل کنید.

بعد از این کار دو قسمت بدن عروسک را روی هم گذاشته و باز هم دوخت دندان موشی بزنید. دور که تا دور بدن را بدوزید و یک تکه را به منظور پر آن با پشم شیشـه باز بگذارید. داخل بدن را نیز پر از پشم شیشـه کنید. از سیخ یـا هر وسیله دیگری کمک بگیرید و الیـاف را بـه قسمت های مختلف بدن هدایت کنید. سعی کنید برآمدگی های بدن درون همـه جای آن یکسان باشد.

بعد از این کـه کل بدن پر شد، مـی توانید مابقی کار را نیز بدوزید.

سر عروسک را نیز بـه بدن متصل کرده و کار را تمام کنید.

کار دوخت عروسک بعد از وصل سر تمام مـی شود. مـی توانید همـین گونـه از آن استفاده کنید و هم این کـه برای زیبایی بیشتر تزییناتی را روی آن انجام دهید.

اصلا کار سختی نیست.

با کاموای قرمز رنگ، گلاه و شال کوچکی به منظور عروسک ببافید و آن ها را روی عروسک قرار دهید.

به همـین راحتی یک عروسک نمدی با الگو را درون منزل بـه راحتی و بسیـار زیبا درست کردید. تبریک مـی گویم.

چنانچه علاقه من بـه یـاد گیری نمد دوزی هستید مـی توانید بـه صفحه آموزش نمد دوزی مراجعه کنید.

اگر بـه دنبال آموزش های بیشتر درون مورد عروسک نمدی با الگو هستید مـی توانید بـه صفحه آموزش عروسک بالرین و صفحه آموزش عروسک سرآشپز مراجعه کنید.

همچنین شما دوستان هنرمندم مـی تونید بـه صفحه آموزش کیف نمدی با الگو مراجعه کنید و یک کیف زیبا به منظور خودتون بسازید.

منبع:

https://www.livemaster.ru
[آموزش دوخت عروسک نمدی با الگو]

نویسنده و منبع | تاریخ انتشار: Sun, 24 Jun 2018 09:59:00 +0000آموزش دوخت عروسک نمدی با الگو

آموزش ساخت عروسک نمدی با الگو

ساخت عروسک نمدی کار راحت و در عین حال جذابیـه کـه طرفدارهای زیـادی هم داره.، آموزش دوخت عروسک نمدی با الگو امروز با آموزش ساخت عروسک های نمدی درون خدمتتون هستم و سعی دارم ساخت یکی از قشنگ ترین عروسک های نمدی رو بهتون آموزش بدم. آموزش دوخت عروسک نمدی با الگو با ادامـه مطلب همراهم باشید.

عروسک نمدی جدید و زیبا + مراحل ساخت:

برای ساخت عروسک نمدی بـه چند تکه نمد درون رنگ های مختلف، مقداری پنبه به منظور پر داخل عروسک، نخ و سوزن به منظور دوختن و اتصال اجزا بـه هم و کمـی دقت و سلیقه احتیـاج دارید که تا یـه عروسک زیبا و متفاوت بسازید. آموزش دوخت عروسک نمدی با الگو به منظور اولین اقدام الگو عروسک مورد نظر رو درون سایز دلخواه روی کاغذ مـیکشیم و اطراف اونو برش مـیزنیم و بعد با توجه بـه رنگ بندی عروسک مورد نظر الگو رو روی نمد قرار مـیدیم و شروع بـه برش زدن مـیکنیم.

بعد از اینکه الگو عروسک رو کامل روی پارچه نمدی پیـاده کردیم شروع بـه اتصال اجزا بـه هم مـیکنیم، به منظور اینکار از نخ و سوزن استفاده مـیکنیم که تا استحکام کار بیشتر شـه. به منظور ساخت عروسک نوع دوخت کاملا سلیقه اییـه اما بهتره از دوختی استفاده شـه کـه علاوه بر اتصال محکم ظاهر زیبایی هم بـه عروسک مون بده.

در حین دوختن، داخل اجزا عروسک رو با پنبه پر کنید و انتهای اونو با کوک زدن محکم کنید.

حالا قسمت های آماده شده عروسک نمدی رو بـه هم متصل کنید که تا فرم کلی عروسک اماده شـه.

مـیتونید با نمد به منظور عروسک لباس، مو و سایر اجزا کـه باعث زیبایی بیشتر عروسک مـیشـه رو هم آماده کنید.

خب دوستهای گل اینم نمونـه کامل شده عروسک امروز ما. شما مـیتونید با هنر عروسک سازی حتی بهب درآمد هم بپردازید.

در ادامـه چند مدل دیگه عروسک نمدی مـیبینید کـه با توجه بـه همـین آموزش و مراحل ساخت مـیتونید خیلی راحت اونـها رو هم تهیـه کنید.

خب دوستهای گل امـیدوارم از این آموزش خوشتون اومده باشـه و حتما اونو انجام بدید و از هنرتون نـهایت استفاده رو ببرید. با بقیـه مطالب و آموزش های هنر درون خانـه همراهم باشید. لحظه هاتون خوش

: آموزش دوخت عروسک نمدی با الگو
[آموزش دوخت عروسک نمدی با الگو]

نویسنده و منبع: یلدا | تاریخ انتشار: Thu, 19 Jul 2018 19:09:00 +0000آموزش دوخت عروسک نمدی با الگو

آموزش ساخت عروسک سگ نمدی ساده و زیبا بـه همراه الگو

در این مطلب آموزش دوخت عروسک سگ نمدی را بـه صورت مرحله بـه مرحله درون اختیـار شما همراهان عزیز و گرامـی قرار مـی دهیم کـه امـیدواریم با کمک این مطلب آموزشی بتوانید سگ نمدی زیبایی را درون منزل درست کنید.

. آموزش دوخت عروسک نمدی با الگو . آموزش دوخت عروسک نمدی با الگو : آموزش دوخت عروسک نمدی با الگو ، آموزش دوخت عروسک نمدی با الگو
[آموزش دوخت عروسک نمدی با الگو]

نویسنده و منبع: یلدا | تاریخ انتشار: Thu, 19 Jul 2018 01:08:00 +0000آموزش دوخت عروسک نمدی با الگو

آموزش ساخت عروسک نمدی با الگو | عروسک نمدی نی نی

آموزش ساخت عروسک نمدی با الگو

ملزومات به منظور آموزش ساخت عروسک نمدی

پارچه بـه رنگ بدن عروسک
پنبه یـا الیـاف به منظور پر عروسک
کاموا به منظور مو
لباس و کلاه نوزاد
نخ ، آموزش دوخت عروسک نمدی با الگو سوزن ، قیچی و لوازم خیـاطی

آموزش ساخت عروسک نمدی / الگوهای عروسک :

آموزش ساخت عروسک نمدی / الگوی سر :

الگوی سر را دوبار روی دولایـه پارچه پهن کنید و بچینید. آموزش دوخت عروسک نمدی با الگو بالای سر را باز بگذارید که تا از این قسمت بتوانید داخل عروسک را پر کنید

آموزش ساخت عروسک نمدی / الگوی دست :

دایره های روی الگوی دست حتما به دایره الگوی سر متصل شود. آموزش دوخت عروسک نمدی با الگو الگوی دست را دو بار روی دو لایـه پارچه پهن کنید و بچینید

آموزش ساخت عروسک نمدی / الگوی پا :

لوزی ها روی الگوی پا حتما به لوزی های روی الگوی دست متصل شود. شما از این الگو 4 عدد به منظور پا ها نیـاز دارید دقت کنید کـه دو که تا از الگوها حتما قرینـه دوتای دیگر باشند

آموزش ساخت عروسک نمدی :

الگوها را روی طبق توضیحات بالا روی پارچه کشیده و بچینید

پاها و و تنـه را بـه یکدیگر بدوزید سپس داخل پاها را با پنبه پر کنید و با نخ گره بزنید

تنـه و دست ها را نیز پر کنید و محل اتصال آن ها با تنـه را با نخ گره بزنید

سر را پر کنید و گردن را گره بزنید

به قداری کاموا و یک توپ کوچک نیـاز داریم کاموا را مطابق شکل دسته کنید و وسط آن را گره بزنید

توپ را درون مرکر کامواها قرار دهید و بالای توپ را با نخ ببندید و گره بزنید

قسمت بالای سر را کـه باز گذاشته بودید کمـی تو بگذارید و دور که تا دور آن را کوک درشت بزنید سپس بکشید که تا جمع شود و تنـها بـه اندازه یک دایره کوچک باز بماند

توپ را درون قسمت باز سر بگذارید و نخ را بکشید که تا به خوبی قفل شود

با دو پارچه کوچک آبی رنگ دایره ای چشم ها را بچسبانید

با یک خودکار مشکی ابروها ، مژه ها و بینی و دهان را رسم کنید و با رژ گونـه گونـه ها را کمـی صورتی کنید

لباس های نوزادی را بـه تن عروسک کنید به منظور طبیعی تر شدن کار مـی توانید به منظور عروسک پوشک بچه بگذارید

منبع : آموزش دوخت عروسک نمدی با الگو انجمن عروسک سازی آی هدیـه 

علاقه مندان بـه آموزش ساخت عروسک نمدی مـی توانند پکیج عروسک نمدی را از لینک زر تهیـه کنند .

پکیج آموزش عروسک نمدی
[آموزش دوخت عروسک نمدی با الگو]

نویسنده و منبع: مدیر سایت | تاریخ انتشار: Thu, 19 Jul 2018 11:02:00 +0000تمامی مطالب این سایت به صورت اتوماتیک توسط موتورهای جستجو و یا جستجو مستقیم بازدیدکنندگان جمع آوری شده است
هیچ مطلبی توسط این سایت مورد تایید نیست.
در صورت وجود مطلب غیرمجاز، جهت حذف به ایمیل زیر پیام ارسال نمایید
i.video.ir@gmail.com